Ako často využívate výukové programy pre škôlkarov?

murcos
21. okt 2009

co na to hovorite? myslim konkretne skolkarov, malych skolakov..
mate doma? ak ano, ako casto ku nim deti pustate - inak by ma aj zaujimal vas nazor okolo temy
pocitac a deti.
ak mate chut, ozvite sa.

mobada
21. okt 2009

Každé dieťa napodobňuje rodiča. Takže, koľko tráviš pri počítači? Neskôr, ak ono začne používať tvoje slová, tvoje gestá, zľakneš sa svojho obrazu. Povieš si- veď toto presne robím...Ale teraz vážne. Mám školopovinné. No pre každého platí: zakázané chutí najlepšie. Takže svojej ratolesti to kľudne dovoľ s tým, že musí vedieť presne koľko pri PC môže tráviť času. Dodržaný termín bude odmenou na ďalšie hry a dieťa si vytvorí určitý systém práce, poriadku a odpočinku. Čo je pre nás bežné, to nás už neláka. Tak to funguje aj pri drobcoch. Všetko sa im časom presýti. Pozor, koľko dieťa sedí, toľko musí mať pohybu. A to platí a veľmi platí pre dospelých. Neseďme doma, ale zoberme deti von. Ovládať prácu na PC je teraz úplne normálne, povedala by som nevyhnutné. A deti sa rýchlo učia. Len im to musíme správne a opatrne nadávkovať, postupne s rozumom.My dospelí ich musíme naučiť systému práce- koľko, kedy a prečo sedíme pri počítači. Pre deti sú vytvorené veľmi zaujímavé a poučné programy. Nechaj na dieťa výber(z toho čo mu ponúkneš)-hru, kreslenie, písanie a iné.

murcos
autor
21. okt 2009

mobada dik za odpoved. otazku som nepolozila v suvislosti s mojimi ratolestami.
pred 9 rokmi som prekladala iste vyukove programy,zaujimalo ma, ako sa to rozbehlo......
a ako to bezi v sucasnosti. 😉 takze budem rada za kazdu odpoved
a danu dik tiez...pozriem si to

ginepra
21. okt 2009

mojej dcerke som ponukla take pekne vyukove cd Detsky kútik s ulohami od mysiaka Bonifaca a ma to velmi rada (rozpravky, omalovanky, orientacia, hry...) no perfektne
pustim jej to len obcas, aby s jej to velmi neobohralo
chcela by som aj ine - pre predskolakov. ale ani neviem, kde by som si ich mohla objednat... uvitam v IP navigaciu na tieto produkty

ivec79
21. okt 2009

skuste ovce.sk, urcite je to ucel a urcite budem upozornena, ale povedzte aki mate na toto nazor?

Cakalo som nejakeho filmarika s filmoskou, ci Matelka, si Kuka, ci podte s nami ci vieru, ci pribeh, ci krasnu rozpravku,,,,....

ginepra
22. okt 2009

je to trapneeee

murcos
autor
22. okt 2009

znamená to teda, že trh neponúka dostatok výukových programov?

ginepra
22. okt 2009

upresnujem - ovce.sk vo mne zanechali trapny pocit. ale tie vyukove programy - kde zohnat multimed. cd?

sue
22. okt 2009

Osobne si myslím,že škôlkarsky a predškolský čas by sa mal využiť na učenie úplne iných vecí ako je čítanie,písanie,počítanie,práca s počítačom... Myslím,že tento čas sa má využiť na "učenie" sociálne, kolektív a podobne.. na ostatné je čas v škole... kde sa inak bude nudiť,pokiaľ tam príde so schopnosťami,aké sme my mali tak ako druháci-tretiaci.

miskinadamko
22. okt 2009

ginepra ,sue 100% suhlas s vami

kisska
22. okt 2009

pozrela som si tie ovce - a podla mna je to celkom fajn, ale skor by som povedala, ze je to urcene starsim detom 8-10rocnym, zaciatok puberty, ked uz ficia na nete, mobiloch. Podla mna mnohym ani nepride, ze by tam mohlo byt nieco nespravne, pokial to nevidia a niekto to nepomenuje 😕

erikasadek
22. okt 2009

sue mal by sa vyuzit, ale doba je taka ze nase deti v takomto veku uz vedia dobre pracovat s pociacom citat pisat ja to hovorim za seba a mojho syna ten v 4 rokoch v skolke robi to co nase deti na slovensku 1 rocniku..!!
a co s atyka pocitaca hier tie maju aj v skolach v nauke..

v skolach sa pouziva coraz viac high tech. tabule skoro vymiznu a amiesto nich su , nove , ktore , ked pise ucitel, virtulne, v predu , automaticky sa zobrazuje ziakom , an ich pocitacovych obrazovkach.. 😀
vyhoda nepisu poznamky.. 😉
a druha je to rychlejsie ziaci reaguju..

je to tak, buducnost patri takymto naucnym hram..aj ked to srdce zviera niekedy.. 😉

erikasadek
22. okt 2009

no pozrela som si tu stranku syn sa zahral... pexesso.. cas 1 30 taze zvaldne to aj 4 rocne dieta. 🙂
celkom zaujimave.

kacena4193
22. okt 2009

ja by som priala výučné hry, ak poznáte dobré internetové stránky s poučnými hrami, pridajte ich sem. Moja dcéra hráva počítačové hry na internete rada a myslím, že tak získava aj základné zručnosti s počítačom. Pri počítači zostáva len hodinku, potom sama odíde, takže to nepovažujem za problém. ovce.sk ma nezaujali

murcos
autor
22. okt 2009

dievcata, ja som tuto temu otvorila, aby som si urobila obraz.
jasne, ze skolkar sa ma ucit niecomu inemu, zial zijeme v dobe, v ktorej zije...a osobne by som uprednostnila vyukovy program pred tv. (ale to je opat ina kapitola)
u nas je normalne, ze v skolke frci pocitac, v zakladnej tiez, (v skole stoji v kazdej triede) a obavam sa, ze za par rokov nase deti vymenia knihy za notebooky. je to smutne, ale zanedlho asi realita

kisska
22. okt 2009

erika - viem, ze tema je o niecom inom, ale myslis, ze taketo deti budu vediet pisat? Ja mam sama so sebou taku skusenost, ze ked som zacala chodit na hodiny, kde som si musela robit poznamky rukou, tak som bola uuuplne mimo a moj rukopis vyzeral katastrofalne... Potom som si uvedomila, ze okrem par listov 2-3x do roka a zoznam veci na nakup, tak uz par rokov vobec nepisem a podla toho to aj vyzera... Vsetko ostatne robim na compe... tak ako to za chvilu budu aj deti v skole 😒

murcos
autor
22. okt 2009

kisska, dobra otazka.
ja sa pytam ...ako bude svet vyzerat, ked budu mat nase deti nas vek_
moje uvahy skoncia väcsinou zanikom civilizacie. blbe ne? 🙂
ale ak ten vyvojpojde nadalej touto rychlostou asi z nich budu len technicky gramotny.....

kisska
23. okt 2009

nasla som medzi reklamami vpravo stranku potestedeti.sk a vyzera to celkom zaujimavo. Nie su to zrovna naucne veci, ale celkom zaujimave ako stravit s detmi volny cas a este pocvicit tvorivost, zrucnosti a uzit si zabavu. Uz sa tesim, ked bude Adam vacsi a dostane do ruky noznice 😉

sue
23. okt 2009

...keď viete, že to tak bude tak či tak, tak načo to podporovať aj doma? Nestačí to keď už, tak v škôlke a škole? 😕

mirka414
27. júl 2010

my zijeme vo Svajciarsku a som opatrovatelka deti (http://tageskinder.blogspot.com/ ) a moje deticky si oblubili velmi hry od Vtech http://vtech.de/produkte/vsmilemotion/konsole.php objednala som im aj sadu na malovanie a tie kazety su uplne spickove deti sa ucia jazyk,geometricke tvary a najnovsie na zimu nam pride aj http://www.mytoys.de/Vtech-V-Smile-Lern-und-Tan... ked si precitate referencie tak su to skutocne velmi oblubene hry.samozrejme vsetko s mierou a az po odsuhlaseni ze rodicia dovolia hodinku sa hrat.

danka_ba
16. nov 2010

ja si myslím, že ak deti vidia rodičov a v škole a v škôle učitelkya pri pocitaci tak sa im chcu vyrovnat a robit co ony 🙂
a ked sa naucia s pocitacom manipulovat tak im to neuskodi ... jasne ze vsetko s mierou 🙂