Môžem užívať zelený jačmeň a chlorellu, keď som tehotná?

majkafer
1. okt 2012

Len na konci augusta som prestala kojiť a chcela som sa dať dokopy, takže som ešte brala aj antibiotiká, no tie by mali byť v pohode, tak dúfam, že všetko bude ok, bola som na gastro, takže ak aj niečo zistia z môjho žalúdka, asi bude musieť liečba počkať. Ďakujem!

usiko
1. okt 2012

zeleny jacmen aj chlorela podla mna nepomozu ani neuskodia...pozerala som na vyzivove hodnosty chlorely, a ak by to malo niekomu pomoct, tak to by musel zjest cely sacok v jednej davke, takze ano, mozes....

evelin325
1. okt 2012

a nechceš skúsiť homeopatiká, tie môžu aj tehotné aj kojace matky. Ja mám veľmi dobré skúsenosti, ak chceš poradím.

zvedavamt
1. okt 2012

Ano, mozu sa pouzivat ,ale ja som sestre doporucila polovicne davky a stacilo jej to dopracovat sa k pohodovemu,takmer bezbolestnemu a rychlemu porodu a dobremu hojeniu po a dostatok mliecka mala pre malu hned na rozdiel od prveho porodu bez zelenych potravin od GW.
Homeopatika som pouzivala,kym som zistila,ze mi vadi ten cukor viac ako mi pomahali te gulicky.
Je na kazdom ako sa rozhodne.
Hlavne nezabudnut na dostatok tekutin 😉

laura777
3. okt 2012

ahoj mozes, pozri si tento clanok od pana doktora Lacinu

ZELENÉ POTRAVINY A OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ

Velmi častým dotazem na přednáškách, v elektronické poště i po telefonu je, jak se zelenými potravinami v období těhotenství a kojení. Mnoho žen se obává v těchto, pro ně velmi důležitých životních údobích, zelené potraviny užívat, či je začít užívat.

Pokud Mladý ječmen či Chlorellu již dlouhodobě užíváte ještě před početím, máte jistotu, že většina škodlivin je z Vašeho organismu již odstraněna a užívání zelených potravin během těhotenství i kojení nepřerušujte. Zelené potraviny dokonale nahrazují různé multikomplexy vitamínů a minerálů určené pro těhotné ženy a kojící matky. Navíc, jak ječmen, tak i řasa působí jako adaptogeny, to znamená, že harmonizují činnost jednotlivých orgánů a systému v těle. A to je nutné ohlídat především v tak náročných obdobích, jakými jsou doba těhotenství a kojení.

Pokud chcete zelené potraviny začít užívat v době těhotenství a kojení, také se nemusíte ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství, kdy rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby „souboj o místo“ mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. tabletku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu v poledne a tak postupně stoupejte až na dávku 3x6-8 tablet denně.

U Mladého ječmene, vhledem k tomu, že vlákninu neobsahuje, můžete začít dávkování rychleji, vystoupat na dávku 3x1 lžička denně během 3 dnů, vždy po jedné lžičce. V období kojení lze zelené potraviny nasazovat bez obav podle běžných schémat. Rozhodně se nemusíte obávat skutečnosti, že se zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko. K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak, živiny ze zelených potravin přechází do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš v noci čilé, zkuste si zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpolední, aby příliš energie dodané miminku neznamenalo pak Vaše nevyspání.

Těhotenství i doba kojení jsou nesmírně náročnými obdobími v životě ženy. Zátěž, která je na jejich organismus kladena, je velmi vysoká a vyžaduje komplexní a dostatečný přísun živin, prevenci poruch imunitního systému, zmírnění různých nepříjemných pocitů a příznaků, které mohou těhotenství provázet. Všeobecně je známo, že čím je dítě déle kojené, tím lépe prospívá, je méně nemocné a významně se posiluje vztah mezi ním a matkou. Je dobře, že v posledních letech se dlouhodobé kojení stalo „módou“ a že velmi přibývá maminek, které kojí déle jak půl roku i rok. Tím větší je to ale zátěž pro organismus těchto maminek.

Zelené potraviny jsou ideální možností jak organismus na těhotenství připravit, samotné těhotenství si pak v pohodě vychutnat. Usnadní Vám i průběh porodu a rekonvalescenci po porodu a zabezpečí pro období kojení i dostatek živin jak pro Vás, tak i pro Vaše miminko. Od toho se pak odvíjí i Vaše dobrá nálada a skvělá kondice. Miminko to od Vás odkouká a zapamatuje si na celý život, že to zelené, co maminka pije a polyká je určitě velmi dobré, protože je to ta nejhodnější a nejkrásnější maminka na světě. A bude to chtít samo také vědomě vyzkoušet.

Tak neváhejte a tu radost mu dopřejte.
MUDr. Miloslav Lacina

babulatko
3. okt 2012

Podľa mňa by sa nemali užívať, pretože detoxikujú organizmus, t.j. vyplavujú toxíny z tela!!!

monikamajova
3. okt 2012

Áno,samozrejme že môžu 🙂 ale len GW..na ostatných sú totiž napísané kontraindikácie,lebo tie sú doplnky
@babulatko tu sa to deje takým jemným a šetrným spôsobom,že tieto tieto toxíny a odpady nejdu do placenty,takže bábätku neškodia ale idú z tela von..sama som toho dôkaz 🙂
V článku ide o to,že ked to začína užívať ZP ako tehotná,aby si nedávala nadmerné dávky hneď od začiatku,ale postupne nastúpať,...no super by bolo,keby to už jedla aj predtým,vtedy by mala telo vyčistené ako ľalia 🙂
Môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť,že v tehotenstve perfektne doplnia napr.kyselinu listovú alebo také železo..susede veľmi dobre pomohli pri tvrdnutí brucha a magnézium jej nezaberalo...len tu treba pripomenúť,že dávkovanie je individuálne
@usiko lebo ja som jedla 40 chloriel denne a susedke stačilo 20 denne a netvrdlo jej brucho..každý človek je iný a nedá sa to zovšeobecňovať..a ked mi prišla chuť na jačmeň,tak som pila aj o 2. v noci 🙂
@majkafer V prípade otázok človek,ktorý ti predal ZP by si mal s tebou sadnúť a vysvetliť ako to celé funguje a podľa potreby napísať mail lekárovi,ktorý ti presne odporučí podľa tvojho zdravotného stavu dávkovanie ZP - tak sa to robí..
Bola som viackrát na prednáškach Dr.Lacinu aj Dr.Plchovej tak tam sme to rozoberali dopodrobna 🙂
Telo si vypýta čo potrebuje 😉

maria444bb
4. okt 2012

ja by som sa to tiež bála brať v tehotenstve

cubana
10. okt 2012

takze mozu? chcem zacat s uzivanim zeleneho jacmena, ale pise sa tam ze treba prekonzultovat s lekarom ... aj pani v bioobchode mi povedala ze mam prekonzultovat ci mozem alebo nie

monasi
24. jan 2013

Ja som počas prvého tehotenstva a aj počas dojčenia brala chlorelu od GW, tehotenstvo som mala bezproblemove a aj porod som mala vybaveny za 3,5 hodiny ako prvorodicka. Beriem ju doteraz a doplnila som k tomu este aj spirulinu, ta podporuje laktaciu.

angelinka13
16. máj 2014

Precitajte si tu zaujimavy clanok: http://www.nutrimas.sk/show-free.htm?fid=15
Zelene potraviny tejto znacky uzivam aj ja , konkretne chlorellu, manzel jacmena a ferospirinu na krv (anemia) a mame super vysledky 🙂 Myslim, ze na tejto stranke su aj dobre ceny, v BIO kvalite, ked porovnam napr. s GW:
http://www.nutrimas.sk/Zelene-potraviny-c1_0_1.htm

mysuliatko7
25. júl 2014

Ja užívam od cca polky druheho mesiaca, mala som zvysene hodnoty stitnej zlazy, mala som zacat brat lieky, ale vsetko sa mi upravilo, takze som bez liekov a len s jacmenom kazdy den :p Dokonca mi presli aj nevolnosti, ziadna zapcha an podobne tehotenske problemy nepoznam 🙂
A krve testy mam ukazkove :p

nutrimas
26. aug 2014

Uzivanie kazdeho vyzivoveho doplnku by ste mali prekonzultovat so svojim lekarom, nakolko kombinacia s inymi liekmi, prip. v pripade ak nepoznate dobre svoj zdr. stav, moze byt skodliva. Zelene potraviny, hlavne chlorella je v niektorych vynimocnych pripadoch kontraindikovana:
• pri akútnej pľúcnej embólii
• pri akútnom zápale hlbokého žilového systému
• pri Crohnovej chorobe v aktívnej fáze (najlepšie je odkonzultovať so svojím lekárom)
• po operácii tráviaceho systému alebo jeho časti
• po transplantácii orgánov
• ožarovanie ( 3 dni pred alebo po ožarovaní )

Vo vseobecnosti maju zelene potraviny velmi pozit.a komplexne ucinky na organizmus, su bezpecne aj pocas tehu, ci dojcenia. Treba byt vsak opatrny pri ich zavadzani, zacinat s nizsimi davkami a postupne zvysovat davky. Kazdy reaguje individualne, na zac. mozu byt pritomne neprijemne pocity, bolesti hlavy, plynatost, hnacka a pod., zavisi to od toho, do akej miery je zaneseny organizmus a ocistna reakcia moze byt u niekoho silnejsia.
Pozor si treba davat aj pri vybere, na trhu je dostatok vyrobcov, znaciek, od najlacnejsich az po drahsie. Dolezite je zistit si povod, sposob pestovania, spracovania...
V nasej ponuke najdete vyber tych najkvalitnejsich zelenych potravin v Bio kvalite, radi vam pri vybere poradime ako aj pri spravnom davkovani. Budeme radi, ked navstviite nas eshop, kde najdete pestru ponuku aj inych prirodnych produktov, kozmetiky na prirodnej baze, zdravu vyzivu...

alexandra2222
28. aug 2014

Ja beriem jacmen, strasne mi chuti odkedy som tehoska

mariapotka
12. sep 2014

Ja keď som bola tehotná tak skoro počas celého pvého trimestra som užívala tree3chlorellu, nevedela som, že som totiž tehotná, inak by som to neriskovala, doktor ma tiež trochu vystrašil, že to nemusí mať dobré následky. Ale na internete som našla veľmi veľa článkov a štúdií aj na zahraničných stránkach, ktoré to práveže schvaľujú a podporujú, a to aj keď žena kojí, pretože sa z mlieka chlorellou odstraňujú škodlivé látky. Malá sa mi narodila krásna, zdravá, bez problémov takže ja si myslím, že kľudne sa chlorella môže užívať aj počas tehotenstva 🙂

suesue1983
7. jan 2024

@monikamajova Dobrý deň mám hypertyreózu s jedným toxickým tyreoidalnym uzlom. Môžem užívať chlorellu a jačmeň? Pri zníženej funkcií sa vraj môže, pri zvýšenej som našla články že by sa nemala. Ďakujem za odpoveď Zuzana

monikamajova
19. jan 2024

@suesue1983 jačmeň a chlorela sú super bio potraviny, samozrejme, že áno, nemusíte mať obavy, to je podobná otázka ako keby ste sa ma opýtala, či môžem jesť ovocie a zeleninu..
Zo začiatku by malo byť dávkovanie postupne, teda individuálne, kľudne sa môžete na mňa obrátiť 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre