Užívanie vitamínu C počas tehotenstva

andrejuska83
2. sep 2012

Uškodí mi užívanie vitamínu C1000 v tehotenstve. Mám ho na predpis od očnej, ale nevedela mi povedať či ho možem užívať v tehotenstve.

xlucia
2. sep 2012

@andrejuska83 jedna tabletka je tolko alebo viac davok za den dokopy je 1000. aky pripravok ti predpisala a kvoli comu?

andrejuska83
autor
2. sep 2012

Jedna tabletka je toiko.Som po operacii oci laserom..

molka
2. sep 2012

@andrejuska83 v tehotenstve je spotreba vitamínu C podstatne vyššia, 1000mg ti určite nijako neublíži, ani dieťaťu. Ja tiež užívam C vitamín.

sisinka76
2. sep 2012

@andrejuska83 vitamin C je v tehotenstve dolezity, aj kvoli lepsiemu vstrebavaniu zeleza, takze isto uzivat. ale myslim si,ze jednorazova davka je asi blbost, ja by som si dala asi viac davok denne. sice telo si aj tak zoberie tolko,co potrebuje,zvysok vycikas 😉 ale aj tak by som si tu davku rozlozila 😉

andrejuska83
autor
2. sep 2012

Dakujem pekne. Takze tu sa dozviem viac ako od doktorov. Ocna mi kazala si to zistit na gynekologii. Vraj ona nevie ci to neuskodi. Sto krat dakujem.

andrejuska83
autor
2. sep 2012

Okrem tychto vitaminu uzivam aj kortikoidy, kvapky do oci. Ale bola som na gynekologii aj na genetike a vraj nieje dovod ich neuzivat, keby som tie kvapky neuzivala tak by som vobec nevidiela. po operacii laserom sa mi spravili na ociach jazvy a bez tychto kvapiek sa to nezahoji. Moja ocna mi ich nechcela dat vraj nevie ci ich mozem ked som tehotna, namiesto toho aby si to zistila ma nechala skoro oslepnut a ja som dva tyzdne behala po doktoroch ... Ale uz je dobre a pomalilicky sa to zlepsuje a ja lepsie a lepsie vidim aj ked sa to veeeelmi pomalilicky zlepsuje..

maggie37
2. sep 2012

@andrejuska83 ahoj aj ja som po operácii a očná povedala že budem asi rodiť cisárskym... tebe povedali niečo k tomuto?

andrejuska83
autor
3. sep 2012

@maggie37 ahoj. Ano aj k tomuto sa vyjadrila. Vraj to nebude mat suvis s ocnym tlakom, takze momentalne nespominali ze cisarsky. Ja som operovana technikou lasek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre