Môžem jesť jahody počas tehotenstva?

skorinkas
30. máj 2013

Ahoj. Záhrada je už plná jahôd a mne veľmi chutia. Sestra mi povedala, že ak v tehotenstve jem jahody,bábo bude na ne alergické, lebo sú silný alergén. Viem, že sa neodporúčajú počas dojčenia. Ale ako je to počas tehotenstva?

adelsa
30. máj 2013

podla mna je to hlupost, nejest jahody. ja by som na to ani len nepomyslela, ze ci ich mozem jest.

anjelicek26
30. máj 2013

@skorinkas - ja som jedla cele tehu s malym jahody a Max ich znesie uplne v pohode... a to pri tom mnozstve som tiez vravela, ze sa mi narodi cerveny trpaslik 😅 😅 😅

ooo
30. máj 2013

mozes. jahody su zdrave. obsahuju velmi vela kys. listovej a vit. c...

skorinkas
autor
30. máj 2013

Dík ste zlaté. Tak idem na ne. 😉

heni79
30. máj 2013

@skorinkas Jasné, že môžeš. Práveže si to teraz uži, všetko ovocie a zeleninu, ktoré dozrievajú. Lebo teraz môžeš!

daturka1
30. máj 2013

v pohode ich mozes jest,ked som lezala na rizikovom v nemocnici tak takto pred 12 rokmi par dni pred porodom som si vydupala reverz len koli jahodam.....najedla som sa ich a po tyzdni som sa vratila do nemocnice,aby som tam porodila syna ,tory jahody tak zboznuje ako ja pred jeho narodenim

stellamaris
30. máj 2013

@skorinkas jahody som jedla pocas celeho tehotenstva a uz so myslela,ze sa mi narodi mala jahoda 😀 aj maly ich ma rad.....takze pokojne papkaj jahody....

marylis
30. máj 2013

Urcite mozes. Tiez sa vravi, ze by sa nemali jest pomarance a ja som v tehotenstve jedla tak kilo denne :D proste ak mas na ne chut, tak si ich urcite dopraj ;)

marianka3
30. máj 2013

A prečo by si nemohla 🙂

janinna11
30. máj 2013

Veselo do nich, teraz mozes, horsie bude, ked budes dojcit, to si budes musiet davat pozor co do pusy, mne svokra doniesla do porodnice asi kilo hrozna a ja som ho vsetko zbastila a a maly po kojeni vyvadzal chudiatko, az potom mi paktacna povedala, ze hrozno eeee, ak sa chcem vyspat.... Takze teraz veselo do vsetkeho ovocia a zeleninky. Ja som prave zavisla na kombinacii ananas, melon, jahody a hrozno.... a najradsej vecer 😉

daturka1
30. máj 2013

inak ja som pocas prveho tehotenstva milovala jablka a citrony....citrony som jedla ako mandarinky...len potom mi bolo vysvetlene,ze to skodi mojmu telu takto vela kyseleho,tak som to obmedzila)))

saska.t
30. máj 2013

co uz si niektori ludi nevymyslia 😀 😀
@skorinkas jasne,kolko len chces,obmedzenia v strave sa tykaju uplne inych potravin 😉

warholette
30. máj 2013

@skorinkas sestra si ich asi chce nechat vsetky pre seba 😀

chikitka
30. máj 2013

ja som zbuchala aj kilo navecer 😀 a inak ako pise janinna11, mne tiez do porodnice doniesla svokra hrozno a na vizite sa ma opytali, ci to mienim jest... nemienila som, ale svokra si to nenechala vysvetlit a ja som mala co robit, aby som ho nezozrala! 😀 😀 😀 a neuverite, ale ked som na druhy den svokre hrozno vratila ze ho nemozem jest, tak ona mi ho zasa na ten treti den doniesla!!! zlata ne?? 😎

bambulka00
30. máj 2013

Samozrejme. Papaj na čo máš chuť. čím viac sa budeš obmedzovať, tým je väčšie riziko alergií. (Samozrejme platí to len na zdravé potraviny, ktoré neškodia ľuďom)

jaruska8
30. máj 2013

Práve som zjedla pol kila. 😀

skorinkas
autor
30. máj 2013

joj zlaté ste. Aj som si to myslela,ale radšej som sa opýtala. Viac hláv,viac rozumu 🙂 😉

doliva
30. máj 2013

@skorinkas možeš keby si bola bližšie tin aj ponukne,s paradajkou su famozne 😀

euka210
31. máj 2013

aj u nas dozrievaju a ja sa ich neviem najest 🙂 Jedla som aj pri prvom a aj pri dojceni, aj teraz ich maly hadzal do seba, lebo on je taky ovocno-zeleninovy 🙂

monika15
31. máj 2013

ja som ich jedl ana kila 🙂 heheh aj vsetko ostatne ovocie......
kazdy den cely tanier 🙂))) cerveny melon OCH>>>>> manmy

raszuz
31. máj 2013

@monika15 tiež tak, ráno som si kúpila kilo jahôd a poobede znova 😀

valerko2004
31. máj 2013

tiez jem jahodky a neviem sa ich dojest a teraz zas skor broskyne mi chutia mnam 🙂 a papaj na co mas chut teraz neboj nic

kacatko
31. máj 2013

jasne že môžeš 😉 , samozrejme pokiaľ na ne nemáš alergiu 🙂

lucyfuk77
31. máj 2013

...ak si na ne alergicka ty, je velka pravdepodobnost, ze bude aj dieta. Ak nie si, smelo...to iste plati aj o paradajkach a inych. Jedine comu sa vyvaruj v tehotenstve je surove maso. 😉

lencika
31. máj 2013

jahody preco nie ked po ich zjedeni bude vsetko v pohode, a priamo zo zahrady ni nedaj si

milota164
27. jún 2015

jasne ze mozes , ja som ich jedla aj pocas kojenia a nema alergiu

zuzik311
27. jún 2015

Nie v žiadnom prípade ! Prečo by si nemohla ak nemáš alergiu? Tehotenstvo nie je choroba treba jesť všetko s mierou

nini1010
27. jún 2015

To fakt toto? 🙂

gretocka
27. jún 2015

tak tuto teoriu pocujem prvy krat, to by sme nemohli jest v tehotenstve nic z moznych alergenov...
daj si v normalenej miere vsetko na co mas chut 🙂

iskrickaa
27. jún 2015

Odkedy som tehotna, jem jahody s cukrom kazdy den. Co viem, tak sa nemaju jest vo zvysenej miere arasidy, pokial maju v rodine deti na nu alergiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre