Zmenšený krčok a dovolenka

3daniela3
24. júl 2014

ahojte, vcera mi dr.povedala, ze mam zmenseny krcok a pomalicky sa otvaram. Som v18tt ihned mi naordinovala klud a pokoj a magnezium, ziadne statie aby ma nemuseli hospitalizovat uz teraz. Lenze v pondelok (28.7.) Cestujeme na dovolenku microbusom. Chodime takto kazdy rok, ale teraz sa bojim ci sa mi nieco nestane. Dr.v tom nevidi problem, ale ja ako prvorodicka, ktora nosim pod srdcom svoje milovane vytuzene somna pochybach. Je to len prirodzeny strach alebo mam rusit dovolenku?

katkasofi
24. júl 2014

@3daniela3 naordinovala kľud ale nevidí problém ísť na dovolenku??? To sa mi zdá čudné.. Veď otrasy cestou autobusom... No neviem. Ja by som sa radšej dala skontrolovať inému dr a poprosila o názor... Inak by som asi nešla...

sisaka
24. júl 2014

@3daniela3 ak mas naordinovany klud a pokoj, tak sa velmi cudujem, ze doktorka v tom nevidi problem, moj doktor, este na Sk mi vyslovene neodporucal dlhsie cesty autom, to tomu krcku fakt neprospeje ...

kiwi82
24. júl 2014

ahoj, ja by som nešla na dovolenku, ved si to tento rok môžete odpustiť a nabudúce pôjdete už aj s bábatkom. Príliš skoro sa začínaš otvárať. mala by si len polihovať a šetriť sa. tiež nechápem vyjadrenie lekára, že nevidí problém v dovolenke. Ja by som neriskovala. držím palce.

majka99999
24. júl 2014

@3daniela3 otvaras sa v 18tt a chces ist mikrobusom na dovolenku? Hmmmm, ja by som nesla. ☹

bajana
24. júl 2014

To je s prepacenim riadna hlupost...moja dr mi vyslovene nedoporucovala ist dlhe cesty, max. vlakom, prave okolo 20tt...ze k nej pravidelne chodievaju uplakane tehulky po "poslednej dovolenke bez mimca" a musia byt do konca tehu na udrziavani, pripadne to konci horsie...
podla jej slov radsej 20km pesi, ako 4 hod v aute...

mircalla
24. júl 2014

@3daniela3 To mi nedava zmysel,co pises

ajanaka
24. júl 2014

nechapem prepac ale to co je za otazku?a aj dr najskor ti povie ze kludovy rezim a npotom nevidi problem ist na dovolenku.., su zeny ktore prehanaju v tehotenstve a su potom asi normalne zeny a tretia skupina su zeny ktore ja nechapem bez urazky neivem ci maju take nizke iQ alebo jednoducho o tehotestve nevedia nic alebo ja nechapem... , toto moze dat taku otazku niekto?otvaram sa a neviem ci mam ist na dovolenku..nemam slov

little_miracle
24. júl 2014

@3daniela3 dievča, život je otázka priorít.........nič viac k tomu netreba dodať!!! Tie tvoje si urči sama 😒

mamjka
24. júl 2014

zaleži na tom kam ideš či budeš cestovať hodku dve niekde blizko na slovensko alebo sa chystate k moru a to je na dlho.....dlhsiu cestu by som neriskovala 😉

a žienky čaka prve baby mozno sa vobec neciti zle nesudte ju hned 😠 normalne sa pyta

3daniela3
autor
24. júl 2014

viete ja som chcela radu. Mne nie je zle, citim sa vyborne, vsetky hodnoty, testy, vysledky su super akurat, ze v robote stojim 15 hodin a preto sa mi ten krcok zmensil. Ja som si sem prisla pre radu a nie aby na mna nejaka namyslena utocila a zhadzovala,moje iq. Podla seba sudim teba. A tak tiez si nemyslim, ze je to primitivna otazka. Ked som hlada ci tu na tuto teemu uz nieco nie je, tak som natrafila na primitivnejsie, ako: ,mozem v tehu colu? Kavu? Mozem pouzivat v tehu make up?,
Toto su podla mna primitivne otazk y a nie ta moja. A vies dat na dovolenku cez 1 000eur a vediet, ze ich uz neuvidis, lebo 4dni pred ti ich ta cestovka nevrati, tiez nie je sranda. Ja mam urcene priority a dovcu som hned aj chcela zrusit i napriek tomu co povedala dr.ale povedali mi nech sa este poinformujem a mozno to nebude na skodu.
Myslela som si, ze tento portal je o tom ako jedna druhej radime ,co neviem ja, vies ty, ale asi nie. Skoda registracie!

nikuska88
24. júl 2014

ja na tvojom mieste by som nešla... bábo je na prvom mieste ... bála by som sa... ale je to na Tebe

trgypadl
24. júl 2014

@3daniela3 a aky mas nalez na tom krcku?

lala123
24. júl 2014

Stav krcka maternici sa neposudzuje len podľa skracovania ale tiez podľa ulozenia, tuhosti, otvárania, dĺžky....takze to, ze sa skracuje je len jeden ukazovateľ .... ale v 18 tt je to velmi skoro... ja som od 25 tt mala úplne zmaknuty krcok ale uzavretý a den pred pôrodom mal dĺžku 5,5 cm🙂 takze j v tvojom prípade podľa mna lekárka ti nariadila pokoj ako prevenciu aby sa to nezhorsovalo... ale co ja viem ak je problém s krcok tak sa neodporúča dlhe statie ale co je este horšie je dlhé sedenie lebo vtedy je tlak práve na krcok.... Je to na tebe ale ja by som nesla nechcela by som riskovať ze by ma museli v 20 tt zasivat a riskovať infekcie a pod

trgypadl
24. júl 2014

@lala123 a nie nahodou,ze krcok bol den pred porodom otvoreny na 5,5cm?🙂

ajanaka
24. júl 2014

v takejto situaci by som sa ja napr. nepytala na modrokm koniku anosu tu priimitivne otazky typu cola atd...ale asi 90 percent bab ti tu napise ze by neslo..tvoja mama urcite vie ze si tehotna ona s tym suhlasi a partner co pvoedal?cestovka musi aspon nieco vratit okrem toho idete do zahranicia?neviem ako to je s tehotnymi si poistena?pocula osm ze tehotne ani positti nechcu, okrem toho naozaj si neviem predstavit keby sa nieco stalo v zahranici tehotnej...vies moze ist stovky bab na dovolenku v takom "stave"ako ty a nemusi sa nic stat dojde domov a je na tom istom ale moze ist dalsich sto a budú rady ze vobec sa bude moct nejako vratit...a myslim ze to nijako neovplyvnis na dovolenku ides pre to aby si mzno nieco videla atd..zaplavala si ale v tomto pripade to neni moc vhodne podla mna..ale ziadna ti tu nepovie co mas spravit. a ja napr. za seba teda hovorim v den zistenia tehotnosti by som zrusila dovolenku , do zahranicia tehotna ani za nic. moj nazor.

bajana
24. júl 2014

@3daniela3 mrzi ma, ze mas z MK zly dojem, ale je to anonymne forum, zeny a mamicky su rozne a nesmies si tu nic brat osobne...
faktom ale zostava, ze si davas na pomyselne vahy zivot svojho dietata + vlastne zdravie a na druhej strane je 1000EUR....volba by mala byt jasna, nie? pravdepodobne by sa nic nestalo, ale ak ano, vies si to predstavit? a obvinovat by si mohla akurat tak seba...
dlhe cesty autom sa nedoporucuju z dovodu otrasov, ktorym sa neda vyhnut....ty ich sice nevnimas, ale prenasaju sa na maternicu, krcok, atd....to je presny opak kludoveho rezimu, ktore ti dr. odporuca....mimochodom, da sa vobec zachovat kludovy rezim na dovolenke?

lala123
24. júl 2014

@trgypadl nie🙂)) ja som mala plánovanú sekciu celé tehu rizikové ale nie koli krcku a rodila som 38+3tt a lekár den pred pôrodom povedal , ze uz dlho nemal v takom týždni u pacientky taku dĺžku krcka 🙂

trgypadl
24. júl 2014

No lebo dlzku krcka 5,5 pocujem prvy krat;)

hajajanka
24. júl 2014

@3daniela3 Predpokladam, ze cestovka ta poistila, takze poistovna ti peniaze (alebo velmi velku cast penazi) vrati.
18. tyzden je este velmi skoro aj na "pomale" otvaranie sa. V takomto stadiu tehu nema byt ziadne otvaranie.

Za seba hovorim, ze by som kaslala na dovolenku a aj na prachy.

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lala123
24. júl 2014

@trgypadl prečo??? Ved podľa lekárov sa za normálny rozmer podľa cervikometrie považuje hodnota 3-5 cm

xevulax
24. júl 2014

Nemoze ost niekto namiesto vas? Ja som bola asi v 15tt s dvojkami tehu a boli sme na dovci. Ale bola som uplne ok aj ked gunekolog nadseny nebol, ale sli smw vlastnym autom a s tolkymi prestavkami kolko sme potrebovali. Mna zaujimal hlavne nazor od mojho lekara podla toho som sa zariadila. Pri starsej kedaom bola tehu som uz necwstovala ani k svokrovcom na vychod krcok bol skrateny a dr. Neodporucal, takZe pocuvni lekarku a aj svoj instinkt. Iba ty si zodpovedna za svoje dieta a musis sa rozhodnut ty.

7zahrad
24. júl 2014

@3daniela3 Jeden rehabilitacny pobyt s predcasne narodenym dietatom stoji aj vyse 3000 EUR. Tvoja dovca stoji 1000 EUR. Popremyslaj teda o peniazoch, ked su pre Teba tak dolezite. ;)

trgypadl
24. júl 2014

@lala123 predpokladam,ze tieto hodnoty cervikometrie mas z mk,ja som myslela,aky bol nalez podla vag.vysetrenia

lala123
24. júl 2014

@trgypadl nechápem i co ti ide🙂 tieto hodnoty nemám z mk ...ak Ti to pomôže pohladam správu od lekára.....

trgypadl
24. júl 2014

@lala123 o nic len sa pytam,a kludne mozes ak sa ti da pohladat 😉 zda sa mi to neuveritelne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre