ElastiQ Original - pozor

preggy
19. júl 2014

Ahojte, chcem vás upozorniť na krém na prevenciu vzniku strií ElastiQ Original, ktorý obsahuje isobutylparabén. Tento bol v EU zakázaný a má estrogénové účinky, čím môže ovplyvniť funkciu endokrinného systému. Nielen vás, ale aj vášho bábätka.

bella17
19. júl 2014

No super,ja cela som sa s tymto kremikovala 😒

bianca
19. júl 2014

no parada.

majik66
19. júl 2014

.... to je uzas ! NECHAPEM AKO TO MOZU PREDAVAT :( clovek tu uz nicomu nemoze verit...a stale citat zlozenia. strasne ☹

brckava36
19. júl 2014

naozaj je to pravda? Ja sa s tym tiez natieram..

luk25
19. júl 2014

@majik66
@bianca
@bella17 baby myslim že sa nemate coho bat, kebyže je to fakt skodlive tak sa to nepredava, stiahnu to z trhu, predava sa to v cesku ale aj na anglických strankach, to aby sme sa bali už vsetkeho, ja som sa tiež kremovala tymto kremom, a nemyslim že to mohlo preniknut cez brucho, maternicu až k drobcovi

lorela
19. júl 2014

Ja som ho tiez pouzivala, a dcerka veru mala endokrinologicke problemy. Mozno nahoda a mozno nie...

leiluska89
19. júl 2014

@brckava36 aj ja ☹

celasapremenim
20. júl 2014

@luk25 ako prepac, ale to si uplne mimo, velmi vela skodlivej kozmetiky sa predava na slovensku praveze
ja pouzivam napr. pre atopikov biodermu na natieranie pocas tehotenstva a bi oil prave preto, lebo neobsahuju parabeny

bianca
20. júl 2014

@luk25 vies ja mam pomerne vazno endokr.problemy a koli tomu aj mslu pravidelne dr. kontroluje aby sa to pripadne vcas podchytilo a tymto by som si veru svojho casu nepomahala

lenach
20. júl 2014

Tieto tehotenske kremy su taky biznis ako cela farmaceutika. Zaplatis milion penazi a obsahuje to milion parabenov a dalsich skodlivych latok. Baby, ja som sa pocas tehu natierala modrou indulonou a nemam jedinu striu. A to sa mi spravili strie na stehnah ked som sa ako pubertacka zaoblila v bokoch, takze nabeh na strie mam. Mimochodom parabeny mate aj v beznych sprchacoch, mydlach, kremoch na tvar... vo vsetkom co vas napadne. Jedine co je fajn je detska kozmetika (aj to nie kazda). Ja pouzivam vylucne yves rocher ale lacnejsia alternativa su detske sprchace ale obycajne detske mydla. Tvar som som si zacala umyvat obycajnou vodou a potierat rakytnikovym olejom vecer - nikdy som nemala taku dokonalu plet ako teraz. Parabeny, ktore spominame su konzervanty ako iste viete a tie sa nachadzaju aj v jedlach, takze ak do seba tlacite parky z tesca alebo polovyrobky z hocikadial tak sa kudne aj kupte v elastiqu mate to zajedno 😉

janulabb
20. júl 2014

@celasapremenim Bioderma Atoderm podľa etikety na obale obsahuje dva parabény 😉

lenach
20. júl 2014

@janulabb 🙂)) nechcela som jej brat iluzie

marthuska
20. júl 2014

Zbytocne tu strasite tehotne. Snad ste si nemysleli, ze krem za 8 eur je super zdravy? Ale, predchadza striam. Teda bud si kupite tento za 8 eur s tym, ze obsahuje aj neprirodne zlozky. Alebo si kupte krem za 18 eur napr weledu a budete vediet, ze je prirodny. Hlavne ze vela mamickam je jedno, ze kupuje v beznych hypermarketoch zeleninu plnu dusicnanov, co isto skodi babatku v brusku viac, ako nejaky krem, co sa natiera.

bosoriak
20. júl 2014

@preggy A mas, prosim, aj nejaky oficialny zdroj toho, ze je tento krem zakazany? Lebo na Slovensku sa zohnat da, pozerala som aj nemecky a anglicky docsimon a vsade je dostupny 🙂

Ak mas taketo tvrdenie, je lepsie, ak ho aj podporis nejakym clankom na nejakej serioznej stranke (urcite nie napr. novycas, diva, forum.zdravie a podobne). Ja som nenasla ziadny zdroj, ktory by uvadzal tvoje tvrdenie. Ak ho mas, nevahaj a uverejni ho, nejako extra sa mi to hladat nechcelo.

Inak len naozaj strasis ludi uplne zbytocne. Ze ludia skor veria nejakemu anonymnemu hoaxu, nez aby si par klikmi overovali aspon zakladne tvrdenia, nad tym mi tiez hlava stoji.

aliza
20. júl 2014

@bosoriak dostupny na internet stranke ano, ale nie v obchodoch 😉. Doc simon je ceska firma, nie anglicka a predava casto veci, ktore v UK vobec nezozenies alebo len na lek. predpis, takze by som sa podla toho neorientovala.

aliza
20. júl 2014

Bioderma naozaj obsahuje parabeny, takze je absolutne nevhodna pre ekzematikov.

luk25
20. júl 2014

@celasapremenim no ved prave že čo v dnesnej dobe nieje skodlive, to aby všetky tehotne ženy odviezli niekde na zabudnutý ostrov, a tam ich nechali až do porodu, aby nahodou niečo nezjedli ci sa niecim nenatreli a neohrozili seba a babetko 😒 ja kebyže mam vsetko studovat co sa tyka toho co zjem, vypijem, ci natriem na seba tak asi by som skoncila na psychiatrii, toto je fakt len strasenie tehotných žien,
@bianca aj ja som sledovana na endokrinologii, a aj kebyže drobec ma nejake problemy s tymto-tak viem že to može zdedit po mne, a určite to nebudem pripisovat kremu, tak ako može zdedit alergiu co mam ,takže mne tato diskusia pride ako strasenie žien(nakolko žiaden oficialny dokument tu nikto nedal)

bosoriak
20. júl 2014

@aliza Vsak v pohode, ja by som len chcela vidiet nejaky oficialny dokument, kde sa zakazuje tento predaj. Neutocim, nerypem ani nic podobne, len autorka pise, ze v EU je zakazany predaj a ja si ho pokojne kupim, takze to pravda asi nebude.

veriiii
20. júl 2014

fuuu, to je sila!ja so sa mazala bio-oil(na slovensko bioil) a striedala som s kokosovym olejom,samozrejme,ze strie sa ukazali u mna az po porode 🙄 ..dovtedy som sa vytesovaal,ze mam "geny" po mame, lebo ona nemala ani po jednom strie..a nemazala nicim..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorela
20. júl 2014

@janulabb A ktory vyrobok? Pretoze mam pred sebou dva rozne Atoderm vyrobky od Bioderma, a obidva su bez parabenov.
Rovnako ako mnoztvo dalsich ich vyrobkov.
@aliza

bianca
20. júl 2014

No rozhodne najviac ma pobavil prispevok ohladom ceny.Zobudime da dievcata zo sna kde sa vam sniva ze co je drahe,toje dobre a ze ked je to drahe a zaroven bio tak je to najsamlepsejsie.Pokial si doma nevypestujem tak ani omylom to co sa vydava bio ma s tym spolocne iba tie 3 pismenka .Stacil mi posledny test na detske opalovacie kremy a mam dost

preggy
autor
20. júl 2014

ahojte, nenasla som, zeby bol ten vyrobok zakazany, nasla som toto http://www.chemsec.org/news/news-2013/july-sept... tam sa pise, ze isobutyl paraben je v EU zakazany.
Kazdy nech si urobi obraz sam. Nikoho nenavadzam. 😉

janulabb
20. júl 2014

@lorela pardon sú štyri, na tom však vôbec nezáleží keďže strie sú vecou genetiky.

lorela
20. júl 2014

@janulabb A? Pisala som ja nieco o striach?
Az teraz 🙂. Strie su vo velkej miere vecou genetiky, no suvisia s elasticitou pokozky, ktora sa da do istej miery ovplyvnit da. Zalezi aj od toho, ako rychlo brusko narastie, alebo iny pripad, ked clovek za kratky cas vela priberie. Strie maju aj mamicky, ktorych matky a babky nikdy tento problem nemali.

lorela
20. júl 2014

@janulabb Doma mam pre dcerku Bioderma Atoderm hydratacny krem a Atoderm sprchovaci gel, ktore su bez parabenov. Takze, treba si len vybrat z ponuky...
Bez foto, nechce sa mi, v tuto nocnu hodinu, fotit.

martinamk
20. júl 2014

Uvedene vyrobky s obsahom Isobutylparabenov maju byt stiahnute z trhu do oktobra 2014/
Tak predpokladam ze teraz budu riadne v akcii 🙂
... ale bezne som sa stretla s tym ze napr. sukl vyda spravu o skodlivosti vyrobku a bezne sa predava dalej. V jednej detskej vyzive sa nasli skodlive pesticidy a COOP jednota to mala na pultoch este par mesiacov po tom. Takze podla mna to budu predavat dalej ako keby sa nechumelilo...Na Slovensku ma uz asi nic neprekvapi 😖

http://www.drugs.com/inactive/isobutylparaben-5...
http://www.truthinaging.com/ingredients/isobuty...

http://www.tuv.com/en/japan/about_us_jp/regulat...

celasapremenim
21. júl 2014

no ja vam odfotim ten moj, co mam doma este.....ja som si to riadne pozerala, ked som to prvy krat kupovala ...myslim, ze mam presne tento....

celasapremenim
21. júl 2014

jaj lorela to uz pisala, ok ano, su rozne ..pisala som pre atopikov, ja hentu radu celu beriem pre atopikov, mozno je hydratacne, neviem, ale vypada presne takto

celasapremenim
21. júl 2014

@lenach
@janulabb
ja mam biodermu telove mlieko bez parabenov 🙂 asi ako vsetko, vyrabaju v roznej kvalite
neverim, ze by si dovolili to neuviest do zlozenia, ak to tam je

inak a ten bi oil je baby dobry aj, ak sa vam nahodou niektorym robia pigmentove skvrny na tvari, mne sa robia na cele trosku a zjemnilo sa mi to....v prvych dvoch tehotenstvach som mala silne, ale postupne mi to uplne preslo a teraz som to zarazila tymto olejom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre