Vyťahovanie nervu, zápal a antibiotiká

opica89
10. feb 2012

som v 16 týždni a vytahovali mi nerv so zuba bez injekcii a hrozne to bolelo, lenze vobec sa mi to nehoji a mam tam zapal a doktor mi to už cistil a zub mi zavrel, ale idem sa zblaznit od bolesti, vlozku som si vytiahla. Antibiotika nechcem uzivat ani lekar mi ich zatial nepredpisal ale mam tam zapal.Mate niekto skusenosti s týmto alebo z uzivanim antibiotik pocas tehu? moze to dako ublizit babatku?

esterka111
10. feb 2012

ahoj,ja kojim a nedavno mi vybrali nerv z 2 zubov.takze...v prvom rade,nerv sa nema,resp.nemal by sa vyberat z bolaveho zuba bez anestezy.je to masochizmus!!!to by tvoja zubarka mala vediet.pokial si tehu,mozes lokalnu anestezu,aj mne vyberali pocas tehu...dalsia vec,takyto bolavy zub nemoze lekar zavriet.vznika tlak a mozes opuchnut.vlozka musi ist OKAMZITE von.zapal ti vznikol prave kvoli tomu,ze ti zub rozdrazdila tym,ze nerv vybrala bez anestezy.su ATB ktore neublizia plodu...neviem ako je to v prvych mesiacoch tehu,ale ak je to nevyhnutne,viem,ze su take,ktore uzivat mozes.to ti ale lekar povie presne ktore.ale to ze ti vyberal nerv bez injekcie je absolutne ale absolutne hlupe neprofesionalne a hotovy masochizmus.nech ti vyberie vlozku,tlak sa zmierni,nech ti tam da pripadne nieco hojive na ukludnenie,alebo nech ho necha otvoreny a nasadi ti ATB vhodne aj pre tehulky.

opica89
autor
11. feb 2012

@esterka111 ja neviem ci mi vyberal nerv ale asi ano ked to tak velmi bolelo alebo žeby mi to cistil? jeden kanalik ma boli druhy ani necitim ked mi robi tak ja teda neviem ☹ uz som nestastna z toho vsetkeho... moja zenska mi dala atb rovamycine tak dufam, že mi to pomoze lebo už neviem co robit a ked tam mam zapal tak aby to neslo na kost alebo do krvi. ja už vazne neviem co robit som nestastna vsetko sa to kopi na mna, horucky, nadcha, dutiny zapchate, herpes sa mi urobil do rana pod nosom, zuby a este aj zapal sedacieho nervu mam ☹

ikke
12. feb 2012

@opica89 urcite ist este raz za zubarom a zaroven sa spytat, co presne ti robil. a ano, su antibiotika, ktore mozes aj v tehotenstve. kazdopadne zapal v tele tiez nie je nijaka vyhra, obzvlast ked si tehotna, takze rozhodne sa antibiotikam nevyhybat.

tina7729
12. feb 2012

@opica89 mne tiez na zaciatku tehu trhal zub a dokonca s injekciou,len v nej nieco nebolo co sa asi pocas tehu nesmie. nechapem,ze ti nedal injekciu. chod za nim nech ti to vycisti a ako pisala esterka111.

lubina
12. feb 2012

@opica89 Ja som brala antib. v 38 tt tehotenstva, mala som nenormalny zapal priedusiek.Tiez som sa bala, ze ant. co neuskodia babatku, ale dr. mi vtedy povedal, ze nie....horzne som kaslala a tak som si ich nakoniec dala. Nastastie dcerka je ok.

grettka
12. feb 2012

zapal v zube treba urcite preliecit!
skus pozriet tento link
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

drzubok
12. feb 2012

@opica89 vela zubarov nevie co robí a ani nevie čo by malo robit 😢 . Mam pocit že stomatoogia u niektorých zubarov je na urovni 50. rokov minuleho storočia

martinka17
12. feb 2012

@opica89 opýtaj sa ho, čo Ti vlastne robil a potom choď za iným zubárom, zisti si v okolí akt dobrého odborníka, zápal zuba nie je sranda ☹

opica89
autor
13. feb 2012

dnes som bola u neho b olo to nieco strasne mam zapalený kanalik, z ktoreho mi tahal nerv bez injekcii ale asi ho nevytiahol dobre minuly týžden v pondelok. zapal mi už ide na kost, chcel ho vytrhnut a nakoniec zistil, že to ani to nie je dobrý napad. Tak do takeho zapaleneho hnisaveho mi vopchal tu ihlu na cistenie revala som ako drak od bolesti a aj tak bolelo dalej, tak potom zase ale rucne cistil. neviem ci tam este nieco je ale boli trochu ten zub. Dakujem vam zienky za odpovede

grettka
13. feb 2012

@opica89 to nie je zubar, to je obycajny masochista! ked si predstavim tu bolest (zazila som to, na zapaleny nerv mi nezabrala anesteza).. na toto by uz atb mat naordinovat, pretoze ak ide zapal na kost, tak nie je dobre. Tieto endodonticke osetrenia zubov nevie kazdy zubar robit dobre, a aj to nie je zaruka, ze zub bude nakoniec v poriadku. Skus si vygooglit "endodoncia" a prajem ti skore ustupenie bolesti.

martinka17
13. feb 2012

@opica89 okamžite zmeň zubára, zápal kosti...to je iné svonstvo, ktoré ohrozí tvoje srdiečko a môže aj bábo,. Preč od neho, už k nemu nikdy nechoď, to je čo za mäsiar?

opica89
autor
13. feb 2012

jaj idem sa zblaznit od bolesti ani paralen mi nezabera hrozne ale hrozne to boli ☹
@grettka no ma tam kopec certifikatov pan zubar na tieto endodonticke osetrenia že absolvoval. Dnes mi povedal, že liekmi ma dopovat nechce antibiotikami ale moja zenska mi dala bez problemov. Beriem Rovamycin od soboty ale nezabera ani to ☹ dakujem :(
@martinka17 neviem co je za masiara ale trapi ma hrozne ☹

hajanka
13. feb 2012

nie som zubar, ale takyto zapal moze prerast az do gangreny (ak sa mylim opravte ma) a na tu sa zomiera.
suhlasim s babami co pisu vyssie, to co za zubara ti to robil??????
chod k inemu!

opica89
autor
13. feb 2012

@hajanka no chodim k nemu asi len pol roka zevraj najlepsi zubar aky je v tomto meste. A ten kaz mam už dlhsie len sa tak nestastne spravil, že som ho mala medzi zuba na už zablombovanom zube a ta moja byvala zubarka mozno nebola daka specialiastka ale bola citlivejsia aj pristup mala iný ako tento.
joj zienky na nervy som z toho už. Kazdy den tabletky paralen aspon polka aby ma nebolelo inak si pomoct neviem od tej prisernej bolesti a o babatko sa velmi bojim :(

grettka
13. feb 2012

@opica89, mozno az teraz, ked to ten masochista vycistil, zacnu konecne tie atb ucinkovat.. je dobre, ze mas chapavu zensku lekarku v tomto. Neboj sa, chce to par dni cas, a malo by sa to ukludnit, pokial mozes, tak si chod lahnut, mne pomohlo k tabletke od bolesti len ist spat, az potom ta bolest polavila. Drz sa

hajanka
13. feb 2012

@opica89 panecku ☹ ja by som sa isla aspon poradit s inym, neni mozne aby ti na zapaleny zub nic nedal, moze sa ti od toho zapalit kost.
@drzubok ako by si to riesil? tehulku s takymto niecim. Viem ze kazdy pripad je iny a treba osobne vysetrit, ale aspon tak vseobecne. Ako sa da pomoct?

opica89
autor
13. feb 2012

@grettka no neviem po akom case zaberaju atb možno veru az teraz ked to vycistil :( spat sa mi neda mam 2rocneho certa tak až potom ked zaspi. dakujem

@hajanka on mi nedal ale moja zenska doktorka mi dala atb on ma nechce liekmi zbytocne trapit mi dnes povedal
neviem ci mu robi dobre sposobovat bolest alebo co ale neviem ake plany ma dalej so mnou

drzubok
13. feb 2012

@opica89
@hajanka podla toho co opisuje tazko povedat ci ide o periodontitidu(teda zápal okolia zuba pri už mrtvom zube - vtedy je zub obyčajne citlý na tlak a dotyk, alebo o fázu pulpitídy- teda samotného zápalu nervu a jeho fázy tzv.restpulpitídy ked casto z antatom.dovodov nedojde ku uplnemu odstraneniu zapáleného tkaniva. nevieme ani oaký zub ide. - ináč casto je to na sestkách, ale to len tak bez vyšetrenia. Ale pri tejto dg. nerozumiem atb- a práve rovamycínu???? takéto veci -teda pokial nie je opuch až až sa riešia bez atb

drzubok
13. feb 2012

@hajanka už som to dočítal celé - no neviem on asi vedel preco nedáva atb .- bez efektu práve pri pulpitíde

grettka
13. feb 2012

no mne zubarka po vybrati zapaleneho nervu povedala, ze mi moze dat atb, ako poseldnu moznost, keby zub stale bolel (vycisteny, uzavrety)

opica89
autor
13. feb 2012

@drzubok no on mi chcel dat tabletky už 2x ale ked som mu povedala, že som tehotna tak povedal, že mi neda. Injekciu mi nedal ani raz a dnes mi to robil už treti krat ja ten zub citim stale velmi ma boli aj ked mi tam tie tycinky hojive dava. Nevybral mi nerva dobre ani prvy a ani druhy krat. A asi ani dnes sa mu to nepodarilo kedze ma zub boli. Takze zajtra možem ist zasa a ta bolest je nehorazna ☹
moja byvala doktorka mi tam dala nejaku vlozku ktora mi umrtvila nervy a potom mi ich vybrala bez problemov. neviem ci by mi to aj teraz nemohol dat. a kolko korienkov ma 6 zub dole? lebo mne cisti iba dva

drzubok
13. feb 2012

@opica89 korienka dva ale kanaliky 3. a tie tyčinky -papierove čapy namočené v kde čom sa v modernej endodoncii velmi neužívaju

opica89
autor
13. feb 2012

@drzubok no tak kanaliky mi cisti iba dva teda. Moja byvala doktorka ked mi vyberla nerv mi nechala zub otvoreý nedala mi ani vlozku že si to mam vycmuckavat. boli ma už aj smerom dole na krk ☹ už som bez radna keby som nebola tehotna tak mi je to jedno tabletkami sa nadopujem ale takto trpime obaja a ten zapal sa len siri ☹

drzubok
13. feb 2012

@opica89 s urcitou pravdepodobnostou nenasiel tretí a ten bolí. ale v tom prípade sa to nebude šírit nikde, len to bude fest boliet

opica89
autor
13. feb 2012

@drzubok praveze jedne co mi cistí predný je uplne v pohode ale ten zadny mam zapalený a o tom tretom nic nevravel iba že ten je zdavy . Kaz som mala z boku medzi zubami na pravej strane. Ja neviem ako sa to ma robit ci cistit vsetky kanaliky alebo len tie co su poskodene

opica89
autor
13. feb 2012

@drzubok ja neviem co už robit dalej?! kedy to už prestane boliet. ty si zubar?

drzubok
13. feb 2012

@opica89 skus staru zubarku?

opica89
autor
14. feb 2012

no dnes som bola u mojej byvalej zubarke dala mi tam roztok ktorý ma sposobit aby mi nerv odumrel. s hrozou na mna pozerala ked som jej vravela co mi ten ,,odbornik,, robil, len krutila hlavou! dufam, že mi už konecne aspon toto pomože a ak nie tak už neviem ale viac už k tomu zubarovi nepojdem!

grettka
14. feb 2012

@opica89 super, ze si bola u zubarky, ta pasta, to je depulpin, nerv by mal odumriet, a zaroven to ma ucinok proti bolesti, na tvojom mieste, by som k tomu "novemu" zubarovi uz nesla, a vratila sa k povodnej zubarke

opica89
autor
15. feb 2012

@grettka no ja sa už k nemu ani nechystam kolko som mohla svoje telo aj babatko od liekov a on sa v tom asi vyzival. Zub ma sice boli ale ovela menej ako ked mi on robil nieco s nim. jaaaaj dufam, ž už budem mat konecne pokoj lebo toto je na zblaznenie pomaly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre