Užívali ste liek Parlodel na zvýšený prolaktín?

11ajka11
28. mar 2012

chcela by som vedieť nejakú učinnú prírodnú liečbu na tento problém,dnes mi potvrdili že mám zvýšený prolaktín z čoho pravdepodobne vyplýva že nemožem otehotnieť,snažíme sa o bábo necelý rok a nedarí sa...menštruáciu mávam v celku pravidelnu aj ked bolestivú ale dosť často mavam rozne vytoky,mykozy a podobne...prosím vas poradte ak viete...Ďakujem!

eliska11
28. mar 2012

Ahoj, prírodnú liečbu tohoto problému nepoznám (priznám sa, že som ani nehľadala).
Iba ťa chcem varovať, ak začneš brať Parlodel a máš nízky tlak, nasadzuj si ho postupne (napr. 3 dni 1/4 tabletky, 3 dni 1/2 tabletky, 3 dni 3/4 tabletky atď. až do predpísanej dávky) a dávaj si ho až pred spaním (v letáku píšu, že sa má jesť s večerou, lebo niektorým ľuďom je tažký na žalúdok).
Keď mi ho prvý krát predpísali, tak sa mi tak znížil tlak, som odpadla (som šťastná, že som si nevybila zuby, bolo to o chlp), druhý krát ho nasadzovali postupne a bolo to bez väčších problémov (4 kávy denne namiesto 2). A nakoniec pomohol otehotnieť a bolo ho treba brať do konca prvého trimestra. Po tehotenstve a kojení sa mi hladina prolaktínu upravila.

lenok
29. mar 2012

Na nizky prolaktin som ja brala Medocriptine a potom Norprolac a straaasne stavy som mala 😝 zavraty, navaly potenia, smad, zaludok na vode, pocit na omdletie 😝 hruuuza 😖 o babo sme sa snazili 3roky, tento liek som brala, chvalapanubohu, len asi 3 mesiace a otehotnela som... mne ho kazali brat na vecer,pred spankom, lebo cez den som bola z neho "out of office" 😝 skus sa poradit s endokrinologom, co ti ho predpisal, ako dalej... je to naval hormonov, ziadna sranda... a este som pila aj nejaky caj... hmmm... nazov neviem.. skus googlit... 😉

little_miracle
13. apr 2012

Moja skusenost s Parlodel-om bola velmi zla.......nasadili mi ho pri liecbe OHSS. Vysledok bol taky, ze v noci som 2x odpadla, na velky buchot-rachot sa zobudil manzel.....nastastie! Lieky mi okamzite vysadili, co skomplikovalo zvladnutie OHSS nasledkom coho sme prisli o nase vytuzene a dlho ocakavane dvojicky 😢
Celkovo sa tento liek tazko znasa, preto ho nasadzuju vo velmi opatrnych davkach - ja som zacinala s 1/2 tabletkou 1x za den a brala som ich "az" 2 dni 😀

kostickabonnie
17. apr 2012

ahoj, ja uzivam Parlodel dlhodobo, ale vyssi prolaktin moze byt problemom s otehotnenim, ale urcite nie je pricinou tvojich mykoz a vytokov. Na znizenie prolaktinu neexistuju prirodne lieciva...ale na druhej strane mozes odstranit jeho priciny, medzi ktore patri napr. aj stres. Stres moze nasledne stat aj za ostatnymi ochoreniami, ktore spominas, preto sa skus na to pozriet z tohto pohladu...odstran priciny stresu, ked chces, nasad nejake vyzivove doplnky na podporu imunity (gynex, indonal partner, kozie tabletky a pod.) a vsetko sa vrati do normalu....drzim palce 😉

szzuzka
25. júl 2012

@11ajka11 Mastodynon ;) jednoznacne 🙂) je to homeoptaicky liek, mne pomohol. po 8 mesiacoch snazenia som isla k lekarovi, a vtedy mi zistili, ze mam zvyseny prolaktin.zacala som brat medocriptine, bolo mi zle od toho, potom norprolac, a stale nevedeli znizit prolaktin a vtedy som docitala na internete o mastodynon, ze je dobry aj na prolaktin.zacala som brat o mesiac som bola tehotna.odporucam! mozes ho kupit v lekarni, alebo z netu si objednat mojalekaren... 😉

martinazvo
11. sep 2012

Ahojte, chcela by som vas poprosit o informaciu - manzel ma zvyseny prolaktin - pri poslednom odbere krvi 278 - a cakame na vysetrenie na MR, aby sa potvrdil/vylucil adenom na hypofize. Endokrinologicka mu nasadila PARLODEL 2,5mg, zatial pred spanim 1/2 tabletky. Mame pocit, ze je z tych liekov velmi unaveny... treba vydrzat alebo radsej ist a riesit to ako vedlajsi ucinok? Dakujem vam za akekolvek rady !!! 🙂

kasper
20. okt 2012

ahoj ja som brala parloder dost dlho tiez kvoli zvysenemu prolaktinu. Mala som velmi narocne stavy. Cez den som to nezvladala. Brala som to potom vecer a s jedlom a to celkom islo. Len to vydrzat. Teraz mam dvoch krasnych krpcov.

maja231
10. feb 2013

Dobrý den,chcela som sa opýtať.Beriem parlodel už takmer rok...zo začiatku mi bolo zle,bola som strašne slabá a ospalá a bolela ma hlava,ale asi po týždni tie príznaky prešli.Myslela som,že do roka to bude ok,ale nič sa nedeje.Ako dlho sa môže parlodel brať?a pomôže mi otehotnieť?Alebo mám poprosiť lekára o nejaký iný liek?Beriem polovicu tablety ráno a polovicu večer a už som zúfalá....

natalka0944941438
17. feb 2017

mastodyn urcite...mne dneska nasadili parloder,ale mala som velke problemy sa udrzat na nohach v praci....robim od rana do 17.00hod...skusim vydrzat a ak to pojde takto dalej znova prejdem na mastodyn ...fuuu nevedela sa som ze zo zvysenim prolaktinom bude mat clovek taketo problemy...parloder mam brat rano polku a vecer polku,keby som pred spanim vzala jednu celu bol by to problem?

kitta
17. feb 2017

Aj ja som mavala zavrate sem tam. Brala som len polku vecer. Skus sa dohodnut s doktorkou ako to brat, aby ti nebolo tak zle.

sussah
17. feb 2017

Ja beriem ráno celú s jedlom,ale brala som uz aj pol ráno a pol večer a tiež jednu ráno a jednu večer. Aky máte vysoký prolaktin? Pomáha aj Vitex a Maca.

vero013
20. nov 2018

Aj za mna doporucejm Mastodynon 🙂

stanuska28
10. apr 2019

@natalka0944941438 ten mastodynon sa nesmie kombinovať s parlodelom?lebo ja som ho začala od dnes užívať