Vaginizmus. Ako ho vyliečiť?

pipinka17
13. feb 2011

ahojte,
prosím Vás mohli by ste mi dať niektorá z vás rady ako vyliečiť vaginizmus.Prípadne napísať mi ako ste vy riešili tento problém,vaše postrehy,či niektorá trpela touto chorobou,či práve trpí,ako to znášate atd?
ďakujem za vaše postrehy

pipinka17
autor
14. feb 2011

Prosím !

andysok
14. feb 2011

@pipinka17 poviem ti pravdu, musela som sa pozriet na webe ze co to je.....mala to aj kamaratka, po vymene partnera to preslo, ale hlvne na webe som nasla
Najčastejšou príčinou vaginizmu je psychická príčina. Prevažne ide o puritánsku výchovu, ktorá vyvolá v dievčati strach alebo nechuť k sexu. Môže však ísť aj o iné dôvody, ako je pohlavné zneužitie či znásilnenie v detstve, dospievaní.
Len výnimočne je vaginizmus prejavom homosexuálnej orientácie.Ako celý rad sexuálnych dysfunkcíí, i vaginizmus patrí medzi tie, ktoré sa dajú úspešne liečiť a odstrániť pomocou sexuologickej liečby. Je však potrebné vyhľadať pomoc odborníka - sexuológa.

teddynko
14. feb 2011

nemám ani poňatia, čo je to za diagnózu.. 😢 ani som ten výraz nepočula, možno, keby si to trocha objasnila..

kaja73
14. feb 2011

je to o psychike a pomoct možu lubrikačne gely.

danu
14. feb 2011

@pipinka17 opytaj sa v teme na ktoru dala link benne

kveta
14. jún 2012

Pre tie, ktore vedia po anglicky: vaginismus.com

mariannna1
21. sep 2014

Ahojte, hladam nejaku babu', ktora mala tento problém a dostala sa z neho. Ja nim trpim uz niekolko rokov a neviem sa z toho dostat, som objednana k seduologovi- avsak chcela by som sa o tom porozpravat aj s nejakou zenou, ktora tym presla. Som z bratoslavy.

cathyqueen
3. mar 2015

Rada podám akékoľvek info, trápila som sa 7 rokov a prešla som si naozaj všetkým - gynekológ, sexuológ, dvaja psychológovia, maséri, relaxácie, ľudoví liečitelia, všelijakí šarlatáni, všetci a všetko, čo sa dalo. Vedela by som rozprávať o tej bolesti - fyzickej, ale hlavne psychickej, viem čo to je. Nie som ešte úplne za tým, ale je to iné, našla som si nejaké spôsoby (niektoré lepšie, niektoré horšie....) Kto by sa chcel o tom porozprávať, nech ma kľudne kontaktuje na cathyqueen@centrum.sk alebo na cathy77@azet.sk.

cathuska77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cathuska77
20. sep 2019

@cathyqueen (píšem z druhého profilu, na tamten som stratila údaje)
PS: Prešlo zopár rokov a niektoré žienky sa ma v maile pýtajú, či som ešte ochotná sa o tomto probléme baviť, či je to ešte aktuálne. ÁNO, je a BUDE to aktuálne, viem čo to je a ak môžem niekomu pomôcť či poradiť, rada to urobím. 🙂 Tento problém psychicky ničí a vyžiera mnoho žien zvnútra ako rakovina. Nemlčte o tom. Dá sa to riešiť. Aj ja sama som sa za tých pár rôčkov niečo nové naučila.
Nech vás neodrádza zdanlivá neaktuálnosť príspevku. Až raz zmením svoju mailovú schránku, tak zmením aj svoj príspevok tu a uvediem novú. Zatiaľ stále cathyqueen@centrum.sk

ivulidankova
8. mar 2023

@mariannna1 ahoj, podarilo sa ti vyliecit z vaginizmu?