Svrbenie a pálenie v okolí očí. Poradíte mi niečo?

l.lara
4. jan 2010

ahojte. uz vyse mesiaca ma strasne svrbi v okoli oci. vyzera to na ekzem. na doporucenie ocnej som vysadila vsetku kozmetiku a vyuzivala som tubu opthalmo hydrokortizon, ktory mi vsak vobec nezabral. beriem lieky na alergiu, dodrziavam vsetko, co dodrziavat mam, ale nic nezabera. posledny tyzden je to priam neznesitelne. lekar mi vymenil tabletky na alergiu za ine, nepomohlo. a dnes som bola u koznej, ktora mi predpisala dermalny krem elidel 1%, po ktorom ma to svrbi a pali este viac. nemozu mi robit ani podrobne testy, kym sa to neskudni. lenze je to len horsie. kedze je to v okoli oci, tak sa na to udajne uz nemoze nic ine predpisat, len to, co som uz vyssie spomenula. nema tu prosim niekto skusenost s tymto problemom? dakujem.

bodka13
4. jan 2010

ahoj 🙂
mám asi niečo podobné ...najskôr som si myslela,že mám zápal spojiviek...potom,že za to môže zmena krému...ja som si na to dávala "oftalmoframykoin" -trošku pomohol ale akoby vysušoval,lebo ma to štípalo...potom som tiež všetko vysadila (kozmetiku,makeup,...)...začala som si dávať na alergiu Zodac a ako krém používam obyčajnú modrú indulonu-hlavne okolo očí,potom už normálny krém čo som aj používala....a môžem povedať,že to mám oveľa lepšie 😉

janinah
4. jan 2010

sú aj iné protialergické lieky,ktoré môže predpísať očný lekár,bola si na očnom na kontrolné vyš.?

bodka13
4. jan 2010

kto? ja?...nie -mám to z klimatizácie 😒

l.lara
autor
6. jan 2010

bodka, som rada, ze to mas lepsie..no ja uz neviem, co by som robila, vsetci mi radia, ze mam zmenit koznu, ale este pockam do najblizsej kontroly. a buduci tyzden idem aj k alergologicke (objednavala som sa 2.9.!) mozno pomoze ona.. 😒

alca85
6. jan 2010

ahoj....aj ja to mám okolo očí....už som to nemala pár rokov a teraz to mám asi 2 týždne.....niekedy sa mi to vyhodí aj na rukách pri prstoch a na lakťoch to už mám od detstva stále....3 dni som si na to teraz dávala olivovú indulonu a prestalo ma to svrbieť a už ani viečko nemám také padnuté a červené....síce to dosť štípalo....

l.lara
autor
6. jan 2010

alca85, fuuha, tak mne nezaberaju tie kremy na predpis a tebe zabrala indulona 😵 to je super, bodaj by sa ti to uz nevratilo.. 🙂 ja som sa pytala koznej, ci si to mozem natierat modrou indulonou, tak vravela, ze ano. a ze mozem aj kalciovou mastickou. tak tu som si dala dnes a je to trosku upokojene. ale vysadila som tu mast na predpis..to palenie, svrbenie a bolest sa uz nedali vydrzat.. 😖 ☹

janinah, nebola som na kontrolnom ocnom, teda, ak si sa mna pytala. 🙂 ale chystam sa, ked absolvujem alergologicku..

alca85
6. jan 2010

no indulona je tuším na všetko......... 🙂

grettka
6. jan 2010

kalciova masticka je dobra, a ja som pri takejto alergii v okoli oci este aj uzivala kalcium vnutorne, skus si kupit nejake kalciove tablety, inak neodsudzujem indulonu, ale pozor ta modra je dost parfumovana... ale preboha mesiac ti s tym dr. nevie nic urobit?

l.lara
autor
7. jan 2010

gretka, no vidim, ze nas je viac s tymto problemom... ☹ dnes som uzila kalcium, lebo mam zakazane mliecne vyrobky (ktore zboznujeeeeeeem) a mienim v tom pokracovat. indulonu davaju udajne aj malym babatkam v nemocnici na ekzem, ale na nete som citala, ze obsahuje nieco, co prave babatka nesmu. tak neviem. 😒 inak je to asi fakt na vsetko. ja som si dala prave tu calciovu mast, lebo nie je vobec parfumovana. ale tie indulony este asi vyskusam 🙂

ja to mam sice dlhsie, mesiac to bolo v stadiu opuchnutych viecok, len na konci decembra sa to dost zhorsilo. ale ku koznej som sa dostala az teraz v pondelok, predtym som uzivala lieky od praktickejo lekara na alergiu, ktore mi na to predpisal (tie som vymenila za lieky od alergologicky) a natierala som si to opthalmo hydrokortizonom, ktory mi kedysi na opuchnute viecka predpsisal ocna + kvapky a dalsie masti z lekarne, ale nic z toho nezabera.

laura73
8. jan 2010

iara, ja som mala tiez palenie a svrbenie okolo oci, najskor som si myslela, ze to bolo zmenou pocasia - teplo/zima/vietor a do toho klimatizacia. davali mi hormonalnu masticku s antibiotikmi - az mi jeden ocny povedal, ze by to mohol byt dosledok tazkych mastnych jedal - ktore nejedavam 😉 potom som sa ale zamyslela a na ranajky sme si s kolegynou davali nieco ako pizzovy chlieb s mnozstvom olivoveho oleja - 2-3 kusky asi 3 mesiace. tak som to na tyzden skusila vysadit a div sa svete, dieta zabrala 🙂 od tej doby si na to davam pozor a nemam nic.

l.lara
autor
8. jan 2010

laura, teda, by som si nemyslela, ze olivovy olej by mohol uskodit. ja vela mastneho nejem, ale aj to malo skusim obmedzit. dakujem za tip 🙂

bodka13
8. jan 2010

ešte ma napadlo kočky,že je veľmi dobrý OphthalmoSeptonex -nie je to antibiotická masť ale antiseptikum - má dezinfekčné vlastnosti a preto je vhodná na liečbu nehnisavých zápalov predného úseku oka,obsahuje lanolín=vosk z ovčej vlny...mne pomohol viac ako OphthalmoFramykoin 😉 ...používa sa 3-5xdenne max.14dní

l.lara
autor
8. jan 2010

ahoj boda, no ja som si ho uz bola kupit, tak dam vediet.. 🙂

l.lara
autor
10. jan 2010

ahoj bodka, vyskusala som opthalmo septonex masticku a nepomohla, ale aspon som si to premastila. 🙂 uz si tam nedam nic, lebo dnes som sa zobudila a mala som deformovane oci, co boli take opuchnute. 🙄

bodka13
10. jan 2010

lara....no tak neviem či ti zaberie ak si to natrieš iba 1 či 2x ☹ ...ja som ju intenzívne(teda asi 5xdenne+noc) používala celé tri !!! dni až potom som videla zlepšenie 😉
...dúfam,že ti to skoro prejde 😉 🙂

l.lara
autor
11. jan 2010

bodka dakujem, mas pravdu..dobre, ze si mi napisala..dakujem. 🙂 ja uz asi zo zufalstva robim unahlene zavery.. ☹ dnes som bola na kontrole u ocnej a povedala, ze nevie co so mnou.. 😔 este mi predpisala jednu mast, tu museli objednat, vecer idem pre nu. potom dam vediet.

bodka13
11. jan 2010

😕 lara ...ako?

l.lara
autor
12. jan 2010

bodka, no zatial premastujem o sto dvesto.. 😀 ale vzdy, ked sa mast vstrebe, tak som tam, kde predtym. po natreti je to ale super 😵

l.lara
autor
15. jan 2010

bodka, tak zatial opthalmo septonex zabral. 🙂 je to jedina masticka, ktora mi nevadi a nemam po nej reakciu. uz si tam mozem dat aj kortikoidnu mast od koznej a nepali ma to. 🙂 po vysetreniach chodim skoro kazdy den, ale zatial nevedia, z coho by to mohlo byt.

titkovamiriam
15. jan 2010

mna ako prve napadlo zvysena hladina cukru v krvi lebo mame v rodine diabetika a svrbenie oci je jeden z priznakov.
samozrejme ze pc,klima tomu tiez dopomahaju 😠

l.lara
autor
19. jan 2010

titkovamiriam moze to byt samozrejme aj z cukru. uz som uvazovala, ze to budem obmedzovat, ale mam tolko veci zakazanych papat, ze sladkosti som si este nechala. 😉

l.lara
autor
28. jan 2010

ahojte..ja len tak pre info...stravujem sa uz naozaj len tak ako mam, hoci je to tazke..na sladke som zabudla a snazim sa dodrziavat aj vsetko ostatne, ani do PC vela nepozem, klimu nemame, co sa tyka kozmetiky, pouzivam ju len minimalne, detske mydlo, detsky sampon..zatial je to vsak bezvysledne, tak uvidime..modru indulonu som vyskusala tiez, po naneseni som pocitovala okamzitu ulavu, ale rano som mala oci 3x tak opuchnute. tak neviem..toto je nejaka zahada..ved uz aj lekari nevedia co so mnou..ja som ale pripad.. 😕

blazka24
28. jan 2010

ja mám atopický ekzem a na tieto oblasti okolo očí zabral len opthalohydrcortizon ale to je na predpis a dala mi to kožná.......

l.lara
autor
29. jan 2010

blazka, ten som brala ako prvy..praveze nezabral..

koriatka
28. sep 2010

Milé dámy, pridávam sa do vášho fóra, trošku síce meškám (od januára 🙂
Tiež som mala zopár krát tzv. ekzém okolo oka a aj okolo nosa, bežne to mávam na rukách.
Bolo to už také škaredé, že ani kožná nevedela čo to môže byť (mimochodom, nechcem nikoho uraziť, ale taká kožná som aj ja 🙂)
Okolo očí a nosa pomohlo obyčajné LABELO, proste natierať natierať a ešte raz natierať, kožný lekár na to dáva zbytočne antibiotiká, ktoré len zaťažujú organizmus.
Mávam to aj na rukách a stačí tomu predchádzať natieraním rúk, tak isto aby nevyschli. Tak tiež pomáha. 🙂
Žiadny kožný lekár mi nikdy s týmito vecami nepomohol, vždy si to liečim sama a vždy úspešne. 😎
Btw. môžu za to korenené a aromatické jedlá, prípadne bylinky ako bazalka a oregano, alebo alergia na zimu.

giants
12. jún 2011

ahojte poradel by mi dosi mam problem s ocami nwm cim to je ale uz asik 1 2mesacie ma svrbia oci sa neda vidrzat furt si ich musim tret rukamy a etse mam aj sopel aj kicham poradi dosi> MY?:D pls

emmaslazansky
2. aug 2011

mne sa to stale vracia aj 6krat za rok..Aj teraz to mam..Pomahaju Len kvapky..Vyber ineho lekara..Ziadne maste atd atd...Mne nic ine nepomohlo len kvapky tri krat denne...Skus napr.harmancek aj to pomaha

l.lara
autor
2. feb 2012

ahojte,
dlho som tu nebola....
@giants bol si u alergologicky?
@emmaslazansky ake kvapky ti zabrali?

iphon
20. feb 2012

ahojte, navstivila som forum tiez v zufalstve, asi dva tyzdne ma otravuje svrbenie v okoli oci a treti den uz mam okolie oci aj cervene, pozeram ze tento problem nemam len ja. Prave dnes sa idem objednat ku doktorovi tak dufam ze mi na to nieco da co zaberie. 🙂

kbeata
20. feb 2012

@iphon a oblicky mas v poriadku? 😉