Syfilis - pozitívny nález

bondy76
4. okt 2014

Ahojte, chcem Vas poziadat o radu...ak niekto ma skusenosti popr.vie poradit. Moja mama prekonala syfilis ked bola mlada. Potvrdili jej, ze je vyliecena a vyradili z evidencie. Teraz mala ist na operaciu a vyslo jej, ze ma pozitivne TPPA na 3 kriziky. Je z toho dost v soku (o psychike ani nehovorim - cely zivot sa s tym trapi) a povedala nam to az teraz po rokoch. Tazko by sa jej vysvetlovalo preco musi ist na dlhsie do nemocnice - ja som dost podozrievava 😀 😀 😀
Na papieroch ma napisane, ze serologicke vysetrenie potvrdzuju diagnozu syfilisu. Mama musi ist do nemocnice (na min 14 dni). Nestretli ste sa s takymto niecim...prekvapuje ma ako to moze byt znova pozitivne? Nemoze to mat pre nu dalsie nasledky, nevie kolko rokov to takto mala... 😒

stefka33
4. okt 2014

Bolo to v dr. Housovi - takej staršej pani sa vrátil syfilis z mladosti. Vraj to ostáva v tele. Dokonca ak vyliečená žena porodí dieťa tak to môže mať vrodený syfilis. No však poberie lieky a zas bude dobre. Neliečený syfilis vraj poškodzuje mozog.

ellca123
4. okt 2014

niekedy tie vírusy v nas akoby "spali",moj otec ma v sebe zltacku uz roky a pritom ju neprenasa/je nositelom toho vírusu/
dobre za na to prisli hadam vcas na preliecenie,ved viete ake nasledky ma neviecena choroba...
vala zdravia

tomas1524
4. okt 2014

Ja mam tiez syfilis, ale som to este nikomu nepovedal..

hviezdicka111
4. okt 2014

@tomas1524 okrem toho aj novovytvoreny nick a podpriemerne IQ.....

oladuna
4. okt 2014

Tak to je krute, hviezdicka. @tomas1524 asi by si to mal liecit okamzite a hlavne povedat to vsetkym stastlivkyniam ktore sa s tvojim syfilisom stretli "face to face"

janinah
4. okt 2014

trochu googluj..syfilis má 4 štádiá atď.

bondy76
autor
4. okt 2014

Dakujem za odpovede...
@janinah guglit som guglila, lenze mamina bola vyliecena a teraz sa to vratilo. Na testoch bol aj ocino a on je negativny, takze to bude asi tak ako pise @stefka33 @ellca123 Mamine brali krv viackrat a vzdy to bolo Ok a tak dufam, ze tie latky nema v tele dlho a po prelieceni bude Ok...

@tomas1524 ako vtipna poznamka Ok ...ak to myslis vazne, tak tazko nieco dodat...

hviezdicka111
4. okt 2014

@oladuna
@bondy76 myslim, ze dotycny nepisal o realnom probleme....predpokladam, ze to pisalo nejake skolopovinne stvorenie, ktore nema cez vikend co robit 😉

anima9
4. okt 2014

@bondy76 Daju sa urobit este specialnejsie testy na syfilis. Ak jej robili iba klasicke serologické BWR alebo TPHA testy.Napr. v Kosiciach presnejsie testy robia v narodnom referenčnom centre pre syfilis. Na potvrdenie toho, že sifylis už nie je aktivny a vysledok je už len "pamäťou"na prekonaný sifylis v minulosti

anima9
4. okt 2014

Preklep syfilis

hradnapani
4. okt 2014

@bondy76 noo, ono to nie je ani take neobvykle. Po vojne a v 50.rokoch bola tato nakaza rozsirena v ceskoslovensku a mnohi nasi stari otcovia ci otcovia a mamy boli na to prelieceni, len sa tym samozrejme nikto nepochvali, kym v osemdesiatke netreba ist na operaciu a z krvi sa zisti toto.
Stava sa... ale dnes to uz naozaj nemusi znamenat nic strasne,lekari vedia co robit, akurat ze ta psychika dostane tiez zabrat 😉

pribinak
4. okt 2014

Syfilis sa nedá vyliečiť, dá sa len preliecit, aby sa nedostal do konečného štádia (4 ), protilátky zostávajú v krvi cely život, nie som odborník, ale mamke pri kontrole možno našli zvýšené hodnoty protilátok a tak musí ísť na preliecenie

pribinak
4. okt 2014

Este k tomu, ze musí ísť na dlhšie do nemocnice, syfilis sa prelievuje vysokými dávkami penicíinu a to 14-21 dni, je zo pri tejto dgn úplne štandardne

andaluzia
4. okt 2014

bakterialne infekcie sa dokazu akoby skryvat v tele. Cakaju, kedy budu vhodne podmienky na ich navrat v plnej sile.

bondy76
autor
5. okt 2014

@anima9 hej mama ma vysledky z tych Kosic, hned robili testy aj otcovi (ten je negativny) tiez si myslim, ze ma len protilatky. Chcem sa porozpravat s Dr.ci je nevyhnutna tato liecba, lebo tak ako pise
@pribinak podla mna tie latky tam zostanu, takze nechapem aky vyznam bude mat ta liecba .... A to nieriesim, ze davky penicilinu su velmi silne 😒 ☹ . Mama zostala vyplasena aj kvoli tej nemocke, strasne sa za tento problem hanbi a radsej by sa plazila kanalom ako toto. Je na tom psychicky dost zle 😖 Termin ma uz vsak dohodnuty a onedlho nastupuje...

@hradnapani mas pravdu, mama to chytila od svojho buduceho mm a ten sa nakazil v CZ ked bol na vojne. Bol vsak totalny magor, lebo o tom vedel a neliecil sa...takto aj nakoniec dopadlo, zrusili svadbu, chlapik sa odmietal liecit a to bol jeho koniec 😢 Bohuzial sa mama v tom case stretla s hroznym odsudzovanim rodiny...no cele zle.... Otec v mojich ociach dost stupol, lebo o tom vedel a bezproblemov si ju zobral, nikdy to nieriesil a on nakoniec 'obrusil' hrany medzi mamou a jej rodinou...

anima9
5. okt 2014

@bondy76 Nech pred operaciou napise vyjadrenie k vysledkom jej dermato- venerolog.Ten je na to odborník.. Ci je liečba penicilinom nevyhnutna, alebo je to len ta pamäť.Ak bude nutna liečba, tak je dobre preliecit ochorenie, nakoľko posledné stadium ma zlu prognozu.Necudujem sa, ze sa za to hanbi, vacsina ludi ma voči tomu predsudky.Musi sa nad to povzniesť.

domko11
9. dec 2014

Viete poradit co znamena TPN15 IgG slabo pozitivne na Trepidoma pallidum?Som v 4. mesiaci tehotenstva a mam asi podobny problem, len si myslim, ze som nikdy neprekonala syfilis, o tom by som vedela...Mne dermatovenerolog hovoril,ze tie vysledky mozu byt aj z chlamydie a postipnutia z kliesta, co ma ale neukludnilo.Viete niekto ako sa to lieci v tehotenstve ked je tento test slabo pozitivny a ake su priciny?

trgypadl
9. dec 2014

@domko11 ahoj,tu vzorku poslu este na specialne vysetrenie.moze sa stat,ze je vysledok falosne pozitivny...a ked to dovysetruju tym nadstavbovym vysetrenim,tak to moze byt negat.hlavne klud