Ukrutne bolestivá menštruácia

sellena
19. apr 2014

Ahojte mamičky aj nemamičky 🙂 Mám problém s neznesiteľne bolestivou ms. Myslím tým naozaj neznesiteľne bolestivou, pretože "iba" bolestivú menštruáciu som za roky rokúce zažila asi toľkokrát, koľko mám prstov na rukách. Keď sa hovorí, že od bolesti by som sa po stene škrabala - tak to je presne môj prípad a pritom nie som žiadna citlivka, ale ten typ, že keď niečo musím vydržať, tak vydržím...ale toto je horor 😒 Prvý deň som odpísaná úplne, nebola som schopná ísť vtedy do školy, teraz do práce. Proste sedím, ležím, pochodujem po dome - neviem čo je lepšie, striedajú sa u mňa návaly horúčavy so zimnicou, kŕče a sťahy maternice také, že mi až prsty na nohách vykrúca, bolesti krížov, mám stavy, keď sa mi ťažko dýcha a po črevách ako keby mi nožnice plávali. Tričko si bežne musím prezliecť, také je od bolesti spotené a potom som taká vyčerpaná, vyblednutá a vyšťavená ako po nejakom boji. Už som si neraz povedala, že som hysterka a skúšala len tak ležať a hovorila si vydrž, vydrž...ale potom príde taký kŕč, až ma prevráti a slzy mám na krajíčku. Nedávno som bola na sone celej dutiny brušnej, chvalabohu bolo ok. Tabletky od bolesti sú samozrejmosťou - dokonca som ich už musela párkrát prestriedať, lebo prestali po čase účinkovať, teplé obklady používam - bez nich si to neviem predstaviť. Antikoncepciu nemôžem. Prosím Vás žienky, chcem sa len opýtať, či máte skúsenosti s nejakými výživovými doplnkami, ženskými čajmi, olejčekmi, cvikmi atď. Hocičo 😉

sellena
autor
5. júl 2014

@miculienka veru príroda nám nadelila, čo už, dosť mi to komplikuje život, určite aj Tebe to komplikovalo, tak dúfam, že raz sa to upraví, možno až fakt po pôrode v budúcnosti, dúfam, že nie až po prechode 😅

laskamoja123
6. júl 2014

tanquei jednoznacne, ja som mala take bolesti ze som sa valala po zemi a odkedy uzivam necitim skoro ziadnu bolest a k tomu sa mi zpravil menzes

graziela
26. aug 2014

Dobre je uzivat pupalkovy olej.

nutrimas
26. aug 2014

Pre harmonizovanie hladiny hormonov je velmi ucinny z prirodnych zdrojov 100% pupalkovy olej, odporuca sa jeho dlhodobe uzivanie, 1KL rano a vecer. Pomaha pri roznych zenskych problemoch, harmonizuje zenske vnutro - bolestiva, nepravidelna menstruacia, myomy, cysty,neplodnost, endometrioza, neprijemne stavy pri menopauze atd.
Problemy pred/pri menstruacii sa casto zmiernia aj celkovou upravou stravy, vhodne je zacat kompletnou detoxikaciou, najlepsie prirodzene stravou, prip. ako doplnok chlorella.
Oba produkty ako aj pestru ponuku inych prirodnych produktov, kozmetiky a zdravej vyzivy vam prinasame na nasom eshope, radi Vam poradime pri vybere.

mucha_puk
18. dec 2017

ja som mala 10 rokov bolestivu MS, takmer kazdy mesiac som zvracala v prvy den MS, zimnica,navaly tepla, bolesti svalov atd. Gynekolog mi nevedel pomoct, daval mi na to algifen,co su velmi silne kvapky a tie nezaberali,kedze som to vzdy vyzvracala. Zacala som uzivat vitamin B6+B12+kyselina listova (vyraba to Jamieson) a odvtedy su bolesti len minimalne. Navyse to ma aj iny efekt - zlepsuje vam to imunitu

nelinkabublinka
23. apr 2018

Dámy, nepodelíte sa so svojimi skúsenosťami? Môžete tak pomôcť ostatným mamičkám s podobným problémom. Nájdite si trošku času. https://www.modrykonik.sk/snazime-sa/menstruacne-bolesti/

best4you
23. apr 2018

Spasmopan čípky - zaberie takmer okamžite nakoľko sa používajú rektálne.

delisssamili
29. okt 2018

Tento príspevok je síce staršieho dáta, ale možno niekomu práve dnes poslúži moja skúsenosť. Často som prežívala rovnaké pocity ako sú horeuvedené a rovnako som není žiadna padavka. Až raz som náhodne zistila čo mi pomáha. Teraz vždy (ak sa nepozabudnem, čo si potom aj vyžiada svoju daň, opätovnými kŕčmi) cca týždeň pred menzesom začnem užívať Magnex- 1tab.denne a kŕče sa nedostavia. Dávam si ho aj inokedy, keď cítim únavu, alebo mám kŕče v nohách, ale pred menštruáciou ho užívam intenzívnejšie. V podstate je asi jedno, pre aké tabletky s obsahom horčíka sa rozhodnete, ale ja mám overené tieto a konečne netrpím. Snáď niekomu môj poznatok tiež zlepší kvalitu života počas menštruácie.

verkom
9. jún 2020

ženy, takáto bolesť nie jenormálna!!!!! ja som tiež mávala takýto menzes, nič nepomáhalo ani nezaberalo, lieky od bolesti na chvíľu.... ale konečne som v mojich 30 rokoch našla niečo čo pomohlo, nie je to len taká nejaká krátkodobá záležitosť ale konečne prežívam menzes bezbolesti, dokonca ani jazvy po SC ma nebolia a to som teda kolkokrát nevedela ani vstať.....

berenika39
9. jún 2020

@verkom proč nenapíšeš veřejně, co ti pomohlo?

verkom
9. jún 2020

@berenika39 nechcem aby to vyznelo ako reklama...

flakulka
26. aug 2020

@verkom co vam omohlo

verkom
26. aug 2020

@flakulka sama som neverila ale rybi olej.... ja beriem v tekutej forme a nie ten z lekarne.... ale uz prvý mesiac to bola bezbolestns menštruácia.... ako ver mi ze som to vôbec nečakala a najprv som si myslela ze ke to len zhoda náhod, no uz som bez bolesti pekných par mesiacov a neľutujem!!!

tncka
26. aug 2020

@sellena mirenu nemozes?

tncka
26. aug 2020

@sellena fuu ked to citam normalne mi je ta luto🥺

sofinka156
26. aug 2020

Ja som mavala nieco podobne a pomohlo az tehotenstvo...

leameleg
15. júl 2021

@sellena ahoj sice stara téma ale chcem sa opýtat ako si na tom teraz ??? Ja už 3 mes. prezívam v takýchto bolestiach :(