Čo môžem a čo nemôžem piť a jesť v tehotenstve?

(zamknutá)
11. sep 2012
fotoportrét
fotoportrét
allias20
41
Registrovala sa 8. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 31 príspevkov, 4 albumy a 14 inzerátov. Má 30 priateľov. Nové Zámky.
 najviac ma zaujima, ci ozaj musim prestat pit kavu? bola som fajciarka a prestala som bez problemov zo dna na den, ale kavicka mi chyba. pocula som, ze by sa nemala pit, tak ju nepijem... emoticon
a co sa tyka papania, ako je to s plesnivym syrom a udenym masom? emoticon
napiste mi prosim vsetko, coho sa mam vyvarovat a co naopak mam viac papat a pit. dakujeeeem emoticon
10. sep 2012 o 20:50  • Odpovedz
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
carodejnica
15
Registrovala sa 30. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2580 príspevkov. Má 20 priateľov. Žilina.
 @allias20 Tu máš komplexnú odpoveď čo sa týka stravy, kávy, fajčenia.. priamo z Mamily ... emoticon
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=238
10. sep 2012 o 20:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moni244 (28 r.)
40
Registrovala sa 27. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 6398 príspevkov a 43 inzerátov. Má 39 priateľov. Bratislava - Devínska Nová Ves.
  • Viktoria1 rok a 9 mesiacov
 kávu môžeš normálne, slabšiu a tak max. 2 za deň. Mne doktorka sama kávu odporučila, lebo mám nízky tlak. A účinky kofeinu sa zmenšujú, keď sa pridáva cukor a mlieko, alebo smotana. Ten syr som ani ja neodolala, troška som si dala. Ja jem všetko, telo mi samé povie, čo chce a čo nie. Jediné, čo si dávam pozor, tak sú bylinky. Na nete je dosť stránok, kde píšu, ktorým bylinkám sa vyvarovať
10. sep 2012 o 20:57  •  1 dieťa  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
liz_lemon
8
Registrovala sa 18. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3477 príspevkov. Má 3 priateľov.
 ku kave ti neviem povedat, lebo ja ju vobec nepijem, ale mne povedala dr., ze jedine co sa nemoze je surove maso a tonic
plesnove syry som jedla, ale radsej tepelne upravene
10. sep 2012 o 21:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
siska07
5
Registrovala sa 23. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 126 príspevkov a 49 inzerátov. Má 3 priateľov.
 kavu mozes slabu 1-2x denne, ak mas aj nizky tlak tak kava tiez pomoze. nemala by si ako tehulka nespracovane maso - tatarak biftek, surove steaky, potraviny co mozu u tehu lahko vyvolat salmonelu - tj surove polosurove vajicka, pozor aj na tatarsku omacku, kopcekovu zmrzlinu z pultu. urcite sa vyhybaj pitiu tonika, obsahuje nebezpecny chinin. syry s plesnou a tepelne nespracovane mliecne vyrobky by sa tiez nemali. na nieco si treba davat naozaj pozor, nieco trosku aj mozes, netreba to moc prehanat emoticon
10. sep 2012 o 21:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moon1979
88
Registrovala sa 27. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3089 príspevkov a 16 inzerátov. Má 26 priateľov.
10. sep 2012 o 21:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dudduli
1
Registrovala sa 7. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 175 príspevkov a 18 inzerátov. Má 3 priateľov. Bratislava - Nové Mesto.
 @allias20 ,kludne jedz vsetko ale samozrejme s mierou,telo ti same ukaze co mu chuti a co nie emoticon))
10. sep 2012 o 21:21  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kacka1977
3
Registrovala sa 4. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 46 príspevkov a 73 inzerátov. Má 4 priateľov. Záhorská Ves, okres Malacky.
  • Amelia2 roky a 8 mesiacov
 ahoj, s tou kavou souhlasim jednu si klidne muzes dat. Ja jsem si napriklad delala v tehotenstvi carro to je velmi zdrave a pokud chces mit klid na dusi, tak si kup kavu bez kofeinu, chutna uplne jak normalni. S tema plesnovimi syrami, jsem toho taky dost pocetla, ze se nesmi a kdesi cosi, ale taky jsem si dala a nic se mi nestalo..emoticon akorat bud teda opatrna s bylinkami to je pravda, nektere vyvolavaji stahy maternice. Tady je stranka a tabulka, kde jsou ty zakladni bylinky rozdelene;

http://www.fertility.sk/?m=tehotenstvo&s=&id=bylinky-caje-a-napoje-v-tehotenstve
11. sep 2012 o 07:50  •  1 dieťa  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
carodejnica
15
Registrovala sa 30. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2580 príspevkov. Má 20 priateľov. Žilina.
 @allias20 no ja som dobrá ťapa, neviem, prečo som včera čítala, že čo môžeš a nemôžeš jesť pri dojčení emoticon , to mi už udiera mlieko na mozog.. emoticon
11. sep 2012 o 09:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
danu
22
Registrovala sa 14. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 31048 príspevkov a 28 inzerátov. Má 12 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Populárne albumy