Vaginálne kapsuly Polygynax. Môžu sa v tehotenstve?

mandy_w
5. nov 2010

ahojte , som tu nova a vlastne este stale nemozem uverit ze cakam babo, bolo to absolutne neplanovane 🙂 som v 13.tyzdni a v poslednych dnoch som mala bolesti a troska aj biely vytok ,ale nijake svrbenie a pod. ale pre istotu som sla dnes k doktorke (mozno som paranoidna ,ale povedala som si, ze istota je istota) a ta mi povedala,ze je vsetko uplne v poriadku no predpisala mi magnezium a vaginalne kapsuly polygynax. az doma som si precitala na pribalovom letaku ze medzi kontraindikaciami je vymenovana aj gravidita. mate s tym prosim skusenosti ? nechcem zbytocne do seba davat lieky, ked nemam vlastne ani nijaky zapal..

bambi9
5. nov 2010

@mandy_w ak si v poriadku tak preco ti ich dr. predpisala?? 😕 vytok je samozrejme v tehu normalny... ja som mala mierne svrbenie tak mi dr. dal taky aloe vera gel kt. mozu aj tehulky... aj preventivne aj ako liecba 😉
ja by som tie kapsule nebrala ak je v letaku napisane ze v tehu sa nesmu 😉

feb13
5. nov 2010

Mne davaja doktori hovorili, ze na vaginalne infekcie v tehotenstve je najlepsi Clotrimazol. No biely vytok je normalny, v neskorsom stadiu gravidity toho budes mat aj viacej. A bolesti pravdepodobne suvisia s roztahovanim maternice a to je tiez normalne.

seba1
5. nov 2010

@feb13 ja teraz užívam Clotrimazol. Vag.tablety a krém, mám mykózu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre