Suchá pokožka - praktické rady

simik14
6. mar 2015

Mile zienky potrebujem vase prakticke rady a navody ako sa citit trosku lepsie vo vlastnom tele ... na zaciatok - nie som strasidlo do maku ale ani topmodelka ... potrebujem pomoct s privelmi suchou pokozkou v oblasti cela nosu a oci ... osupuje sa mi aj po hydratacnom kreme fakt ziadna znacka mi nesedi poradte mi dajaku osvedcenu masku z prirodnych surovin alebo poriadnu znacku kremu ... je to niekedy cervene ked to nakremujem makeup sa mi zrazi na tych miestach neda sa to ani odstranit ale ani zakryt ... druha vec co ma trapi je moj nos ... je fajn sluzi dobre v tom na co bol stvoreny ale esteticky mi vadi ... plastiku mi neradte na to nemam financie len proste s cim a ako mam zakryt ci zamaskovat to ze je krivy a trosku vacsi ... tazko sa s nim zije kedze je v strede tvare a kazdy si ho vsima ... na zakladke sa nevyhol vysmechu co ma dost trapi ... PROSIM POMOC!! Ako ho opticky zmensit a vyrivnat ci makeupom pudrom ci ine rady ... a dalsi problem je opacny ...zvacsenie: prsnikov ... su male a po kojeni ovisnute ... nejake rady tipy navody ako ich zvacsit aspon opticky vo vystrihu dakto si ich pudruje dakto dava pushupku ... a ak viete tak aj cvicenia ci tabletky alebo masticky ci oleje ... manzelovi sa pacia ale pozrie sa aj po vacsich ... prosim vas o rady a dakujem vam vopred (ps-kritiku si odpustte)

sednaja
6. mar 2015

@simik14 V prvom rade - a to si dobre zapamätaj - ľudia ťa vidia takú, aká sa im sama prezentuješ. Ak ty nebudeš poukazovať na svoje chyby, iní si ich nevšimnú. Mala som kamošku, ktorá išla na plastiku s nosom, že je krivý a ja som si to ani nevšimla, kým na to sama neupozornila........
.....Nejak ti neviem poradiť vo všetkých otázkach, ale mne sa tiež na tvári robia suché miestočka a najlepšie krémy sú pre mňa:
a) nivea krém - klasický modrý v plechovke
b) klasická modrá indulona
V lete stačí aj menej mastný krém. Tým hydratačným neverím, je to len o reklame, mne samej pomáhajú tieto dva.

simik14
autor
6. mar 2015

Niveu som skusala a nepomohla ale vyskusam tu indulonu snad mi to pomoze 🙂 niekedy to mam niekedy nie ale ked mam tak dlho ... zima je sok pre pokozku a hlavne tu citlivejsiu ... ale aj ti ti niekedy uplne zmizne po indulone ? Ci mas to den co den ? .. neukazujem nikomu ze ake mam chyby a viem ze to nie je dovod preco nebyt stastna a sama by som bola spokojna len tie komentare okolo toho od dakoho

sednaja
6. mar 2015

@simik14 Veď ja ti rozumiem, človek sa chce páčiť aj sebe, aj okoliu. Ja sa krémujem ráno aj večer a fliačiky zmiznú, ak v zime nedám silnejší krém, tak sa mi robia také lišaje suché. Aj keď si umyjem tvár a nenamastím, cítim sa scvrknuto 😀 A dostatok tekutín tiež pomáha. Možno je aj nejaká bylinka....
A tú niveu myslím v tmavo modrom obale, ostatné sú pre mňa slabé, to tak max. v lete.
Momentálne používam domácu bylinkovú mastičku z bravčovej kože, je to akoby som mala na tvári olej, ale aj to mi príde slabé.
Po indulone - modrej - ostáva mastný film, ale stojí to za to. Zo začiatku si ju daj, kým budeš mať suchú pokožku zakaždým, neskôr skús len napr. na spanie........
Hmmm, možno máš aj ekzém, keby nič nepomáhalo, radím kožnú.

ivanya
6. mar 2015

@simik14 Navstiv kozmeticku alebo dermatologa. Dobra kozmeticka ti bude vediet poradit aj s licením nosu. Prsia - jedine plastika, ziadne tabletky ani oleje ti prsia nezvacsia...

lericenkam
6. mar 2015

@simik14 ahoj,ak to nie je ekzem alebo alergia ,tak na suchu pokozku su lepsie séra ako kremy, ja som pouzivala od avon serum s čiernym kaviarom a potom aj krem a dobre je zjest raz za tyzden avokado,pit vela vody cistej a ak mas dobry zaludok, tak aj kocku drozdia , nos vnimaj tak,ze ho maš vynimočný a nie ako všetci ostatni , sproste reci svedcia o ubohosti tych, co ich povedali a na prsia dobru push-up podprsenku, pekny vikend

labelo
6. mar 2015

ja som vyskusala x kremov,olejov,masti tiež som mala strasne suchu T zonu čelo nos bradu,zacala som používat hlavne pletovu vodu a krem Eucerin a možem povedat,že som max.spokojna

miskatomy
6. mar 2015

@simik14 Urcite si krasna to vsetci vieme a je samozrejme ze kazda vidime nejaku nedokonalost na sebe ktoru chceme vylepsit....mne sa to paci ked chce clovek pre seba viac...ked je moznost preco by sme sa mali uspokojit s malom....
Na tvar by som ti urcite odporucila tento krem http://www.lr-slovak.com/aloe-vera-dermaintense... ....objednava si odtial a obrovska spokojnost naozaj splna vsetko
pises ze mas krivy nos..neviem si ho presne vybavit kedze som ta nevidela ale urcite by som to riesila dobrym licenim...teraz korektory dokazu zazraky a je aj vela navodou ako zakamuflovat na pohlad nejaku nedokonalost 🙂
a prsia zial problem viacerich po kojeni ...urcite dobra push-up,,ak by som ti mohla odporucit boom shell robi divy 🙂)) cviky ti pomozu ln z casti kedze cvicis len sval to ostatne sa zial neda vypracovat,,,,a ver tomu ani tablety a ani kremy nepomozu ....

maca283
8. mar 2015

Ja ti odporucam Tea tree s manukou rosaliny krem na večer a cez den san aktív krem Je to všetko prírodne mam to odskusane Pozri si www.just.sk Maca

milota164
6. apr 2016

co sa tyka tej suchej pokozky, skus vyskusat Bepanthen, mne pomohol na suche ruky, dobre premastuje pokozku