Konzumácia hlivy ustricovej v tehotenstve

leonesse
9. okt 2013

Huby sú vraj ťažko stráviteľné, preto sa v tehotenstve neodporúčajú. Čo si myslíte o konzumácii hlivy ustricovej? Platí to aj pre ňu? Ďakujem.

janie80
9. okt 2013

Ja len jednemu nerozumiem - v poslednej dobe je tu na fore kazdy den niekolko otazok, co sa v tehotenstve moze jest a co nie... O chvilu bude mat kazda potravina svoju temu...

A k otazke - Ja som v tehotenstve jedla aj hlivu aj sampinony a nic mi nikdy nebolo... Skor musim byt opatrna teraz, ked dojcim, lebo ked zjem viac hubovej polievky alebo hubovy paprikas, tak maleho boli brusko... V tehotenstve plati, ze treba jest vsetko s mierou...

majuska9
9. okt 2013

Keď som sa lekára pýtala, čo počas tehotenstva môžem a čo nie, povedal, že teh. nie je choroba, môžem všetko, dokonca i víno, a po konzumácii hlivy ustricovej, ktorá nebola čerstvá, som celú noc vracala, lekár predpísal aj lieky, na ktorých bolo že sa počas tehotenstva nemôžu a pod. ..., komu má človek dôverovať ohľadne zdravia keď nie lekárovi, a keď hľadá človek niečo cez net strávi tam deň

adigo81
9. okt 2013

Ja tiez jem hlivu,šampiony a dokonca aj hriby z lesa a ziaden problem som nikdy nemala,tiez suhlasim s nazorom,ze tehotenstvo nieje choroba preto jem,naco mam chut. 🙂

m_ij_ka
9. okt 2013

treba jesť všetko na čo máš chuť, ale s mierou. Ja už mám dojem, že zajtra tu bude téma, či je vhodné piť vodu z vodovodu počas tehu

sissy27
9. okt 2013

@m_ij_ka preboha, len vodu z vodovodu nie !!! a ani nedýchať ! a nehýbať sa ! a žiadne slnenčné žiarenie ani mesačný svit ! 😀 😀 😀

m_ij_ka
9. okt 2013

@sissy27 niekedy mi je až do plaču čo sa tu niektoré ženy pýtajú a neviem si ani predstaviť, čo sa ešte dokážu spýtať. Ja neviem či si myslia, že tehu je nejaká smrteľná choroba, ktorá končí po deviatich mesiacoch. Nie aby si uvedomili, že prežívajú najkrajšie obdobie vo svojom živote, lež pýtajú sa totálne haluze

kraska66
9. okt 2013

všetko s mierou...tehotenstvo nie je choroba a hliva obsahuje strašne veľa vitamínov. Podľa mňa lepšie sú prirodzené zdroje ako sa pchať tabletkami...mám pocit že niektoré tehuľky sa už aj boja dýchať

lulu_lu
9. okt 2013

@majuska9 o nazore lekarov ze mozeme aj vino si ymslim svoje. Ved predsa ani svojmu dietatu nedame ani kvapku alkoholu. Ani liznut! Inak si myslim, ze vsetko s mierou. Ale alkohol??? Potom aj cigeretka s mierou neuskodi nie? 🙂

tenerifka
9. okt 2013

A taketo zeny (a im podobne, a nielen zeny) maju volebne pravo a su svojpravni(vraj)......

sissy27
9. okt 2013

@lulu_lu no ja som tiež mala odporučené červené víno kvôli tlaku a krvinkám - podotýkam kvalitné červené víno, malý pohár 2x do týždňa, nie litre krabicového čuča denne... a ja osobne som presvedčená, že je to zdravšie ako hocijaké tzv. prírodné preparáty v plastových krabičkách od farmafiriem... niekedy nie je na škodu vedieť viac o výrobe vína, histórii, vlastnostiach a tak...

nadula01
9. okt 2013

ja som zjedla ako tehotna na veceru hlivovy privarok ,doslova som sa napraskala a v noci mi bolo z neho tazko ,ale osobne si myslim ,ze vsetko s mierou je dovolene

leonesse
autor
9. okt 2013

dakujem za odpovede. pytala som sa na nazory, a doteraz som si myslela, ze forum je urcene prave na to, aby sa ludia pytali a navzajom si davali rady, skusenejsi ucili novacikov, ale ako tak pozeram, tak som sa mylila, asi sa tu nemoze clovek nic opytat, lebo hned je zosmiesnovany... tak sorry, uz viem, kde sa pytat nebudem.

stastenka42
9. okt 2013

@leonesse stači ak si hodiš do googlu čo sa može a čo nie v tehu a tam maš veeela informacii o všetkom....

leonesse
autor
9. okt 2013

@stastenka42 dakujem za radu, google vyuzivam celkom casto, prisla som po nazor skusenejsich mamiciek prave preto, ze som tam nenasla uspokojivu odpoved.

stastenka42
9. okt 2013

@leonesse ale ja som tam nasla...od byliniek,hribov,ryb a všeličo iné....

stastenka42
9. okt 2013

@leonesse skus klub mamičiek 😉

ivanatim
9. okt 2013

Každý je iný, každý pozná svoje trávenie a mal by sám vedieť čo zvládne. Niekomu možno bude tráviť ťažšie, ale ja si myslím, že ak sa je s mierou, tak je to OK, ale každý by mal už sám vedieť podľa seba...

lulu_lu
9. okt 2013

@sissy27 tak vec nazoru, s tymi preparatmi mas pravdu, ale vino sa da nahradit cviklou na krvinky. Podla mna vinko je zdrave ale nie pre tehotnu 🙂
Ale to je moj nazor a tiez niktorych lekarov, ze alkohol v tehu nema co hladat, a zas niektori ho odporucaju-vino

majuska9
10. okt 2013

Asi by som to zhrnula tak, že hríbami sa netreba napchať na noc, lebo sú ťažké, a hovorí sa že ich treba jesť čerstvo uvarené, zohrievanie im škodí, čiže nie na tretí deň, kto o tom niečo vie?, to som počula aj o špenáte ale toho sa nedržím a tiež netreba piť počas teh. veľa zeléného čaju, tonic, plesnivé syry?, a samozrejme najlepšie žiadny alkohol a cigarety
a veľa kávy a čo si myslíte o farbení vlasov? asi by som sa vyhýbala aj prácam, kde sa vdychujú výpari z farieb, lakov...

lucinkab
10. okt 2013

ja si 1x tyzdenne grilujem sampiony na elektrickom grile, len vyberiem stopku posolim a pockam kym sa naplnia vodou z hribiku a zjem.... a nič mi nikdy nebolo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre