Je možné kúpanie v mori na začiatku 2. trimestra?

kamienok88
4. aug 2015

Ahojte žienky,
chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti a čo si myslíte o kúpaní v mori na začiatku 2.trimestra? Na konci augusta pôjdem do Chorvátska a to už budem na začiatku 2.trimestra. Treba aj do mora dávať tampón?
Ďakujem 😉

prego81
4. aug 2015

kupala som sa v mori v prvom, druhom aj tretom trimestri
Pocas tehotenstva by som si do vaginy nic nestrkala. Vynimkou su samozrejme intimne chvile s manzelom 😅

tenerifka
4. aug 2015

Ano mam skusenosti,kupala som sa uplne cele tehotenstvo,vylihovala som na plazi a aj som sa vypekala na slnku(plaz mam 5 minut od domu), dokonca aj deñ pred porodom.....more je ovela cistejsie a bezpecnejsie ako bazen a urcite by bolo nebezpecnejsie davat si tampon s ktorym si mozes sposobit nejaku infekciu

jasminet
4. aug 2015

ja som toto leto na konci 2.trim bola na dovolenke pri mori - do bazena som nevliezla za cele 2 tyzdne ani raz, ale v mori od rana do vecera.... pri predchadzajucom tehu som more nejak nestihala, ale v bazenoch som bola, tu na svk...

peneloppe
4. aug 2015

Nornalne sa kup, opaluj pokial sa citis v pohode, dodrzuj zakladne pravidla ako vsetci ostatni.

Ja som chodila plavat pocas tehotenstva a pocas druheho so synom na babatkovske plavanie a v pohode, aj ked viem ze vela ludi nadava na bazeny, ja som problemy chvalabohu nemala.

zuzu1111
4. aug 2015

Ja som bola pri prvom tehu na dovolenke pri mori v 6.mesiaci, kúpala som sa v pohode, nijaké tampóny som nedávala, opaľovanie tak s mierou, bruško som mala väčšinou mala zakryté

danah23
4. aug 2015

Ahoj ! Podľa mňa sa do mora nemusíš báť vojsť. Ale tampóny by som nepoužívala, more má samočistiacu schopnosť takže ich neodporúčam. A kúpala by som sa koľko by som vládala - uži si to ešte.

siska53
4. aug 2015

Ja som bola pri oboch detoch v 1.trimestri,normalne som sa kupala,ziadne tampony nepouzivala..

nadkaha
5. aug 2015

ahoj , ak máš bezproblémové tehu , smelo do toho , uži si to 🙂 🙂 a samoška po kúpaní do suchých plaviek kvôli prechladnutiu "zospodu" , príjemú dovolenku prajem 😉

fantaghiro21
5. aug 2015

Tak to zavidim.Lepsi liecebny relax ako pri mori si neviem predstavit.Tampony s radostou nechaj odpocivat doma.Som prvykrat tehu ale co by som aj ja dala za.dovolenku pri mori.More je najcistejsia a najlepsia varianta pre kupanie.Odporucam aj skoro ranne dychanie a ranne plavanie!Krasnu dovolenku prajem.

pumpkincake
5. aug 2015

A co je lepsie na vsetky vagin. choroby ak nie more??! Ak mas moznost, vyuzi a uzi naplno. Precisti sliznice, uvolni aj chrbat aj mysel. More je naj v kazdom obdobi tehotenstva

gretocka
5. aug 2015

ahoj vratili sme sa pred par dnami z Chorvatska, som v 24. tyzdni. Bolo nam uplne super, plavala som, dokonca aj snorchlovala. Tampony som nepouzivala, len som si po vylezeni z mora prezliekla vzdy suche plavky.
Uzi si dovolenku ak nemas ziadne problemy. V prvom tehu som bola v Chorvatsku dokonca v 28-30 tyzdni a tam som ocenila plavanie este viac ako teraz.

mircalla
5. aug 2015

Idem na dovolenku o 3 tyzdne - a budem v 26 tyzdni
Do mora sa ist nebojim. Nekupala som sa toto leto v bazene ci jazere- bojim sa infekcie, ale more v pohode, ziadne tampony. Tie suche plavky - no neviem, jedine ak si nachylna na prechladnutie, mne to nikdy nevadilo - slnko to vysusi rychlo
Jedine snad pozor na meduzy

exupery
5. aug 2015

V tehu najlepsie a jedine kupanie v mori...dokonca morska voda mi pomohla so spinenim v 1trimestri...uplne vymizlo

l3yla
9. aug 2015

Tehotenstvo nie je choroba 🙂
uzi si dovolenku 🙂

wewe22
9. aug 2015

ja som sa na kupanie pytala Dr ci mozem a on na mna pozeral ako na tela ze preco by som nemala ja mam vecne problemy s mykózami a podobne tak mi len odporucil nejaky gel do posvy uz neviem ako sa to volalo bolo to cosi prirodne na dezinfekciu a obnovi mikroflori vzdy po kupani som ho pouzila a cele tehu bol pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre