Trpím depresiami. Čo mám jesť a piť?

kburgerin
17. nov 2012

poradte co mam jest a hlavne pit ked trpim depresiami

kburgerin
autor
17. nov 2012

mam tabletky zoleptil atarax avalenu a cez den ma uspavaju tak radcej si ich dam na noc

swojska
17. nov 2012

rakytnikovy olej-1 cajova lyzicka denne alebo zeleny jacmen a chlorella.depresie su casto spojene aj zo stavom hrubeho creva, ktore ked je zanesene moze sposobovat taketo sarapaty na psychike..vyhni sa bielej muke, bielemu cukru a vsetkym nezdravostiam..."som to co jem" poripade si to mozes spestrit navstevou u psychologa,ktory ti pomoze zamysliet sa nad tym,,odkial to prameni..ci si stastna atd...

swojska
18. nov 2012

a tie tabletky ti to len zhorsia, budes na nich akurat tak zavisla casom...

abab
18. nov 2012

@kburgerin mas tych tabliet dost, naozaj mas len depresiu? Co je avalena? Nie alventa?

abab
18. nov 2012

@swojska Ty si odbornik? Nie na vsetkych liekoch musi byt zavisla.

bebe2013
18. nov 2012

Treba vela vitaminu D. A zmenu stravy. Ziadne spracovane cukry, spracovane oleje, vylucit bielu muku a s lepkom opatrne. A treba sa vyzbrojit disciplinou. Hlavne sa zbavit vsetkej chemie a urcite si ju nepridavaj v antidepresivnych tabletach.

lienkan
18. nov 2012

@kburgerin V lekarni je k dostaniu homeopaticky liek ,ktory sa dava pod jazyk - vola sa to sedadif PC - je to na stavy uskosti a nedobre obdobia a na celkove upokojenie ....
Depresia je tazka diagnoza - ak si myslis,ze je to uz neovladatelne - treba vyhladat pomoc a myslim,ze je tu viac takych ,ktory tu pomoc uz vyhladali.... aj potichu bez toho aby to okolie vedelo . ..

tinki
18. nov 2012

@kburgerin možno by pomohlo, teda ak si nájdeš čas, vypadnúť niekam si zacvičiť..pravidelne sa venovať sebe..prihlásiť deti na nejaké krúžky, hlavne nesedieť doma, ale stále niekam ísť a zamestnať sa..aby si nemala ani chvíľku voľna na myslenie. 🙂

lentuska
19. nov 2012

@kburgerin
Ahoj, ja som mala depky a bola som na jednom vysetreni, kde mi zistili, ze mam nejakym parazitom napadnuty nervovy system a ze to mi sposobuje tieto stavy. Dali mi taku specialnu liecbu a tramtadadááá, mam pokoj. Inak som to riesievala kazdy vecer poharom vina tieto stavy 🙂 Zachrana prisla v spravnom nacasovani 😀
Ta doktorka sa vola Tomova, co som u nej bola a lieci nas uz celu rodinu. Ona sa zaobera bioregulacnou medicinou....nechcela by si ju aj ty vyskusat? Lebo ja som zato , aby sa vzdy poznal povod a pricina ochorenia a az potom sa uzivali nejake lieky. Ja teda odkedy chodim a zmenila som lekara som chora nebola, takze nepotrebujem uzivat ani ziadne lieky 🙂 Odporucam taketo vysetrenie.

terezia1234
19. nov 2012

@lentuska ahoj, prosim ta kde je ta pani doktorka, a ake vysetrenie to bolo?? myslim ako ti to zistila?? z krvi, alebo akym sposobom...dakujem velmi pekne 🙂

lentuska
19. nov 2012

@terezia1234
No neviem,ci to poznate, ale vola sa to biorezonancne vysetrenie. Nie,ziadna krv, nic bolestive, netreba chodit nalacno ani nic podobne. V priebehu 40 min. kedy budes napojena na taky specialny pristroj, ktory meria akesi kmitopocty buniek, teda nieco take (nie som expert) ti dokaze tento pristroj odhalit veci nepoznane 😀 Funguje to na bunkovej urovni, teda je to velmi citlivy pristroj. Ja som tomu moc neverila, ale ked som videla na brachovi , ako to funguje, tak som nevahala ani sekundu. Vyhla som sa takto aj gastro vysetreniu, zistili mi ze mam helikobaktera bez toho , aby som chodila na hadicu, fuj! Dalej rozbity imunitny system, streptokoka a vela dalsich veci. Brachovi zistli psieho bacila, chlebovu plesen, nedostatok enzymov, boreliozu atd. no hruza ! 😀 A na zaklade tychto zisteni, ti lekar vypracuje presne prirodne preparaty, po dvoch mesiacoch je kontrola. Teda mne to zabralo v priebehu tyzdna, ustupili bolesti zaludka, mala som taky detox, ze som sedela stale na WC 😀, ale tak to k tomu patri. To co nevedeli vyriesit moji lekari, ku kt. som chodila naivne 16 rokov, tak tuto abrakadabra , behom mesiaca som bola na nepoznanie. A bracho tak isto, My uz tam chodime cela rodina a odvtedy sme problemy nemali, my sme chodiaca reklama pre tuto doktorku. U nas chodi k nej uz pol dediny a vsetci moji znami, lebo vysledky su viditelne....cena za taketo vysetrenie je iba 15€ a nikto este neobanoval.
Ak si kliknes na: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, tam vidis terminy vysetreni, kde sa planuju v ramci SR. Treba si tam zavolat alebo napisat a dohodnut si termin, pripadne ak si z ineho mesta, vedia ta odporucit niekde inde, ku inemu lekarovi v ramci SR.

kburgerin
autor
19. nov 2012

@lentuska a kde taka doktorka sidli

terezia1234
19. nov 2012

@lentuska ahoj, no super, dakujem ze si mi to takto pekne rozpisala...ja byvam v Ba, takze tu by som take nieco chcela absolvovat, na tom linku BA nebola tak mozno sa skusim informovat...ale aj sa bojim co mi zistia, ake choroby to vlastne mam...ale preposlala som to aj mamine, ta tiez furt trpi vselijakymi pliagami a lekarom chodi stale...hmmm...nikdy som o tomto nepocula...este raz dakujem za info...budem nad tym silno uvazovat...pekny vecer 🙂

lentuska
20. nov 2012

@terezia1234
Ja ti garantujem, ze nebudete banovat. My uz k lekarom tym klasickym ani nechodime, nemame dovod, lebo sa citime fakt, ze super. Ja by som to nazvala zazrak na nas ucineny 😀 No ved to je to, co spominas o tej mamke, to oni potrebuju, aby sme boli stale chorlavi a stale sa im tam vracali a oni mohli predavat lieky. Ja ked si spomeniem, aka som bola blba a ako som im slepo doverovala...no ale sak , chvalabohu, ze som sa skoro zbadala.... Ked si tam napises alebo zavolas, oni ti povedia, kedy budu v BA a mozno tam maju aj nejaku ordinaciu, lebo viem, ze vo vacsich mestach maju normalne take poradne.....inak ku nam chodia len ,ked si ich zavolam a to nas musi byt min. 10, inak doktor nevycestuje. Ale tak s tym nemam problem, od nas chodi uz cela rodina a aj dedina 🙂

lentuska
20. nov 2012

@kburgerin
Ona ma ordinaciu niekde v Presove myslim, ale ona cestuje za pacientmi po celom SR. Staci sa iba objednat a dohodnut si to s nimi. Ja spominam iba tuto doktorku, lebo ja chodim ku nej. Ale to je cely team lekarov, ktori sa zaoberaju touto celostnou medicinou. Ked si kliknes na: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, tu sa dozvies viacej, byvaju tam aj terminy v ramci SR....

amouramour
20. nov 2012

inak rady treba sa zbavit chemie a nedavaj si tie tabletky su dost zle a nebezpecne...ak niekomu tieto lieky predpisu nie je to pre nic za nic a nahle vysadenie alebo nebranie moze mat vazne dosledky...psychicke poruchy su casto nasledkom skutocnej poruchy mediatorov, respektive, ze chyba organizmu nejaka latka...nie je to len nieco vymyslene...je super podporit veci zdravou vyzivou, zivotnym stylom🙂ale rady ako neber lieky, ktore ti predpisu nie su zrovna najvhodnejsie

laura777
20. nov 2012

@kburgerin Ahoj, velmi dobre na psychiku su zelene potraviny, mlady jacmen a chlorella...dodávaju cloveku pozitivne myslenie, energiu....ak by si chcela vediet viac, tak napis...

ivana158
9. jan 2013

mne strava ani tekutiny k zmierneniu depresie nepomahaju .. skusala som vsetko .. a tabletky, vobec nemusis byt na nich zavisla .. ja ich neberiem uz 3/4 roka a nechybaju mi 🙂 uzivala som ich cca 2-3 roky vkuse 3x denne

dada1617
9. apr 2020

@lentuska robia ešte tie vysetrenia?