Môže slabý pitný režim v tehotenstve ublížiť bábätku?

miriam311077
1. okt 2012

Ahojte, chcem sa vas spytat na nazor, ci mozem tym, ze malo pijem v tehotenstve nejako ublizit babatku........ Celkovo pijem dost malo a teraz sa musim nutit, ale ide to velmi tazko, lebo mam velmi casto zahu.....Vypijem asi liter tekutin denne.....

moon1979
1. okt 2012

@miriam311077
sme dve, ja mám odjakživa problém s pitným režimom 😝

ewca
1. okt 2012

Suhlasim, mne ked sa podari vypit za den 0,5litra som rada... a ani v tehu som nevypila ukazkove mnozstvo vody... ublizit si nemysslim, ze by si ublizila, mozno to moze mat vplyv na mnozstvo plodovej vody, ale to je len omj dohad...ja som mala kvoli pitnemu rezimu problem na zaciatku tehotenstva, priserne ma boleli nohy asi 3 dni...citila som stale taky akoby tah na zadnej strane stehien, ale hrozne to bolo...ako ked sa tesne po zobudeni predklonis a chces si chytit rukami prsty na na noha s uplne vytretyymi nohami...vtedy mi dr povedala, aby som viacej pila, ze v panvovej oblasti je teraz zvyseny prietok krvi a ked malo pijem, mam hustejsiu krv a to sposobuje tie bolesti...zacala som pit a prestalo to...

miriam311077
autor
1. okt 2012

a ako to riesis? Mna niekedy kvoli tomu chytaju stavy uzkosti....lebo sa zacnem bat, ze tym ublizujem tomu malemu tvorikovi vo mne....ale neviem si pomoct...ked sa viac napijem, uz mi je na vracanie....

miriam311077
autor
1. okt 2012

baby, ked dokazete viac pit, mate moj obdiv....

moon1979
1. okt 2012

@miriam311077
no môže to spôsobiť max to, že ťa bude bolieť hlava a budeš neustále unavena ... ja sa snažím piť po malých množstvách častejšie ... skús

ervenka
1. okt 2012

@miriam311077 Skus pit v malych davkach, nieco co ti chuti. Voda je najlepsia, ale ak ti je z nej po pol litri zle, skus pit nieco ine, dzus, pohar mlieka.. Skus si odstavovat, alebo jest ovocie, zeleninu bohate na vodu... Myslim si,ze viac ublizit ditku moze stres, uskostne stavy... A ked ti je naozaj na vracanie, NEnut sa.

malinkaaninka
1. okt 2012

skús si robiť doma šťavu čerstvú,alebo jedz vela polievok ak ti bude chutiť,tak aj tri štyri taniere denne.možeš piť caro kávu-tá neodvodňuje dolej si ju mliekom.alebo skús nealko mojito,ak by ti rezalo.a popíjaj po troške,po pár glgoch.možno si zvykneš časom.porozkladaj si po dome poháriky aby si mala vždy po ruke.sem tam si daj jeden dva logy.

miriam311077
autor
1. okt 2012

vdaka moc za rady, ste zlaticka 🙂 Skusim to co pisete...snad to zaberie. 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asocial
1. okt 2012

@kinna ja som na tom tak isto...1,5 - 2 l maximalne, vyska 170 cm, v tehotenstve pribrala 16 kil, takze teraz mam nejakych 63,5 kg...
pred tehotenstvom som do seba ledva natlacila 0,5 - 1 l...

takze nie si jedina...zial...a najhorsie je, ked si dam cistu vodu, alebo vodu so sirupom, vymocim dokonca viac, ako som prijala...

silinka10
1. okt 2012

No bohuzial v tomto fore som sa nasla aj ja, skusam vsetko, ale je to bieda :( zaklad je aby mi to chutilo, takze bud ochutene mineralky, alebo riedene dzusy 🙂 tento problem riesim stale, este v lete ako tak, ale akonahle sa ochladi je to o nicom :( 3 litre? to mam tak na 3 dni 🙂

erikasadek
1. okt 2012

@miriam311077 ahoj maly pitny rezim ma vplyv na plodovu vodu na jej vymenu/..

teraz zienky ked vas citam tak zhorozena som nie vami ale nazormi vasich lekarov!!!!!!!! nazory stare 20 rokov!!! pitny rezim mam kazdy iny pit ked uz je velmi silny smad znamena dost neskoro ze pijete ale pit casto pravidelne a malo ked si telo vyzaduje je zaklad tlacit do seba viac ako 1 apol je uplne nicenie mocoveho mechura, potom sa cuduju problemami inkontinencie u zien!!!! preboha ved to je znamy fakt uz davno viac ako 1 l a pol je zataz.. a caste mocenie tiez nie je vyhra.. 😉
I liter upkne staci pokial vam to vyhovuje neverte vsetkemu styl treba vela pit aby telo vyplavovalao davno vyvratene a dokonca povazovane podla mnohych odbornikov za skodlive... 😉

tazke hlavu hore liter staci nezabudnite ze v strave hlavne v ovoci a zelenine je tiez vela vody.. 😉
drzte sa vsetky.. 😉

miriam311077
autor
1. okt 2012

Velmi vam dakujem za nazory. Aspon si nepripadam taka sama v tomto mojom trapeni 🙂
Erika, kiez by si mala pravdu, teda pevne verim, ze mas 🙂

erikasadek
1. okt 2012

@miriam311077 ver mi ze nejde to z mojej hlavy ale z hlavy odbornikov ktori tu v fr to uz par rokov kricia a hlasno... 😉 ak najdem neaky clanok o tom poslem.. 😉

helka193
2. okt 2012

Tak sa pridám aj ja za celý deň ked vypijem 4 pohare vody jeden z toho zapíjam calibrum mami 😉 a večer ked mi je zle, mám točáky, cítim sa slabá tak naraz vypijem asi liter minerálky, pijem až vtedy ked mi je zle, potom ma trkne že som za den skoro nič nevypila 😀 Bábätku by to nemaloo ublížiť, možno nám ked nám je od dehydrácie zle.

pinkblond
2. okt 2012

aa kolko by som mala vypit denne ? kolko sa odporuca ?

gapistka
1. nov 2012

@silinka 10 Tak ja to mám tak na 8 dní, cez leto možno na 5. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre