Toto sa nemôže v tehotenstve

macickarebeka
1. sep 2013

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi...

Potraviny a jedlá, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhýbať
•Ryby (obsah olova a iných toxínov - spôsobujúce neurologické defekty dieťaťa)
•Cukor, koláče, zákusky, Šišky a iné sladkosti, ktoré spôsobujú zdravotné problémy dieťaťa i matky.
•Ovocné džúsy (môžu spôsobovať alergické reakcie)
•Sójové potraviny (okrem fermentovaným: miso, tempeh, natto a sójová omáčka)
•Káva a silný čaj
•Orechy (môžu spôsobovať alergické reakcie)
•Umelé sladidlá
•Fluórová a chlórová voda
•Potravinám ktoré nafukujú: čerstvé pečivo, chlieb, kvasnice, strukoviny, cibuľa, pór, hrušky,
•Smažené potraviny na rastlinnom oleji
•Limonády
•Žiadne konzervy alebo údeniny
•Nestravovať sa vo fast foodoch a v rýchlych občerstveniach
•Plesňové syry, majonéza, tatárska omáčka, priemyslové dresingy
•Surové živočíšne potraviny: mlieko, mäso, údeniny, vajcia, morské plody
•Južné ovocie (kiwi, grep, ďalšie) môžu spôsobovať alergie
•Príliš časté solenie a zvýšená konzumácia soli
•Mlieko

Budete to dodrziavat? Dodrziavali ste to?

atreyu
1. sep 2013

Hmm a to budeš žiť zo vzduchu?! 😀 jedla som všetko okrem plesnivých syrov...

stellamaris
1. sep 2013

urcite nie.Ved je zakazane skoro vsetko 😀 ja som si dala v tehu aj sushi a mam zdraveho chlapceka 😉

huxy
1. sep 2013

jéminečku,tak takéto somariny by som nikdy nedodržiavala,a to som sa vcelku zdravo stravovala,ale toto je už moc.bola by som zvedavá,čo za múdru hlavu toto vymyslelo.ach jaj.tehotenstvo nie je nejaká choroba,či čo,že sa takto obmedzovať?

kaktusik
1. sep 2013

@macickarebeka no zbohom, tak to by som sa asi nenajedla... prve 4 mesiace mi chutilo len velmi malo veci a nie aby som sa este obmedzovala.... dokonca som jedla aj plesnovy syr - samozrejme nie na kila... ak som mala chut, tak som si malinky kusok dala... a co sa tyka ryb - zalezi na tom ake su to ryby - ak su kvalitne, nevidim dovod nedat si ich...
@atreyu

anjelik2509
1. sep 2013

Ja som sa stravovala a aj stravujem pestro a zdravo, ale neriadim sa veľmi tým čo môžem a čím nie, jem čo mi chutí a nejem čo mi nechutí...Ryby nejem vôbec už od mala, cukor a spol nejem kvôli mykózam a ani mi to nechutí momentálne, kávu a silný čaj nepijem ani netehotná, umelé sladidlá nenávidím, z rôznych omáčok mi býva ťažko, fast foody nepoznám, živočíšne potraviny jem až po dokonalej úprave a ostatné podľa mňa nie je život ohrozujúce...Treba hlavne počúvať svoj organizmus, jesť, čo sa mu žiada, telo nie je hlúpe...A používať zdravý sedliacky rozum 🙂

aduskatt
1. sep 2013

polovici z toho by si sa mala vyvarovat aj ako netehotna, dodrziavas to?🙂))) Za seba - určite nedodržiavam, jem co mi chuti a kedy mi chuti

dada7701
1. sep 2013

ja som patrila medzi tehuľky, ktoré stále papali a stále boli hladné....jedla som všetko...mám našťastie zdravú dcérku...zo začiatku mi nechutilo sladké,ale potom sa už aj to rozbehlo....chcela by som vidieť čo by si papala, keby na teba prišiel vlčí hlad...alebo chuť na niečo, len by si jedla a jedla....netreba to preháňať, všetko s mierou....

saranata
1. sep 2013

jeminenky to je zoznam 😀 jedla som uplne všetko čo okolo mna prešlo, okrem suroveho masa(tatarsky biftek dostal stopku), nepila som alkohol - to je cele moje obmedzenie počas tehotenstiev, mam tri deti a sme zdrave ako repy 😉
jedz čo sa ti žiada , s mierou mozeš všetko 🙂

dejka77
1. sep 2013

Pri druhom tehotenstve som si nakupila oriesky a susene ovocie aby som jedla nieco zdravsie, ale ani som sa toho nedotkla. Mala som chut na same sladkosti, a hlavne na colu. Takze asi tak 🙂
Ryby som velmi nekonzumovala, nepasterizovane potraviny vobec.
Ano treba sa urcite niektorym potravinam vyhybat, ale vsetko s mierou.

nice202
1. sep 2013

@dejka77 na kolu som mala aj ja chut stale 😀

janie80
1. sep 2013

A jest by sme potom mohli co? 😅 ja som sa vyhybala len plesnivym syrom, vnutornostiam, surovemu masu a kopcekovej zmrzline zo stankov... Inac som si dopriala vsetko... 🙂 a zoznam, co sa nemoze pri dojceni nemas? Ten by bol asi este dlhsi... 😅

erika04
1. sep 2013

@macickarebeka a co sa moze? Taky zoznam tam nie je? Lebo ked sa nemoze ani maso, ani mlieko, ani sladke, ani pecivo, ani dzusy, kava, caj.... tak fakt by ma zaujimalo co by som mala jest celych tych 9 mesiacov

sharlotta
1. sep 2013

😀 tak urciteeeeeee

livocka21
1. sep 2013

@macickarebeka pche!!! ... hmm nemyslim, ze sa to vobec da! 🙂 ... jest sa moze vsetko, len to netreba prehanat... 🙂

macickarebeka
autor
1. sep 2013

@erika04 musite sa dat na bretarianstvo - jete len vzduch. 😀

anatalia77
1. sep 2013

ja som pri poslednej fičala na mandliach,nikdy potom som už nemala také nutkanie.Dodnes som nezistila,prečo som to tak mala

tinkax
1. sep 2013

ja si myslim ze vie o com hovori, a treba sa tak stravovat aj potom, a nebudete mat kila navyse a prekysleny organizmus, nie ze by som to 100 % dodrziavala ale urcite veci z toho zoznamu vobec nejem . Ale ved kazdeho vec, no urcite treba vynechat umele polotovary a udeniny, limonady, tycinky

anatalia77
1. sep 2013

@macickarebeka nie je to skor o prijímaní vesmirnej energie 😀 vieš,čo všetko je vo vzduchu?, 😀

dana_l
1. sep 2013

ked budes tehotna tak nam daj vediet co si vlastne jedla 😉

mon29
1. sep 2013

ak by som mala toto dodrziavat, nemala by som co jest:-P , treba jest vsetko s mierou a neublizi...

m_ij_ka
1. sep 2013

ja som v oboch tehu jedla všetko na čom som mala chuť, v prvom tehu mi najviac chutili korenené jedlá a nič mi nebolo a v druhom tehu som často jedávala segedín , jedine strukoviny som obmedzila. Keby som mala dodržiavať zoznam tak môžem maximálne tak piť vodu z vodovodu a žila by som zo vzduchu. 😀

asaela
1. sep 2013

niekomu dobre zasibalo s tym zoznamom :D tak sa smejem....

barny
1. sep 2013

môj bože, ja som taká rada, že keď som bola tehotná sa na tejto stránke riešilo úplne niečo iné, ja som jedla všetko na čo som mala chuť a bol aj mc donald aj káva aj džús, pomaranče, no všetko čo som jedla aj predtým. Toto ja neviem čo na to ani napísať. Nikedy net viac škodí ako prospieva.

anglicanka1981
1. sep 2013

By som umrela od hladu 😀 Hlavne ked ma zo vsetkeho zdraveho napina a nezdrave mi chuti.
Z vymenovaneho akurat nejem surove zivocisne veci a plesnive syry naozaj len obcas.
Ale ja celkovo Vlada Zlatosa moc nemusim, teda jeho filozofiu celu, na moj vkus je moc striktny a prehana to s bielkovinami.
@m_ij_ka vodu z vodovodu? Ved zakazuje aj chlor 😀

cinkatko
1. sep 2013

@dada7701 Ja jsem byla uplne stejna 😉 A kdyz jsem delsi dobu nejedla a nebo jsem mela na neco hroznou chut a doma to nebylo - citila jsem az sucho v krku, nemohla jsem polykat, byl to takovy divny pocit... Proste jsem citila, ze mala "jakoby" polyka naprazdno 😅 😀
Tehotenstvi je dar a radost - ne nemoc! 😖
Ja jsem jedla vsechno - a nic mi nebylo. Mala byla zdrava a kopala ostosest, kdyz ji neco moc zachutnalo 🙂 😀
Vite,o kolik vitaminu a janevimceho ochudite mimi, pokud se budete stravovat, jak tu je vyse uvedeno???
😒
Ziviny nejsou v tabletach, ale v JIDLE!!! 😉
Tehulka vetsinou sama pozna, co ji nedela dobre a co vubec nechce jist.
Holky, kaslete na to, co tu nekdo napsal o zakaze jedeni - spis se soustredte na dostatek odpocinku a na to, aby jste se nenachladili, nespadli, nekazili si naladu,... 😉
Preji vam krasny podvecer holky 🙂
Chutim a kopancum zdar ! 😉 😀

lencici
1. sep 2013

ja jem všetko na čo mám chuť....

anglicanka1981
1. sep 2013

Citam ten jeho clanok a tam pise ,co konzumovat, napr domace vajcia, domaci kefir, fajn, zdrav,e ale kde by som to ako vzala? A potom take tabletky, hentaky prasok 😀 To je uz len zdrave.

blackcat8885
1. sep 2013

@macickarebeka Jedla som všetko,na čo som mala chuť.Kvantá citrusov,lososa,sladkosti.mlieko.Ved to by človek nemohol jesť nič 🙂 veľa z tých vecí obsahuje vitamíny pre bábo,živiny.neviem si prestvaiť normálnu ženu aby všetko toto vylúčila z jedálnička

cerez
1. sep 2013

Zo začiatku je pomaly každej žene zle a na jedlo ani riadne nepomyslí. Nástupom druhého trimestra je rada, že si môže konečne dopriať to, načo nemala doposiaľ žalúdok. Prečo nie? Pokiaľ je to z mierou, treba si dopriať. Nemyslím drogy, cigarety, alkohol. Ale všetko to čo si napísala, kľudne. Potom sa toho nejak preje a dieťatko už tak tlačí, že už tehuľka nemá ani chuť jesť. Narodí sa bábo a potom počas kojenia už si nemôže opäť dopriať tie pochúťky, ktorými si spríjemnila tehuľkovanie, aby dieťatku radšej neublížilo. Takže každej tehotnej žene prajem príjemné prežitie tehotenstva a pôžitok či so sladkého alebo kyslého. 🙂

estterka
1. sep 2013

@macickarebeka a ze ty si lussy23 s novym nickom? a hned takto provokujes takouto temou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre