Tehotná v Thajsku. Boli ste niektorá?

leishmania
7. mar 2010

Boli ste niektora tehotna v Thajsku? Odporucate alebo nie? Poprosim bez puritanskych prispevkoch a nadavok co som to za mamu a pod 😅

mirka285
7. mar 2010

ja som sice nebola ale kludne by som isla 😉 kamoska je v 5.mesiaci a vcera letela na dovolenku do Dubaja 🙂

furaha
7. mar 2010

úplně klidně. je tam čisto, bezpečno a doktoři na úrovni.

sayast
7. mar 2010

ja byla v 6.-8. tt v recku 🙂

liv1
7. mar 2010

Ja som sice nebola, a neviem v akom si stadiu, ale viem ze hlavne na zaciatku tehu sa prilisne horucavy neodporucaju. Bala by som sa aj nejakej infekcie predovsetkym kvoli letiskam a tej kope ludi co sa tam premelie. Proste aby si nahodou neochorela...

petronelie
7. mar 2010

Ahoj, já bych nejela...ikdyž vím,že těhotenství není nemoc, je to zcela přirozená věc, tak si pamatuju,jak vyděšená jsem byla,když jsem měla byť malý problém....prostě kdyby se něco stalo, vyčítala bych si to...ale já jsem srab a puntičkář 😉

aktekram
7. mar 2010

Ahoj,
já v těhotenství letěla do Řecka, okolo 25tt. Rozhodovali jsme se dlouho nad pobytem dovolené, měli jsme vybrán egypt. Nakonec jsme to změnili. Dbala jsem aby jsme měli all-inclusive, abych měla pořád dostatek tekutin a pravidelnou stravu. Taky jsem se zajímala o lékařskou péči, kdyby náhodou. A měla jsem sjednáno to nejdražší pojištění, bez toho bych nejela. Na letišti se zajímali v kterém jsem týdnu, protože letecké společnosti berou těhotné na palubu jen do určitého týdne.
Letušky byli velmi ochotné a víc se starali. Na místě jsem si chránila bříško proti sluníčku, hodně jsem mazala, a dodržovala pitný režim. A dopřávala si jako na dovolené 😀

Záleží na stavu těhulky, ale já bych se cestování nebála.

leishmania
autor
7. mar 2010

dakujem za odpovede, ide o to ze planujem este len tehotenstvo, a naskytla sa nam prilezistost v juni, ze by sme mali zadarmo thajsko 2t, all inclusive...keby sa mi podarilo otehotniet bola by som asi v 2 mesiaci...cesta je narocna 14 hodin...este som neni tehotna ani vylet neni isty, len si to musim dobre rozmyslet ci do toho ist...

giorgina
7. mar 2010

smeju se,protoze tehotna jeste nejsi a keby,keby,keby .... 😀

giorgina
7. mar 2010

ne seriozne - v cervnu / juni si dovolenou klidne zarezervujte. Thajsko s AI v pohode.

leishmania
autor
7. mar 2010

gio no tak ale to si musim rozmyslet uz teraz, ci chcem ci nie, a ked ano musim sa dat zaockovat este pred otehotnenim na hepA...vylet je isty tym ze ponuka plati, len sa musime rozhodnut ci chceme ci nie...

leishmania
autor
7. mar 2010

no a keby sme nesli ockovat sa iste nedam len tak...ale prave citam ze zuzana hajdu je tehotna s dcerkou v thajsku 😀 😀

petronelie
7. mar 2010

leishamia,prostě sama ucítíš,zda jet či ne.Jak říkám...já bych zrovna do Thaj. neletěla.

liv1
7. mar 2010

leishmania a nahodou na hepatitidu sa neockuje viac krat? ja som sa chcela dat ockovat, ale to sme planovali tehu a kvoli tomu som na to prve ockovanie nesla. lebo pocas tehu sa neodporuca ziadne ockovanie.
a co sa tyka tej dovolenky, neobmedzujte sa teraz ked este ani nie si tehu. ak otehotnies, mozete to stornovat po pripade.

leishmania
autor
7. mar 2010

liv imunitu mas uz po prvej vakcine po 2-4t, preockovat sa mozes do 18 mesiacov, takze do roka a pol mas cas, plus aj keby som sa nie, nerobim z toho vedu, nic sa mi nestane len ucinok vakciny bude kratsi...hlavne by som sa ockovala kvoli tomu pobytu tam preventivne..aj ked pri dodrzani hygienickych podmienok je sanca minimalna, treba vediet co jest...

liv1
7. mar 2010

aha no to som nevedela. celkovo tazko povedat lebo tehu este nie si a z vlastnej skusenosti nie vzdy sa to podari na prvy ani druhy krat 😉 . ja byt na tvojom mieste, teraz sa neobmedzujem, ale potom ak by som otehotnela stornovala by som tu dovolenku. ja by som neriskovala. asi som ti velmi nepomohla vsak? 🙂 poviem ti nasu situaciu. vzali sme sa s mm a dostali sme ako svadobny dar lyzovacku vo francuzsku. no ja som potom otehotnela, takze som si ju vobec neuzila, nelyzovala som, ale aspon mm. ale cesta bola pre mna utrpenim. bola som asi v 7tt.

leishmania
autor
7. mar 2010

no chorob sa az tak nebojim,ako toho ze budem grcat po ceste v lietadle ak budem mat tehot. nevolnosti, plus to julove teplo, celkove teplo dobre znasam, ale v tehot to moze byt ine....no to je jedno...skor ma zaujimali osobne skusenosti kto tam bol v tehotenstve ako zvladal cestu a klimu...ohladom chorob, ockovania, zdrav. star. mam dost informacii...

bocmanka
7. mar 2010

🙂 ak si zvyknutá bežne cestovať a lietať, tak prečo nie?
aj keď ja osobne prvý trimester určite nie a tiež lietanie príliš nemusím, takže by to bol pre mňa stres,
ale thajsko je úžasnéééé...
v podstate pokiaľ ide o let, tak je to najbezpečnejší spôsob dopravy
a tiež na zváženie je počasie, ak ti je leto a teplo blízke, tak ďalšie okej...
aj keď tu niekto spomenul vírusy, klimatizáciu v lietadle či na letiskách..zmena prostredia..
niekto môže byť úplne okej a niekto môže mať oslabenú imunitu,
ťažko povedať, je to len na tvojom rozhodnutí a na rozhodnutí tvojho partnera..

moni
7. mar 2010

leishmania, suhlasim s tym, ze sa neoplati obmedzovat, ked este ani nevies co bude o par mesiacov. velmi vam prajem, aby sa vam babatko zadarilo ako planujete, ale nie vzdy je to take jednoduche 😔
ja som cestovala niekolkokrat pocas tehotenstva (niekolko hodinove lety, v 1. aj 2. trimestri), nie sice do exotiky, ale nemala som ziadne komplikacie takze to rozhodovanie bolo jednoduchsie.
drzim palce aby si sa dobre rozhodla!

elixia
7. mar 2010

no ja som bola tehotna v Mexiku..ale je pravda,ze som vtedy este nevedela o tom,ze som tehotna 🙂 Tam sice netreba ziadne ockovania, no na vodu si treba davat velky pozor..to asi vsade. Let - 11 hodin..tak mozno toho by som sa teraz bala najviac,kedze zacinam mat dost problem s nohami. Inak, videla som tam tehulku, uz taku pokrocilejsiu 🙂 , vacsinou pod slnecnikom, vyhybala sa priamemu slnku. Dokonca tam bol par s partyzdnovym baby...ked si das pozor na vodu,stravu a budes sa pohybovat viac-menej iba v hotelovom komplexe, asi by som do toho sla. Hlavne si dopredu zisti, ako je to tam so zdravotnou starostlivostou.. 🙂 A urcite so sebou dezinfekcne mydlo, gel, servitky na ruky..

niki2
7. mar 2010

A co kdybyste se o miminko zacali snazit az tam a ty si to uzila se vsim vsudy, vcetne drinku a bez nervu? Vzdyt cerven je za 3 mesice 😉

bocmanka
7. mar 2010

🙂 niki presne to ma napadlo..
ešte trošku počkať..
a priniesť si mimi v brušku z dovolenky.. 😎 😎

jabber
7. mar 2010

leishmania - ono to vedro tam se dá snést dobře, ale co je hrozné, je ta vlhkost vzduchu. Doslova jako v prádelně. Díky té vlhkosti se to vedro zdá ještě větší. Já tam teda nebyla těhotná, ale tohle byl ze začátku docela oříšek.
Ale jinak bych jela hned, Thajsko je super 😵

leishmania
autor
7. mar 2010

ja som na teploty zvyknuta aj na cestovanie, a zdrav straostlivost je tam dobra a draha treba mat dobre positenie...

aj to berem tak ze sa nam nemusi podarit otehotniet len za to ockovanie to berem do uvahy ze potom uz nad tym rozmyslat je neskoro...aj ked je to ianktivovana vakcina ale predsa...neodporuca sa...

niki to je tiez moznost, len ja teraz koncim skolu, a chcela som otehotniet pred skoncenim tak v aprili aby som nebola tak dlho doma, lebo tehotnu ma nikam nevezmu, a ani sa mi neoplati zacat robit tehotnej...ved v nemocnici prve mesiace je mozno rizikovejsie ako na letisku ci v thajsku 🙂))

bocmanka
7. mar 2010

🙂 leish...človek mieni a tam hore si to niekto mení..
neptreba podľa mňa až tak plánovať a kombinovať..
čo ak, tak...
teheotnú ma nevezmú..
príroda si to zariadi aj tak podľa seba..
ak cítiš, že dovolenku si užiješ, tak neváhaj..
ostatné príde spontánne samo..

leishmania
autor
7. mar 2010

tehotnu ma nevezmu to viem na 100% v mojej profesii 😀

filantropka
7. mar 2010

leish..., ahoj, moze byt ze vsetko bude bez problemov, ale bohuzial aj nemusis mat take stastie, najma ak ta postretnu tehu nevolnosti, tak z dovolenky moze byt jedno velke utrpenie... Mne najprv nic nebolo a potom lusknutim prsta v 7 tt mi zacalo byt tak zle ze som nechapala, a bolo mi zle non-stop cele dni a aj noci. Mala som problem dostat do seba vodu, takze ak chces otehotniet este pred odchodom do Thajska, tak si to dobre rozmysli, lebo nechcem ta strasit, ale moze ti byt fakt dost zle... samozrejme ze aj nemusi 🙂 ale statisticky vacsina zien nevolnostami v tehu proste trpi. V JV Azii som bola 8 krat a to teplo a vlhkost vzduchu je tam dost neprijemne. Kazdy to znasa inak. No cisto teoreticky si ale predstav, ze v tej horucave nebudes schopna pit, alebo udrzat v sebe vodu, to je rovno na infuzky v spitali... Ja by som bud s babom pockala alebo do Thajska radsej nesla. Kazdopadne nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce nech je vsetko v poriadku 🙂

mirka285
7. mar 2010

baby neviem co tu riesime 😒 uvahy o tom ako bude ked bude,keby bolo keby.....zakladatelka temy si chce naplanovat to,co sa bohuzial naplanovat neda ☹ riesit ci ma it na dovolenku tehotna do Thajska a ona este tehotna nie je,len planuje 😖 ozvi sa ked budes,potom sama uvidis ako sa budes ciit a nase rady nebudes potrebovat 😉 vela stastia

leishmania
autor
8. mar 2010

mirka len som sa opytala na skusenosti...to hadam mozem...

bocmanka
8. mar 2010

😀 mirka, však je to v úvode, sa len leish pýta, keďže sa musí rozhodnúť teraz, či áno alebo nie thajsko..

o.i. maminy, ktoré plánujú prvé dieťaťtko sú vždy tak trošku puntičkárky, aby bolo všetko ok, teda tie zodpovedné..

mirka285
8. mar 2010

lenze kazda tehulka sa citi inak 😉 takze nase rady tipu kludne chod,su v pripade ze ako otehotnie bude trebars kazdy den zvracat uplne bezpredmetne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre