Ak som tehotná a často kojím môžem potratiť?

kukucka26
21. aug 2011

ahojte ak som tehotna mozem potratit dojcenim, ja mam maleho ma 1rok a 1 mesiac no kojim hrozne vela aj cez den aj v noci mozem tym potratit?

dana_l
21. aug 2011

kojenim sa nemoze potratit dieta. to len ked priroda "zariadi" alebo tebe sa nieco stane.

estterka
21. aug 2011

urcite nie,kvoly dojceniu urcite nepotratis.

jankako
21. aug 2011

ak začneš krvácať,musíš okamžite prestať...v neskoršom štádiu tehotenstva dojčenie vyvoláva vzťahy maternice..a vieš čo sa može stať pri vzťahoch/alebo zťahoch?/ maternice...predčasný porod..najlešpie sa je poradiť s gynekologom..

rut
21. aug 2011

Ja som počas kojenia potratila. Tazko povedat, ci to zohralo rolu, ale stalo sa to. Starsie dieta malo 13 mesiacov. Po narodeni druheho som pokracovala v tandemovom kojeni. Neplanovane, ale na vyziadanie starsie surodenca. Vsetkym trom nam to vyhovovalo. Sesternica kojila to 6. mesiaca a nemala ziadne problemy. Je to individualne. Mala by si to konzultovat so svojim gynekologom, ktory posudi vplyv kojenia na tvoje tehotenstvo. Pri kojeni sa predsa stahuje maternica a tym padom sa zvysuje riziko potratu. Zelam bezproblemove tehotenstvo a zdrave babatko.

mamkaivka
21. aug 2011

kojiť sa môže do 6 mesiaca tehotenstva, potrat s tým nesúvisí, neskôr sa neodporúča môže sa vyvolať skôr pôrod, ja osobne som kojila a nič sa nestalo 🙂

minnie55
21. aug 2011

Áno, môžeš. Určite by som sa poradila s gynekológom.

didi35
21. aug 2011

Ja som kojila do 6. mes. tehotenstva, potom som stratila mlieko, inak by som kojila veselo dalej, lebo maleho som inak nevedela uspat. Ja som sa potratu nebala, ani s gynelokolom som to neriesila. Teraz kojim obe deti - 2 rocneho a 2 mesacneho 🙂

olifcek
21. aug 2011

kojit mozes cele tehotenstvo. gynekolog Ti poradit nebude vediet, nie je laktacna poradkyna. skus a opytat mamiciek, ktore kojili tandemovo... tusim napriklad @prsky

vinyan
21. aug 2011

Ja kojim 2,5rocneho synka a zatial som nepotratila. Moj gynekolog je proti kojeniu pocas tehotenstva, ale vseobecne, nie v mojom specialnom pripade. Ini lekari v tom nevidia problem. Pokial nebudes mat tehu problemy nejake specificke, tak laktacne poradkyne ta iste podporia v kojeni. (Mozno aj detski lekari🙂

pata20
27. júl 2013

ahojj ja dojcim 3rocneho chlapceka mozem bit tehotna nestane sa nic?nepotratim?

judi123
27. nov 2013

Ahojte mam 2rocneko synceka dost casto ho kojim hlavne vecer.Velmi tasko som znovu otehotnela bojim sa aby som nepotratila tim ze kojim ?

dada1705
28. nov 2013

@judi123 a @pata20 ja som kojila cele tehotenstvo a aj po porode kojim obe deti, vsetko bolo ok, aj moj gynekolog povedal ze kojit je ok pokial nekrvacas alebo tak. Inak predtym som potratila raz a nekojila som takze podla mna to nema suvis...tie stahy maternice ku koncu tehu su tiez bezne aj u mamiciek co nekoja -maternica sa pripravuje na porod...

sosannah11
1. dec 2013

ja tiez kojim, syn ma 2 roky, niekedy si nepyta, tak mu to nenutim, kojim rano, vecer a niekedy na obed. zatial nemam tazkosti. ale je pravda, ze mi to uz nebude trhat srdce, ked ho odstavim 🙂 spolieham sa na ten 16. tyzden, ked sa ma mliecko menit na kolostrum pre babatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre