Tehotenstvo a paralen

opica89
7. feb 2012

Ja by som sa chcela opýtat ci može uzivanie paralenu dako poskodit babatko? zobrala som už asi 6 tabletiek paralenu nie v jeden den ale tak raz mesacne lebo vzdy ma nieco boli raz ma seklo a teraz ma zacali boliet velmi zuby tak som v jeden den zjedla 1 tabletku a druhy 2 tabletky. som v 16.týždni a bojim sa velmi o babatko ci bude v poriadku, poradte mi prosim

xlucia
7. feb 2012

nic ti nebude, ale uz tabletky nejedz ked to nie je totalne nevyhnutne

opica89
autor
7. feb 2012

ani by som nejedla keby ma neseklo :( a boli ma to este stale už skoro 3 mesiace ale vtedy som sa ani pohnut nemohla a vcera som zjedla 2 lebo som myslela , že sa zblaznim od bolesti vytahoval mi nerv bez injekcie a zapal som mala tam.

kvojtanikova
7. feb 2012

@opica89 paralen (a ine pripravky na baze paracetamolu) sa v tehotenstve normalne moze, (samozrejme v odporucanom davkovani), treba sa vyvarovat liekov od bolesti na baze ibuprofenu. Takze ak ta ozaj daco boli a paralen ti pomaha, kludne si ho daj, to ze trpis tiez babatku neprospieva.

opica89
autor
7. feb 2012

hej len sa velmi bojim aby mu nieco nebolo:( aby bolo zdrave. dakujem

ikke
7. feb 2012

z paralenu (paracetamolu) mu nic nebude, pokial ho neuzivas prilis vela a prilis dlho. obcasne uzitie by skodit nemalo 😉

opica89
autor
7. feb 2012

no ste ma kus ukludnili ale aj tak sa clovek boji 😒

gumimaci
7. feb 2012

@opica89 ahoj, mne lekarnicka vravela, ze v 3 tirmestri sa nemozu uzivat lieky od bolesti, teda ani paralen. Ja som uzila 2 v 3mesiacitt, kvoly zubom. Maly je uplne ok. 😉

monika2606
7. feb 2012

@opica89 Ahoj mňa bolieva hlava dosť často a keď sa to nedalo už vydržať vždy som si dala paralen, a aj v prvom trimestri...

dadica
7. feb 2012

@opica89 Ja som v druhom tehotenstve pár krát užila paralen/panadol keď ma strašne bolel zub. Lekárka a aj v lekárni mi povedali, že to jediné, čo môžem. Dokopy som ich za dva dni užila asi 6. Bolo to v druhom trimestri.

opica89
autor
7. feb 2012

ciže by sa nemalo nic stat... no aby mi malo nebolo dnes lezim v posteli s teplotami zub ma boli ale da sa to vydrzat. takže radsej nejem tabletky. A este sa vas opýtam ci ani farbenie vlasov nemože babatku uskodit?

daniela02
7. feb 2012

Maximalna davka paralrnu,ktoru mozes za den je 1500 gr,cize tri tablety,pozri si poradne na zdravie.sk priamo s lekarmi

strihalka
7. feb 2012

pokud sis paralen brala raz mesice a asi 6tabletek, tznze si ho brala jeste pred otehotnenim , plus prvni mesic a pul neni babo napojene na tvuj oraganismus .... a paralen oprabdu neskodi, ne v takeho mire

brita
7. feb 2012

Ja mam potvrdene od lekara, ze napr. ak boli hlava, mozes si dat paralelen 500 a to dve tablety a bude to v poriadku. Mna totizto casto boli hlava a kym som nebola tehotna, brala som na to ibalgin. Kedze v tehotenstve sa ibalgin nesmie, paralen je na na taketo problemy najlepsi. 😉

opica89
autor
7. feb 2012

hneviem preco ale toto tehotenstvo sa velmi bojim, mozno aj preto, že pri prvom som nemala ziadne problemy a ani lieky som nebrala

cucu2
7. feb 2012

@opica89 ahoj, ja som lezala na rizikovom v nemocnici pocas tehotenstva a raz ma strasne bolela hlava, tak som sa pytala doktorky co si mozem od bolesti dat. Ta mi povedala ze Paralen. Tak sa neboj. 😉

cruellka
7. feb 2012

@opica89 Ahoj mne lekárka tiež povedala,že paralen a všetko čo obsahuje paracetamol sa môže.A k tomu farbeniu vlasov mslím že to tiež nie je problém.Dnes sú farby kvalitné takže neškodia ja si bez problémov farbím 🙂)

opica89
autor
8. feb 2012

žienky dakujem velmi pekne dufam, že vsetko dobre dakujem a babika bude zdrava! dakujem vam krasne

opica89
autor
8. feb 2012

ach no dneska po sone a doktor mi povedal,že mam placentu nizko ulozenu ☹

sisinka8
10. feb 2012

@opica89 ja mam take informacie ze sa to moze este v takomto stadiu posunut hore !!!este sa ti natahuje maternica a zvacsuje sa!len sa opytaj nato tvojho lekara. 😉 nie je to verdikt este!ja ju mam hore na zadnej stene 🙂 hore hlavu!

opica89
autor
10. feb 2012

@sisinka8 doktor co mi robil sono ma upozornil na to a moja doktorka na to len mavla rukou, že to je v poriadku, že sa to zmeni tak neviem 😒

sisinka8
10. feb 2012

@opica89 tak sa nestresuj zbyocne! 🙂

cucu2
12. feb 2012

@opica89 asi ju nemas velmi nizko. A tiez viem, ze sa to zvykne posunut. Ked ta na to len upozornil a neposlal do nemocnice tak to je v poho. Viem, ze mamicky, kt. maju nizko placentu si maju davat bacha aby nedvihali tazke predmety.

opica89
autor
18. feb 2012

@cucu2 hej tak som aj ja citala že sa to zvykne upravit tak dufam, že to bude vsetko v poriadku. 😖

nativanativa
18. feb 2012

baby ahojte , ja sa chcem spytat , ak ma bude boliet hlava , mozem paralen , je to dobre aj na bolesti hlavy ?? vsetku bolest znesiem , len hlavu nie ☹

opica89
autor
18. feb 2012

@nativanativa mne pomaha paralen ked ma boli hlava ale len v tehotenstve... ked som tehotna nebola tak absolutne nepomahal iba ibalgin som si musela dat aby ma hlava presla

nativanativa
19. feb 2012

@opica89 no fajn , takz obvodna lekarka mi doporucila paralen , ziadny acylpyrin , v lekrani som sa pytala a tam zas ze acylpyrin je v pohode do dvoch trimestrov ale ze paralen zas nie , som z toho jelen 😖

opica89
autor
19. feb 2012

@nativanativa ako? ciže paralen sa nemožem v posledných 3 mesiacoch? mne moja ženska povedala, že paralen mozem, acylpirin som nebrala tak neviem... ale vraj tie tabletky skodia na zaludok tak neviem...

nativanativa
19. feb 2012

@opica89 ja som vazne z toho na nervy , co ja budem robit ked ma bude hlava boliet to neviem , kto mi poradi ??? kazdy hovori inak

martina2001
19. feb 2012

@nativanativa ja som užívala detský panadol pri bolesti, viem že zaberá aj u netehu na migrény

gabuci
19. feb 2012

ACYLPIRIN
Zloženie lieku
Liečivo:
acidum acetylsalicylicum ( kyselina acetylosalicylová ) 500 mg v 1 tablete

Pomocné látky:
solani amylum (zemiakový škrob), talcum (mastenec)

Farmakoterapeutická skupina
analgetikum, antipyretikum

Charakteristika
Liek s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky.

Indikácie
Liek sa užíva pri horúčke a bolesti, najmä pri akútnych chrípkových ochoreniach dýchacieho systému. Ďalej pri bolestiach hlavy, kĺbov, svalov, zubov, nervov a bolestiach chrbtice rôzneho pôvodu.
Liek môžu užívať dospelí aj mladiství.

Kontraindikácie
Liek sa nesmie užívať ak je známa precitlivenosť na salicyláty a na pomocné látky, pri chorobnej krvácavosti, pri chirurgických zákrokoch spojených s väčším krvácaním, pri vredovej chorobe, pri prieduškovej astme a v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Tehotné ženy, dojčiace matky a deti do 15 rokov môžu liek užívať len na odporúčanie lekára.

Nežiaduce účinky
Liek sa zvyčajne dobre znáša, ale môžu sa objaviť poruchy zažívacieho ústrojenstva (žalúdková nevoľnosť, vracanie, krvácanie). Pri dlhodobom užívaní zvýšená krvácavosť, poruchy tvorby krvi, poškodenie funkcie pečene a obličiek. U precitlivených osôb môže vyvolávať rôzne alergické prejavy (astmatický záchvat, kožné vyrážky). U detí s vírusovým ochorením existuje možnosť vzniku tzv. Reyovho syndrómu (poruchy vedomia, kŕče, vysoké teploty).
V prípade výskytu nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre