Tmavé chĺpky počas tehotenstva a po pôrode

nefertiti7
8. apr 2013

Ahojte, asi nie som jediná, komu sa to stalo, že pôsobením hormónov počas tehotenstva, mi chĺpky nad hornou perou začali tmavnúť a rásť a počas zimy je ich najviac vidieť, lebo nie som opálená, tiež chĺpky okolo bradaviek. Ako na ne? Čo je naozaj 100%? Vytrhávanie to asi nebude....dosť ma to trápi, budem rada za rady, ďakujem

freyjanr
8. apr 2013

@nefertiti7 ahoj ja mam tento problem cely zivot tehotenstvo to nejak nezmenilo.len trham a trham asi od 14tich

simca06022011
8. apr 2013

no ak nie je nejaky hormonalny problem (endokrinologia, gynekolog..) tak len depilovat a trhat, nic ine 🙂))

nefertiti7
autor
8. apr 2013

vďaka ale hormóny sa ukľudnili a chĺpky zostali, nechcem to trhať, veď keď som si trhala, tak sa mi zdajú teraz silnejšie a tmavšie, nedá sa to odstrániť nejako navždy, laser a tak? na koho sa obrátiť?

sea23
8. apr 2013

ahoj,existuje aj trvale odstranenie chlpkov,laserom ,alebo fotodepilacia,je to ale nakladne na financie,pretoze raz to nestaci absolvovat ,ale pomaha to,ja som si tak dala nohy oddepilovat 😉

nefertiti7
autor
8. apr 2013

@sea23 a kde to robia, veď horná pera, nemúže byť až tak drahá...na koho sa obrátiť, bežne kozmetické salóny asi nie, však?

freyjanr
8. apr 2013

@sea23 ahoj ty mas dobre skusenosti s laserovov epilaciou?toto ma velmi potesilo,mna od toho odradza milion zlych skusenosti co som pocula ale nikoho ta skusenst nebola osobna preto by ma zaujimalo jak to prebiehalo u teba.mozes mi prosimta napisat viac?

krasneleto
8. apr 2013

@nefertiti7
@freyjanr ano vsade su zlavy ... ale pozor na to.. lebo 1 sedenie v ziadnom pripade nestaci.. a kedze medzi sedeniami treba mat odstup min 6 tyzdnov, kolko krat zakupenych aj viac kuponov na depilaciu nevyuzijete.. takze je to trosku klamstvo

ale trvala epilacia naozaj funguje... podla roznych oblast je sedenie potrebne opakovat cca 5 krat aby boli chlpky navzdy fuc. je to individualne podla toho ake hrube a tmave su chlpky...

krasneleto
8. apr 2013

@nefertiti7 dermatokozmeticke kliniky... laser. IPL svetlo.. kopec moznosti...

saska.t
8. apr 2013

@nefertiti7 bud rada,ze su to len chlpky,mne ostalo po tehotenstve tmavsie pigmentove flaky nad hornou perou a ete mam aj citlivu pokozku,takze experimentovat s kremami rozhodne nemozem inak sa vyhadzem 😠

freyjanr
8. apr 2013

@krasneleto aj ty s tym mas osobnu skusenost?ja som skor pocula jak ma potom kazda zena strasne problemy s pozapalovanymi vrastenymi chlpkami toho sa bojim....

krasneleto
8. apr 2013

@freyjanr ano mam skusenost. kamoska robila v rakusku v jednom salone a robila som modelku.. nie je to pravda.. oni pracovali s technologiu IPL a laser... nepalilo, nestipalo... bola som na jednom osetreni... a vysledok bol okamzite.. videm po pazuchou ze mam miesta kde mam vyplznute chlpy.. tak isto v intimnej oblasti... kedze som bola ale na kazdom raz, efekt sa samozrejme nedostavil... ale ona si dala 4 krat paze a nema jedineho chlpka.. ide o to ze to spali cibulky. cize ziaden chlp uz nenarastie.. cize sa nema co zapalovat

krasneleto
8. apr 2013

@saska.t skus ovocne kyseliny...

saska.t
8. apr 2013

@krasneleto odskusne mam po nich cervene vypalene flaky,na moju kozu jednoducho agresivne a co nie je agresivne to mi nepomaha ☹

krasneleto
8. apr 2013

@saska.t a robila ti to kozmeticka? lebo neodborne urobene kyseliny este viac dogabu plet...

freyjanr
8. apr 2013

@krasneleto dakujem,hned ja sa zotavim po porode sa o tom budem informovat pretoze ja mam take ochlpenie ze cely zivot trpim

sviecka
8. apr 2013

@freyjanr ahoj, ja mam tiez tento problem. najprv som to depilovala, ale strasne to bolelo a bolo to kratkodobe. potom som to zacala strihat a nakoniec som sa rozhodla pre IPL u mojej koznej lekarky. Pocas prveho zakroku to bolelo najviac, ale urcite nie az tak, ako depilacny pasil a platila som 30 eur, potom som bola este asi 2x a to som uz neplatila nic, lebo mi povedala, ze to je doepilacia, lebo pri prvom sa nedaju vsetky chlpky zachytit. teraz som tehotna, takze som som uz dlhsie nebola, ale mam to ovela miernejsie 🙂

nefertiti7
autor
8. apr 2013

@krasneleto ja sa bojím toho, že sa odhodlám na laser, našla som firmu v BA, že po jednom zákroku, tých 5 - 6 dalších týždnov budem vyzerať ešte horšie, čo ke´d mi vôbec nevypadnú a budú dalej rásť a tmavnúť? Ja som viac pesimista ako optimista, vždy to vidím z tej horšej stránky ale o to viac sa potom teším z pozitívnych výsledkov 🙂

krasneleto
8. apr 2013

@nefertiti7 nie. nebudes ani opuchnuta ani nic... chlpky to na jeden krat nespali vsetky... ostatne dorastu.. preto ten odstup.. potom odstrania dalsie... na dalsie sedenie vypalia dalsie atd atd...
na tom co som bola ja to nebolo ani citit pretoze to bol nejaky novy pristroj, ktory uplne ochladzoval hlavicu a tym padom laser nebolo ani citit...

matozazzo
8. apr 2013

skusila som snad vsetko, vzdy boli chlpky tmavsie a tvrdsie ☹ Takze holim, kazdy den rano, je to uz ritual...

saska.t
8. apr 2013

@krasneleto ano robila mi to odbornicka, sama by som si netrufla,kedze viem ako vyzeram po neodbornych zakrokoch... teraz mam dobry krem na bielenie od la praire tak uvidime,za tu cenu budem mat biele flaky nie pigmentove...

krasneleto
8. apr 2013

@saska.t pytala som sa preto ze sama mam velmi citlivu svetlu plet so zilkami a ked mi robi kyseliny tak v pohode bez make up mozem ist hned do prace a nie je po zakroku ani stopy...

krasneleto
8. apr 2013

@matozazzo holenie nieeeeeeee pre boha

nefertiti7
autor
8. apr 2013

@krasneleto a kde si konkrétne bola...ako vybrať centrum, ktoré je najlepšie? ak zistím, či majú chladiacu hlavicu napr.

krasneleto
8. apr 2013

@nefertiti7 ja som bola v rakusku :/ ale zistim ti ked chces. mam znamu co ma beauty centrum neviem kde si to ona davala robit

nefertiti7
autor
8. apr 2013

@krasneleto super, pomohlo by mi to, budem ti vďačná, som zo Záhoria, takže Bratislava a okolie by bolo fajn, Senica, Skalica, Malacky

krasneleto
8. apr 2013

@nefertiti7 http://www.paracelsi.sk/sk/gentlelase.php ja som v tomto centre bola na zmanienkach a metlickach a maju aj oni to co som pisala...

freyjanr
8. apr 2013

@sviecka to je celkom lacne,co to je to ipl a kde sa to robi?a kolko si potom mala hladke nohy?ja som vzdy trhala od jary do leta ale teraz sa bojim ze by ta bolest a stres ublizili babetku,ale to holenie je na nervy,strasne sa mi to zapaluje a na druhy den je to uz jak smirgel...

sviecka
8. apr 2013

@freyjanr ja som bola na hornu peru a som z Kosic. MUDr Zuzana Kozuchova

sviecka
8. apr 2013

@freyjanr ipl je take svetlo, ktore ti teplom vypali chplky od korienka. takze by ti uz nemali narast

nefertiti7
autor
8. apr 2013

@krasneleto dakujeem, pozriem to 🙂