Môžem piť zázvorový čaj počas tehu?

simonka121
7. okt 2013

Ahojte chcem sa opýtať či môžem v tehotenstve piť zázvorový čaj z klasického zázvorového koreňa??? Som trošku nachladená,,, a som čítala že je to dobrá prevencia proti chorobe,,,, Ďakujem

sonka_d
7. okt 2013

Joj neviem čo je správna odpoveď, ale ja som pila pri oboch tehotenstvách... vždy lepšie ako antibiotiká a veľmi pomáha... držím palce...

zita19
7. okt 2013

Zazvor sa odporuca proti rannej nevolnosti tak preco nie.

evelinq
7. okt 2013

Nedávno som pozerala reláciu kde hovorili o liečivých účinkoch zazvora a hovorili, že je vhodný aj pre tehotné ženy

mistrall
7. okt 2013

ja som pila, v pohode, je vhodny pri nachladnuti a prito nachladnutiu, niekedy sa zvykne uvadzat ze nevhodny, lebo je stiplavy..ale mozes

bronia13
7. okt 2013

wow dalsia co zertuje aleo si robi len srandu s nas??????????? pre milost mozes vstetko asi tak na 99% tak sa nestresul OK....

googlinqa
7. okt 2013

mozes si kupit specialny caj pre tehotne v lekarni ti poradia

sherynkamalinka
7. okt 2013

zazvor s klincekami som pila ked som chcela vyvolat porod, do troch dni som porodila...

janeita
7. okt 2013

Pri nachladeni ja zazvorovy caj najlepsim liekom aky poznam 😉

hradnapani
7. okt 2013

"Zázvorový čaj užívame len v období tehotenských nevoľností, od druhej tretiny tehotenstva ho pijeme len občas."
http://baby-web.topky.sk/clanky/a3267-Priatelsk...

mazurienka
8. okt 2013

ja mám celé tehu veľkú chuť na zázvorový čaj aj zázvor a neobmedzujem sa 🙂 len niekedy to preženiem a mám z neho potom záhu 🙂

laskacezar
21. máj 2014

baby chcela by som sa vas opytat , som trosku chora boli ma hrdlo mozem pit zazvorovy caj ? alebo je dobre na hrdlo .poradte mi

vilma20
3. jún 2014

mne gynekolog zazvorovy caj neodporucal, ma drazdive ucinky....vela tekutin, ovocne caje, dzusy, voda s citronom....este ani tie cmulacie tabletky na hrdlo sa v tehu nemozu....treba vylezat a preckat, ono to prejde, ak je to iba nadcha...mne pomohlo aj naparovanie nad harmancekom....

lubicaziv
29. júl 2014

Mne práve zazvorovy čaj odporučil. . Síce kvôli nevoľnosti. . Ale určite tehu môže. . Vravel mi to lekár v nemocnici

vikiket
29. júl 2014

Mňa v lekérni upozornili,že zázvor pre tehotné jednoznačne NIE! :/

evittam
29. júl 2014

Ja som pila počas tehotenstva zázvorový čaj normálne a ked som prechladla tak som pila z čerstvého zázvoru+citrón+med. Nechápem prečo nie?! Určite sa môže - je to jedna z prírodných vecí na prechladnutie a chrípku, ale najlepšie čerstvý 😉

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandevilla
11. sep 2014

preco nie..pretoze pisu, ze moze vyvolat porod..

katrinka8
26. sep 2014

Tak ja som čítala, že zázvorový čaj sa odporúča proti tehu nevoľnosti, ale na zázvorovom čaji (čistý zázvorový čaj, bez príchutí) - myslím, že zn. Mistral, je napísané, že nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy... No včuľ buď múdry z toho... 😒

julia92
8. okt 2014

Ja pijem zazvorovy caj, ked som chora. Teraz som uz druhykrat pocas tehu chora a liala som do seba zazvorovy. Pohodka 🙂

zuzulik75
21. sep 2015

Ahojte ak este niekomu pomozem tak napiswm svoju skusenost.. zazvorovy caj je jedine co mi pomohlo na zapalene hrdlo a celkovo rozbiehajucu sa chorobu.. vecer som nemohla prehltat od bolesti a dala som si silny odvar z korena zazvoru vystipalo a pomohlo. Druhy recept co odporucam je pretlaceny cesnak s medikom a s mlievkom.. dat zohriat a teple rozmiesane vypit. To je recept este mojej strej mamy.. prirodne antibiotikum .. ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre