Čo môžem na hrdlo a mandle v tehotenstve?

moonlightka
8. nov 2012

Neviem ci mozem paralen alebo ibuprofen ale nie od teploty ale od bolesti hrdla a mandli-vcera som na studenom vetre pekne prechladla. Neviem ani ake pastilky by boli dobre alebo nieco na kloktanie? prosim poradte.

zuzi0911
8. nov 2012

@moonlightka neviem skoc fo lekarne povedz aky mas problem a ze si tehotna a oni ti poradia. 🙂

jeemima
8. nov 2012

na cmulanie septisan ;) alebo homeopatika. mna sice zo septisanu nadwihowalo ked som cakala mojich chlapcov ale je to jedine co mozes bez akchkolwek obaw aj ked si tehotna aj ked kojis. co sa liekov od bolesti tyka tak myslim ze sa mozu iba paracetamolove to znamena paralen a panadol

simca06022011
8. nov 2012

mne v lekarni poradili medovy sprej (neviem ako sa vola), striekala som si to do hrdla, lebo ja mam mandle v kuse chytene 🙂)) je ale viac veci co mozes, porad sa rovno v lekarni.. pri nejakej sikovnej lekarnicke

neznakaramelka
8. nov 2012

@moonlightka salviovy sprej mozes. je dobry aj na zapaly

jarka0812
8. nov 2012

ja som si dávala tiež šalviový sprej, ale prepukla mi aj tak hnisavá angína a na to sa môže bioparox.

zvedavamt
8. nov 2012

Pastilky su onicom,lebo obsahuju vela cukru,ktory zhorsuje kazdy zapal v tele. Šalviu tehotne nemozu.
Hlavne treba prestat jest cukor a sladke potraviny az do zlepsenia stavu.
Doporucujem UMEOCOT - dostat v kazdej predajni zdravej vyzivy a ten lyžičku v teplej vode kloktat, prip aj vypit na odkyslenie organizmu a psilnenie imunity. Dcere pomohol od silneho hnisaveho zapalu mandli, uplne bez antibiotik.
Ak uz antibiotika, tak prirodne KOLIDNE STRIEBRO.
Dalej ak pride horucka KUZU - dostat v kazdej predajni zdravej vyzivy , ten stiahne horucku a posilni imunitu.
Vsecky mozu aj male deti aj tehotne.
😉

evelin325
8. nov 2012

@moonlightka ahoj aj mne doktor v tehotenstve povolil paralen, ale bála som sa, si ho dať, a Ibuprofen si vôbec nedávaj! mne na bolesť v krku a mandlí pomohli homeopatiká 🙂

veroni1202
30. nov 2012

ahojte.nme lekar na zapal chrdla predpisal megamox bid.nema stym niekto skusenosti?lebo sa bojim ich uzivat

alohahola
23. jan 2015

Dnes mi v lekárni ponúkali na hrdlo homeopatiká Mullerove pastilky so zazvorom a Septisan,na odporúčanie lekárky som vzala Septisan.Na teplotu vyššiu ako 38 Paralen.

nanervy_2
23. jan 2015

mne lekarnicka vravela ze homeopatika, napr homeovox, teraz som bola nachladena, mam take tie muller pastilky s islandskym lisajnikom, je v nom milion biliniek.
+ po troch mesiacoch kasla som si dala stodal, to je tiez homeopatikum, pomohlo
ale inak na hrdlo velmi pomaha kloktat repik, pripadne harmancekovu tinkturu.
samozrejme cesnak, med, cibula, citron.. 😎
a dutiny nahrievat 🙂

cailinevelyn
2. feb 2015

Ahoj, mne na bolesť hrdla odporučili v lekárni pastilky s propolisom (ale až keď som potvrdila, že nie som alergická na med) - volajú sa Propolky a fakt zaberajú + homeopatiká (mňa väčšinou bolí hrdlo zo stekajúcich hlienov z nosa) na nádchu (coryzalia).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre