Zle hojace sa ranky po depilácii

keira
16. aug 2012

bojujem s tym uz dlho, ale moje nohy vyzeraju katastrofalne 😠 , vdacim za to zarastajucim chlpkom na nohach od depilacie .. nozky su posiate cervenymi rankami, vyzera to velmi zle .. natieram kadecim, ale tie chlpky jednoducho robia ostaru, navyse ked si do nich rypnem, aby som pomohla chlku von, rana sa strasne dlho hoji, resp ani nezahoji .. mate niekto takyto problem? neviete poradit co s tym .. vsak ja chcem mat pekne nohy 😒

sissy27
16. aug 2012

@keira by som povedala, že zlá technika holenia v tvojom prípade... akú kozmetiku na holenie používaš? ktorým smerom chĺpky holíš (v smere alebo proti smeru rastu) ? používaš niečo po holení?

kvetinka211
16. aug 2012

@keira
1.nerypat (ale fakt!)
2. nedepilovat, nechat trosku vyrast a potom radsej holit penou a ziletkou (najlepsie panskou, ale pozor na urazy, lebo je ostrejsia), pri holeni zarastaju menej nez pri vosku, depilatore a pod. Po holeni dezinfikovat. Ked podrastu, hned zasa oholit.
3. ak nic nepomoze, skusit sa spytat na koznom/lekarskej kozmetike

mummy01
16. aug 2012

@keira kup si damsky holiaci strojcek-elektricky.Vyborna vec a chlpky nezarastaju....

keira
autor
16. aug 2012

@sissy27 ja depilujem depilatorom, oni tie chlpky su slabe a nepretlacia sa von, su pod kozou, tu si mechanicky narusim a z toho tie rany a jazvy ☹

keira
autor
16. aug 2012

@kvetinka211 to viem, ze nerypat, ale ked to sa az tak pyta, ked je tam pod kozou .. blee, vyzera to zle ..
dezifinkujem tea tree olejom, natieram nechtikom, infadolom
uz slubujem, ze nebudem rypat, ale ako sa zbavit tych fliackov .. 😖

myslis, ze ked sa zacnem znovu holit ziletkou .. ze sa to zlepsi? lenze potom zas budu vidiet vyrastajuce chlpky, resp tie bodky cierne 😖

xlucia
16. aug 2012

@keira daj si to skontrolovat ci tam nemas zlateho stafylokoka, inak na to pouziaj vydezifikovanu ihlu, a ked chlpok vyberies, tiez treba dezifikovat a pouzivat peeling, aby chlpky nezarastali

sissy27
16. aug 2012

@keira skúšala si niečo iné ako depilátor?

keira
autor
16. aug 2012

@xlucia tensa tak prejavuje? toho nezistia pri beznych odberoch krvi .. teda naposledy mi kontrolovali krv i zapaloveho latky .. to by tam nevideli?

peelingujem, aj tu dezifekciu robim (no nie vzdy .. pravda 😅

keira
autor
16. aug 2012

@sissy27 niekedy som sa holila, ale daaavno

matkamirko
16. aug 2012

odporucam urcite zajst za dobrym koznym, predpise pripravok, ktory sa pouzije nasledne po depilacii, epilacii 🙂 Neodkladat! 😉

kvetinka211
16. aug 2012

@keira tak to mas taku blbu kozu, aj ja mam taku ... pri epilatore a vosku mi strasne zarastali a nevedela som ich nechat na pokoji ... no vysledok bol ze som musela nosit dlhe sukne aj v najvacsom teple 😖 So ziletkou mi zarastie iba obcas nejaky ... to je pravda ze po holeni velmi skoro vidiet vyrastajuce chlpky a treba znovu holit ale stale lepsie nez sama vyrazka 😉

sissy27
16. aug 2012

@keira podľa mňa problém je v tom, že vytrhávaš chĺpky proti smeru rastu, takže sa ako keby zaklonia a pri vyrastaní robia neplechu... skús holenie alebo krém a v smere ich rastu, predtým sa dobre osprchuj / okúp aby chĺpky zmäkli a uvoľnila sa ti pokožka... a tuším existujú aj nejaké prípravky proti zarastaniu chĺpkov, ale či sú účinné to ti neviem povedať

keira
autor
16. aug 2012

@kvetinka211 tak aspon, ze v tom nie som sama .. sak co .. vydata uz som! 😀
ale sere ma to 😖

xlucia
16. aug 2012

@keira toto ries u koznej. myslim ze sa to da urobit aj sterom z rany

zumbadance
16. aug 2012

pomaha aj pilng pre holenim.epilator som mala a tiez mi zarastali chlpky,natieram sa olivovym olejom,a slniecko hoji. 🙂

bamb27
16. aug 2012

@keira jeeej, to mam aj ja,, serie to riadne 😅 😒 ,,, mam pocit ze po tych chlpoch ostali krateriky a ze to proste vidno za kazdych okolnosti a to sa ani zapalit nemusia,,, jedno je iste, po dlhorocnej depilacii su chlpose take slabe ze sa nevedia pretlacit von, zarastaju, hnusne su,, mne osobne nepomaha ani holenie ziletkou, este horsie, cize toto leto som na elektrickom holiacom strojceku, ale to je strasne kratkodoby efekt, peelingy ci masaz lufou mne osobne tie chlpove korienky este viac drazdia,, skusim nejaky cas len ten strojcek na holenie a uvidime ci sa to trosku zregeneruje ..ale zda sa mi to lepsie, ale chce sa mi prebehnut si nohe kazdy druhy den? ..no nie, muz sa mi smeje, mne smiesne neni, ale tak co narobim ,,uz len pockat na starobu kedy sa sama prirodzene odchlpim, ale to mi uz asi bude prd platne vsakano 😀 ..mno, aj horsie veci sa deju, ale ak by mal niekto dobry napad tak sem s nim,,, pomoze napr. depilacia laserom? i ked teda nasla som niekde nejaky laserovy depilacny strojcek na domace pouzitie, stoji okolo 150€ ak som dobre videla, len netusim ci by to problem este viac nezdramatizovalo 😨 😕

alexa321
16. aug 2012

Uplne Vás chápem som dalšia v poradí čo má ten istý problém a tiež mi to riadne strpčuje život, ja mám navyše tmavé , hrubé chlpky a z jednej dierky mi vyrastajú aj tri 😒 nemám nato už nervy. Ja rozmýšlam nad trvalým odstránením , ale na to mi treba asi úver ak by som chcela celé telo 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
16. aug 2012

@keira - striedat epilator a ziletku. Jedine, co udrzi chlpky dostatocn pevne, aby prerazili cez kozu.

keira
autor
17. aug 2012

@anjelicek26 ze by? no neviem, co to urobi, ked po 100 rokoch vytiahnem ziletku! 😀

keira
autor
17. aug 2012

@alexa321 ja som skusala laser epilaciu, a iba som vyhodila prachy

anjelicek26
17. aug 2012

@keira - u mna to zabera fajn, depilovat, o dva tyzdne oholit, styri dni potom depilovat 😀

emanka
22. aug 2012

Ja to robím ako @anjelicek26 , striedam to a zatiaľ to funguje. Raz za čas mi nejaký chĺpok zarastie, ale v pohode.
A mimochodom, je to epilátor a epilácia, nie depilátor a depilácia 😉

boska79
22. aug 2012

@anjelicek26 Ale ked su pevne, tak to aj viacej boli, nie?

anjelicek26
22. aug 2012

@boska79 - ani nie, zvykne si na to pokozka... ja to uz akosi nevnimam,, po chvilke to znecitlivie automaticky xixi

organicday
24. aug 2012

@keira ahoj, súhlasím s názorom báb, že by si to mala striedať s klasickým holením. V každom prípade: ak sa ti ranky zapaľujú, skús ich ošetriť kvalitným čistým esenciálnym olejom z Levandule - má silné protizápalové a antiseptické účinky. A veľmi rýchlo regeneruje už poškodenú pokožku, sceľuje ranky a bráni šíreniu infekcie. Môžeš si ho natierať priamo na ranky neriedený, alebo pridaj aj preventívne 3-4 kvapky do porcie prípravku, ktorým si bežne po epilácii/holení ošetruješ pokožku (telové mlieko, rastlinný olej... všetko najlepšie v organickej/bio kvalite - aby si sa vyhla podráždeniu zo syntetických látok, parabénov, konzervantov a farbív, či syntetickej parfemácie, ktorá je obsiahnutá v bežnej kozmetike).
Tiež je dobre, ak epiláciu robíš po kúpeli (holenie počas), okrem toho, že je pokožka zmäknutá, do kúpeľa si môžeš tiež pridať Levanduľu, alebo už hotový organický/bio kúpeľový olej s rastlinnými a esenciálnymi olejmi - ten ti pokožku neustále ošetruje, tá bude odolnejšia, a tiež dôkladne očistí - to je pred epiláciou/holením veľmi dôležité.
A musíš neustále posilňovať odolnosť pokožky (to je ako s imunitou - ak ju máš silnú, ani počas epidémií nedostaneš chrípku...). To znamená: hydratovať, vyživovať, ošetrovať. Kvalitné nerafinované čisté bambucké maslo dokáže zázraky.
Pozri si moju stránku...

radusiq
24. aug 2012

@keira ja som svojho casu davala po depilacii poriadny perling a potom natrela nohy Fenistil gelom. Skludni pokozku fantasticky (je to na alergie/postipanie hmyzom) - je to ale liek a vobec nie urceny na holenie, takze dlhodobo ani pravidelne by som to nie, ale ked niekam ides alebo tak jednorazovo by mohlo pomoct...

keira
autor
24. aug 2012

@radusiq no ja uz ale potrebujem riesit vzniknutu sarapatu! 😖

radusiq
24. aug 2012

@keira skus ten fenistil, mozno pomoze prave na tu skodu teraz. Len nepokracuj v epilacii ako doteraz a nezachranuj to takto stale 😉

keira
autor
24. aug 2012

@organicday teraz je ale kopec vselijakych eshopov, kde predavaju prirodnu kozmetiku .. je v nich nejaky rozdiel?

organicday
24. aug 2012

@keira 🙂 myslím, že je a niekedy dosť veľký! Dobrých eshopov s kvalitnou bio kozmetikou je na Slovensku ako šafránu (v niektorých krajinách majú ľudia úplne iné povedomie o organickej kozmetike, a preto sú na kvalitnú bio kozmetiku veľmi nároční)... možno ti pomôžu tieto tipy:
1. dôkladne si preštuduj, čo obchod ponúka, akú ma filozofiu, schopnosť odborne poradiť...
2. na meranie kvality bio produktov slúžia medzinárodne uznávané certifikáty, sú veľmi prísne: Ecocert, Cosmebio...
3. veľmi dôležité je zloženie produktov - tam sa dá rýchlo zistiť, ktoré sú ozaj bio, a ktoré sa tak len tvária, lebo je to "móda"...
4. v mojom blogu na mojom profile profesionála práve vkladám článok, ktorý by mohol zodpovedať tvoju otázku detailne, ak sa tam nedostaneš, skús http://www.organicday.sk/clanky/detail/o-organi...
5. lacná organická/bio kozmetika je vždy podozrivá - kvalitné spracovanie kvalitného bio materiálu je nákladné a to sa premietne aj do ceny samozrejme.