Je med nebezpečný pre tehotné ženy?

wiskas
8. máj 2009

ahojte.ja by som sa chcela opytat ci niektora z vas uz pocula o tom ze med je nebezpecny pre tehotne zeny.alebo ci nejaka s tymto mate nejake skusenosti.dakujem

perla200
8. máj 2009

blbosť podla mna....med je liek...a prírodný.....neverím že je nebezpečný 😖

martinex
8. máj 2009

podla mna tiez je to blbost... ale med pocas kojenia nie je vhodny... a takisto pocas prvych rokov zivota babatka

wiskas
autor
8. máj 2009

citala som o tom vsade na internete,ties sa mi tomu velmi nechce verit.med mam velmi rada,nechcem sa ho vzdat,tak neviem co mam robit.ale kedze cakam babo tak to asi riskovat nebudem.

fodorka33
8. máj 2009

jasom jedla med ako tehotna a aj teraz ho papam ked kojim. 😉
a dokonca aj v porodnici sme mali med hadam kazde rano 😀

juvimail
8. máj 2009

Ja odkedy som tehotna bez medu nemozem existovat! 😀 Myslim, ze vela veci je v tehotenstve (a nie len v tehotenstve) o psychike...ak si clovek mysli, ze mu to ublizi, tak mu to naozaj ublizi, ak si to nepripusti tak sa nic nestane...(nehovorim, ze to plati vseobecne, ale na niektore veci snad ano 😉 )

pajinka23
8. máj 2009

ja som tiez jedla medika stale jem 🙂 🙂 🙂 🙂 nieje nic lepsie ako dat si na ranajky teplu hrianku s masielkom a medikom a ktomu kakavko 😝 😝 😝 😝 med je liek a naozaj prirodny a je podla mna aj zdravy 😝 😝 😝 😝 NEVERIM ZE SKODI 😉 😉

junovka
8. máj 2009

ja som cele obe tehu jedla pravidelne na ranajky medik s chlebikom a Gramkom 🙂 😉

berus222
8. máj 2009

to by ma nikdy ani nenapadlo, ze by med mohol byt nejak nebezpecny. u nas v rodine sa vcelarenie dedi na generacie, takze ho jem cely zivot a nic z neho nikdy nebolo. 🙂

bibi78
8. máj 2009

Jedine, co som citala o mede v tehotenstve, negativne, bolo, ze vraj ak nie je pasterizovany, tak aj z neho je mozne dostat toxoplazmozu. Najma med z pupavy a nizko rastucich rastlin... Ale tiez sa ho nemozem vzdat, najma teraz, ked som chora a liecim sa najma cajom s medom a citronom...

wiskas
autor
8. máj 2009

dakujem dievcence,mediku sa nevzdam,mnam mnam. 🙂

zuzana17
9. máj 2009

Ahoj, tak to nie je pravda, že med škodí v tehotenstve, med je liek na rôzne ochorenia 😉
A ako píše fodorka, v pôrodnici ho často dávajú na raňajky 😀
Ináč robila som diplomovku z medu a nič také som sa nedozvedela 😉 , takže kľudne môžte jesť medík počas tehu 🙂

dadkag1
9. máj 2009

Tak to by bola sranda.Ja som teraz chora a pijem mliecko s medom velmi mi to pomaha na hrdielko. 🙂
Podla man to su iba vsetko obchodne tahy .
Ved uz aj grepy sposobovali rakovinu. 😀 atd........by sa dalo popisat.

dupinka
9. máj 2009

med urcite nie je nezdravy pre tehotne zeny... Skor po porode sa neodporuca, aby sa alergeny z neho nedostali do mliecka.... Inak v pohode.

mneme
9. máj 2009

baby, ze by sa med v tehotenstve nemal, tak to je podla mna totalna hlupost 😎 . mozno si to niekto pomylil s tym, ze je to potencialny alergen a preto by sa detom mal podavat az v neskorsom veku (teraz si ale nespominam, od akeho presne)

celine
10. máj 2009

Ja som citala, ze by sa nemal pocas dojcenia, nic ine som o tom nenasla.

majaza
10. máj 2009

mne dokonca gynekológ povedal, že mám vyhodiť tie univerzálne tehotenské vitamíny, že mi stačí magnezko, kyselina listová a lyžica domáceho medu každý deň 😉

pajinka23
11. máj 2009

majaza no lenze ten tvoj doki nema as tak pravdu,pretoze kyselina listova sa neodporuca jest cele tehu 😉 😉 najidealnejsie je papat ju do 3mes a potom ju vymenit za nejake mnamkave vitaminy alebo obmedzit,ak samozrejme nemas kazdy den vyvaz stravu,,,no ale medik je super vec mne ked zacina napr chripka tak si dam pollitra prevareneho mlieka a do toho 4 lyzice medu a za chvilku som ako rybycka 😀 😀 😀 😀

briketa
12. máj 2009

V mede sa moze vyskytovat nepatrene mnozstvo sporov Clostridium botulinum. Uplne sa nezahubia ani pasterizaciou. Dospele telo si s tymito sporami poradi, ale u malickych deti 6-10 mesiacov moze mat fatalne nasledky (smrt)
Asi to bolo myslene, ze by sa pozitim medu mohli spory dostat cez placentu a ohrozit plod. (spory su mimoriadne odolne)

zucana
6. sep 2009

baby mna tu zarazilo to ohladne tej toxo...jem med cely zivot a teraz pocas tehu take medove cukriky lebo mam cervene hrdlo...to vazne zato ze nie je pasterizovany tak sa moze preniest toxo? nikde som o tom necitala...

ichbinich
7. sep 2009

Ja som pocula iba o tom, ze med patri medzi "surove potraviny" a nemal by sa podavat detom do 12 mesiacov. Dokonca to na niektorych flasiach medu aj pisu (tu v Rakusku). Ale vsak takisto by sa detom do 12 mesiacov nemalo podavat normalne kravske mlieko.

O toxoplazmoze z medu som nikdy nepocula. Surove maso, ku ktoremu patri aj salama alebo parmska sunka, je _moznym_ zdrojom toxo. Ale zase som pocula o tehulkach v Spanielsku, ktore za cele tehu zjedia same cely Jamon Cerano, co je v principe surove maso... 😉

Kedze ja som toxo negativ, tak davam pozor na surove maso. Mne osobne je to riziko prilis vysoke.
Med si v kazdom pripade dam, ked mam nan chut 😉
Ale ako pisala juvimail, ked si nahovorite, ze to skodi, tak to ukodi...

jasminet
7. sep 2009

med som v tehu jedla na litre a vsetko ok. teraz po porode som ho prestala jest, ale uz postupne zas zacinam, samozrejme striedmo...
toxoplazmoza a med?? to zas niekto cital nejake odborne clanky a sa mu to poplietlo vsetko dokopy 😀

marcela22
7. sep 2009

Med je neškodný pre ženy, ktoré nikdy nemali alergiu, ale tie ktoré nejakú majú (napr. hlavne na peľ) by ho rozhodne nemali jesť a v tehotenstve už vôbec nie. Musíme si uvedomiť že dnešný med nie je to isté čo bol med pred 100rokmi keď bol naozaj liekom. Teraz je v ňom oveľa viac škodlivín zo smogu. Mám ho tiež rada a teraz v tehu mám naň aj často chuť ale som alergička, tak mám smolu...telo v tehotenstve reaguje citlivejšie ako mimo neho, tak nechcem riskovať...
O toxo z medu som tiež ešte nepočula, ale znie to celkom logicky... 😨
No a ak si dávate med do horúcich nápojov tak je to úplne zbytočné, rovnako ako citrón - tá vysoká teplota všetky vitamíny a prospešné látky "zabije" nehovoriac o tom že na zapálené hrdlo sa má dávať vlažné, vôbec nie horúce...

sixtine
7. sep 2009

Mne alergologicka zakazala med ako prvy v zozname potravin, co nesmiem. Je to silny alergen, ja som alergicka, teraz kvoli tehu vysadene lieky na alergiu. Pripadne alergizujuce potraviny su teraz nebezpecne tak pre mna, ako aj pre babatko, ktoremu zvysuju riziko alergii. Takze az do konca kojenia utrum.... (rovnako ako orechy, zeler, morske plody, citrusy).

marcela22
7. sep 2009

Sixtine, tak to sme na tom podobne...ale ak Ťa to uteší, pri prvom ani pri tomto druhom tehu som nemala s alergiou absolútne žiadne problémy, žiadne príznaky, nič. Dúfam, že to tak budeš mať aj Ty! A po prvom tehu mi zostala omnoho zlepšená, vlastne mi takmer prešla...

nuwella
17. apr 2013

med je v tehotenstve skodlivy,tiez som si myslela opak.ale dcera ,ktora zije vo svajciarsku ,dostala prisny zakaz konzumacie medu v tehotenstve,asi je na to dost podstatny dovod,a nieje alergicka

petrisorka
17. apr 2013

My mame domaci med od brata, davam ho do konvice caju namiesto kryst. cukru a som tehotna a vobec mi nevadi. Pocujem prvy krat, ze by sa nemal....

lussy23
17. apr 2013

podľa mňa najviac v tehotenstve škodí, keď ženy veria takýtmo hovadinám a všetkému sa vyhýbajú.

oktobermimi
26. júl 2013

🙂 med je zdravý podla mňa teda :D jem ho každý deň dávam si ho do čaju na masloví chlieb a že bi dajako škodil ... to neviem malá sa vyvíja veľmi dobre 🙂

jaja018
26. júl 2013

Môj dedo je vcelar a medujeme kazdy deň aj počas tehu aj kojenia a aj mala ľúbi kradnúť medik. Kľudne si daj 🙂

hajajanka
26. júl 2013

@wiskas Med nie je nebezpecny pre tehotne, mozes si ho kludne natriet na chlieb 🙂 Nebezpecny moze byt pre malicke deticky, pretoze moze obsahovat bakteriu, ktora vytvara botulotoxin. Dospely clovek vie toto bez problemom prekonat, pretoze kysle prostredie v zaludku tuto bakteriu zabija. Dieta az taketo kysle prostredie v zaludku nema, takze moze dojst k nakaze. Niektori lekari nedoporucuju med detom do 1 roka, niektori az do 18-tich mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre