Už nevládzem a mám depresiu

lillymi1989
7. feb 2015

Potrebujem pomoc. Malý ma 5 mesiacov, od narodenia nekojim, nechcel moje mlieko, a v podstate som na neho sama. Manžel chodí na sluzobky aj na celý mesiac a aj keď je doma tak sa veľmi netrha aby mi pomohol. Som väčšinou sama s malým v dome. Dieťa mám asi také ze spánok mu nič nehovorí a len plače a plače a stále je chorý, a tak. Prosím neodsudzujte ma nepíše sa mi to ľahko ale mám veľmi často stavy keď už nevladzem a rozmýšľam nad tým že niečo urobím sebe alebo jemu . Nevladzem uz a neviem kam sa obrátiť. Mám pocit, že má malý neznáša a ja jeho.

pribinak
7. feb 2015

Vyčerpanosť ?

bajana
7. feb 2015

@lillymi1989 okamzite sa obrat o pomoc na manzela, rodinu, priatelov, kohokolvek, kto by ti mohol aspon trochu pomoct a odbremenit ta, vziat maleho na prechadzku...a potom aj pomoc odbornu- psychiatra

siska53
7. feb 2015

@lillymi1989 potrebujes minimalne psychologa najskor a oddychnut si. Co rodina? Oni by ti nepomohli? Aby si si aspon raz do tyzdna na take dve hodinky oddychla od maleho? Ked je partner tak dlho mimo domu...
Urcite to nie je v tom,ze maly ta neznasa.. Skor je to u vas zacarovany kruh-on citi tvoju nervozitu. A su aj dost placlive babatka..niektore preplacu cely prvy rok..prosto su take,to nema s laskou nic spocne..
Tu zlyhava tatino- ked je doma,mal by relaxovat aj tym,ze ti aspon s malym pomoze- vezme ho von. Skuste sa porozpravat.
Nemas nejake kamosky? S ktorymi by ste kocikovali,pokecali..aj to dost pomoze...
No v prvom rade sa skus poradit s odbornikom..ci staci sa zrelaxnut alebo to treba uz riesit inac...

zuzulik1234
7. feb 2015

@lillymi1989 hmmm a co mamina, nemoze ti prist pomoct alebo aspon byt u vas ked je tvoj manzel prec z domu?

traffic
8. feb 2015

@lillymi1989 ja som mala tiez takeho maleho, bol zivy neposedny cele noci prereval nic som sa nevyspala, chcel byt iba na rukach, tak ja som toho mala tiez dost, chlap nebol doma, ale kedze sme vtedy byvali u rodicov tak mmamina mi velmi ale velmi pomohla a tiez ked sestry prisli na navstevu tak ma odbremenili aspon na chvilu, potom ked maly zacal chodit tak to bola hotova pohraoma, v kociari nechcel nikdy sediet vzdy som ho musela pustit lietat a predtym ked nechodil tak som ho aj von musela na rukach nosit, bol fest hyperaktivny

tebe poradim, ze len treba vydrzat, maly ma taky vek, ze nevie ti povedat preco place co mu je, jedine fakt sa s mamou alebo svokrou dohodnut, aby ti obcas maleho zobrali alebo na chvilu sa ku mame nastahovat, ked chlapa nemas doma, urcite ti mamina pomoze, a veci okolo domacnosti absolutne neries, kedze si sama doma s malym, tak bordel ti nema kto robit, tak myslim, ze upratovat nemusis vela a tiez vyvarat vela nemusis, kedze si sama, tak jednoducho domacnost absolutne neries a ked ti maly aj cez den chvilu spi lahni si s nim a oddychni si vtedy
prajem vela sil

domak2
8. feb 2015

@lillymi1989 myslim, ze mas ukazkovu poporodnu depresiu, plus ti nikto nepomaha a maly je narocny. Tym, ze si nervozna znervoznujes jeho, to si uvedom. Deti placu na tom nic nie je a vyspis sa ked bude studovat. 😉 Teraz chod v prvom rade ku svojmu gynekologovi alebo obvodnemu a povedz mu co ta trapi, ake mas myslienky. Oni ti pomozu. Poporodna depresia je bezna vec ale nenechaj ju zajst daleko, hlavne ak si stale sama. Vela stastia a zajtra k lekarovi. 🙂

cherry1981
8. feb 2015

Ja som si to prezila, boli to strasne stavy, malu som mala strasne zlu, len revala, k tomu dojcensky strajk, nechcela jest, takmer sme skoncili v nemocnici, chudla.. doma som mala dalsie 2 deti myslela som si, ze sa zblaznim, plakavala som cele dni a noci, nezvladala som to... Nastastie mne pomohol moj manzel, pracova.a od rana do noci, v obdobi, ked som bola na tom velmi psychicky zle, zacal pracovat od rana nie do noci, ale uz o 15 hod. bol doma aby mi co najviac pomohol, nastastie ma pracu, ktora mu to umoznovala, dokonca rozmyslal o zmene zamestnania v tom obdobi, och teraz ked si na to spomeniem ..uz by som to nechcela zazit. Musis sa obratit na niekoho rodinu, alebo hlavne na manzela vie ako sa citis? Povedala si mu to? Mne okrem manzela nemal kto pomoct bol moja jedina opora a dakujem mu zato, neviem ako by som to zvladla a ci by som to zvladla. Uz teraz je fajn, mala ma 3 roky manzel zase pracuje od rana do noci, ale spolu sme to zvladli, a ked citis, ze nevladzes povedz mu to, obrat sa na niekoho, lebo viem, ake to je, keby si mala takto ostat na vsetko sama.... Drzim palce, ver, prejde to, tie prve roky asi 2 boli u nas najtzasie. Niektore deti su take, ze clovek o nich ani nevie, ine davaju viac zabrat. Hlavne sa neboj poziadat o pomoc

cherry1981
8. feb 2015

@lillymi1989 aj ja som mala pocit, ze ja malu neznasam presne ako to popisujes, dokonca som povedala manzelovi, ze ja ju dam na adopciu, lebo ja to nezvladnem, neboj sa poziadat o pomoc, hlavne svojho manzela ved musi vidiet , ako ti je, nech Ti pomoze, lebo to je na zblaznenie. Ale neboj prejde to, moja ma 3 roky a sme partacky ako hrom 🙂 🙂 😉 Sice po mojom zazitku s malou ked bola babatko by ma uz na miminko nikto nikdy nenahovoril, som rada, ze ju mam. A hovorim, nastastie bola ako tretia, kebo bola prva tak je jedinacik, taku traumu hihi vo mne zanechala. Neboj prejde to, hlavne potrebujes pomoc. Drzim Ti palce, zvladnes to uvidis 😉 😉

7macka7
8. feb 2015

Velmi dobre viem o com hovoris....kojila som 12 dni....pred tehotenstvom potrat 24 tt ...teraz mala vkuse chora asi 8 krat v nemocnici....tento tyzden 8 den bez spanku ( 6-ta choroba) ....cele zle....ak chces napis sukromnu spravu....

marianax
8. feb 2015

@cherry1981 moja ani som nevedela že to máš s malou také ťažké ale som rada že si to zvládla sikulka 😉

marianax
8. feb 2015

@lillymi1989
@7macka7 jaj moje máte to tazke potrebujete oddych ako soľ skúste poprosiť niekoho o pomoc máte niekoho na koho sa obrátiť? Už len 2hod denne ak vám niekto malé vezme veľmi pomôže ? Silno držím peste moje zlaté

kacena4
8. feb 2015

ahojko nebudem pisat obkeci, ale jednoznacne ti odporucam vyhladat pomoc lekara, vyzera to nie len na vycerpanost, ale mozno az na poporodnu depresiu ☹ a s tym sa neradno zahravat. dobre ze si napisala, povzbudenia ti dobre padnu, ze nie si na tom podobne sama, ale aj ine maminky maju podobne problemy, hlavne rozppravaj s niekym o problemoch a ries situaciu. drsim palceky nech sa to zlepsi

nicemary
8. feb 2015

@lillymi1989 si strašne vyčerpaná. Myslím, že ak si nenájdeš taký sytém, aby si si oddýchla, tak sa to nezlepší. Určite navštív nejakého lekára - psychiatra a nájdi si opatrovateľku, ktorá ti aspoň dvakrát do týždňa postráži malého, aby si si oddýchla - choď sama niekam , urob, čo máš rada alebo sa vyspi... Tiež som to zažila s malým, hrúza....

cherry1981
8. feb 2015

@marianax Ju veru moja , ale uz to je super, to bolo ked bola malinka , ked mala asi mesiac sa to zacalo a trvalo to cca do roka. Ale uz je to riadna slecna, to je uz moja kamoska 😀 😀 Ale poviem, Ti som rada, ze to mam za sebou 😉

nikatan
8. feb 2015

ahoj moja.presne ťa chápem.toto čo píšeš ako keby si písala o mne.je to vyčerpanosť.ja som navštívila aj psychologa a on mi poradil, že sa mám venovať trochu aj sebe a odpočínuť si.lenže kedy?!!!nemá ti kto pomôcť a na všetko si sama.raz som bola v takom stave, že malý ma tak vyčerpal, že som si myslela, že niečo spravím.volala som mužovi, že to musíme dáko vyriešiť, lebo mi fakt prepne.tak sme začali malého dávať aspon 2 krát do týždna do jasličiek a fakt to pomohlo.vtedy som nevarila, neupratovala.chodila som na kavy s kamoškami a venovala som sa fakt iba sebe.ak máš takú možnosť vyskúšaj to.

lillymi1989
autor
8. feb 2015

@cherry1981
Háh tak moj manžel je iný typ. On je rád že má takú prácu, a že môže oddýchnuť. Na kolenách som ho prosila aby zmenil prácu, a nič. Prosila som ho o pomoc a nič. A keď spomeniem pred ním ze uz nevladzem a aké mám pocity tak mi len povie ze aj on pracuje. Jednoducho všetko ignoruje. A to ubíja viac ako čokoľvek iné. Rodina by mi aj pomohla ale sú ďaleko. Jednoducho celé zle. A ja si to uvedomujem ale keď ta nemá kto podržať a podporiť tak sa len potapas a potapas. ☹

cherry1981
8. feb 2015

@lillymi1989 Tak to mi je luto, u mna to bol prave manzel, ktory mi bol velkou oporou a pomocou.

hu.hu
8. feb 2015

@lillymi1989 potrebujes odbornu pomoc, pravdepodobne mas poporodnu depresiu. Nemoze pricestovat mamina na 2 tyzdne a postarat sa o babo ? Alebo nejaka starsia pani /studentka na kocikovanie, zeby si si obehla doktora al. zdriemla ? Necakaj, ries to !

ywca222
8. feb 2015

Tak vycestuj za rodinou,potrebujes si oddychnut... Vysvetli im,aka je situacia,iste ti radi s malym pomozu,zostan tam par dni,a uvidis,hned to bude lepsie... Ak sa ti teda da... Ak nie,skus to s mnazelom zase,viem ze to nieje lahke,mam doma to iste... Hlavne neurob ziadnu hlupost prosim ta. Budem dzat palceky,rada by som ti pomohla nejako...

lady511
8. feb 2015

@lillymi1989 ahoj velmi dobre poznám to čo prežívaš..a vobec netreba podporu psychiatra či psychologa,,len oddych a na chvílu zmenit vzduch,,moja bola od samotného narodenia ako malý diabol..za 24h spala asi 4 hodiny,,bola som nervozna na všetko okolo seba,,cele 3 roky spí velmi zle,,a taktiež mam rodinu 300km daleko,,skus poprosit maminu alebo otca aby prišli aspon na par dní alebo na víkend ..alebo chod ty s babom k nim,,aj jeden večer s kamoškou na vínku alebo kavičke velmi pomože,,upravíš sa,,budeš sa zase cítit ženou a nielen matkou,,teda mne to pomohlo velmi,,ja som sa nevedela dočkat kedy pojdem už do práce aj ked čas s mojim dietatom nadovšetko milujem,,proste som potrebovala kolektív ,,zmenu,, 🙂 nepíšeš kolko ma tvoje babo,,aj opatrovatelka aspon na 3 hodinky pomože,,aj keby si šla sama,,kavička + kupoit si niečo na seba(pre seba)napr mne urobí radost aj nový lak na nechty,,su to drobnosti ale potešia,,kludne napíš aj IP a pokecáme, 😉

lady511
8. feb 2015

@lillymi1989 napíš mi odkial si

opica89
8. feb 2015

Skus sa modlit modlitba ukopojuje pros Pana Boha aby ti kus pomohol s tvojimi starostami. A skus zapojit rodinu nech ti pomozu ak sa da. Hlavne klud a pokoj. Zvladnes to !

marianax
8. feb 2015

@cherry1981 jaj moja a čo si mi napísala nepomohla by som ti veľmi ale aspoň "vypočula " ale som rada že je už dobre 🙂 sak sa ozvi niekedy 😉

marianax
8. feb 2015

@lillymi1989 jaj moja tak v mužovi nemáš oporu teda :-/ tak by som ti pomohla ale ako ja som až v Čechách sme tu rok dosť ťažko si zvykam som tu s deťmi sama a muž no je to s nami všelijaké ale určite potrebuješ od niekoho pomoc aspoň to srdiecko posielam veľa síl moja ver si že to zvládneš tvoje dieťatko ťa potrebuje ono nevie ako sa trapis

julka188
8. feb 2015

kto neprezil, nepochopi. ja ta chapem, tiez som si prezila, ale nastastie aj mne pomahal manzel! nedalo by sa ti na nejaky cas odist k rodine, aspon na tyzden...potrebujes si poriadne pospat!alebo skus aspon na par hodin niekoho poprosit/najat k malemu a ty si vtedy pospi...najhorsie je, ze nam sa tu vsetkym hovori, ze?...keby nieco, napis mi ip, mozem ti skusit porozpravat ako to bolo pri mne, ak mas teda cas, ale radsej vypni net a spi!

dusika11
8. feb 2015

plne ta chapem..moje dvojcata nespali vobec...raz jedne hore raz druhy..niekedy desatkrat za noc..pretoze..vstavali aplakavali raz jeden potom druhy zmenilo sa to po troch rokoch...ano..ja som sa prichytila..ze sa tiez bojim..ze daco vyvediem..a tak som si povedala dost..modlila som ...vela..preslo to...mylsim ze je to poporodna depka..to ze si to ochotna priznat je velky krok k uspechu...
napadlo ma..nech mamina pride k tebe..alebo nech ta muz odvezie na chvilu k mamine..potrebujes dozor..a..potom ta mamka tak vytoci..ze si povies a dot zvladnem, to sama.. 😀 a je po depke

sy_13
8. feb 2015

@lillymi1989 ahoj moja. je tu viac mamičiek čo toto prežívajú, takže tvoje pocity sú namieste. myslím, že každá druhá z nás si niečím podobným prešla. predpokladám, že si sa vydala do iného mesta alebo ste sa odsťahovali. ja by som to riešila tak, že keď je mm preč, tak by som išla aj s dieťaťom k svojim rodičom na víkend, týždeň, dva. aj keď sú cez deň v práci, ale poobede prídu domov a isto ti pomôžu. už aj to je pomoc, keď ti na neho dajú pozor keď ideš na WC alebo sa osprchovať. keď sa bude mať manžel vrátiť, tak pôjdeš domov. nebudeš prvá, ani posledné čo to bude takto riešiť.

beruska1311
8. feb 2015

@lillymi1989 Odid na cas k rodine. Mozno aj manzel pochopi a pre teba to bude jedina pomoc.

betina13
8. feb 2015

@lillymi1989 ak mas myslienky,ze urobis nieco sebe,malemu, radsej vyhladaj lekara. Nie je to ziadna hanba a radsej zbytocna navsteva,ako riskovanie,ze sa depka prehlbi. Velmi drzim palce

danika12
8. feb 2015

Tak ja som toto mala s mojim druhym synom. Chcela som aby spal v koliske , ktoru som mu kupila, on za 15 min Bol vyspaty a plac. Jeho tiez bolievalo brusko dost dlho,plus ekzem, to ho svrbelo, aj ked sme natierali. Mama ked sa ma pytala v telefone, ako sa ma maly, ja som jej vzdy nato,ze stale place, ja uz neviem, co mam robit, tak mi hovori tak chod k doktorovi s nim. Ja som si len pomyslela, no ved ma tam vysmeje, ze pridem s tym, ze place stale. A kludne som mala ist vtedy, lebo asi mu kravske susene mlieko nerobilo dobre, teraz pije kozie a je to lepsie. Takze nikdy nevies, spomen doktorovi , ze stale place, ze za tym nieco musi byt. Zase na druhu stranu, ked som ho mala pri sebe v posteli, tak spal, ale ja som mala stale robotu, tak som chcela , aby spaval sam. Co on teda ani za svet doteraz, takze naozaj skuste spolu spinkat, ak to pomoze, zober si oh na hrud alebo si vedla neho lahni, a musis spat ked on, inak sa to neda s takymito detickami. Neupratuj, to musi pockat a spinkaj s nim, mozno bude lepsie tak spavat.