Syndróm polycystických vaječníkov

zuzlicek44
4. okt 2012

ahojte🙂

zistili mi PCO syndrom už davnejsie...odvtedy nikto nič..jedine tabletky diane a tie som brala len mesiac, potom som ich vysadila, zdalo sa mi to uplne zbytočne.
Chcem to začať nejak riešiť.. Tak skúsme pekne po poriadku, čo teraz? Liečiť sa to ževraj neda (ale čitala som v prispevkoch od vas nejake tabletky na liečenie, tak som teraz zmatena)...popravde ani presne neviem, čo v praxi PCO syndrom je - dobúcna.
Teraz je to to, že nemávam kramy, som chlpatá...

Rozprúdme tému 😀

soldi
4. okt 2012

@zuzlicek44 jedna tema tu uz je, myslim, ze sa vola syndrom p(re)co 🙂

pokial je pricinou pcos inzulinova rezistencia (zistuje sa u diabetologa) tak sa lieci metforminom. takisto pcos casto suvisi s nespravnym fungovanim stitnej zlazy- takze odporucam navstevu endokrinologie, ak si ju este neabsolvovala.

pri tomto syndrome ma zena nadbytok muzskych hormonov, coho nasledkom telo nefuguje tak, ako mas.
najcastejsimi prejavmi su polycysticke vajecniky, hirzutizmus, zvyseny testosteron, akne, nadvaha...

miss_stanya
4. okt 2012

@zuzlicek44 PCO mi diagnostikovali pred 10 rokmi a tiez mi na to dali len antikoncepciu. Pokial teda neplanujes tehotenstvo. Mne sa osvedcilo prave Diane a Minerva. Ked budes tehu planovat, treba spravit hormonalny profil, folikulometriu a nasadit liecbu na podporu ovulacie... Riesi endokrinolog-gynekolog. PCO ako take nevyliecis, udajne je to vrodene, ale mozes zmiernit priznaky.... Mne bol metformin napr. uplne nanic. Uzivala som ho asi len dva mesiace...

nene99
4. okt 2012

http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/chcem...
http://www.fertility.sk/sk_SK/riesenie-problemo...

je veľmi veľa stránok, kde sa o tomto syndróme dočítaš viac 🙂
do budúcna môžeš mať problém otehotnieť, to je asi to, čoho sa ženy s týmto syndrómom najviac obávajú.
Tiež som mala podozrenie, našťastie testy hormónov to nepotvrdili.... 😉 ale PCO na sono vidno....

raza
4. okt 2012

ahojte. o tomto syndróme som doteraz nečítala, ale ako som tu čítala príspevky....
ja som pred dvoma rokmi potratila, odvtedy som bola dva krát na laparoskopii vaječníka kvôli cyste ( tá sa mi vytvorila z čistenia po potrate) no a odvtedy mám pocit, že akosi viac zarastám 😅 teda nie nejako rapídne, ale viac, ako predtým... otehotnieť sa nedarí, čo som pripisovala tým cystám. no a čo sa týka váhy, mám stále nafúknuté brucho, za posledné 3 -4 roky som pribrala 10 kg ☹ mohli by to byť príznaky totho PCO???

zuzlicek44
autor
9. okt 2012

čiže liečiť sa to neda..myslela som si že antikoncep.je zbytočná, ale ako som čítala v iných článkoch, môže to byť dobre na preliečenie? musim ist za doktorom a poradiť sa🙂))

reabinyt
21. jan 2014

Zdravím..zaujímalo by ma ako je to s tým SPCO..dočítala som sa že je to geneticky dané, no v našej rodine to nemá nik. Netrpím ani obezitou ani cukrovkou. Každý rok som chodila na sono pre cysty a nikdy mi to nezistili, až teraz keď som bola na preventívke tak mi povedali že mám PCO. Ako je to možné? Menštruáciu som mala vždy nepravidelne ale užívala som na to duphaston a teraz mi doktorka chce zmeniť liečbu na nehormonálnu na INOFOLIC..máte s tým niektorá skúsenosť? Otehotnieť sa zatiaľ nechystám lebo som len študentka VŠ...moja doktorka sa tvárila, že sa to napraví, ale podľa toho čo som sa dočítala na nete tak to až také ľahké nebude ak budem chcieť po čase otehotnieť, či? Vraj sú tam aj dosť vysoké riziká cukrovky a čo ja viem čoho ešte..mám z toho dosť stresy 😒

24lula24
10. jún 2014

Zdravím...mne zistili polycystické vaječníky pred pár rokmi. Od roku 2011 som na to brala Duphaston, pretože som po vysadení antikoncepcie úplne prestala mať menzes. Dokonca Vianoce boli častejšie. 😀 Občas mi pichli agolutinku a keďže ma nebavilo chodiť každý mesiac na vyvolávačku, tak mi predpísala ten duphaston. Brala som ho od 21-26 DC a menzes mi prišiel vždy do max. 5 dní, ale bol slabý a trval sotva 3 dni. Naposledy som mala menzes 28.3. 2014 a to som sa definitívne rozhodla vysadiť duphaston, pretože mi za tie 3 roky veľmi zhustli vlasy, zostala som úplne kučeravá (z pôvodne rovných vlasov), dosť som pribrala, aj keď jem máličko a stále som akoby naliatá vodou, strašne som začala zarastať a do toho sa mi robí akné, ktoré som snáď ani v puberte nemala. Pred týždňom mi pichli agolutin lebo menzes samozrejme, že prirodzene neprichádzal a ešte som ho nedostala, aj keď kŕče už mám neznesiteľné. Nedávno mi gynekologička robila aj hormonálny profil a zistila mi, že mám hlavne vysoký kortizol a poslala ma k endokrinológovi, kde idem 11. augusta. Mali ste niektorá niečo podobné s tým kortizolom? Čo všetko vám robil endokrinológ? Viem, že to je beh na dlhé trate, ale už som zúfala. U nás v rodine nikto podobné problémy nikdy nemal. Gynekologička sa k tomu nevedela vyjadriť. Povedala mi, že keď teraz dostanem mrchu, tak mám začať brať 3 mesiace vkuse agnucastone. Pomohlo to niektorej aspoň s úpravou cyklu? Ďakujem. 😉

smejlicka
13. jún 2014

@24lula24 ahoj tiez mam pco a inzulinovi rezistenciu a agnucaston som uzivala 3 mesiace a menzes sa neupravil..bola som v CAR a predpisali mi tam duphaston a siofor mam od endokrinologicky

24lula24
19. jún 2014

@smejlicka uff, vôbec si ma nepotešila. Ja som tú mrchu nakoniec dostala a ťahám, resp. už len špiním siedmy deň. Tak dlhú mrchu si snáď ani nepamätám. Dokonca som na ten agnucaston včera zabudla. Ale tak jedna zabudnutá tabletka ma snáď nezabije. 😀

smejlicka
19. jún 2014

@24lula24 pila som este caj himalajsky na nepravidelny menzes...a po uzivani 1 mesiaca som prirodzene dostala aj som vtedy brala agnucaston....ale ked som prestala pit caj tak len na zaklade injekcie som dostala :(

24lula24
19. jún 2014

@smejlicka Skúsim pozrieť ten čaj v lekárni, vďaka za tip. A keď mi nič nepomôže, tak už asi ozaj skúsim len nejakú babku bylinkárku. 🙂

smejlicka
19. jún 2014

@24lula24 skor ten caj najdes v obchodoch z cajmi ale aj v inych su poslem link na ten caj http://www.everestayurveda.sk/index_sk.php?id=2... a pozri si kde su predajne 😉

blue99
20. jún 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

odporúčam multi- macu dáva do poriadku hormony ,teda upravuje hladiny najlepší prírodný pomocník bez vedľajších účinkov....www.zdravie-aloe.myflpbiz.com klikni na slov.jazyk viac do správy

24lula24
24. jún 2014

@smejlicka ďakujem. Práve na to pozerám a vidím, že aj kúsoček od mojej práce to majú v Bioparku. Zajtra tam hneď naklusám. 🙂

matulisa
26. jún 2014

Ahojte, ako ste riesili nadmerné ochlpenie stehien? Ma tu niektorá podobný problém?

24lula24
26. jún 2014

@matulisa tak stehná až tak chlpaté nemám, ale asi by som volila depiláciu na Tvojom mieste. 😒

matulisa
27. jún 2014

@24lula24 ahoj, depilujem po kolená, ale stehná - to má bolí ako šľak ☹

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
24lula24
30. jún 2014

@matulisa tak potom asi jedine holiť a holiť a holiť....a tak stále dokolečka. :( Alebo nejaké trvale odstránenie laserom. Nad tým uvažujem aj ja, len sa k tomu musím konečne nejak dokopať. 😀

matulisa
1. júl 2014

@24lula24 nad tým laserom premýšľam aj ja...

piussi
14. aug 2014

@raza ahoj? a ako sa Ti podarilo otehu, pomohol Dr. či sa podarilo prirodzene?

dadka2910
6. okt 2015

@reabinyt ahoj aj mne zistili pco brala som duphaston asi 3mesiace a teraz beriem inofolic druhy mesiac. S tým že my sa o babo snažíme už asi rok a stále nič. Začínam mať obavy ci sa nám to podarí normálnou cestou :(

rybka1985
6. okt 2015

@dadka2910 ahoj ja mam tiez pcos a vdaka duphastonu 17 mesacneho synceka neboj treba len verit a vsetko pride

dadka2910
6. okt 2015

@rybka1985 ja teraz beriem ten inofolic lebo duphaston mi Dr vysadil... Uvidime

rybka1985
6. okt 2015

@dadka2910 drzim palce

dadka2910
6. okt 2015

@rybka1985 ďakujem pekne

andreaspringel
22. máj 2016

Ahojte dievčatá... po dlhom zvažovaní som sa rozhodla sem pridať príspevok aj ja... kde začať.... ako 12ročnej mi diagnostikovali adenóm hypofýzy a problémy s hormonmi .... ako najhoršie z toho vyviazol prolaktín... MENŠTRUÁCIA NIKDY U MŇA NEPRIŠLA - samé vyšetrenia na endokrinológii, magnetické rezonancie, gynekológ už v 13tich...neurológia - pre puberťačku nič moc..... pchali ma liekmi na zníženie prolaktínu a zastavenie rastu adenómu, no z nich prišli také migrény že dovidenia... lieky som vysadila ...to sa stalo asi v 15tich rokoch. Na kontroly som sa vykašľala nikam som nechodila až do 24 rokov kedy som vysadila antikoncepciu, ktorou mi umelo naprávali menštruáciu a rozhodla som sa riešiť svoje budúce materstvo. Po všetkých možných odkladačkach a presvedčovaniach že mám na dieťa ešte čas (od mojej gynekologičky) som si povedala dosť - vzala som svoju kartu a našla si nového gynekologa. Ten si pozrel moju kartu a šli sme krok po kroku. Po odobratí hormonálneho profilu zistil, že mám stále mierne zvýšený prolaktín a odporučil mi opäť endokrinologické vyšetrenie. Tak som si povedala super opäť ten kolotoč. Po obvolávaní všetkých endokrinologov v MT a v ZA som sa ani k jednému nedokázala objednať lebo ma nechceli vziať, buď mali plno alebo nemali čas. Napadla ma jedna vec. Jediná endokrinologia ktorá na Slovensku stojí za to je v Ľubochni. A tak som sa objednala. Na objednanie som čakala 3 mesiace až do marca tohto roku. Keď som tam prišla urobili mi základné vyštrenia - krv a sono čtítnej žľazy. Štítna žľaza v poriadku a prekvapujúco z krvi mi zistili že mám prolaktín v absolútnom poriadku a problém je niekde inde - zvýšený testosterón. Samozrejme v momente som sa prestala cítiť ako žena. Lekár mi odporúčil hospitalizáciu u nich aby mi urobili blokačné a stimulačné testy. Takto som si poležala 7 dlhých dní, kde som si tak oddýchla od toho všetkého ako ešte asi nikdy. Pri poslednej vizite mi lekárka povedala že pravdepodobne jej to vychádza na PCO Syndróm, ale že sa to potvrdí až po všetkých vyšetreniach ktoré budú hotové o 3 týždne.... o bábätko sme sa neúspešne snažili rok a najviac ma mrzelo ked mi lekár povedal že bez menštruácie nemôžem otehotnieť, kedže pravdepodobne nemám ovuláciu a odporučil mi CAR Helios v MT. Depka samozrejme opäť doľahla, ale naspäť do Ľubochne. Ako náhle mi povedala nejaké PCO tak som otvorila google a preštudovala všetko čo sa len dalo. Keďže som vždy mala ako dieťa aj v puberte problém s hmotnosťou začala som sledovať jedálniček pri PCO a prešla som na striktnú stravu. Len ovocie, zelenina a ryby. Žiadne pečivo, biela múka, cukor proste nič. túto stravu som dokázala držať asi 3 týždne. Jediný kvázi liek ktorý som si nasadila bol Inofolic, keďže som sa dočítala že rozhýbe menštruačný cyklus... potom som zrazu z ničoho nič začala opäť žrať. Nedokázala som sa ovládať.... trvalo to týždeň... ďalší týždeň prišla neskutočná bolesť hlavy... také migrény že som nedokázala normálne fungovať ....tretí týždeň z ničoho nič strašná mykóza hrozná bolesť pŕs a bolesť vajčníkov....tak som šla za gynekologom. Poprosila som ho niečo na mykozu a či by mi nepichol vyvolávačku aby som sa už netrápila prsia mi zalialo ani do podprdy som ich nedala...nehovoriac o tom, že mi šlo roztrhnúť vaječníky .... pichol mi injekciu a išla som domov....menštruácia mi neprišla ani po týždni tak som už nevedela čo to môže byť .... môj budúci manžel mal 16. mája narodeniny.... neviem prečo, dodnes je to pre mňa nezodpovedané ale kúpila som si tehotenský test. Aj ked som vedela že nemôžem prirodzene bez menštruácie otehotnieť..... na teste do 3 sekúnd dve // ..... rozplakala som sa ako malá a šla som hned kúpiť ďalší a ďalší a ďalší .... 5 pozitívnych testov... predstavte si tú radosť 🙂 v momente som volala gynekologovi a on mi povedal že to je nemožné predsa. Tak som na druhý deň v utorok šla k nemu ...ked som vyšla na kreslo a na ultrazvuku som uvidela tú malú guľôčku v mojej maternici ... bol to pre mňa zázrak .... nemožný zázrak .... lekár povedal že za 20 rokov praxe sa nestretol s tým, že toto je možné ... ale ono je ...a navyše sme boli v 6 tt + 2d .... dokonca mi povedal že pred dvoma mesiacmi som mala tak nízko sliznicu že to nebolo ani na menzes...viete čo je na tom všetkom najväčší paradox? V pondelok na obed mi prišila prepúšťacia správa z Ľubochne a potvrdené PCO .... po tomto všetkom už lekárom neverím ... za celý život som prirodzene bez vyvolávačiek a HAK nedostala menštruáciu a vďaka Inofolicu, zdravej strave a modlitbám k Bohu mám dnes v brušku drobčeka s ktorým to verím že dotiahneme do úspešného konca ...troška som sa rozpísala ale to je môj príbeh ... všetko je možné ...len treba vedieť ako na to .... ak by ste potrebovali radu napíšte rada poradím 🙂

dadulik243
4. nov 2017

Ahojte chcem sa opýtať podarilo sa vam otehotniet s PCO vo ste preto robili a popripade co užívali. Snažíme sa o bábo uz dlhšiu dobu a stale to iste dookola len brať dupfastone koli menstuacii uz som z toho fakt na nervy. Dakujem za každú radu

sweetlip
4. nov 2017

@dadulik243 Ahoj na PCO je velmi dobry inofolic.Pri otehotneni sa odporuca brat 2x1 sacok.Upravuje hladinu hormonov a podporuje ovulaciu

dadulik243
4. nov 2017

@sweetlip dakujem