Ako postupovať pri zariaďovaní akvária?

matica2
2. jan 2010

ahojte. plánujeme detom kúpit rybky ale nevieme ako začat a čo nám treba. viete poradit? 😉

vinka
31. máj 2012

ja som aj niekde na nete vo fore sa dočítala,že jednému tiež takto kapali ryby a zistil,že to z nejakej dekorácie plastovej.vybral to a vymenil vodu a bol pokoj.To ide zajtra robiť meniť vodu. 😒

kathynka
31. máj 2012

@trixi hm, tak to je smutne, ze kvoli nedockavosti pokapu potom vsetky rybky ☹
@vinka no sak to bolo to, co som ti hovorila pri tom plavani pod hladinou, ze sa dusia...cize su tam dusicnany...akurat som nevedela este o tej plastovej veci...

kathynka
31. máj 2012

pozrite si toto, to vam moze tiez pomoct:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/103211807...

vinka
31. máj 2012

@kathynka no šak som to ani ja nevedela,že čo za chujovinu m al v akvárku.Ako by ma nenapadlo hned,že budú mať niečo v akvárku čo škodí rybám.Bo muž potom pozeral na nete a nič takého tvaru nenašiel.a vyzerá to jak plastová flaša rozpustená tak všelijak.To napadlo muža môjho,že plastová flaša.No uvidím čo sa udeje teraz 😕 Ježiš bodaj by už pokoj bol bo už ma to prestáva baviť.A nakoniec aj do penazí to ide.

vinka
31. máj 2012

no kúpil nejaký prípravok,že ked sú toxíny tak zničí ich ak tam niesu nič sa rybám nestane.Držte palce nech tgo už prežijú.A tú ozdobku dám potom psovi rozkusať 😀 😀 😀 😀 😀

kathynka
31. máj 2012

@vinka tak hadam uz nieco zabere...daj pozor, aby ti to aj psa nepriotravilo 😀

vinka
1. jún 2012

@kathynka no ráno som mala plný stav v akvárku.tak uvidím ako budú pokračovať.len teraz neviem ked som dala ten prípravok či môžem dnes alebo zajtra im vymeniť vodu 😕

kathynka
1. jún 2012

@vinka a na navode nie je nic napisane? ja pripravky nepouzivam ziadne, takze v tomto sa nevyznam...ale do zajtra to podla mna vydrzi...

vinka
1. jún 2012

Hlásim,že stále mám plný stav.ja si myslím,že to tá kravina mi urobila šarapatu v akvárku.A všimla som si,že ryby aj plavú nižšie jak po povrchu

vinka
2. jún 2012

No ja mám stále plný stav a dokonca je vidieť,že sú také živšie.To isto tota kravina mi narobila šarapatu.človek by nepovedal,že niečo také sa môže stať 😒

vinka
6. jún 2012

takže u nás sa nič nezmenilo rybky prestali hynúť.jedna hlúposť narobí tolko šarapaty.Už som zas o niečo múdrejšia.Dokúpili sme ešte 3 rybky nech sa ich tam hýbe viac.Môj muž si kúpil do akvárka krevetu a mu skapala.Toto už asi sakúšať nebude.Máte niekto v akvárku krevetu? 😕

medvedik21
23. aug 2013

ahojte..ako mam chovat prisavnika..moje živorodky a mecune boli chore tak som ich liecila baktopur a chuda mi zdochol prisavnicek..neviem ci mam vela okyslicovat ci priskrtit filter..a kd su ostatne rybky chore ci by vydrzal bez okys. v inej nadobe

lubikan
23. aug 2013

@vinka vod kreveta je morsky zivocich,ci nie?? 😕

masinka
23. aug 2013

@medvedik21 ahoj, prisavnik znesie takmer vsetko, okrem kadejakych lieciv ☹
takze nabuduce pri liecbe ho radsej daj docasne mimo.
neviem odkial si, ale ak by si mala cestu cez Bratislavu (alebo niekto znamy), tak ti mozem par prisavnikov darovat - nedavno sa nam rozmnozili 😀

medvedik21
25. aug 2013

jeej gratulujem..bohuzial nemam cestu ☹ .. ale vydrzal by teda i v neokyslicenej nadobe mimo.. nemam totiz možnost dat do ineho akva.. no mam este taky jeden filter uplne zakladny akurat bublini ako divy lebo nema korekciu prietoku..co by si odporucala? 😕

kathynka
25. aug 2013

@lubikan su aj sladkovodne krevety 😉

vinka
8. feb 2014

@lubikan sú už kadejaké krevety.aj sadkovodné.to bola sadkovodná.Len neviem či som jej ja nepošodila ked som ju prekladala do akva