Gelove nechty v tehu

lady511
10. okt 2011

Ahojte baby...myslíte že ked si dám urobit gelove nechty nepoškodím bábetku????pítams a koli tej lampe čo používaju dali ste si aj vy spravit,,,? 🙂

sisaha
10. okt 2011

@lady511 samozrejme ze si mozes dat spravit...ved ta lampa nie je rtg..

katy1979
10. okt 2011

@lady511 nemas mu cim poskodit takze kludne

exupery
10. okt 2011

Ja by som pockala aspon do pol roka veku dietata,nakolko aj v porodnici nato dost nadavaju,a bala by som sa pri tak malom babatku mat dlhe nechty...a nazimu do rukavic?Pockaj na leto!

xlucia
10. okt 2011

@lady511 gelove nechty do porodnice nepatria. ak sa strhne frmol tak okamzite aj lak na nechty davaju dole. je to kvoli tym pristrojom co sa davaju na prst a kvoli tomu aby videli okyslicenie tela. ak by sa vyskytli problemy alebo bol treba urgent cisarak
a mimo toho, naco ti budu pri novorodencovi dlhe nechty?? iba ho zbytocne poskriabes. vydrz s tym ako ti radi exupery

lady511
autor
10. okt 2011

tak baby to ste mi poradili..teda 🙂 ...ja som chcela krátke také jemné

16kristina02
10. okt 2011

kludne si možeš dať gelove nechty počas tehu, a ak si na ne zvyknuta tak určite babenko nepoškriabeš ani v porodke a ani potom. Dokonca su gelove nechty menej ,,ostre,, ako prirodný dlhší necht. 😉

lady511
autor
10. okt 2011

@16kristina02 však ano velakrát som mala a etraz som si chcela dat len jemnu francuzsku manikuru... 🙂 dakujem za radu

16kristina02
10. okt 2011

@lady511 ja v tom nevidim problem, ja som si do porodky urobila kratučke a postupne som si ich ako vyrastali doplanala gelom,a terat mam taku kurat dlžku a vobec mi to neprekaža ani pri nanašaní kremniku na ritušku synčekovi 😉

dosa
10. okt 2011

@lady511 v tehu urcite neuskodis babatku, ale ak pojdes do porodnice, nechty musis mat odlakovane... ja som bola tyzden pred terminom na pedikure a sme sa bavili ze kedy mam termin a pedikurka (byvala sestricka) mi hned povedala, ze ziadny lak na nechty, ak by nastal problem, musi ti byt vidno pod nechty 🙂 dlhe nechty na rukach nosim svoje a s tym problem nebol - teda dlhe ako dlhe, take primerane 🙂 a ci ti budu zavadzat pri babatku, to uz musis sama posudit, mne to nikdy problem nerobilo...

habibi78
10. okt 2011

@xlucia v nutnych pripadoch na operacke odlakuje sestra iba necht, na ktory davaju to pipatko...

mat gelove nechty neznamena mat ich obrovske a ostre....moja mama ma 60 rokov a nikto by nezistil ze ma gelove nechty...kratkucke zastihnute do okruhla....

@lady511 kludne si ich daj, neviem ci uz mas s nimi skusenosti, lebo manipulacia byva zo zaciatku tazsia... a dat si kratke gelove s francuzskou manikurou, preco nie? ak ti to bude vadit, kedykolvek ti ich manikerka odstrani... 😉

lady511
autor
10. okt 2011

takže asi si dat radšej ...francuzsku bez niakeho motívu však....aby teda v prípade potreby bolo vidno pod nechet...?

p.j.jacky
10. okt 2011

@lady511 ahoj,ano daj si tak urobit aby ti bolo vidno lôzko nehta.keby daco.Urcite s gelovym neposkrabes,lebo su pekne zaoblene,skor so svojim nehtikom sa da skrabnut. 😉

lady511
autor
10. okt 2011

@p.j.jacky lebo som sa tešila že si tam dam aj niaky jemnučký motív zladený niako do ružova...ale radšej to nemám čisté keby niečo 😉

p.j.jacky
10. okt 2011

@lady511 tak si daj potom po porode,ked ti to cas dovoli.Teraz si daj len farebnu spicku a potom po porode vymyslaj 😀

lady511
autor
10. okt 2011

@p.j.jacky ja som práveže chela len klasiku francuzsku..akože len vrch bieli...to by v porodnici nemalo vadit...dufam že ma nesprdnu 😅

megi1989
10. okt 2011

@lady511 Ja som si robila počas tehotenstva gélové nechty asi 2 krát - nemôže to uškodiť - ku koncu tehotenstva som už nemala nervy na dorábanie, tak som to nechala tak. A keď mala malá asi mesiac, urobila som si znovu 🙂
A poškriabať sa snim veru nieveľmi dá - ako odznelo vyššie - to skôr svojimi 🙂
Takže odpoveď na otázku - kým je bábetko v brušku, robenie gelovývch nechtov mu neškodí - po narodení možno chvíľku počkať, a môžeš znovu 🙂

lji
10. okt 2011

nevidím dôvod prečo nie 😕 najmä ak chceš jemnú a francúzsku a najmä krátke. bábätku neuškodíš a poškriabanie?? 😅 to hlesla kočka čo to nikdy nemala? na gelových nechtoch neznášam že ked ma niečo svrbí nie a nie si to poškriabať 😀 a za čo ťa majú sprdnúť?pri niektorých pekne spravených nechtoch by nemali ani šajn či ich máš dorobené, len ty vieš že sa o ne nemusíš starať a vyzerajú vkusne a pestovane 😉

monika15
11. okt 2011

@xlucia
hej pravda...
ja som si tiez nalakovala nech ich mam krasne ked sa narodi maly a vecer pred cisarom teta prisla ze okamzite dole.... pretoze v nemocke pozeraju nechty...
aj na nohe aj na ruke....
a ked sme prisli rano tak prve bolo ze ci mam nechty umele, ci moje a na nohach... 🙂))

tinki
11. okt 2011

@lady511 Lampa ti neuškodí.. 😉

lady511
autor
11. okt 2011

však keby niečo ...lak sa da dat dole..aj z gelových a potom sa možu znova pekne spravit 🙂

ajca123
11. okt 2011

Ja som mala nechty niekolko rokov a dole som ich dala lebo som nemala cas chodit na prerabku :( ale mozem povedat ze teraz som opet tehulka a lamu sa mi nechty. :( a trepia chybaju mi vitaminy :(
A ked mam byt uprimna asi na ne opet pojdem lebo ked sa mi babo narodi tak ho aspon neposkrabu s tyma polamanyma nechtama 🙂
Davam si tak akurat aby som malemu neublizila 🙂

lady511
autor
11. okt 2011

len neviem či mi cih nedaju dole v nemocke....či pokial sa neudeje niaka situacia tak mi ich dole nedaju?????, 🙂

magic08
11. okt 2011

@lady511 ja by som si tak kratko pred porodom nechty nedala robit... nevies co bude pri porode a nedaj boze aby este doktori riesili ze mam umele nechty a musi to dole... neviem ako to chodi pri cisarakom, akutnych...
takze by som pockala po porode... moj nazor 😉

lady511
autor
11. okt 2011

Ak mala niaka mamička gelove nechty pri porode a bolo to ok,,,,,tapíšte dakujem 🙂

16kristina02
11. okt 2011

@lady511 ja som mala aj pred porodom, aj počas porodu a aj po porode, mala som ich nalakovane na ružovo, a nikto stým nemal židny problem, mala som neplanovanu sekciu a žiaden necht mi neodlakovavali. 😉

lady511
autor
11. okt 2011

@16kristina02 dakujem za tvoju odpoved,,,ved ako s tým nieje probém dat si ich dole ale myslím.,,že kým si nedám vyslovene čierne tak je to ok..dakujem 😉

katka3012
11. okt 2011

Kludne si mozes dat spravit gelove nechtiky,babetku nemas ako s tym ublizit.Ja som ich mala tiez pocas tehotenstva 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre