Mám skráteny krčok maternice. Môžem mať sex?

tinuska2577
4. mar 2010

Potrebovala by som poradiť.. 🙂 som v 37tt a doktor mi povedal,že mám skrátený krčok maternice,ale že to nie je moc a,že je všetko v úplnom poriadku...,že sa nemusím ničoho báť..chcela by som vedieť,že či môžem mať sex alebo nie.... 😝 alebo bude lepšie s ním počkať....? 🙂 potrebujem to vedieť,lebo môj miláčik sa ma bojí čo len chytiť,aby mi neublížil..chi

sabiatko
5. mar 2010

tinuska, to tiez zavisi, na kolko cm je krcok skrateny. asi nie velmi, ked doki hovori, ze je to v poriadku, tak manzel nech sa osmeli 🙂 je pravda, ze v semene sa nachadzaju prostaglandiny, ktore napomahaju priblizit porod, ale ci je to az take ucinne, si nie som ista. okrem toho 37tt je uz v pohodicke, ja by som sa s tym netrapila 😉

brisilda
5. mar 2010

kocky podla mna netak sperma ako samotny orgazmus vam moze dopomoct k skorsiemu porodu nakolko pri orgazme su zname stahy maternice 😉 ale v 37tt uz by som sa isto nebala sexovat 😀 babo je uz plne vyvinute a vyvija sa uz len do krasy 😉

sabiatko
6. mar 2010

veru bris, vtedy sa zas vyplavuje oxytocin. ale no neviem, u nas to moc nezabera, maly sa zatial vobec nepyta von 😝

shaarka
6. mar 2010

ja som zas citala, ze orgazmus je uplne bezpecny... 😒

simusska
6. mar 2010

jaj baby no neviem ci ten sex naozaj funguje...nam to moc nepomaha 🙂

bihan
6. mar 2010

ja by som si z mierne skráteného krčku v 37tt už fakt nič nerobila 😀 V prom tehu sme sexovali až do pôrodu a aj tak som porodila po termíne 😉

zuzanka.j
6. mar 2010

mne dr povedal v 26 tt ze sa mi skratil krcek tak sme abstinovali 🙂 ale o par tyzdnov sme to uz nemohli vydrzat, tak sme sli aspon tak "na polovicu". odvtedy som mala uz 2 poradne a vsetko je ok, nic sa nezhorsuje a posledne razy uz ideme normalne. ale pre istotu semacko konci mimo mna aby sa nenastartoval porod... 😀

dulkagabulka
6. mar 2010

Vobec sa nemusite bat..ak by aj prostaglandiny nastartovali porod /nastartuju ho vylučne vtedy,ked je babatko nachystane/, je to uz v pohode....niet krajsieho zaciatku porodu,ako laskyplne spojenie maminy a tatina..Ukazali ste babatku cestu tam, tak mu ju teraz zacnete ukazovat aj tu cestu von 🙂

flamenga
6. mar 2010

sex ako spôsob vyvolania pôrodu odporúčajú preto, lebo spermie vraj obsahujú látku, ktorá je aj vo "vyvolávačke".... takže ani nie veľmi kvôli orgazmu 😅 A orgazmus môže byť nebezpečný, lebo spôsobuje sťahy maternice. Ale v 37tt by som sa už nad týmto asi naozaj nezamýšľala 🙂

pami2
10. mar 2011

ahojte baby, ja mam podobnu otazku ako tinuska, len s tym rozdielom, ze som 30tt a krcok mam skrateny na 2 cm...no ked mi to lekar oznamil, tak som sa zabudla opytat na sexik...inac predpisal mi len 3x denne magnezium, co najviac lezat, ziadne dlhe prechadzky.
je 2 cm krcok v 30tt normalny?

iukapiuka
6. máj 2012

jejda táto téma ma potešila 🙂 tiež sme mali od 30tt zakázané koli skrátenému krčku, ale teraz to už bude hádam ok 🙂 veď nás potomzas čaka 6týždňou abstinencie uff...

zuzulienka31
6. máj 2012

ja som mala v 26tt skrateny na 2,5cm a mali sme to prisne zakazane :( Kazdou poradnou sa to zhorsovalo... tak strach sa stupnoval, tak chute na sex isli bokom.
Nakoniec som porodila v termine 🙂 takze je to otazne, ci to moze nieco ovplyvnit alebo nie...

zabka299
7. máj 2012

ja som mala od 6tt hematom takze zakaz, potom som cely stvrty a piaty mesiac krvacala, takze zas zakaz, a potom mi v 24tt povedal ze mam krcok iba 2cm tak zase nic, v podstate cele tehotenstvo nic ☹ ale zas co clovek nespravi pre tie male chrobaciky 🙂

mg25
7. máj 2012

@zabka299 no podobne, mame zakaz cele tehu 😠 ale zas mam taky strach, ze ani nemam velmi chut. Tiez som mala krcok na 2cm skrateny v 26tt po hospitalizacii a infuzkach sa predlzil na 4cm,ani som nevedela,ze je to mozne 🙂 ale lekar nedoporucuje ani teraz tutu-mutu 🙂

mg25
7. máj 2012

@zabka299 jeeeej vsak mame rovnaky termin,az teraz pozeram 😵

luciauk
7. máj 2012

@tinuska2577 v 37tt jednoznačne môžete 🙂

zabka299
7. máj 2012

@mg25 som nevedela ze sa to da predlzit, mna doktor nikam neposlal a na dalsiu poradnu az po piatich tyzdnoch ☹ ale dufam ze to zvladneme tym lezanim 😀
😀 rovnaky termin, skoda ze ti moji dvaja chlapi pojdu asi na svet skor

mg25
7. máj 2012

@zabka299 nechodis do rizikovej poradne, ked ho mas skrateny? ja chodim kazdych 14 dni a vtedy mi povedal (14 dni po prepusteni) ze ma 4cm, tiez som o tom este nepocula....alebo zle zmeral 😀
A neviem si predstavit mat ich dvoch v brusku, ved tento jeden je za sto certov, co sa kopania tyka 😀
Len lez co najviac, fakt to pomaha 🙂 maju v niecom aj pravdu ti nasi lekari 😀

zabka299
7. máj 2012

kupodivu nechodim 🙂 ale dufam ze vie co robi, hovoril mi, ze je velmi stresujuce pre matku byt v nemocnici a ze sa tomu budeme snazit vyhnut, tak asi koli tomu
a je to zabava ked kopu naraz 😀 obcas mam pocit ze mi rebra vyrazia 😀 a uz teraz mam brucho ako keby som mala za tri tyzdne rodit 😀 ale strasne sa na nich tesim

brita
7. máj 2012

Babulky, a kolko cm je akoze normalna dlzka a kolko je uz skrateny krcok? Neviem to nikde najst. Ja som v 24. tyzdni, myslim, ze mi nameral 4,8 a povedal, ze je to dobre. Ale nepoznam tie hodnoty, ze kde je hranicna hodnota. Dakujem 😉

nana123
8. máj 2012

@mg25 @zabka299 no mne tiez moja dr povedala ze mam skrateny, ale ze kolko cm ma to netusim, to vam na zaklade coho povedali? ult? Mne este povedala moja dr ze do 30tt vydrzi a potom ze mi da pesar a ze to podrzi do porodu 😒 Tak neviem co... ci to je bezne...

zabka299
8. máj 2012

@nana123 no mne meral krcok ultrazvukom, povedal ze je skrateny na 2 cm ale zatial chvalabohu uzavrety a co so mnou spravi na dalsej poradni netusim 🙂

mg25
8. máj 2012

@nana123 cervikometriou- vaginalnym ultrazvukom sa to meria 🙂
@brita normálne hodnoty sú tuším do 2 alebo 2,5cm nie som si istá, jedno z toho. Ak máš 4,8 môžeš niekomu darovať aspoň cm 😀 to je dobré 🙂

mg25
8. máj 2012

@zabka299 určite vie 🙂 to verím, aj ja sa už neviem dočkať môjho šibala 😵

brita
9. máj 2012

@mg25 Dakujem. 😉 Tak aspon ze tak 😀 To vies, clovek sa boji, chcela by som ich donosit co najdlhsie. Predsa len som rizikova, ked mam dve a tak si fakt davam pozor. No som zvedava, kedy mi daju termin na cisarsky, v ktorom tyzdni to bude a dovtedy sa budeme snazit vydrzat. 😉

foggy6
15. aug 2012

@all žienky, ja riešim rovnakú dilemu ☹ som v 36tt krčok mám v pohode (doktor vraví že krčok je výborný 😀 ) ale malá je už otočená hlavičkou dolu a niekedy mávam aj tlaky. doktor mi kázal veľa oddychovať a nerobiť nič náročné a ja som sa ho v tej chvíli úplne zabudla opýtať, či aj milovanie patrí medzi náročné činnosti 😅 my abstinujeme už od 22 tt, vtedy som bola v nemocke na tvrdnutie bruška ale v podstate mi chýbalo len mg... A odvtedy sme sa akosi báli a ja som akosi ani nejak chuť nemala... joj lenže posledné 2 týždne mám na mužíčka neskutočnú chuť lenže zakaždým ma stopne myšlienka, či nemôžeme orgazmom ublížiť malej (predsa len sťahy maternice a tak, tak či to nemôže vyvolať predčasný pôrod 😖 ) Strašne sa toho bojím, ale na druhej strane... Veď viete 😅 Aké máte vy skúsenosti s milovaním takto pred finále tehotenstva? čo by ste robili na mojom mieste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre