Orechy v tehotenstve

michi200
16. nov 2013

Čaute baby, chcem sa opýtať, jedli ste/jete počas tehotenstva orechy-vlašské, lieskové, mandle... niekde čítam, že radšej ich nejesť, lebo sú to veľké alergény, tiež že môžu spôsobiť dieťatku astmu, niekde zase čítam, že sa môžu a sú naopak vhodné. takže neviem...

jahodka8
16. nov 2013

ano. prvé tri mesiace som nemohla, ale v 7. až 9. mesiaci mi veľmi chutili. A všetko je ok.

mabliss
16. nov 2013

Ja som jedla všetky druhy,čo píšeš a žiadny problém som nemala. Mandle sú dokonca dobré aj na kyselinu (pálenie zahy). 🙂

lulu551
16. nov 2013

noo,ja ich tiez jem,kedy dostanem chut🙂a najma zavislicim na slnecnici,kazdy den ju musim mat,tak dufam,ze tym nic "nepokazim"🙂

denise01
16. nov 2013

Urcite ich denne nezjes kilo 🙂 A nemyslim si tiez, ze budes orechy jest denne, takze v takych mnozstvach, ako ich bezne jedavame v pohode. Su sice alergenom, ale to su aj ine mnohe potraviny. Mne moja dr. povedala, ze mozem jest v tehu vsetko, ale nemam skusat exoticke ovocie, ktore som predtym nejedla...i ked niektorym potravinam som sa radsej vyhla 🙂 prajem stastne a zdrave tehulkovanie

michi200
autor
16. nov 2013

mno áno, kilá ich neplánujem jesť 🙂 mno tak asi ich zaradím do repertoáru, samozrejme nie nejak veľa... semiačka jem bežne slnečnicové, ľanové, tekvicové s ovsenými vločkami ráno, s tým nemám problémy. len niekde som čítala, že orechy radšej nie a od vtedy ich nejem... ale asi ich začnem teda znova jesť, keď vy s nimi nemáte nejaké problémy a mám ne už dosť veľkú chuť 🙂

bombonka
16. nov 2013

@michi200 ja som ich jedla pocas tehotenstva na kilá 🙂 doslova,tak mi chutili

maslenka47
16. nov 2013

@michi200 mozes jest vsetko, co si jedavala pred tehotenstvom a nerobi sa ti z toho zle. Samozrejme, v obvyklych mozstvach. Ked ti niekto povie nieco insie, tak su to bludy. Ak sa vyskytnu nejake zdravotne problemy, kvoli ktorym by bolo opodstatne zmenit jedalnicek, tak ti to doktor povie.

marikac
16. nov 2013

ja zjem denne aj 20 orechov 😀 😀 😀

m_ij_ka
16. nov 2013

@michi200 ja som tiež v tehu jedla všetky druhy čo si popísala a všetko je ok

akrim1311
16. nov 2013

Aj ja som jedla-mala som na ne neskutočnú chuť.A klop,klop-chalani sú zdraví.Hlavne s mierou 😉

malamonika
6. dec 2013

v tehotenstve sa vsetko moze ale z mierou a orechy-vlašské su velmy dobre na vyvin mozgu babatka 🙂

miaxxx
28. feb 2015

tiez som pocula, ze vlasske orechy su velmi prospesne pre plod (pokial matka nie je alergicka) ...a zda sa, ze aj ine orechy nie su na skodu:

(WEBNOVINY) - Konzumácia rôznych druhov orechov počas tehotenstva môže viesť k nižšiemu riziku vzniku alergie dieťaťa na tieto plody.
Tento záver publikovali americkí vedci, ktorí sledovali zdravie a výživu viac ako osemtisíc detí a ich matiek.
Podľa vedcov deti, ktorých matky konzumovali počas tehotenstva orechy ako mandle, pistácie, kešu, pekanové, lieskové, vlašské a para orechy a tiež arašidy, mali až o tretinu nižšie riziko vzniku tejto alergie.

incusa
19. jan 2022

ja som vždy jedávala, aj v tehotenstve aj počas kojenia a deti nemali žiadne reakcie, dokonca tiež milujú orechy, asi som ich to takto naučila 🙂

hana_halenarova
26. jan 2022

myslím, že keď kúpiš prírodné a kvalitné, tak to bude v pohode

maggieee
29. jan 2022

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre