Škodia gélové nechty bábätku v brušku?

alexandra25
28. sep 2010

ahojte, mam taku otazocku ci skodia gelove nechty v tehotenstve babatku ....
Som cele dni doma nudim sa a tak ma napadlo ze si skratim cas a spravim si gelove nechtiky .... mam doma celu sadu takze som nikam nemusela chodit a chcela som si ich naposledy pred babatkom este uzit .... potom uz ich robit veeelmi dlho nebudem.No a ked som si ich spravila ma kamoska zdubala ze ci chcem ublizit babatku :( vobec ma nenapadlo ze aj taketo nieco by mohlo uskodit :(:( .... ani v noci som nespala co som nad tym rozmyslala .... Dnes som nasla na zopar forach len to ze skodit by to nemalo,ale to boli prispevky spred 3-4 rokov ...... ak niekto vie prosim nech napise .... dakujem

karinnka
28. sep 2010

Ja som mala gelove nechty do polovice tehotenstva,potom sa mi uz nechcelo chodit na doplnanie,lebo som bola PN,nemyslim,ze by to skodilo,v okoli som videla kopu tehotnych zien s gelovymi nechtami. 🙂

latvia
28. sep 2010

vobec neskodia

traktor
28. sep 2010

neskodia..to uz by potom skodilo vsetko..aj malovanie sa 😉

barborato
28. sep 2010

neskodia ja nosim gelove nechty stale aj ked som isla do porodnice som mala take kratsie spravene(nestihla som si ich dat dole) a vsetci sa ma pytali ako sa chcem starat o babo s takymi nechtami ale ked je clovek na to zvyknuty neni ziadny problem. Tak ja si myslim ze ani neskodia a da sa s nimi starat o babo ked si s nimi vzita,

keira
29. jan 2012

nejake nove studie, vysledky v tejto teme? 😀
ozaj, s gelovymi mozme ist do porodnice/nemocnice?

katka_1983
29. jan 2012

ja si dávam gélové nechty už asi dva roky v kuse.
cez tehotenstvo chcem mať tiež upravené ruky, takže s nechtami prestanem asi až pred pôrodom.
nikdy som nepočula také niečo, že by mali gélove n. škodiť.... 😉

petra0801
29. jan 2012

Ja mam aj teraz počas tehotenstva gelové nechty spravene a absolutne nič...To by už ozaj všetko potom mohlo škodiť malému babetku...Nesťažujem sa a všetko je ako pred tým aj ked som ich nemala...Po mne tiež kamarátka zhúkla,že či som normálna počas tehotenstva si dávať nechty,koľké som už videla s gelovymi nechtami a nič..Kľudne sa môžu dať robiť a malému sa nič nestane... 😉

fairynika
29. jan 2012

ja som ich mala v tehu zakazane od doktora mne zakazal uplne vsetko tiez mi bolo divne preco ale tak posluchla som ho...

monika15
29. jan 2012

u nas v nemocke to musis dat dole...... v kuse ti pozeraju nechtu pred a po porode.....
ked su nechty inej farby tak je vraj problem..... tak to bolo aj v papieroch......🙂))

melonik7
29. jan 2012

ano - sfarbenie nechtoveho lozka je ten dovod..ak by nastalo - je problem a doktori to preto sleduju..s kozmetickou upravou a skodeniu babatka v brusku to nema ziadny suvis..je to dolezite pri porode..

winona24
29. jan 2012

ja som gélové nechty nosila celé tehu...tesne pred pôrodom som ich dala dole...

rozmýšľam čo preboha by mohlo škodiť na gélových nechtoch... 😕 😅 tak to aby si všetky tehulky prestali napr.lakovať nechty....farbiť vlasy...dávať tužidlá...makeup....parfémy....atd atd....

pimpulienka
29. jan 2012

osobnu skusenosť nemam, nikdy som gelove nechty nemala, kamaratka mala pred tehu, počas aj po a maleho má uplne zdraveho 😉 ja som si ale svoje polodhe hneď po pôrode ostrihala uplne nakratko.. Prvorade je dieťatko tie nechty hadam nie su take dôležite..😉

bianca
29. jan 2012

nic netreba prehanat..ani pocuvat dristy agentury JBP (jedna baba povedala!) pokial si nepojdes dat spravit nechty ku sikmosom do neakeho obchodneho cerntra kde ti narvu na nechty priemyselny odpad tak nevidim ziadne problem v gelovych nechtoch

sssimi
29. jan 2012

Podľa mňa neškodia. Problém by mohol byť iba ak sa naruší koža okolo nechta a dostane sa z toho niečo do krvy. Ale aj tak by to nemalo mať nejaký veľký vplyv na mimčo. A po pôrode? Prečo nie. Poznám žienky s novorodencami a gélovými nechtami. Za jedno su s tým zžité a za ďaľšie sú oveľa hrubšie a tým nedokážu poškriabať tak ako normálne nechty (pokiaľ nie sú vystrihané celkom na krátko). Ja síce gelové nechty nenosím, lebo ich nepotrebujem, ale ani neodsudzujem. 😉 Ale je pravda, že v pôrodnici sa ma pýtali či mám nechty odlakované, ale nikto mi ich nekontroloval.

miskachrumka
29. jan 2012

super otázka baby 🙂 ja si ich idem dat zas urobit o tyžden kedže je zakázane farbit vlasy 🙄 🙄 tak aspon nech moje ruky vyzerajú dobre ked už ja nie :( som ztoho zdesená že to farbenie je zakazané a gelove nechty určite nemožu škodit už by sme to nemali preboha prehánat stím strachom

mojebabo18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkalela
29. jan 2012

neskodia ,len nemusia drzat , tvoje nechty su jemnejsie a oslabene ,kedze babatko si berie vsetky dolezite vitaminy a latky ...a farbit vlasky sa tiez mozu ´,ved teraz uz je tolko fariem bez amoniaku ...

simonka18
31. jan 2012

@miskachrumka prečo zakazane? ja si v pohode farbím.. aj lekára som sa na to pýtala a povedal mi že v pohode môžem

zuzana17
31. jan 2012

gélové nechty neškodia, farbenie vlasom nie je zakázané, ja som si v pohode farbila

stanislavao
31. jan 2012

jejda, prosim vas a ako by akoze mali skodit?

stardust
31. jan 2012

@stanislavao keby nahodou chcela zjest ten gel, ci nie je skodlivy.

katey
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1987
2. feb 2012

kamoska s gelovymi aj rodila a aj po porode ich mala.. privyraba si tym ze ich robi.. cele tehu ich robila sebe a aj inym zenam ...

gia111
2. feb 2012

V kozmetike, čistiacich prípravkoch a niektorých potravinách sú chemické "syntetické" - tj. umelo vyrobené zložky, ktoré nie je možné testovať na všetky zdravotné riziká.

Myslím si, že konkrétne gélové nechty nemusia byť až také hrozné, ak pravidelné lakovanie, odlakovanie, laky na vlasy, telové mlieka, guličky do podpazušia, umelé vonné prípravky do bytu. Prečítajte si na tom zloženie poznáte niečo z tých názvov? Čudujeme sa z kadiaľ máme toľko alergie, ekzémov, astmy a iného?

Už vôbec nie sú možné testovať ich kombinácie a vzájomné pôsobenie. Poznáte homeopatiu?Viete ako funguje?Viete čo sa považuje za najtoxickejšiu potravinu na svete?Materské mliečko. Pretože telo tehulky a aj dojčiacej ženy sa snaží čo najviac zložiek uložiť pre Vás a Vaše bábo.

Pozrite nie je to žiadna tragédia, žiadne z bábätiek sa nenarodí s 6 prstami z toho. Ja mám čisté svetomie, pretože som prestala používať väčšinu chemických látok. Aj WC sa dá čistiť so sódou a octom, ktorý dezinfikuje. Koža je najväčší orgán a všetko čo na ňu dáte sa správa veľmi podobne ako by ste to zjedli a prechádza do krvy. Každá z nás má na výber. 😉

moniciak
2. feb 2012

@gia111 To hádam nie

denisenko
2. feb 2012

baby,ja som ako tehotná chodila na kurz modelovania gelových a akrylových nechtov.....a školiaci personál tvrdil, dokonca čierne na bielom, že gelové a akrylové nechty v tehotenstve, hlavne v prvom trimestri neodporúčajú......aj necht je kúsok z nášho telaa cezen sa do tela dostávajú všetky tie látky...niekomu neškodia, niekomu možu....to je asi na každom z nás...aj káva vraj škodí, ale ked si nedám, príšerne ma bolí hlava...... 😉

maggie37
2. feb 2012

Ja by som sa skôr opýtala či neškodí tá lampa, v ktorej spomínaný gél tvrdne.. Mne sa tá nepozdáva teda... 😒

barchee
2. feb 2012

lampa neškodí....horší je akryl ako gel, gel je vyšší level ;) akryl je kyselina-pri dlhodobom nosení akrylu sa deformuje nechtové lôžko. UV gel sa používa aj v zubnej technike...samozrejme na číňanov treba zabudnúť, radšej si priplatiť u našich slovenských- samozrejme treba nájsť kvalitnú nechtárku a mať nezávadné pekné nechty. Ja som si robila nechty aj počas tehotenstva, pre pôrodom som ich dala dole a teraz si robím zas ;)

lenka1108
2. feb 2012

urcite neskodia.ja som mala cele tehu aj pocas porodu a potom uz som nemala kedy si urobit a ani ist na ne tak teraz nemam.ale chystam sa veru a tesim sa na ne 😉

amouramour
2. feb 2012

ja som sa zamyslala presne nad tymito nechtami minule🙂v cakarni bola mamina s takymi nechtami a mala kratko pred porodom, len ma napadlo ci nemaju lekari pri porode s tym problem...lebo ja mam preventivne moje uz ostrihane aj odlakovane, predsa len ak by bola sekcia...a pri operaciach myslim musia byt nechty bez laku a tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre