Zvýšený homocysteín. Aké vitamíny užívať?

aanetta
29. jan 2010

Ahojte baby,chcem sa opytat ci ma niekto z vas zvyseny homocystein a ci ste brali iba nejake vitaminy alebo brali aj injekcie.Viem ze je tu tema trombofilie ale tam su zvacsa mutacie a o homocysteine vela nie je.Dakujem

irsina83
29. jan 2010

ahoj moja,

ja som mala zvyseny homocystein a mne na neho pomohol Femibion 800 😉 a vlastne ako som ho znizila tak som ostala tehu 😉 som typycky pripad 😀 ako hovori moj Dr. pri zvysenom homocysteine sa nemoze fajcit a treba jest vela antioxidantov, ako cernice, cucoriadky, kurkumu pridavat do jedal dalej, jest vela zelenej zeleniny, ovsene vlocky a brokolicu.....vsetko robim podla toho a pomohlo mi to 😉

aanetta
autor
29. jan 2010

Ahoj irsina.a vies aku si mala hodnotu toho homocysteinu?Ja som mala teda mam 23,3.To je super ze si hned potom otehotnela.Dufam ze aj mne sa to podari,ja som totiz 2xpotratila a neviem ci to moze byt sposobene prave tym. ☹

bettynka222
29. jan 2010

irsi ale tebe kazal doki brat femibion ale nezistoval ti hladinu homocysteinu. aanetta je iný prípad

anet chod do témy trombofilia, to že tam riešime mutacie neznamená že nvieme nič o homocysteine 🙂 ja som ho zvýšený nemala, ale ak ho máš zvýšený malo by sa to riešiť. Hladinu homocysteinu znižuje trojkombinacia viraminov B6, B12 a kyselina listova. Magne B6 kúpis bez receptu a injekcie B12 a tablatky listovky 10 mg ti musia predpísať. Ale keď si to mala takto zvýšené už pred tehu, mal by ta poriesit hematolog...asi treba aj heparin

irsina83
29. jan 2010

evi ale mne to zistila este moja dr. v tt dakedy davno z krvneho obrazu ale furt mi tvrdila ze je vsetko ok tak som sa s tym nezaoberala....vsak mi natarala ze vidi zastavenu ms a to sa vidiet neda 😉 je pravda ze moj druhy dr. mi ani nestihol zistit ci je nieco zvysene al znizene 😀 lebo on je zastanca femibionu a automaticky ho kaze brat kazdej zene ako pripadna prevencia.

aaneta ja si hodnity vobec uz nepamatam lebo to bolo pr rokov dozadu, mala som gynekologicku podla ktorej bolo vsetko ok,lebo som sa nesnazila vtedy o baby a ked som chcela tak mi dala kyselinu listovu co vlastne ma pomoct na znizenie.... pripajam clanok:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

vavenka
29. jan 2010

Anet a zistovala sa aj pricina zvyseneho hcy? Vacsinou to ma na starosti nejaky nefunkcny enzym, ktoreho produkciu ma na starosti gen, ktory je zmutovany.... Jednoznacne skocit na hematologiu dat si prezriet aktualnu zrazanlivost aj geneticke pozadie + zatial ako betty spominala - vitaminky.... A nemusis listovku a B12 len na predpis, aj tieto vitaminy sa daju kupit volno predajne.... Aj v obycajonom B- komplexe je B6tka napriklad, ten Femibion obsahuje okrem listovky aj B1, B2,B6 a B12.....

aanetta
autor
29. jan 2010

Vavenka na hematologii som bola a tam mi zistili tento zvyseny hcy a este MTHFR A 1298C.Listovku beriem uz dlho ale som chcela ci by na to neboli dobre aj injekcie ako fraxiparin.Jeden lekar ma vysmial ze je to len "kozmeticka vada" a druhy mi povedal ze na to staci len listovka a este mam dokonca zistene na imuno kardiolip.protilatky a tam mi predpisal len anopyrin.Tak zistujem ci niekto s touto dg pichal heparin.

vavenka
29. jan 2010

No AAnet ved mas mutaciu MTHFR tym padom, ona je pravdepodobne zodpovedna za ten zvyseny hcy.....
Vsetko bude zavisiet od toho, ake budu vysledky krvi - ak bude treba riedit krv, tak ti nasadia aj injekcie, ale ten anopyrin je fajn na zaciatok.... A naozaj skus ten femibion, listovka je tam v trosku inej forme.. je to sice drahe jak slak, ale tak aspon budes mat lepsi pocit.... Jasne, MTHR "mutantky" niektore neberu nic, len vitaminy, niektore beru anopyrin a niektore aj pichaju.. Neda sa to zovseobecnit, lebo kazde telo reaguje na danu deformaciu inac a inac sa s tym vysporiada - ako s kazdou chorobou, su ludia ktori ani nevedia ze maju chripku a prechodia ju a su ludia ktori na rovnaky virus aj zomru... Takze vsetko zavisi od toho, ake vysledky budes mat.
Podstatne je, ze ta sleduju... A ak mas pocit, ze doktor to bagatelizuje, tak skus to prekonzultovat aj s inym hematologom.....

aanetta
autor
30. jan 2010

Ahojte.Tak, akurat som sa vratila od svojho Dr.a predpisal mi injecie 😵 Tak sa z toho velmi tesim a dufam ze mi pomozu.Len som sa zabudla opytat ci mozem brat aj nadalej listovku ale to by mi snad nemalo nejako ublizit. 😒

bettynka222
30. jan 2010

aneta listovku s heparinom určite môžeš, neboj 😉 a kúp si k nej aj ten femibion ako tu radili baby. Ja mám tu istú mutaciu ako ty 😀 tak vidíš že patria medzi trombosky 🙂 ale tie kardiolipinive protilatky...no nič moc. Ale veď inú si tá už postrážia 😉
a kto ti to predpisal, gyn či hemato? nezabudni že raz mesačne treba kontrolovať koagulaciu.

kikusik ahoooj. oko ja som nevedela že ti to zistila dr. a to si chodila na hemato?

aanetta
autor
30. jan 2010

Dakujem bettynka kupim aj ten femibion.I ked kedysi som brala aj ten,no skusim znova 😉 a tie kardiolip.protilatky na to sa tiez vztahuju tie injekcie alebo na to to nie je. 😅

irsina83
30. jan 2010

evi moja byvala dr. ma nikdy nikde neposlala, ona mi to tvrdila z krvneho obrazu...ale ona bola cela mimo, vzdy bolo vsetko ok...aj s testosteronom co som mala zvyseny....ja neviem, ked sa na to pozeram spatne tak sa cudujem ze taka dr. este vobec funguje...a som rada, ze som u Vargu 😉

darla27
30. jan 2010

Aanett tesim sa . 😵 Teraz uz len poctivo snazilkovat a pichat injekcie. Co ti presne napisal? 😕

bettynka222
30. jan 2010

anet takze tá hyperhomocysteinemia je menej nebezpečná a riesitelna tými vitaminmi čo som ti pisala a samozrejme vo zvýšenej davke, ale yz máš heparin, tak snáď postačí femibion a listovka na recept proti razstepom, ktoré pri našej mutacii hrozia. Tie kardiolipinove protilatky- to je druh antifosfolipidovych protilatok. To je už nebezpečnejšie. Je to ziskana trombofilia a myslím že heparin tu pomôže 🙂

bettynka222
30. jan 2010

kristinka som rada že už nás normálneho dr. ale zaujimalo by ma čo ti vlastne tá koza vtedy našla. hcy sa totiž v krvnom obraze nezistuje. to znamená že niečo si zvýšené určite mala a z toho ona odvodila ten hcy- čo neznamená že si ho zvýšený nemala, ale zaujimalo by ma čo ti nasla, lebo by mohlo byt teraz jednoduchšie stanovenie tvojej diagnózy a nemusela by si toľko čakať 😒 výsledky u seba asi nemáš, že?

anet hľadala som ešte o tom antifosf. spôsobuje straty plodov do 10 tt, ale ku každej koagulacnej poruche bolo napísané aká liečba v tehu, len k tomuto nejaké divne lieky. Chod sa popytat k tromboskami, alebo si zaloz tému o antifosfolipidovom syndrome- ten by má trápil viac ako ten homocystein. A nezabudni na listovku 😉

aanetta
autor
30. jan 2010

Dakujem bettynka.Teraz si ma trocha vylakala s tym syndromom 😲 a na to sa pouzivaju ake lieky?

Ahoj darla,rada ta vidim 🙂 ako sa mas?co porabas?

irsina83
30. jan 2010

evi to uz je 7 rokov dozadu, ja si len pamatam ze tam boli nejake hodnoty v zatvorkach co znamenalo norma a vedla toho bola hodnota co mi zistili z krvi, bolo tam viacero tych hormonov, ci co mi to robila...uz neviem riadne...robili mi to aj teraz v nemocke ked som bola na zaciatku tehu ale vtedy som mala vsetko ok. a ten homocystein ma tam uputal najviac, bola som na neho zvedava...evi ta dr. mi tvrdila ze je vsetko ok aj ked mi po svadbe meskala ms 2 mesiace a ja uz som mala krce jak hovado 🙄
o tej hypercystemii mi teraz hovoril varga a hovoril ze si je isty ze to mam lebo zevraj vidi ako reagujem na femibion a vlastne tvrdi aj podla toho ze aku mam tu placentu, lebo zevraj ta placenta je pri toxo co mi vylucil alebo pri hypercystemii al. trombofilii....ja uz som z toho debil a radsej si pockam na vysetrenie...na tu trombo mi ide brat krv 12.2....dufam, ze dovtedy bude vsetko ok....

bettynka222
30. jan 2010

Anet no asi ten heparin. Veď sa opýtaj v tromboskach a skús aj nejakého lekára online. Dôležité je že už o tom vies 😉

Kika nechápem na čo teda dr čaká....som aj ja zvedava na tie výsledky. Matko zase kopkal 😵

irsina83
31. jan 2010

evi vsak ide mi spravit to vysetrenie...to je super, uz kopka kazdy den? vcera elinka kopkala ako maly fudbalista 😉

aanetta
autor
13. feb 2010

Baby viete mi niektora povedat aku hladinu homocysteinu ste mali?v cislach?

darla27
13. feb 2010

Anetka ja som mala hodnotu 10,3 pri referencnych hodnotach labaku /5-12/ 😉

aanetta
autor
13. feb 2010

Darla tak to si mala super.A ako inak?Ako pokracujes?

darla27
13. feb 2010

Zatial nijako, som v cakacej a rozhodovacej faze. 😅
A vidis, dokine sa ani moja hodnota nezdala extra dobra a to som v referencnych medziach,
ty to mas hrozne vysoke.
Vyzera to tak, ze vsetky snazilky maju toto vysetrenie v poriadku ked nikto o tomto probleme nic nevie
alebo sa to tak casto nevysetruje.
Uz pichas?

aanetta
autor
13. feb 2010

Este nie 😅 ale chystam sa kazdym dnom 😵

tesoro
11. aug 2010

Caute babulky. Ja som heterozigot gen. mutacie MTHFR a manzel je homozigot. Kedze sme o tom vedeli robili malej genetiku ked sa narodila. Narodila sa bohuzial ako homozigot a hladinu po narodeni mala cca 30. Zacali sme od narodenia B12 a kyselinu listovu. Kazdy mesiac krv a teraz ma 4 a pol roka, krv sa robi kazdeho pol roka, hodnoty ma okolo 4 a kyselinu berie polku kazdy treti den. Chodime na Kramare k doktorke Fabriciovej a hovorila mi ze nasa mala je jedine dieta na *Slovensku s touto diagnozou sledovana od narodenia a ze maju iba 8 deticiek v sledovani.
Velmi sa bojim kedze je baba , co ked raz bude cakat babo? Prosim kedy ste vy zistili svoju mutaciu a co vase deti, boli potraty a kolko. ? Mali ste aj neake subjektivne potiaze????

cukor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hcyporadca
7. feb 2017

@darla27
aj keď na ten čas je neskoro pre info iných hodnota homocysteínu má byť podľa posledných výskumov od 5,5 do 7,5 mikromol/l

luskacisko
7. apr 2017

@hcyporadca som v 23 tt a mam syndrom lepivych dosticiek a som aj heterozygot.Hladinu homocysteinu som mala 4.39. Takze to je ok nemusim stale brat kyselinu listovu? Diky moc za info

hcyporadca
9. apr 2017

ich bin gratulíren k tejto hodnote ! Neviem čím si dosiahla túto hodnotu Hcy či stravou alebo prípravkami, no teba mať na mysli, že hladina je stále, celý život závislá od dostatočného množstva B6,B9,a B12 pri metabolizme buniek. Ja by som doporučil ak to nerobí problém brať . Neviem v akej forme to berieš. Držím palce !!!

luskacisko
9. apr 2017

@ hcyporadca dakujem tak to som rada😉 cca este rok dozadu som mala hodnotu 25 a snazili sme sa o babo a nedarilo sa tak som zacala uzivat femibion 1 na planovanie tehotenstva a budem ho brat az do porodu na odporucanie hematologa.Peknu nedelu prajem

hcyporadca
9. apr 2017

tak to ma veľmi potešilo takéto zníženie hodnoty a utvrdilo v tom čo presadzuje Dr.Karel Erben a ja len pokračujem, aby sa ľudia začali viac zaujímať o svoju hodnotu Homocysteinu.
Škoda že mladý ľudia pred počatím potomstva, si nedajú zmerať a hlavne sa nesnažia obaja znížiť hodnotu Hcy na 5 - 7,5 mikromol /l aby dali novému pokoleniu dobrý základ.
Na záver - Výška hladiny Hcy v krvi, je jedinečný faktor o súčasnom stave a budúcom vývoji zdravia každého človeka od 9 do 90 rokov.
viac info http://vitaminyspribehem.cz/cs/o-nas/