Do ktorého mesiaca tehotenstva ste pracovali ako čašníčky?

monika77kol
16. feb 2015

Dobry den, pracujem ako casnicka 14 hod. denne ,kratky-dlhy tyzden.
Som v 5 mesiaci a obcas mi tvrdne brusko hlavne vecer v robote ,bolest ziadnu necitim.
Dokedy ste pracovali dievcata?? 🙂

safranca15
16. feb 2015

Ja som pracovala v zafajcenom a takze do konca 3mes a moja sestra v nezafajcenom a do nastupu na matersku

aams
16. feb 2015

ahoj, kvoli trvrdnutiu ti doktor odporučí magnezium,aj ked nečudo že ti tvrdne po takej šichte,dole klobuk....moja kamoška robila v zafajčenom bare do 8,5 mesiaca,

lucka1025
16. feb 2015

Ja pracujem tiez ako casnicka kratky dlhy tyzden a som v 6tt a budem koncit v juni potom si budem uzivat brusko 🙂 🙂

tinka526
16. feb 2015

Ahoj...tiež som pracovala v prvom tehotenstve a potratila som ked som preberala pivove sudy takže opatrne...ale teraz som druhý krát a pracujem v jedálni a som v poriadku..hlavne povedz kolegom že čakáš bábätko moji to vedia a sú veľmi ohľaduplný a nedovolia mi zobrať ani hrniec s polievkov..😉 držím palceky

wenka25
16. feb 2015

Ja som robila do 32.tt na restike a aj ked som sa nabehala všetko ok.teraz čakám druhé a od začiatku som doma ale lenivá som ako sviňa,kazdy deň si poviem že radšej by som si pobehala po rajóne🙂

lucka1025
16. feb 2015

Ja mam taku dobru kolegynu,ze som jej to hned radsej povedala a nedovoli mi ani len bednicku s flaskami zobrat...

kittyjuliette
16. feb 2015

Ja som akurat 7tt a lekarka ma uz minuly tyzden vypisala pn-preistotu....dlhe hodiny na nohach,v jednom kuse nervy s ludmi,natahovanie sa s tovarom.Ale ty sama najlepsie vies,ako sa citis😉

lucka1025
16. feb 2015

Ja idem na buduci tyzden na kontrolu tak som zvedava co mi povie..

kittyjuliette
16. feb 2015

Pokial nemas ziadne problemy,tak ta necha kludne pracovat,ide o to,ci ty zvladas takuto pracu v tehotenstve,predsa len,vsetky,co tuto pracu nejaky cas robime vieme,ze to nieje zrovna sranda....

ukulela
16. feb 2015

@monika77kol 14 hod ako tehotna by som nerobila. prachy mi za to nestoja, myslim, ze podla zakonnika prace by si mohla odmietnut robit take dlhe sichty, aj ked chapem, ze s robotou je tazko a peniaze treba, tak radsej sme ticho a drzime hubu a krok. ... ja mam inu robotu, pol na pol v kancli a v terene, behacky a stretnutia s ludmi, nepravidelny pracovny cas. ja som robila sice do nastupu na matersku, no dohodnuta so zamestnavatelom, ze keby bol daky problem, upravia mi prac. dobu, alebo ostanem robit z domu. nesil to, ak si v pokojnejsom lokale a zvladas robotu, skus si dohodnut kratsie sichty aspon. (robila som casnicku davno v restike a viem, ze to bola makacka, boli dni, ked som si o desiatej rano urobila kavu a o desiatej vecer ju ladovu dopila.)

neznama1818
16. feb 2015

Ja som v 25 tt robim v bare večer a do noci pri hudbe a fajciarka je oddelene od baru. Robim na 60 percent a to iba cez týžden. Vikendy a aj piatok voľný . Zatiaľ sa to dá . Robim s kolegyňou tak dost pomôže. Ale uz rozmýšľam nad marodkou lebo v stoji mi tvrdne bruško a dost. Krcok mam vraj na 5 cm tak som zatiaľ v klude .

lucianicova
24. feb 2015

Myslím že ti podľa zákona musí zamestnávateľ upraviť pracovné podmienky nesmieš robiť 14hod.(ešte k tomu na nohách)zdvíhať ťažké ,pracovať po 22:00 a už vôbec nie v zafajčenom prostredí .To je všetko v zákone

katfan
25. feb 2015

@monika77kol do 5.mesiaca a potom do konca 7.uz len obedy.

onajkova
7. mar 2015

Ja som to vyriešila tak, že z čašníčky som sa "stala" barmanka a nemusím behať 12hod. po rajóne 😀
.. kedže sme tam dve barmanky tak mi kolegyňa pomáha a nedovolí mi nič ťažké dvíhať.. 🙂 nemusím robiť 14ky ale chodím do roboty neskôr čo mi tiež dosť pomáha..zatiaľ žiadne problémy..klop klop..

sonika696
26. mar 2015

Ahojte dnes mi doktor potvrdil tehotentvo som asi v druhom tyzdny... pracujem ako casnicka a moja kolegyna 30 rocna sa snazi otehotniet a keby som povedala v praci ze som tehotna tak neviem ako by to dopadlo tak budem ticho

trgypadl
26. mar 2015

@sonika696 no hlavne nebud ticho,ja som tiez pracovala ako casnicka viem co to vsetko obnasa,mysli na seba,mimi a svoje zdravie

lucka1987
26. mar 2015

@sonika696 ak si v 2 tyzdni tak sa to este lekarom potvrdit neda.. takze predpokladam ze si v 4 tyzdni ...2 tyzdne od plodnych dni teda 4 tyzdne oficialne / tehotenstvo sa pocita odod dna poslednej menstruacie /

a akoze ked sa kolegina snazi otehotniet a ty mas teraz vycitky ze ty si tehotna a ona nie alebo preco budes ticho ? ako by to malo dopadnut.. kazdopadne si len v 4 tt mas cas este kludne zo dva tri mesiace..
ale ak to chces utajit, byt tebou nedam si sem profilovku s fotkou, kedze svet je maly a ani nevies moze tu byt registrovana aj kolegina alebo tvoje zname.. nikdy nevies 😉

lucka1987
26. mar 2015

@trgypadl ona ticho nie je, pod fotkou ma napisane meno a priezvisko a citatelnu foto a teraz prispevok ze je v tom.. verim tomu ze do tyzdna sa to z jej okolia niekto dozvie 😀

katulka74
26. mar 2015

ja som robila do 30 tyz v restike kratky dlhy ako veduca smeny,ked nebola robota tak som chodila domov poobede,zalezi od teba ako sa citis....a to som mala 37 a cakala 3 dieta...

trgypadl
26. mar 2015

@lucka1987 😀 pekne to som si nevsimla

sonika696
26. mar 2015

@lucka1987 to je zlozite mam problem s koleginou...ona tym trpi ze nemoze otehotniet a keby som povedala ze som tehotna tak ziadna pomoc by nebola

lucka1987
26. mar 2015

@sonika696 to chapem, no skor ci neskor sa to dozvie a zrani ju to este viac, ked zisti, ze si nebola uprimna, a koniec koncov ty ohrozujes koli kolegyninej psychike svoje dieta . toto si musis uvedomit, ze teraz budes matka ty a jediny ohlad , ktory musis brat je na svoje dieta , nie na kolegynu.. ona by sa zachovala rovnako

sonika696
26. mar 2015

@lucka1987 som rada ze to chapes....je to tazke

beckie
21. apr 2015

@sonika696 a pracuješ ešte? Dokedy plánuješ?

dankaa78
21. apr 2015

Nepodcenuj tvrdnutie bruska.A navyse pocas dna si na nohach. Je to naozaj indivindi.Ja som mala obe tehu rizikove.Doma som bola pri prvom od 20 tt a pri druhom od 5 mesiaca.Naozaj zalezi od toho ako sa citis..Drzte sa 🙂

.. ja som nepracovala ako casnicka 🙂

sonika696
21. apr 2015

@beckie este robím ale asi len do júla

beckie
21. apr 2015

@sonika696 ja chcem nanajvyš do mája

sonika696
21. apr 2015

@beckie ved moj doktor povedal ze by som nemala robit tak dlho ale neviem no

beckie
21. apr 2015

@sonika696 tak keby sa niečo dialo tak daj vedieť 🙂

sonika696
21. apr 2015

@beckie jasne napisem hned ako ostanem doma,,, ked som dnes volala so sefom ci mam istt do prace tak mi vravel ze uz zacina skola v prirode takze kazdy tyzden 80 deti plus este oslavi a akcie tak ma skoro piclo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre