Bicykel verzus odrážadlo pre dvojročné dieťa

bronula26
22. máj 2012

ahojte...
potrebovala by som poradiť. mám 2-ročného synčeka a chcela by som pre neho odrážadlo... alebo radšej bycikel?
😅 máme odrážadlo - trojkolesovú motorku, rozmýšľam nad dvojkolesovým odrážadlom - tzv. cvičným bicyklom, alebo mám radšej hneď kúpiť riadny bicykel?
a aká veľkosť, 12? aká značka bicykla? a aké máte skúsenosti s pomocnými kolieskami, použiť ich či nepoužiť?

sisaha
22. máj 2012

@bronula26 tak neviem ako tvoje dieta, ale moje nebolo schopne v dvoch rokoch otacat na bicykli pedalmi a vlastne to nevie doteraz a to bude takmer 3 roky.
Predavaju aj cvicne bicykle bez pedalov - to je mozno najvhodnejsia priprava neskôr na riadny bicykel

lucia1234
23. máj 2012

ahoj, môj malý má 2 roky a behá zatial na motorke, ale chcem mu kúpiť dvojkolesové odrážadlo, na ktoré sa dajú dokúpiť pedále a je potom s toho normálny bicykel.

sidon
23. máj 2012

@bronula26 my sme mali 12" bycikel v cca 2 rokoch, mala sa na tom naucila pedalovat. Kupili sme aj byciklove odrazadlo (first bike), na tom jej to ide super, uci sa drzat rovnovahu. Mame aj 16" bicykel, na tom ju planujem uz ucit naostro bicyklovat bez pomocnych koliesok. Podla mna su tie najmensie 12" bicykliky skôr len na rovinu, do parku. Na vacsich kolesach sa lepsie jazdi, aj sa lahsie nauci bicyklovat, kedze nemusi tolko slapat.

mat_ka
23. máj 2012

ahoj. podla mna pre 2 rocne dieta je na ucenie bicyklovania priskoro. je toho priliz vela co si musi nacvicit. rovnovaku, riadenie, brzdenie. Mimo ine bicykel je na male ci uz 2 alebo aj 3 rocne dieta strasne ale strasne tazky.
Nasi maly nemali ani 3 kolesovu motorku a hned isli na odrazadlo Strider - uz asi ako 1,5 rocny. Naucili sa hned drzat rovnovahu a tym ze je Strider strasne lahucky, ho dieta velmi lahko zvladne a my sa nemusime tahat s tazkou obludou. Starsi mal 4 roky a kedze je trosku mensi kupili sme mu 12" detsky bicykel ridgeback MX12 ktory ma volnobeh a 2 packove brzdy. ale rozhodovali sme aj ci mu nekupime 14" - nie je taky maly ako 12 a zasa nie taky velky ako 16. Kedze na odrazadle vie perfektne zastavit nohami na zem a takisto sa aj rozbehnut mu nerobi ziaden problem. Zacat pedalovat sa naucil asi po 30m. Bicykel s volnobehom vrelo doporucujem !!!
kupili sme ho na vystave u active-one.sk

hybridoy typu odrazadlo s pridavnymi pedalmi su podla mna stale iba v experimentalnej rovine a asi nikdy dokonale nebudu schopne nahradit ani odrazadlo ani bike. na odrazadlo je to tazke a poriadny bicykel s toho tiez nikdy nebude.

monika127
23. máj 2012

ahoj,môj malý dostal bicykel na 2 narodeniny. Tiež sme zvažovali dvojkolesové odrážadlo ale nakoniec sme sa dohodli na bicykli,teraz má 2 roky aj 5 mesiacov a to už asi 2 mesiace bicykluje a ide mu to perfektne takže kúpu nelutujeme...

mat_ka
24. máj 2012

podla mna na 2 narodeniny patri odrazadlo. na bicykel je myslim priskoro. to ze sa nauci dieta bicyklovat je jedna vec a je to chvalyhodne, ale by ma zaujimalo kam az tak 2,5 rocny chlapec na tom biku prejde a kto sa potom s tym bicyklom taha ked ho to prestane bavit.

odrazadlo je vec ktora je stale po ruke, zavesene na kociku, stale hodene v aute - je to proste dopravny prostriedok nasich deti.

bronula26
autor
3. jún 2012

ahojte... dakujem za kazdy nazor ;) nakoniec som sa rozhodla pre cykloodrazadlo, vcera som ho objednala z netu, k tomu prilbu a chranice, nech sa maly nepoudiera... asi na ten bicykel ma fakt cas 🙂

cinocka
14. jún 2012

@bronula26 - ahoj, prosim ta ake odrazadlo si nakoniec kupila?? a ako maly, je spokojny?? tiez teraz riesim ake mu kupit 😒

bronula26
autor
12. aug 2012

@cinocka, prepac ze az teraz, neviem, možno si už malému aj nejaké to odrážadlo kúpila, ja som sa rozhodla pre Worker odrážadlo, je ľahké a malému sa páči, len ešte sa neodráža, len sa tak skôr posúva 😀

mat_ka
13. aug 2012

@bronula26 wow, pozerala som ze worker ma 4,5 kg, fuuu - tak to teda zasa az take lahucke nie je 😉 napr Strider ma 2,9. ale super ze si sla do odrazadla, urcite to malemu pomoze na bicykel bez pomocnych koliecok. kolko ma tvoj maly ? aj ti dociahne na zem, vidim ze sedanka je nastavitelna az od 40 cm

cinocka
13. aug 2012

@bronula26 - dakujem, jj uz mame davnejsie kupene...a vybrala som Spartan, maly na nom uz paradne jazdi....najvacsia sranda (prenho 😉 ) je ked sa spusti dole kopcom s nohami hore 😝 😀 😀

bronula26
autor
27. sep 2012

@mat_ka, worker ma 4,5 kg? až? neviem, ale maly ho zodvihne hravo, otoci si ho do smeru, ktorym chce ist, a uz frciiii ;) no maly ma teraz 2 r. a 5 mes., kupili sme mu ho v juni, vtedy dociahol len na spicky, dnes uz dociahne na cele chodidla ;) a ja len pozeram a nechapem, ako na nom uz jazdiiii. urcite nelutujem jeho kupu, a mozem ho len a len doporucit ;)

bronula26
autor
27. sep 2012

@cinocka, pozeram, ze tvoj malinky je rovnako "stary" ako moj maly ;) noooo, moj maly tiez na nom uz paradne jazdi, a tak ako ty pises, pusti sa dole kopcom a nohy dohora ;) aspon sa rychlejsie naucia na bicykli bez koliesok, dufam 😀

zelmirka1
4. okt 2012

odporúčam odrážadlo, moj malý sa naučil na odrážadle (bicykel bez pedálov) okolo 2,5 roka, využili sme ho veľmi veľa. Bicykel sme kúpili keď mal 3,5 a začal jazdiť vďaka tomu že sa naučil rovnováhe na odrážadle hneď bez pomocných koliesok, ale je to samozrejme individuálne kedy sa to dieťa naučí. Pre dvojročné bude bicykle ťažký na pedálovanie, určite by som išla do motorky alebo odrážadla.

borabora11
6. apr 2015

@lucia1234 Ahoj Luci, ak sa mozem spytat, ak sa vola to cvicne odrazadlo na ktore sa daju dokupit pedale a je z neho bicykel co si popisovala?

shmoulinka1
9. apr 2015

@borabora11 aj mna by to zaujimalo 🙂

lucica
15. nov 2015

@mat_ka dobrý den citam forum sice uz starsie a spominate ze ste bicykel kupili na vystave. Prosim kde byvA VYSTAVA KDE TAKETO DETSKE BICKYKLE vystavuju. dakujem

activeone
18. nov 2015

@lucica Lucka - vacsinou nam zostavaju bicykle ci odrazadla po zavodoch alebo promo akcii.
Vzdy sa u nas ale najde nejaky rozbaleny, testovaci kus. napis nam prosim do spravy. Sme TN.

lucica
18. nov 2015

@activeone Dakujem, chcela som od vas detsky bickyle 14, ale zistili sme ze malemu je este velky, tak potrebujem 12 a ten co ponukate je dost tazky podla mna. Tak sme vybrali inde, ale akonahle pojdeme na vacsiu velkost obratim sa na vas. Bude sa jednat konkretne o early rider alebo woom 🙂 ak sa vám náhodou nerozšíri ponuka lahkých bicyklov. Nechcem totiž pre 15kg dieťa kupovať 8-10kg bicykel aké sú bežne v cyklo obchodoch v ponuke. Ide mi o to aby bol bicykle čo najlahší. Moje kritéria dokonale splna bicykel earlyrider, len bohuzial zacinaju na velkosti 16 🙂

ivankad
25. júl 2016

Naša dcérka mala problém s bicyklom a keď vyskúšala odrážadlo nevedeli sme ju z neho dostať. Kupovali sme Puky a neľutujeme. Oveľa rýchlejšie sa naučila držať stabilitu a aj sa menej bála, lebo predsa len pri bicykli už musí aj pedálovať a to je asi veľa neznámych hneď naraz 🙂 To aké sú druhy je pekne zhrnuté v tomto článku http://www.mojaposilka.sk/detske-odrazadla-vyho...

lilu74
25. júl 2016

Tiez to riesime a vyhralo odrazadlo, maly si aspon nacvici stabilitu kt.na motorke velmi nepotreboval a bude mat lahsi prechod na bicykel😉

culia1
25. júl 2016

Neviem,mozno mas velmi pohybovonadane dieta,ale moj mal cez 3 roky ked pochopil co vsetko ma robit na bicykli. Dovtedy jazdil na odrazadle (od 2 rokov) a potom len presadol na bike bez pomocnych a siel ako strela, rovnaky postup mam s mladsim synom, od 2 rokov si lieta na odrazadle.

lilu74
31. júl 2016

@culia1 ano, to je pravda, on je pohybovo velmi zdatny, sikovny a ucenlivy a nicoho sa neboji a ide a skusa, tak preto som rozmyslala preskocit motorku a kupit rovno odrazadlo

jahodka11
31. júl 2016

Odrazadlo!!! Osvedčené pri 2 detoch, obidve sadli potom na bicykel a isli...bez koliesok, bez učenia, na odrazadle sa naučili udržať rovnováhu, urcite odporucam! Fakt to nie su vyhodené peniaze, my mame odrazadlo Puky, ale su aj ine značky... 🙂

lilu74
8. sep 2016

a kedy dat dieta na bicykel? s pomocnymi kolieskami? okolo 3rokov by uz aj mohol vediet tocit nie? maly ma 2 a pol a nejako sa mu do pedalov na traktoroch a inych vozidlach tlacit nechce 😒

lucica
8. sep 2016

@lilu74 sne moj nazor dat drazadlo bez pedalov, na nom sa nauci stabilitu udrzat a potom okol 3,5 rka skusit bike s pomcnymi kolieskami ak chcete, ale podla mna zvladnej aj bez pomocnych. My sme dali pomocne na cca 2 mesiace, lebo sa nechcelo malemu tahat do pedalov, ale dali sme az v 3,5 roku, potom sme dali po cca2 mesiacch dole pomocne a za 1-2 min jazdil sam, lebo nemal problem s rovnovahou ktoru sa naucil drzat na odrazadle. Tie traktriky...nemaju dobre pedale, su moc vpredu...nie je to ako bike, moj maly nevedel na takm jazdit a teraz bude mat 4 a uz par mesiacov jazdi bez pmocnych koliesok na bike

lilu74
8. sep 2016

@lucica dakujem pekne, ano to sme riesili s manzelom, ze vsetky pedale su dost daleko - vpredu. a skusime najprv to odrazadlo a neskor postupom casu bicykel 😉

evittam
8. sep 2016

@lilu74 My sme kúpili 2v1 - je to cykloodrážadlo a neskôr sa dajú primontovať pedále a je z toho bicykel. 😉

lilu74
9. sep 2016

@evittam mozes mi prosim napisat znacku?alebo aspon poslat link?dakujem😉

evittam
9. sep 2016

@lilu74 Ahoj, no ja som to kúpila od kamošky. Takéto:
https://sport.bazos.sk/inzerat/64912996/Detsky-...