Pili ste v tehotenstve kávu?

januska555
25. jan 2011

Som na začiatku tehu a doteraz som pila každý deň jedno malé slabé presso ale neviem či to nebola chyba. Niekde som čítala že by sa nemalo, niekde zasa že 1 malé a slabé uškodiť nemôže. Momentálne nemám žiadne problémy ani nič podobné, ale som úplne zneistená. Čo myslíte, alebo ako ste robili vy?

yanus
25. jan 2011

Ja som nepila prve 2 mesiace vobec, pricom som velmi trpela ako tazky zavislak :P. Potom v pohode az do dna porodu jednu kavicku, mozno dve denne. Babatko v brusku s tym nemalo absolutny problem. Ale tie prve dva mesiace je vacsie riziko, treba to obmedzit (tlak, prietok, cievy atd.)

ani3012
25. jan 2011

pila,ale nie až v takých množstvách ako pred tehu

spalka
25. jan 2011

ja som si pila jedno latte denne, aj pocas kojenia, mame doma fajn kavovar a jednoducho mi to nedalo 😅

benne
25. jan 2011

Ja som pila 1-2 normálne moje kávy denne... a po príchode z pôrodnice prvá vec - káva 🙂 Nerozlišovala som to na mesiace... pravdupovediac som bola prekvapená, že sa v 1.trimestri neodporúča... ja som pila kávu, ked som mala chuť, nie ako rituál, že musím mať teraz...

habibi78
25. jan 2011

Ano, okonca mi ju sestricky v nemocke zalievali ked som bola hospitalizovana.... 😉
jedna kavicka s mliekom denne babu urcite neuskodi.... je to lepsie ako byt nervozna a stale mysliet na to, ze by si si dala kavu..... 😉

domika007
25. jan 2011

ja si tiez dam jednu salku denne, pijem ju s mliekom, takze aj tym sa trosku znizi obsah kofeinu...myslim, ze salka denne nemoze nejako uskodit, teda ak ti ju nezakaza Mudr. z nejakych dovodov 😉

kepassa
25. jan 2011

ano pila som aj terza pijem, 1 max 2 a nie zabijaky samozrejme, trpim bezne unavou tehotenstvom je to 100x vacsia unava musim nejako "fungovat" popri dcerke ta chodi spavat neskoro vecer, ale gynekologicka mi to "schvalila" navyse mam dost nizky tlak takze si myslim, ze nie je nutne kavu vynechat 🙂

fomarik
25. jan 2011

Ja osobne som si včera 1x od otehotnenia dala bezkofeinovú. Kedže mám kávičku rada, vždy ráno si jednu bez kofeinu zvrtnem a tým hádam babatenku neublížim 😉

mirka907
25. jan 2011

Ja som kavoholik....ale pravdu povediac mala som strach...takze som to riesila kapucinom a nie nejakymi smrtakmi (nesface unsweetened...doteraz ho pijem, tak mi zachutilo 😀 ).

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masinka
25. jan 2011

nie, ale ja kavu nepijem ani ked nie som tehu 😉

seva
25. jan 2011

ja sa hlasim ako dalsi kavoholik, no prve 4 mesiace som kavu nemohla ani citit. teraz si dam 1 presso s mliekom rano, pripadne bezkofeinove. treba sledovat tlak, ale 1 salka denne je, myslim, v poriadku. taktiez si treba dat pozor na cierny caj (tiez obsahuje kofein) a samozrejme Colu - tu by som vyradila ako prvu 😉

matula1981
25. jan 2011

Ja som kavickovala pred tehotenstvom, ale pocas tehu som prestala. A teraz mi kava vobec nechyba 😉

burina111
25. jan 2011

ja som pila jednu slabú nesku denne kôli nízkemu tlaku...mám bežne 90/60 aj nižší, v tehu mi vôbec nestúpal

lehotka
25. jan 2011

ja pijem, jednu 🙂 bavila som sa o tom s gynekologickou a vravela, ze to je na kazdej mamicke , ale samozrejme, netreba to prehanat 😉

lussy666
25. jan 2011

ano, pila, ale menej ako normalne, dve slabe, take mlieckove kakavkove slabe odvary 😀 😀 😀

winona24
25. jan 2011

ja som tiež kávoholik 😀 😀 na začiatku tehu som mala taký strach,tak som to chcela riešiť bezkofeínovou..ale vzhľadom na to ,že mám trošku nižší tlak,bola som ako mechom udretá a navyše mi nechutila....môj gynekológ povedal,že kľudne 2 kávičky denne môžem....takže skoro celé tehu som tú 1 až dve kávičky za deň vypila....malá je úplne v poriadku 😉 😉

ichbinich
25. jan 2011

Ano, kedze pijem jednu az dve denne, pila som aj pijem dalej 😉
Ale toto som si zistovala ako prve, ked som prisla na to, ze som tehotna, ze ako to je s kavou...
Aj v porodnici na ranajky bola kava 😀
Takze pijem nadalej aj ked kojim. Snazim sa prezit s jednou rannou, ale dam si aj dve (ale nie viac).

filipa
25. jan 2011

pocas prveho tehotenstva som pila 2 denne, take slabe, kedze mam nizky tlak a som kavickarka, v druhom tehotenstve som nepila takmer ziadnu, nechutila mi... a navyse som chcela vyzistit, ci to ma vplyv na dieta a jeho spanok po narodeni... kedze obe deti su rovnaki "nespavci", dospela som k zaveru, ze v tomto smere kava nemala u mna vplyv na spanok deti... 😉

ivanka85
25. jan 2011

ani pred tehu som nepila vela, skor tie 3v1, tak raz denne, ale v tehu som sa vzdala aj toho a po porode som sa k nim uz nevratila

littledevil
25. jan 2011

Pila som len kávu bez kofeínu. 😉

evickapooh
25. jan 2011

daj si kludne 1 presso alebo 2nescafe nemoze uskodit aj ja som pila cele tehu som bola ospala mala som nizky tlak ,a leuska aj noemka su ok

majloo
25. jan 2011

Prve dva mesiace tehu som nepila, ale byvalo mi zle, tak mi ani nechutila, v tretom mesiaci som bola v Chorvatsku, tam robia super presso, tak som si kazdy den dopriala a potom neskor som zacala mavat nizky tlak, tak som si robila jednu kavu denne, taku normalnu zalievanu. Teraz si sice kavu urobim, ale po dvoch duskoch stratim chut..takze uz mi nesmakuje 🙂 Ale moj dr s tym nemal problem, ze ju pijem, aspon som nikde neodpadla.

norikk
25. jan 2011

nie,a ani teraz nepijem

zuzanka.h
25. jan 2011

áno pila 🙂 a teraz keď kojím mi nechutí tak pijem CARO 🙂

petusko
25. jan 2011

ano pila som jednu slabsiu kavu denne a vsetko o.k. 🙂

seagull2404
25. jan 2011

ja som na kave zavisla 😀 😀 a neuveritelne som pocas tehotenstva dokazala kavu uplne vylucit, hoci som sa o to pred tehotenstvom pokusala niekolkokrat - neuspesne 😀 ale neboj, urcite to neuskodi, hlavne, ak je organizmus na nieco nauceny a ty mu to vezmes nahle, tak je to este horsie 😉

sssimi
25. jan 2011

Nie, ale ja nepijem vôbec 😉

ivett1
25. jan 2011

ahoj...ak mas normalny (skor nizsi) tlak, tak je to v pohode...jedna-dve kavy nemoze uskodit 😉

riamim
25. jan 2011

Nepila som do nejakého 6 mesiaca. Potom som odpadla, namerali mi tlak 75/40 a odvtedy zase pijem. Viacerí doktori mi povedali, že dve kávy denne mi nemôžu uškodiť. Ale pijem len jednu ráno - nesku. Horšie by bolo, keby som odpadla tak, že spadnem na brucho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre