Zub múdrosti

esmera
6. máj 2012

Ahojte, neviem, či tu už takáto diskusia založená bola, ale predpokladám, že áno, no nič to :D Skúsim aj ja...Ide o to, že by som sa rada spýtala, ak niekomu vyberali zub osmičku, tak mne to robili dolu pred 9 dňami, chirurgicky, nebola totiž prerezaná. Chcem vedieť, či je normálne, ak mi ešte trnie sánka, a ak ňou nemôžem dobre hýbať, ani dobre rozprávať a poriadne otvoriť ústa, či to robilo aj niekomu z vás a kedy sa to asi tak napraví, či sa nemusím báť, že mi to tak už zostane, ďakujem

netopier
6. máj 2012

No mne trhali zub mudrosti už dva krat.. jeden krat len vytrhli a druhý krat mi najprv museli prerezat dasno aby zub trošku vyšiel von a po nejakej dobe mi ho trhali a aj zašivali. Usta sa mi tiež zle otvarali to si pamatam, ale trpnut mi sanka netrpla. Ak by si to mala nadalej tak radšej navštiv zubara.. Tak tie dva týždne by si mohla mat nejake problemy ale myslim že dlhšie už nie.. držim palce nech maš dasno v poriadku

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
netopier
6. máj 2012

Nechaj to ešte tak do tých dvoch týždnov..podla mna to je individualne..ked ta to neboli tak je to ok..neprijemne to može byt..aj ti to zašival??

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
netopier
7. máj 2012

no moc normalne sa mi to nezda, aby si nemohla pohnut sankou, ked mam pravdu povedat

tinki
7. máj 2012

@esmera ahoj, určite to prejde, zatiaľ prešlo málo času. Keď ťa prestane bolieť rana, tak si sama otváraj, teda ako keby precvičuj, ono to časom povolí. Určite to tak neostane. 🙂

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinki
7. máj 2012

@esmera To je ešte skoro, aby ti na to dal niekto odpoveď. Čo poznám ľudí, ktorí mali takýto zákrok, tak každý mal problém otvoriť poriadne ústa. A po mesiaci, po dvoch, sa cítili ako predtým. Ak by si mala teplotu dlhšie ako 2 týždne, potom treba riešiť s doktorom. Ak nemáš teplotu a ani bolesti, tak len treba čakať.

jajka78
7. máj 2012

@esmera ahoj, ja som mala to iste, 2,5 mesiaca sa mi zle vysuvala sanka, aj jazyk, dlho to trva, keby si mala zasiahli nerv, mohlo by to trpnut alebo by ti padal napr.kutik.
kup si b komplex forte ten by mohol pomoct ale uzivaj dlhodobejsie
teplotu som nemala, cize treba cakat, ak by trpnutie pretrvavalo tak k dr.,brala som i atb
ja som mala tazky zakrok a este ma bude cakat dalsi
ta kost co mi vyberali 8 ma bolieva i teraz sem tam, velmi hlboko som ju mala neprerezanu, cize je to naozaj dlhodobe

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka78
8. máj 2012

@esmera je volnopredajny a neboj prejde to, uz mi vsetko funguje ako ma tiez som sa bala...len to trpnutie som nemala.a skus na to nemysliet. 😉

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka78
9. máj 2012

@esmera samozreje ze som sa nervovala, ja mam problemy s zubami zdedene, mam velke korene a jeden zub mam hlboko neprerezany 5 dole, ten mam velky strach dat von nakolko si to nikto do mojej 30 nevsimol, vsetci mysleli ze je vytrhnuty, celkovy rtg chrupu som mala az vtedy robeny lebo ma bolela prava strana sanky a vtedy sa zisitli moje neprerezane hlboko vrastene vsetky osmicky plus tato patka. cize ja ked vraj padnem moze mi spodna sanka prasknut kedze je 5 zuby ako klin. ja stale davam pzoro aby sa nieco nestalo, to len tak na okraj 🙂

cize tebe to prejde len to chce cas, ja som mala celu pravu stranu modrinu i krk, akoby som zjedla velky zemiak, taka opuchla, uzline bolela akoby som mala anginu.teraz fungujem uuuplne rovnako ako predtym

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1311
9. máj 2012

Mne chirurgicky vyberali zub múdrosti minulý rok v apríli. Bola som v 15 týždni. Proste des, bolesti, jediné čo som si mohla dať od bolesti bol anopyrin. Ústa opuchnuté skoro týždeň, z anopyrinu som začala krvácať, kďže ako tehotná som si musela pichať fraxiparin = strach o bábätko, ležanie 4 dni v nemocnici. Strava - kaše, presnidávky...Proste hrôza. Našťastie všetko dobre dopadlo, len diera po zube mi to pripomína, ešte sa všetko nezacelilo. Ešte ma čaká jedna takáto operácia, ale to som povedala, že až keď budem môcť brať silnejšie lieky a bábätko bude vačšie. Najhoršie je, že už začína pobolievať....

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1311
9. máj 2012

Presne tak, lyžičku som do tých úst nedostala a pila som len cez slamku.Keď som jedla presnidávku, tak som trošku otvorila ústa a naštelovala lyžičku do otvoru. Najhoršie bolo vyberanie štichov. lekár kázal otvoriť a ja nemohla-tak on nasilu... A čo ma najviac jedovalo neskôr, že všetko jedlo som potom musela vyťahovať pinzetou z tej veľkej diery, lebo to tam zostalo a mohlo začať hnisať. manžel si zo mňa robil srandu, že konečne toľko nerozprávam. Keby on vedel čo prežívam. Toto všetko trvalo asi dva mesiace. A teraz vyťahujem jedlo len tlakom jazyka - rok po operácii.

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1311
10. máj 2012

Tá sánka bude dlhšie oťažená. Ani pusu od manžela som necítila. Aspoň si viem predstaviť ako sa cítia ženy, čo majú botoxom naplnené pery. Jedna taká varí tento týždeň v bez servítky. Ani usmiať sa nemôže. Ja už som teraz po roku OK Stále je tam síce diera a niečo tam zapadne, ale nie tak hlboko. Tie horné osmičky mi nerezali, ale len trhali a tie som mala všetko v poriadku po mesiaci. No mňa ešte čaká jedna dole, ale na ňu sa musím dobre pripraviť. Asi až keď druhá dcérka nebude tak odomňa závislá...

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz