Ako postupovať pri zariaďovaní akvária?

8. feb 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
Registrovala sa 10. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1174 príspevkov. Okres Martin.
 ahojte. plánujeme detom kúpit rybky ale nevieme ako začat a čo nám treba. viete poradit? emoticon
2. jan 2010 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
1 2 3 ... 5
fotoportrét
fotoportrét
marianka79
10
Registrovala sa 6. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5723 príspevkov, 1 album a 1 článok. Má 11 priateľov. Trnava, okres Trnava.
 no to som aj ja zvedavá lebo tiež planujem kupit akvarko
2. jan 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
helenkasabinka
32
Registrovala sa 5. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 27833 príspevkov. Má 34 priateľov. Nitra.
 najlepsie su gupky,ktore su nenarocne alebo aj zavojnatky,my mame 180 litrove akvarko a moc druhov rybiciek v nom emoticon
2. jan 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mywiel
10
Registrovala sa 27. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 15956 príspevkov. Má 11 priateľov.
 V obchode ti poradia najlepsie...ale bude sa ti chciet aj cistit? emoticon
2. jan 2010 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
helenkasabinka
32
Registrovala sa 5. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 27833 príspevkov. Má 34 priateľov. Nitra.
 mywiel a na co cistit? dnes su uz filtre do akvarka,takze absolutne nemusis cistit akvarko emoticon treba len dobry filter a je to emoticon
2. jan 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mywiel
10
Registrovala sa 27. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 15956 príspevkov. Má 11 priateľov.
 A nestoji to vela?
2. jan 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
Registrovala sa 10. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1174 príspevkov. Okres Martin.
 ved vari dve rybky zvládneme emoticon ja viem že to treba čistit a tak ale neviem či treba filter ale aký na dve rybky? či živé rastlinky a tak
2. jan 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mywiel
10
 Myslela som ten dobry filter ci to vela nestoji...
2. jan 2010 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mywiel
10
 Matica to vies vzdy zacinas s dvomi a potom nevies kam ich dat... emoticon
2. jan 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
Registrovala sa 12. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1475 príspevkov a 1 album. Má 27 priateľov. Martin.
 samozrejme potrebujes akvarko , teplomer , filter cize kyslik, kamienky alebo strk alebo co chces nejake tie ozdobky kamienky, musle atd, rstlinny vodne a svetlo a kedze ste nemali rybky nikdy odporucam skalare a gupky niesu narocne a velmi radi sa rozmnozuju gupky

mi teraz mame rybycky prisavniky a zlate rybky zavoniatky ktore nepotrebuju kyslik

ak mozem odporucit nekupujte v tescu rybycky od tial nam vydrzali strasne malo mm kupil 23.12 .2009 a uz 25.12 nam zdochla jedna a druha dnes

a ked sme mali velke tak sme si doniesli nejaku plagu a vsetky nam podochli aj nejaku pliesen sme si dotrepali

nam sa krasne rozmnozuju prisavniky a vsetky nam takto pokapali bacha na to kde kupujes rybky matica emoticon
2. jan 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
Registrovala sa 12. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1475 príspevkov a 1 album. Má 27 priateľov. Martin.
 a zabudla som na sitko
ked budes cidtit aby si ich mala ko dat do nieco ineho
2. jan 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marianka79
10
Registrovala sa 6. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5723 príspevkov, 1 album a 1 článok. Má 11 priateľov. Trnava, okres Trnava.
 matica dve rybky samicu a samca a oni už vedia ako sa rozšíritemoticon emoticon emoticon
2. jan 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 presne a fakt gupku tie radi prisavniky tiez ale tie aj radi svinuchy vyskakuju s akvariek emoticon emoticon emoticon
2. jan 2010 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 matica a urcite nie nasom mt tescu
2. jan 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
 lamada ja som chcela tie zlaté rybky (šak nech už teda aj niake želanie splnia hihihi)
mywiel, marianka najlepšie pár rovnakého pohlavia emoticon aby som za chvlíu nemala rybníky emoticon
pôvodne som chcela tú rybku nemo a doru ale to ma prešlo( je to náročné to my bolo povedané )
2. jan 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 matica nemo je dost narocny lebo musi mat slanu vodu jak nam vraveli akvaristike neodporucam mat len dvoch samcov musis mat aspon jednu samicku no my sme mali aj bojovnice a to si mala vidiet ked sa samec zbadal v zrkadle to bolo konecna ten sa trieskal do akvarka ale aky bol pekny ked sa celuy tak povystieral

no zlata rybka nam splnila zelanie vydrzla stedry den ale v pondelok utekam do mesta do chovproduktu tam som bola vzdy spokojna a tam kupis vsetko aj ti poradia ktora je taka najsamlepsia varianta
2. jan 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
 a dve by potrebovali aké velké akvárko?
2. jan 2010 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
olivova
5
Registrovala sa 25. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 933 príspevkov. Má 9 priateľov. Okres Žilina.
 idem sa vas opytat - ja som cez sviatky menila v akvarku vodu - bohuzial, nechala som to bez dozoru, a moj manzel im nalial o 8 stupnov teplejsiu vodu, ktora samozrejme po 1 dni klesla na svoju stalu hodnotu...Vsetky ryby nam do 3 dni skapali. Preco? bolo to sposobene tou teplotou alebo tym, ze sme vymenili uplne celu vodu za cistu? Mi ich bolo luto... emoticon
2. jan 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
191
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 21011 príspevkov. Má 63 priateľov. Ivanka pri Dunaji, okres Senec.
 gubky,neonky,tetry....

olivova emoticon emoticon emoticon by ma nasralo no s teplotou to asi nesuvisi...vzdy vymienaj len maxim polovicu
2. jan 2010 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
Registrovala sa 6. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6248 príspevkov. Má 1 priateľa.
 olivova,to ze ste menili celu vodu nevadi,skor ten sok z rozdiel.teploty vody. emoticon
my mame 300l,a 1x do roka menine komplet vodu,s tym,ze premyvame komplet strk,a ryby su zatial v druhom akvarku,a teda este ani jedna sa nevykoprcla,a to ich davame este v ten den do "noveho "akvarka. emoticon
3. jan 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 matica zalezi koko rybieciek ak na dve tak staci 10 litrove

olivo co ste ich uverarili ved voda mam mat maxim 25 stupnov preboha ale kayda rzbka ma inu teplotu rada takye kup knihu a uvidis moja stava sa

babz mi vimiename kompletne vodu rzbickz dame do flaskz a viumivame aj strk a tak takye pohoda a tiey zalezi kde kupis ie rybky moja
3. jan 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
 díky baby emoticon
3. jan 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
olivova
5
Registrovala sa 25. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 933 príspevkov. Má 9 priateľov. Okres Žilina.
 lamada181 - som ich naucila na teplotu vody cca 19 - 20 -21 stupnov. Dokonca aj skalare boli odolne...Som bola tak pysna, ze sa aklimatizovali - som vycitala ich teplotu okolo 24-28 stupnov. Po vymene vody bola teplota 28. Taku chudatka u nas nemali...Tak neviem - ja si len myslim, ze to bolo teplotou vody...Ale teraz kukam - krevety a jeden prisavnik prezili aj ten sok...no, aspon viem, ze manzelovi uz nedovolim menit vodu....my mame 80l akvarko
3. jan 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 teda oliva mi sme mali velke ale kedze sme kupili jednu rybku v tescu raztak sme si don zaniesli pliesen a nejaku chorobu a na druhy den rybky vsetky kaput
at o sme mali ze prisavnikov parik a ti mali cca 30 malich ak nie viac co sa tak mnozili a to vraj je problem ich nozit mi povedali chov produkte
ti co su to tie krevety to som este asi nemali teda musim vyskusat len teraz mame take malinke lebo sa ideme stahovat tak som nechcela velike ale potom bude zevraj velike teda

ti a napis mi nieco o tich krevetach aj mm zaujima
3. jan 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 matica neni zac moja uz musim zabehnut na nasu temu mt
3. jan 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
helenkasabinka
32
 no skalare su velmi narocne rybky,pri prenose do ineho ak akvarka a ak nemaju vhodnu teplotu hned podochnu,neraz som s tym mala zle skusenosti...

urcite gupky,zavojnatky,prisavnickov a pancierovnickov emoticon .....a rastlinky odporucam len umele,kedze zive rastlinky strasne moc spinia vodu a vytvaraju riasy v akvarku a spinia aj sklo na zeleno emoticon

olivova urcite to bolo tou vymenou vody emoticon teplotou nie ale nikdy nemen celu vodu v akvarku ale maximalne len polovicu emoticon

lamada ja mam prisavnickov asi 7-samozrejme ze samcov a samicky ale tie sa mi zatial ani raz neokotili emoticon ale pravidelne sa mi kotia molynezie a gupky emoticon tym sa veru statocne dari emoticon ale radsej ich vzdy kotne rybky davam do porodnicky a male okotene rybky potom putuju do maleho 60l. akvarka aby tam pekne dorastli bez toho aby ich vacsie rybky zjedli emoticon
3. jan 2010 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
Registrovala sa 6. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6248 príspevkov. Má 1 priateľa.
 helenka,ale no? skalare narocne ryby? emoticon to je ryba pre kazdeho zaciatocnika. emoticon
k rastlinam...nie je nad zive rastlinky,ako nejake"umele vechte"/pardon za vyraz/ emoticon
krevety nam jeden cas urobili mamutiu sluzbu,ked sme si od kamosa doniesli s novymi rastlinkami slimaky emoticon emoticon /boli premyte,ale aj tak sa prepasovali/,a krevety a panciernicky ich krasne vyzrali.
matica,neviem ake rybky chcete,ale pre mna je gupka,zavojnatka len taky "plevel" emoticon
neviem no,ale nam sa zatial vzdy vsetky ryby bez problemov rozmnozovali/skalare,diskusy,prisavniky,africke cychlidy/,a nikdy sme ziadne nedavali na vyter do druheho akvarka.
vela zalezi od krmiva,ci im nedavas len nejaky lacny"bordel".... emoticon
3. jan 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lamada181
25
 helen no mi sme to tiez tak robili ze sme davali vedla ale prisavnikov nechytis nam sa schovali do musli a tak takze boli vzdy schovany v bezpeci
no mi sme v pohode menili vzdy celu vodu ale nechali me chvilu odstat zas pravda no ale zalezi od vdelkosti akvarka ked sme bola mala tak sme doma mali fakt velke akvarko a oco tiez stahoval len tak do tristvtre ale raz do roka cistil kompletne
3. jan 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
helenkasabinka
32
 roasha tak asi pre kazdeho je ina ryba narocna a tie "vechte" pre zaciatocnika urcite nie su dobre,kamoska mi roky robi v chovprodukte a nieco mi poradila za co jej dakujem.......a odvtedy nemam so 180 litrovym akvarkom problemy emoticon emoticon emoticon

a gupky a zavojnatky tiez su super...ale hadat sa urcite nebudem kedze aj my mame kopec druhov rybiek no len som opisovala co je najlepsie pre zaciatocnika.....takze asi tak emoticon
3. jan 2010 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matica2
1
 ahojte
tak máme to akvárko emoticon tam kde sme ich kupovali nám povedali že najprv máme vodu nehat odstát dva dni a to sme nehali a dnes sme kúpili rybky ale sa nám zdá voda akási kalná má to tak byt zo začiatku?
16. jan 2010 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
helenkasabinka
32
 matica no a mate tam filter? a co vsetko je v tom akvarku? myslim kamienky,rastlinky..... emoticon
16. jan 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1 2 3 ... 5

Populárne albumy