Zápal trojklanného nervu

cherry1981
14. aug 2013

Prosim Vas trpel alebo mal niekto zapal trojklanneho nervu? Mne ho vcera diagnostikovali a bolest je hrozna ☹ ☹ ☹ Idem sa bolestou zblaznit ani lieky nezaberaju ☹ ☹ Ako dlho ste sa liecili? Prosim za kazdu radu.

aristka
14. aug 2013

vyhýbaj sa prievanu ,klimatizácii a vydrž....inak som sa dočítala,že pomáha levandulový ocot a ľubovníkový olej a potierať ,skús dať do googlu a uvidíš a ja osobne by som skusila biolampu...drž sa

trish31
15. aug 2013

@cherry1981 jo jo pozname a zacalo mi to v tehotenstve takze so mnou nemohli robit nic.Len paralen nasadeny a preplakane dni a noci.Zaujimave vsak ako to pride tak aj vzdy odide a trva to maximalne 3 dni

cherry1981
autor
15. aug 2013

@trish31 Lne mne to trva uz vyse tyzdna 😖

trish31
15. aug 2013

@cherry1981 nahrievanie horucim suchym vzduchom mne pomahalo,ale len troska....pockaj skusime este @swarovski , ona mala rovnake problemy....

cherry1981
autor
15. aug 2013

@trish31 Och dakujem budem rada ak sa mi @swarovski ozve prosim napis mi ak si mala alebo trpela zapalom prip. podrazdenym trojklannym nervom nahrievam, ale to mi nepomaha berem aj lieky od neurologicky dneska treti den, ale zatial ziaden vysledok nebadam 😖

swarovski
15. aug 2013

@cherry1981 ahoj, neviem, co je vo veci, ale ak zapal trojklanneho nervu, tak som to mala v 1. trimestri. bola som u neurologa, ale bohuzial mi nemohol pomoct.... liecila som sa len paralenom, statocne, aj 5x denne... bolesti sa nedali vydrzat. a dala som si aj ibalgin.... horsiu bolest som v zivote nezazila. porodne bolesti boli proti tomu brnkacka. neurolog mi odporucil ultrayvukovu rehabilitaciu, ale az po skonceni 1. trimestra...

cherry1981
autor
15. aug 2013

@swarovski Ano trojklanny nerv a ako dlho Ti trvali bolesti? Co Ti nakoniec pomohlo? Ja som uz tiez v koncoch berem lieky Lyriku ale zatial bezvysledne 😢 😢

swarovski
15. aug 2013

@cherry1981 trvalo to asi 6-7 dni intenzivne... potom to preslo, ale vracalo sa to asi 2 mesiace.... tak na par hodin... mne este pomahali mrazene veci - prikladat....

cherry1981
autor
15. aug 2013

@swarovski joj len ja to uz mam vyse tyzdna ☹ ☹ Tak to bude asi horsie ☹ ☹

swarovski
15. aug 2013

@cherry1981 a nebola si u lekara? mne nemohli spravit CT.... ci je to stav na zoperovanie... nastastie sa mi to uz nevratilo. neurolog mi povedal, ze po porode sa mam vratit, ze to poriesime. ja som napriklad nespala... tak to bolelo. nespala som aj 3 dni vkuse...

cherry1981
autor
15. aug 2013

@swarovski Bola som od utorka mam nasadene lieky lyricu ja to mam po vytrhnuti zuba mudrosti. Robili mi panoramaticky rtg zubov, ci tam nieco nieje, cistili ranu a kedze sa to zhorsovalo bola som odoslana na neurologiu a tam podla mojich popisov hned povedala, ze mam chyteny trojklanny nerv. Doma 16 mesacne dieta o ktore sa ledva dokazem postarat v tych bolestiach 😢 😢 😢

swarovski
15. aug 2013

@cherry1981 jaj, cize nie si tehotna? tak potom nechapem, preco to neriesia... neurolog mi hned povedal, ze keby ma mozu CT ckovat, tak je to lahky a maly zakrok, ktory by mi okamzite ulavil...
tak prajem skore uzdravenie... 🙂

cherry1981
autor
15. aug 2013

@swarovski Dali mi lieky to je vsetko o tyzden idem na kontrolu tak uvidim dakujem

smejlicka
15. aug 2013

ahojte mam kmotru ktora ma tiez problemy z trojklannym nervom..bolesti ma velmi silne a uz asi take 3 roky. tento tyzden je v nemocnici davaju je infuzie zevraj kortikoidy (co je po nich ako nafetovana, tlmi jej to len bolesti). podla magnetickej rezonancie je cieva tlaci na tie nervy. treba to operovat ale je to na jej vlastne riziko - krvacanie do mozgu :(.

cherry1981
autor
15. aug 2013

@smejlicka Mne MR mozgu robili terz red 2 mesiacmi, ale koly inym tazkostiam koly ktorym ma pravidelne kazde dva roky sleduju. Tak snad je to len od toho vytrhnuteho zuba podrazdene iba tym sa uklludnujem inak ak to neprjde tiez ma budu cakat urcite rozne vysetrenia ☹ ☹ Ach je mi hrozne , dakujem za tvoju reakciu a kmotre prajem vyzdravenie a cely zivot bez bolesti 😔

smejlicka
15. aug 2013

@cherry1981 dakujem nech sa dari a bolesti rychlo prejdu 🙂

victory1
15. aug 2013

@cherry1981 No, tak ti poviem..chuuudatko! Ja som chodila teraz tri mesiace k zubarovi, co ma bolela cela lava strana, aj vrchna celust, aj sanka, potom raz hore niektory zub, potom niektory dolu. . Predtym mi opravoval komplikovane kazy /mala som ich na korenoch zubov/, a teraz som bola na rontgene a vsetko ok, lenze mna to bolelo dalej, aj ked to bola taka bolest, co sa dala vydrzat. Zubar bol uz zo mna nestastny.
Pred tyzdnom sme isli na dovolenku a ked sme prisli, tak ta bolest bola neznesitelna. Ak prenikave krce, ktore vystreluje do ucha, do zubu, az som mala pocit, ze ma mandle bolia. Ibalgin absolutne nezaberal. A mala som stastie v nestasti. Ta domaca robila 45 rokiov sestricku u zubara a okamzite mi povedala, ze to bude zapal krojklanneho nervu. Konzultovala to so zubarkou, predpisala mi lieky. Az ked som to kupila, zistila som, ze to je paracetamol, teda vlastne paralen. Tri dni som uzivala megadavky - 3000 mg denne /cize 2x500 mg na rano, na obed a vecer/, ale fakt to pomohlo. A mala som sa vyhybat pit prilis studene aj prilis teple...
Doma som to prekonzultovala s lekarom, ci to bola akoze len prva pomoc, alebo to mohlo vyliecit. Tak vraj paracetamol je antiflogistikum - cize potlaca aj zapaly, tak sa teraz sledujem, ale zatial dobre, dufam, ze to aj vydrzi.
Uplne vazne, skus to! A drzim ti palce, nech ti to tiez pomoze, ta bolest je strasne hnusna....

cherry1981
autor
15. aug 2013

@victory1 Dakujuem skusim aj ked mne ziadne lieky od bolesti nezaberaju skusila som ibalgin nalgesin nurofen, n predpis mam od neurologicky novalgin a bolest je stale skusim ten paralen ☹ ☹

victory1
15. aug 2013

@cherry1981 Tak ti poviem, ked som sa vymotala z chorvatskej lekarne a precitala si pribalovy letak, ze je to "obycajny" paracetamol, bola som strasne sklamana. A tiez som si povedala, ze co je to za sprostost, ked mne ibalgin bezne zabera po 20 minutach, ze ako toto ma ma vyliecit? Ale vraj to su podla jej zubarky najlepsie lieky, proste oni to tam liecia megadavkami paracetamolu a funguje to. A fakt to zabralo.
Ale nedavaj si len 500 mg ako bezne, skus tak, ako som ti napisala - 3x denne 1000 mg /u nas 1000-ky nie su, tak len po dve 500 mg/... Inak, ak maju v lekarni sumivy, kup si ten, rychlejsie zaberie...
Drzim ti palce! Fakt tu hnusne bolest mam stale v pamati /ved to bolo minuly tyzden, ze?/ a stale som este v strese, ci sa to nevrati....

victory1
15. aug 2013

@cherry1981 A este..paralen lieci aj ten zapal, nie je len od bolesti!

cherry1981
autor
15. aug 2013

@victory1 dakujem Ti velmi pekne urcite si ho nasadim snad sa nepredavkujem 😀

victory1
16. aug 2013

@cherry1981 Nedakuj, vobec nemas za co....dufam, ze ti to pomoze...fakt drzim vsetky palce! Daj potom vediet...

cherry1981
autor
16. aug 2013

@victory1 Este Ta poprosim ako dlho si ho brala kolko dni ho mozem brat?

victory1
19. aug 2013

@cherry1981 Tri dni taketo vysoke davky...potom sme prisli domov z dovolenky, ale kedze bolo teplo , tak klima bola zapnuta, tak som si este na noc dvakrat dala 500 mg...a ok..klopem

victory1
20. sep 2013

@cherry1981 Halooo...zijes? Pomohlo to? Ci ako? ...ja som teraz daka na nic...ked sa schladilo, tak ma to obcas boli, tak 2 minutky a potom prestane a zas pol dna nic...asi mi na to chlad nerobi dobre... 😠 ..a pravdepodobne to nemam celkom doliecene... 😠

cherry1981
autor
20. sep 2013

@victory1 Ahoj ja som musela navstivit neurologa a teraz berem lieky na ten trojklanny nerv Lyricu a injekcie B12 a B1, ja som bola uz v hroznych bolestiach mne nezaberali uz ziadne lieky od bolesti. Tak som bola odoslana na neurologiu a ta mi to teraz lieci

cherry1981
autor
20. sep 2013

@victory1 Inak na chlad si treba davat velky pozor bola som na to upozornena aj neurologickou,

victory1
20. sep 2013

@cherry1981 Ach jaj..a aspon ti je uz lepsie? Inak tie lieky su dost oblbovak...hm..som si myslela, ze ten chlad na to robi zle...

cherry1981
autor
22. sep 2013

@victory1 Ahoj ano jasne hned asi na stvrty den to bolo na neporovnanie. No je to oblbovak, ale co urobim, ja som mala take bolesti , ktore sa uz nedali vydrzat, ja som plakavala od bolesti. Tak som rada, ze je to v klude zatial aj ked sem tam to lico citim take citlive, ale davam si naneho pozor. Ja sa preveze bojim vysadzovania tych liekov za 3 tyzdne mi ich chce dr. zacat vysadzovat a z toho mam strach, ze znova dostanem bolesti.

victory1
23. sep 2013

@cherry1981 hm..mne vtedy ten paralen pomohol..v podste som vyse mesiaca mala pokoj..Ked sa teraz schladilo a debili nekuria ani doma ani v robote, zas sa mi to zacalo ozyvat...v sobotu to bolo teda dost, ale vcera uz lepsie a dnes citim uz len zuby tak, ze nemozem na tej lavej strane hryzt, ale v klude, ked nejem, tak je to ok...
Dost blba dieta... 😠
Oni ti musia tie lieky postupne vysadzovat, lebo su navykove, nech nie je z teba fetacka..a neboj, budes pod kontrolou , keby sa ti to zhorsilo, budu s tebou nieco robit. Ale myslim, ze uz to bude uplne v pohode... 😉