Je ocot a cibuľa vhodné jedlo pre tehotnú?

stresuliatko
24. júl 2012

Ahojte babulky 🙂 mam taky maly dotaz, som akurat v 13.tyzdni a jedine co by som cele dni jedla je huspenina s cibulou a octom, jedla by som toho na kila ale mam taky pocit ze ocot ani cibula niesu tie najvhodnejsie potraviny, co vy na to ???

brumka
24. júl 2012

s octom bysom opatrne a cibulu neprehanat, inak si myslym ze ok ale nie na kila

jarus21
24. júl 2012

@stresuliatko ahoj, inak neuveríš ale práve dnes som vygooglila či je cibuľa vhodná v tehotenstve. dostala som chut na chlieb a dala som si mozarellu a celú cibulu som s tym zjedla. Akurát vraj z nej nadúva, inak by to nemalo byť škodlivé.

masinka
24. júl 2012

toto som ja riesila v tehu, ale s cesnakom - pchala som sa nim vzdy, ked na mna nieco liezlo... dokina skonstatovala, ze ked nezjem na posedenie celu hlavu, tak v pohode 🙂 takze myslim, ze aj cibula je ok - v primeranom mnozstve 😀 ocot a koreniny po troskach tiez mozes

kalifa28
24. júl 2012

kludne si daj, ja som práve jednu huspeninku sprášila a bola výýýborná 🙂 akurat, že mi je zle jak konovi, ale to rozchodím, kým pojdem spat 😝

elen83j
24. júl 2012

Ja som sa tiež pchala samými zdravými jedlami od slaninky,cez klobásku a tlačenku až k rezňom.Samozrejme všetko zo zeleninkou mojou oblúbenou (CIBULOU) 😀 ved je zdravá.... 😉

kvetinka211
24. júl 2012

To je este celkom v pohode tehotenska chut, huspenina obsahuje vela kolagenu a ten je zdravy 🙂 ocot neviem o tom ze by skodil, cibula je tiez zdrava.
Ja som zasa mavala brutalne chute na mexicke chipsy so stiplavou salsou ... tak som nakupila kilove baliky chipsov (take co neobsahovali glutaman), jalapeno papricky a varila som si vlastnu salsu, aby som nejedla tu nezdravu z obchodu, ked som uz toho jedla na kila 🙂 Potom ale ked ma zacala ku koncu tehotenstva palit zaha som musela prestat 🙂

zuzanka.h
24. júl 2012

ja som pre zmenu jedla treščiu pečeň, husaciu masť a bryndzové pirohy 😝

anjelicek26
24. júl 2012

@jarus21 - neries cibulu - ale tu mozarellu, prave ta sa v tehu neoporuca kvoli riziku listeriozy.

Inak vsetko s mierou, aj cibula,, cesnak, ocot, to su normalne potraviny, s ktorymi varime a tehu nie je vynimka ci extra stav... vyhybat sa treba veciam, co mozu mat potencialne v sebe zarodky chorob, ktore sa v tehu zle liecia, alebo mozu poskodit babo

salmoneloza, listerioza, toxoplazmoza

teda majoneza, vajicka na mäkko, mozarella,mlieko z automatu, nepasterizovane syry akehokolvek druhu, prossciuto sunka, nedopecene mäso a zelenina VZDY umyta.

katren
25. júl 2012

jadz co chces, ved to nejes na kila na posedenie...
ja si davam aj hermelin, aj Nivu, pikantne jedla.....vsetko, co mi chutilo
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/co-je-v-tehotenstve-dovolene-a-co-by-sa-nemalo/

chovancova27
25. júl 2012

Ocot nieje vhodný pre nikoho... je to kyselina.

evakva
25. júl 2012

Ked som bola tehotna s malym, tak som pravidelne vecerievala cibulu nasekanu v octe. Maly je zdravy. Takze urcite je to OK

nasta55
3. aug 2012

ja jem vsetko, okrem pastek, pecene a plesnivych syrov. to by uz clovek nemoholo nic jest, naco mam chut dam si

kacenka1310
3. aug 2012

Ja som jedla vsetko a dokonca som mala odporuceny aj tatarsky biftek od mojho doktora, bolo to kvoli zelezu, kedze mne nechutilo ziadne maso, len na tatarak som mala chut 🙂 takze mi povedal ze kludne ho mam jest, len menej koreneny a doma urobeny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre