Môžem jesť v tehotenstve grepy?

stastickova
1. apr 2009

Ahojte baby,
niekde som sa dočítala že ako tehotná by som nemala jesť grepy. Je to pravda..mám obavu bo som ich dosť zjedla bo mi moc chutia a normálne akoby mi telo povedalo že chce grep..
mysíte si, že je to pravda albeo je to len fáma

simib
1. apr 2009

Podla mňa blbosť!!!Veď to sú len samé vitamíny.

emjee
1. apr 2009

je to pravda - obsahuju totiz chinin (ako tonic)
a pre buducnost davaj svojim temam prosim zmysluplne nazvy, prosim poradte by sa tu inak mohla volat kazda druha tema

tilly
1. apr 2009

keď kojíš by si nemala grepy, ale len kvôli možnej alergii, ale v tehu...

nemala by si pečienky a také veci kvôli listérii, ale grepy...

zuzickah
1. apr 2009

Ja som ako tehotna mala tiez velku chut na grep, hlavne zo zaciatku tehotenstva som zjedla aj 2ks za dne a mam krasne zdrave dievcatko 🙂 To sa vravi len preto, ze je to citrus cize alergen...

stastickova
autor
1. apr 2009

no a teraz si vyberte..tak áno či nie..fakt som počula že obsahujú chinín..ale na druhej strane máš jesť ovocie..a ja iné citrusové ani nemôžem..na všetky ostatné mám alergiu..
jedli ste ich niektorá a nič sa nestalo..
ok je to moja prvá téma..sorry

emjee
1. apr 2009

no nehovorim, ze som ich nejedla, lebo ja som grepozavisla 😀 ale naozaj sa nemaju kvoli tomu chininu

pozri aj temu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lalilovka
1. apr 2009

ja som sa na to pytala mojej lekarky a ona povedala, ze sa mozu jest...je sice pravda, ze obsahuju chinin ale vraj len male mnozstvo, takze je to ok... 🙂

stastickova
autor
1. apr 2009

no tak hádam jeden grep za týždeň bo dva nevadí...fakt som sa toho zlakla...ale sa hovorí že telo si vypýta samo čo chce..tak hádam tomu neublížim..

stastickova
autor
1. apr 2009

no lalilovka si ma riadne upokojila..aj som si myslela že ovocie nemôže obsahovať nejak veľa škodlivých látok...super..normálne sa cítim lepšie

lalilovka
1. apr 2009

neboj, kludne si daj....ja si tiez obcas dam, ale mne naopak teraz velmi nechutia...predtym som ich milovala

stastickova
autor
1. apr 2009

emjee no presne v tejto téme som to čítala ale dlho som sa tam nedozvedela že prečo a tak..fakt sú tie témy moc obsiahle a aj veľa báb píše..a net mám len v práci tak nie som tu celý deň aby som to odsledovala..

stastickova
autor
1. apr 2009

no ja ešte strašne môžem kyslé uhorky...tak tie mám každý deň..to hádam nevadí..len som zas niekde čítala v nejakej téme že ak máš nejaký ekzém tak by sa kyslé nemalo..ja mám nejaký problém už vyše roka..a po čase to trochu ustúpilo akurát teraz keď som po 3 mesiaci sa to riadne zhoršilo..ja fakt už neviem čo mám jesť a čo nemám..

wild.horses
1. apr 2009

ja som tiez jedla grepy a dokonca posledne tyzdne tehotenstva som niekedy vypila liter grepoveho dzusu denne 😅
maly zatial nevyzera ani horko ani kyslo 😀
ale hej, chinin nie je nic moc

leniccka
1. apr 2009

moja mamka jedla jeden grep kazdy den, ked bola tehu a som tu, zdrava, ziva a relativne normalna 😀 😀 😀

stastickova
autor
1. apr 2009

baby vi ste teda..ale asi je to fakt tak..ak by to malo škodiť tak ti to nechutí a keď to chceš tak si daj...som rada že ste mi pomohli

lucrezia
1. apr 2009

Grepy NEOBSAHUJÚ chinín!

titkovamiriam
1. apr 2009

tonik chinin obsahuje no grep nie. 😀

berus222
1. apr 2009

ja som bola v prvych mesiacoch zavisla na grepoch a pecienke. a pecienku som do vtedy nemohla ani vidiet. doktor mi dokonca odporucil jest pecienku, ale dobre tepelne upravenu a grepy tiez, ale v normalnom mnozstve. ziadny extrem.

wild.horses
1. apr 2009

podla mna, vsetko, co sa je v rozumnom mnozstve a tie ''nebezpecne'' veci tepelne upravene, nemoze uskodit.
no neverim arasidom 😉

iinuska
1. apr 2009

Podla mna sa grepy v tehu mozu.

susik77
1. apr 2009

jasne ze sa mozu.v normalnom mnozstve. ale ved vsetkeho vela skodi. ved ked zjete 2 kila hocicoho ineho tiez vam z toho bude zle 😎

mici11
1. apr 2009

Grepy sa urcite mozu 😉

mami.sk
1. apr 2009

grepy som jedla v tehu a dcerka je zdravucka 🙂

katka1981
1. apr 2009

Na prvej poradni som sa gynekologa pytala na grepy, povedal ze mozem. To iste mi povedal aj na chilli. A na zaver povedal, nech sa v nicom neobmedzujem ani to s nicim neprehanam a tak aj fungujem.

katka1981
1. apr 2009

Este k mnoztvu, ja som sa sice pytala ci ich mozem jest ale nie preto ze som mala chut ale preto ze som pocula ze sa nesmu. Ja som doteraz zjedla mozno jeden alebo dva. Nemala som na ne nejaku chut. Skor som jedla pomarance, mandarinky..... myslim z citrusov.

mirko
1. apr 2009

stastickova, podla tych kyslich uhoriek bude chlap 😀 😀 😉

stastickova
autor
2. apr 2009

mirko
ale zasa podľa krúženia prsteňa to bude baba a tak to aj cítim..a uhorky som ľúbila moc aj netehotná..len tak som si dala zavárané uhorky..len teraz som natrafila v kauflande na tieto kyslé..
no uvidíme..

gabulka26
2. apr 2009

grepy skutocne neobsahiju chinin a pokial ich nejes 2 kg denne,tak ti len prospeju ,lebo obsahuju kooooopec dobrych vitaminov.je sranda,ze akonahle zena zisti,ze je tehotna,kupuje si vitaminove tabletky(ja samozrejme tiez).ale tym pravych pravych vitaminov sa bojime.... 😅 ja jem grep skoro kazdy den jeden a vsetko je zatial v poriadku-teda klop,klop,klop... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre