Uzlina za uchom

enigma415
6. jan 2014

Ajojte mamocky toto je druhy problem ktory ma uz dlhsie trapi.... Patrala som aj v temach ktore su tu zalozene ale nenasla som nic v spojitosti s mojim problemom tak Vam pisem... Mam uz asi pol roka vacsiu uzlinu za uchom je tvrda... Neviem ako Vam to vysvetlit aby ste to pochopili :-/ tak to napisem sprosto je za usnou dierkou medzi hlavou a sankou... Mala som problem zo zubom mudrosti a zacala ma boliet aj ta zvacsena uzlina po vytrhnuti zuba mudrosti mi bolest presla alr uzlina je nadalej zvacsena a tvrda ale uz nebolestiva... Mate tu niektora podobny problem ja som to zatial lekarom neriesila...

cerez
6. jan 2014

@enigma415 Skôr si zájdi na krčné.

enigma415
autor
6. jan 2014

Tam ma lekar uz posielal ale to je des 25 ludi tam sedi a caka ako na vyplatu :D ale objednam sa i ked si myslim ze to nebude nic vazne ked ju mam tak dlho.

nefertitka
7. jan 2014

@enigma415 ja mam to iste, uz vyse roka, raz je mensia, raz vacsia, predtým mi dr. povedal, ze je to ok, ale ze ked sa zas zvacsi, zas mam prist, tak tiez sa obavam:( ale vraj tam sa velmi rychlo a lahko zvacsuju uzliny, staci, ked sa poskriabes za uchom silnejsie alebo vo vlasoch a uz to je...

mokon
7. jan 2014

@enigma415 ja som mala za ľavým uchom, neskôr za pravým, všetky vyšetrenia - teda gynekológia, ušné, krčné, nosné, zubné, interné, hematológia, ultrazvuk mäkkých tkanív a neviem čo ešte, sledovaná asi 7 rokov a potom jednoducho obe zmizli! Žiadne lieky som nikdy nebrala, už mi chceli aj brať vzorku z tých uzlín, ale jeden lekár mi neodporúčal kvôli narušeniu trojklanného nervu a následnému ochrnutiu tváre, tak som si to nedala urobiť, dnes som už asi 2 roky bez tých uzlín - toť moja skúsenosť.

katkalubkova
7. jan 2014

@enigma415 ja mam problemy s uzlinami od detsva.
Chora nejako moc nebyvam, ked som bola dieta v predskolskom veku, bolo to horsie, byvala som velmi casto chora. mam uzlinu asi cca15r. ak typujem, presne pod bradou, Je malinka, vybehne len vtedy ked som vybycovana, unavena, alebo chora, popripade po chorobe, potom sa zmensi na malinku, no nestrati sa. Robili mi aj sono, je to uzlina, vraveli, ze aby som to dala von, az mam pokoj, nedala som to vonku ( mam na to svoj nazor ). Nemam s nou problem, neboli, len viem, ze ju mam. Sono bolo robene, peknych par rokov dozadu.
Syn ma tiez uzlinku za ochom ako pises ty, ale malinku, ako pol hrasku, ukazovala som to detskej, aj ked bol hospitalizovany na detskom oddeleni, lekarka detska to neriesila, ze to nic nie je a na detskom mi povedal lekar uz v rokoch s praxou, ze su typy deti ( ludi ), ze im ulina vyjde v rannom, detskom veku a uz sa nestrati, tiez to tam synovi neriesili, ale boli sme hospitalizovany s inou chorobou. Ale synovi sa raz stratila, no ma ju opat.
Skus s tym zajst, ak by ti sono urobili, inak uzliny pri usiach byvaju riadne citlive aj bolestive, nie je tam tolko miesta, kde by mohli navret, preto to asi aj tak boli. Upcha sa lympfaticky kanalik a je zle 😒

janariso
7. jan 2014

aj ja som mala problem so zubom mudrosti,kvoli casu som to pol roka neriesila,az mi ho pred 2 tyzdnami vytiahli a tiez mam uzlinku ale skor vzadu na krku.tiez mensia a tvrda,neboli.Bola som s tym u lekara,ten mi to prehmatal a skonstatoval,ze to nic nieje.Uzlinky sa vytvaraju ak je v blizkom okoli nejaky zapal(co moze byt v tomto pripade zub) a ze tam uz mozu ostat.Ze onkologicke su neohranicene,nemaju presne gulaty tvar,je ich viac pokope,ta moja bola podla neho volna,co sa mne nezdalo,ale on je lekar.Ale ze 100 %-ne si budeme isty po odbere krvi,tu mi zobral,je O.K.Ale uzlinku tam mam stale.

katkalubkova
7. jan 2014

@enigma415
@janariso presne, ja som zabudla, tiez uzlina furt na krku, ako pise janariso a krv v poriadku, ziadne zvys. hodnoty!

janariso
7. jan 2014

@katkalubkova Mne lekar povedal,ze vzadu na krku je akoby poprepajane rieciste ,ktorym prechadza vsetko mozne aj nemozne a niekedy,ak je v okoli zapal,tak z toho moze vzniknut uzlinka.Tiez mam strach,ale vraj najhorsie uzlinky su vacsieho rozmeru a zle je ked su v jamke nad klucnou kostout.

enigma415
autor
7. jan 2014

Babulky dakujem... Urcite si zajdem za lekarom a vudem trvat na tom aby mi bola odobrana krv... Ak bude krv ok! Ma zmysel to este riesit? Neviem ci su nato lieky... Momentalne je troska citliva na dotyk ale iba ked si ju silnejsie stlacim

janariso
7. jan 2014

@enigma415 Su na to akurat homeopatika,tusim lymphomyosot,ale ci to ma zmysel,tak to neviem.Mna lekar ubezpecoval,ze na krvnych vysledkoch by sa take nieco urcite ukazalo.Povedal mi aj konkretne co by bolo zvysene,ale to uz si, presne nepametam.tiez som kvoli tomu nemohla spavat,ale doverujem lekarovi.u nas v meste je znami ako velky pedant,takze uz som kludna.a ked som sa tym zacala blizsie zaoberat tak som zistila,ze v mojom blizkom okoli je strasne vela ludi,co ma uzliny tiez.obidvaja susedia na spodnej chodbe,jeden 3 v podpazusi,druhi 2 pod sankou,takze uz som kludnejsia 🙂 a uz hlavne neguuuglim,a nerob to ani ty,lebo len ak das do googlu zvacsena uzlina alebo podobne,tak ti vybehne len to najhorsie..,fantazia zacne pracovat a mas postarane o nocny spanok 🙂

katkalubkova
7. jan 2014

@enigma415 na uzliny su iba antibiotika, mne to uzlinu pri zapale stiahne, ale nestrati sa

katkalubkova
7. jan 2014

@enigma415 a octanovu mast si neskusala, tak na noc zabalit do plienky, to by mohlo pomoct a suche teplo, hlavne nenahrievat!!!!!

enigma415
autor
7. jan 2014

@katkalubkova moja svokra sla raz obvodnemu a bola tam sestricka a hovorila mu jej o tom a ona vravela ze treba s tym prist ze doktor ohmata a pripadne da atb ze noze ist o zapal... Ale tazko sudit ked neviem co to je a aka je pricina a ako sa prejavuje zapal. Taktiez mi kazala si dat octanovku davala som si ale bezozmeny nedavala som si ju stale iba vtedy ked ma fakt bolela samovolne ale vtedy som mala problem az zo zubom mudrosti na rovnakej strane ako mam aj uzlinu len zub bol hore nie dole.... Nadtastie od kedy mi vytrhli zub ma neboli samovolne. Ale je tam a pri silnejsom stlaceni boli a dasno sa mi uplne este nezavrelo a citim ze mi este trosicka hnisa... Zub ma bolel katastrofalne asi som mala uz zapal

katymi
7. jan 2014

Tiez mam zvacsenu uzlinu za uchom, na tvojom mieste by som sla na krcne. Ja som bola, dal mi atb, aby sa mi zmensila, bo som ju mala viditelnu, ze si to vieceri ludia vsimli. Mali podozrenie, ze mam nejake infekcne ochorenie, ktore sa mi napokon aj potvrdilo. Liecila som sa asi mesiac, a ked sa mi polepsilo, nik uz nic neriesil. No po mesiaze sa cas vratila do povodneho stavu.

katkalubkova
8. jan 2014

@enigma415 mozno bolo byvalo aj dobre, keby ti bol dal zubar antib., po vybrati toho zubu, mne to tiez hnisalo a mala som dalacin, myslim
drzim palce

lienocka73
27. sep 2014

Ako si dopadla s tou uzlinou? Ďakujem za odpoveď.

lienocka73
27. sep 2014
maria.vinea
29. sep 2014

a co uzlina v podpazusi? moze to suvisiet aj s kojenim?

ajka30
29. sep 2014

@maria.vinea ak mavas zapaleny prsnik, tak ano, ak nie, navstiv gynekologa a lepsie cim skor

maria.vinea
29. sep 2014

praveže nemam ale chystam sa coskoro k dr a opytam sa na to posobi to akoby som sa natiahla alebo pretazila ale napadlo ma ci to nesuvisi s kojenim

timuska26
29. sep 2014

@maria.vinea ahoj, ja ked som prestala kojit, tak som mala cosi podobne, prsia som nemala zapalene, ale na ultrazvuku sa ukazalo, ze tam mam vela mlecnych zliaz a trebalo ich rozmasirovat, dr mi predpisala aj nejaky homeopaticke kvapky.

ajka30
29. sep 2014

@maria.vinea moze to s kojenim suvisiet, staci mat trocha poskodenu bradavku, a uz sa mozu zvacsit uzliny, ale radsej zajdi k doktorovi

maria.vinea
30. sep 2014

dakujem žienky

miskahiklova
6. feb 2015

ahojte baby ja mám 10 rokov a mám tvrdú a citlivú na dotyk bolestivú uzlinu za ľavým uchom. je to normálne? 🙂

miskahiklova
6. feb 2015

@miskahiklova ja neviem

gaborova11
28. aug 2016

@nefertitka ja to mam tes bola som na pohotovosti a povedal ze mam zapal a dal mi tabletki tak neviem mam tam hrcu a lico napuchnute... Neda sami jest vipravat otacat hlavu ani si lahnut

riuska9
25. mar 2024

skuste na noc natriet pytiolom /ale zalepit lebo farbí/ uzlinka sa strati