Hračky vláčik Tomáš. Poradí mi niekto?

lindulienka
1. okt 2010

Ahojte, chcela by som poradit ohladom vlaciku Tomas. Planujeme na Vianoce kupit dcere tento vlacik aj s nejakym prislusenstvom. Sme vsak zmateni roznymi rozmermi vlacikov a kolajnic, v roznych cenach 😖 . Chcela by som poradit, co je s cim kompatibilne a cenovo najvyhodnejsie. Vopred dakujem za kazdu odpoved 😵

sjuzi
13. okt 2010

Ahojte kočky, tak hlásim sa aj ja, tiež máme doma veľkého Thomas maniaka.
My máme doma aj Take Along aj Track Master (ale ešte tú s modrými koľajnicami). Totiž omylom mu neter kúpila v UK dráhu TA namiesto TM... tak máme oboje... A veľa koľajníc a príslušenstva k Track Master sme dokúpili za super cenu od jednej kočky z UK, ktorá ju rozpredávala... Hráva sa s oboma dráhami a niekedy aj súčasne, už si vie krásne postaviť dráhy sám a na Track Master sa mu páči, že vláčiky idú samé. A zase s Take Along mám pocit, že sa vydrží hrať dlhšie, lebo sám to musí posúvať. A občas si to pomieša a hrá sa so všetkými naraz ako aj na fotke... 😀
Teraz sa začína hrať už aj tak, že rozpráva za vláčiky, niekedy ma posiela preč z izby, že maminka, nechaj ma, ja si tu rozprávam... 😀
Nálepky na stene máme i my, tiež Tomášove pyžamko, niekoľko tričiek, u jednej baby na mmb som objednala aj nažehľovačky, tak som mu dala aj na tepláčky, mikinky, čo nosí do škôlky. Slipy, ponožky, no všetko s Tomášom, až niekedy mám pocit, že to už preháňame.
Tiež má rád akékoľvek vláčiky, páčia sa mu aj tie Chuggington... A máme tie knižky čo sú vždy na rok 2010, 2009 a tie čítame donemoty dokola... Chodíme aj pravidelne na stanicu pozerať vlaky, no mánia ako má byť...

Inak dobrý výber kovových mašiniek z TA majú v Bubline v Auparku, majú tam skoro všetky... A vraj aj v Tescu Extra (v Petržke) dostali teraz nový tovar, ako chystajú vianočné darčeky...

My si ešte často pozeráme túto stránku, tam vidno, koľko ich je veľa a ktoré sú nové... 😀 😀 Veď aj my máme doma už peknú zbierku... 😅
http://www.thomasandfriends.com/uk/Thomas.mvc/E...

zuzul1310
13. okt 2010

@sjuzi to už áno, tiež super mánia, nechcem vidieť môjho Danka keď bude mať tri, už taraz pozná mená všetkých 30 vláčikov čo máme, proste sila, naozaj super hračk. Ja som sa tiež rozhodla že malému aj na vianoce kúpim len ďalšie sady koľajníc Take Along, nemá význam vymýšlať mu iné hračky, lebo s týmto jediným sa strašne krásne vyhrá.
Tú billu musím omrknúť tiež, či to majú aj u nás a ešte asi zájdeme aj do tesca do mr, či tam majú už vianočný tovar, ak áno tak určite tam veľa vecí nájdeme.

sjuzi
14. okt 2010

@zuzul1310 my sme mu prvý vláčik kúpili, keď mal 2 roky, bol to James... 😀 z Track master a odvtedy to začalo... a stále drží. Ale je to zlaté. A výhodou je, že rodina už nemá problém, čo malému kúpiť, keďže k tým dráham je toľko kadejakých doplnkov. Stačí sa ho spýtať, Miško, ktorý ešte nemáš? A už recituje... Už som ho aj kamerovala, lebo tiež vie všetky mená naspamäť... 😉 😀

zuzul1310
14. okt 2010

@sjuzi ako dvojročného ho bavil Trackmaster? Danka nebaví nič čo nemôže sám posúvať po kalajniciach, takže okrem Take Along zatiaľ nekupujeme nič. Drevená dráha sa mi nepáči, dnes sme kúpili Fisher Price Take and play
http://www.biga.sk/hracie-sety-s-vlacikmi/fishe...
malému sa to páči, takže už máme jednu veľkú dráhu poskladanú doma a jednu u našich, včera dostal k narodeninám od našich depo a to sme museli z domu ráno zobrať k našim a večer to zasa teperíme domov, proste sranda. Na Vianoce mu chcem kúpiť toto
http://www.biga.sk/hracie-sety-s-vlacikmi/thoma...
a ešte som pozerala toho tomáša s vodnou vežou kde sa dá tomáš nabiť a potom chviľku ide . myslím že to nieje mánia len pre naše decká, ale pre celé rodiny, moji rodičia aj my poznáme všetky vláčiky čo máme, aby sme náhodou nekúpili duplicitne 🙂

trixi
14. okt 2010

@sjuzi ahoj, ja som mu kupila k 1. narodkam taku drahu pre deti od 1 roka, a tym som asi spustila Tomasovsku zavislost, resp. zavislost na vlakoch, ale Matej to ma v genoch, moj otec vyrastal na stanici vo Vrutkach a jeho cela rodina robila na zeleznici 😉 Aj u nas frcime na strankach thomasandfriends, maly pesnicky zboznuje, vytlacam z toho vymalovavanky, kreslime. Este chodime aj na www.chuggington.com
My sme dnes postavili Lego drahu, vlaciky jazdia o dusu, samozrejme Tomas a kamarati, teraz pozerame DVD Chuggington.
Na buduci rok chceme urobit na Matkove narodeniny vylet sem:

http://www.draytonmanor.co.uk/thomas-land.php

chceli sme tento rok ist, ale nevyslo nam to, tak sa tesime o rok, ze to bude super darcek k Matkovym narodkam.

zuzul1310
14. okt 2010

@trixi Dík za typ, vedela som že je taký park, ale nevedela som kde, keď bude Danko väčší tak tam tiež pôjdeme, zatiaľ by z toho nemal až tak veľa. Danko dnes dostal dve knižky Chuggington, veľmi sa tešil, tiež sme dnes pozerali rozprávky o veselých vláčikoch. Asi začneme aj my kupovať novú sériu vlakov 🙂

sivocka
15. okt 2010

Ahojte maminky....chcem vam podakovat za Vase rady, u nas tato mania zacala knihou. My mame zatial len Tomasa a Percyho s tymi magnetkami....rozmyslam co na Vianoce...takze budem cerpat informacie z tejto temy....ale tolko ste toho popisali, ze si budem musiet zobrat papier a pero a vypisat si to....a este mame drevene Tesco kolajnicky s Vlacikmi, takze co by ste mi odporucili radsej.....rozsirit tie drevene kolajnice, ci nakupit radsej tie plastove.....samozrejme tie sa mi aj viac pacia.

@trixi , k magnetkam Take along alebo Take and play od FP...spravne??? 😉

Babulky a nakupujete aj z tej stranky learningtoys.cz.....ake mate skusenosti a ako posielate platbu....trvaju na českych korunach, ci moze byt aj euro?
dakujem.

sjuzi
15. okt 2010

@trixi tak tam by sme tiež niekedy mohli zájsť... možno bud.rok, keď bude mať narodeninky v lete... 😉 Vďaka za tip...

sjuzi
15. okt 2010

@sivocka my máme koľajnice modré aj sivé a vyhrá sa s oboma. Má ich vo veľkých krabiciach z Ikey a v podstate s vláčikmi sú to jediné hračky, ktoré sú neustále v obehu, vlastne už vyše roka ho to drží... Mal aj chvíľu obdobie autobusov, ale už to povolilo, odkedy má vlaky.
Takže ja by som kľudne investovala na tvojom mieste aj do Take Along resp. Take and Play... 😉 a ako hovorím, aj rodinka môže dokupovať... stačí im dať tip na meno vláčika... len aby nekúpili omylom veľký Track Master... 😀 😀

trixi
15. okt 2010

@sivocka ja tam nakupujem, lenze je tam vysoke postovne, cenu Ti daju v € ked posielaju na Slovensko. Platbu si teraz nepamatam ci je na predfakturu alebo na dobierku. Ja som od nich dost nakupila. Su spolahlivy, len to postovne je vysoke. Take Along a Take and Play od FP je to iste, kedze FP kupil podiel a uz nove vlaciky z Take Along vychadzaju pod Take and Play. Aj ked mate drevenu vlackodrahu, ja by som isla do Take Along, z dovodov ake tu uz boli popisane. My mame aj drevenu vlackodrahu a drevenych Tomasa a priatelov, ale stale vedie Take Along, Track Master a teraz novinka Chuggington, tie nemaju magnet, ale spajaju sa tiez lahko a hlavne pasuju na kolajnice Take Along. I ked Matko chce origos kolajnice Chiggington. Tak mam dalsi darcek k Vianociam.

@sjuzi teraz tam aj stavaju hotel, tak som zvedava na ceny. Ma byt buduci rok otvoreny. My planujeme len predlzeny vikend. Nejake lacne letenky, lacne ubytko a vstupne pre deti do 4 rokov je zdarma a pre nas dospelakov ked kupis vstupenku cez net je ovela lacnejsia.

sivocka
15. okt 2010

@trixi , dakujem.... 🙂

sivocka
15. okt 2010

@sjuzi , aj tebe dakujem.....a dievcata, budem tuto temu intenzivne sledovat a ak bude nieco nove, budem Vam vdacna za kazdy novy tip...

sivocka
15. okt 2010

@trixi
@sjuzi , aj ostatne mamicky.... trosku sa v tom hrabem a snazim zorientovat....pacia sa mi aj tie chuggington vlaciky a tie sa daju pospajat aj s tomasovymi kolajami a jazdia po tych kolajach, ci nie?
a este mi prosim povedzte, ako sa to spravne cita: "čagington" - ked sa budem na to niekde pytat, nech niesom truba... 😉 dakujem.... 😵

sjuzi
15. okt 2010

hej, "čagington"... 😀
A vždy je lepšie, keď je viac kúskov kompatibilných... My možno ešte len skočíme do tých Chuggingtonovských vlakov... keďže ich ešte nemáme... tak som nad nimi uvažovala k Vianociam... 😉

sivocka
15. okt 2010

@sjuzi ...dik...a ty si mi vyssie spominala, ze len aby nekupili velky Track Master...to je co, prosim ta?

sjuzi
15. okt 2010

To sú tie väčšie vláčiky, do ktorých sa dáva baterka a jazdia samé... lebo k nim nepasujú ani drevené, ani sivé koľajnice... 😉 Ale hnedé a kedysi vyrábali modré (tie máme my)... ale aj k tomu je veľa doplnkov a domčekov a staníc a pod... ale ja by som ich už asi nekupovala, pretože tie umelohmotné prípojky na vagónikoch sa nám už dosť dolámali... síce sme našli spôsob, ako to napraviť, ale je to škoda, keď dáš za to také prachy... 😝

sivocka
15. okt 2010

aha, no teda vidis...no musim si to niedeky ist riadne popozerat do dracika, ale aj tak je super, ked sa to touto cestou dozviem priamo od "uzivatelov"....tak este raz dakujem
a to kde sa hra tvoj maly anjelik (krasne vlasky), tak to je dohromady kolko setov...? Ako dlho ste toto zbierali?

sjuzi
15. okt 2010

To je jedna sada Track Master Hard work set, boli k tomu 5 kovových vláčikov (Thomas, Emily, Duncan, Diesel 10, Harvey) a 2 domčeky, čo tam vidíš. Ten drevený stupienok, tam sa dajú umiestniť kovové/drevené vláčiky, do takých priečinkov... Tie väčšie vlaky, čo tam sú na foto, to sú tie Track Master... 😉

sjuzi
15. okt 2010

No, ja sa zatiaľ lúčim... verím, že dobre vyberieš pre chalanov... lebo asi obaja sa s tým celkom dobre vyhrajú... 😉

sivocka
15. okt 2010

@sjuzi , dufam aj ja, ze obaja, akurat sa budu pri tom bit...ako ich poznam....ale aj to k tomu asi patri....papa 🙂

trixi
15. okt 2010

@sivocka vlaciky chugington sa nedaju spajat s tomasovskymi, pretoze nemaju magnet, spajaju sa trosku inak, ale mozu a vedia jazdit po tomasovskych Take Along kolajniciach.V kazdej rade Thomas and Friends je vela setov, vzdy vyrobia nieco nove, domceky, depa a pod. Z rady Take Along mozem doporucit tento set:

http://www.learningtoys.cz/zbozi/tomas-a-pratel...

Matko si pusta z vrchu vlaciky, ako to hra melodiu, zablika ta veza. To je u nas z rady Take Along c. 1

@sjuzi Matkovi sa z Track Master este nic nezlomilo 😉 dnes sme kupili Tobyho 🙂

zuzul1310
15. okt 2010

@trixi čaute, vidím že sa rozbehla diskusia, presne to chcem kúpiť Dankovi na Vianoce, aj mne sa to stráááášne páči, už to mám vyhliadnuté. My sme včera kúpili fisher price Take and play dráhu s poštou a dnes som mu objednala 4 vláčiky chuggington, zatiaľ vyskúšame ne Take Along dráhe a na vianoce od starých rodičov možno dostane chuggington dráhy, podľa toho či sa mu to bude ešte stále páčiť. Hlavné je že sú kompatibilné vláčiky s koľajnicami, škoda že spájať sa nedajú, ale nevadí. Práve som mu objednala Happy birthday Thomas s dvoma vagónikmi.

voskovka
15. okt 2010

@zuzul1310 ahoj prosim ťa odkial si objednavala chuggington?

zuzul1310
15. okt 2010

@voskovka http://www.learningtoys.cz/kategorie/chuggington/ tu ich majú, ja som ich objednala od jednej kočky cez MMB, hrané, len na skúšku či ich malý bude chcieť.

voskovka
15. okt 2010

@zuzul1310 aha dakujem....

trixi
15. okt 2010

@voskovka maju velky vyber Chuggington tu:
http://www.hrackyshop.sk/chuggington-hračky
ja idem objednavat odtial 😉

zuzul1310
16. okt 2010

@trixi ten link čo som pridala posledný, nemáte to náhodou?

trixi
16. okt 2010

@zuzul1310 nie nemame ☹ , ja som tu stranku nasla len teraz v piatok 😉 , tiez sa mi ten kobercek pacil, len su tam masinky, ktore uz mame a okrem toho, maly ma v deckej taky podobny vesely koberec s cestickami, parkoviskami, domcekami, takze tento by musel byt v obyvacke 🙂

Pridavam par fotiek nasho vlackomila 😀

zuzul1310
16. okt 2010

@trixi Paráda, krásna izba 🙂 My máme tiež Take Along v obývačke a druhý Take along u našich. dnes som vymyslela že TA od našich vezmeme domov a u našich bude Chuggington s vláčikmi. Večer sem hodím fotky našej dráhy, včera som malého fotila a kamerovala keď sa s tým hral. inak veď ten koberček majú aj s inými vláčikmi
http://www.hrackyshop.sk/chuggington-hraci-kobe...
my máme v obývačke tiež taký koberec s cestami a na ňom je TA dráha, v detskej sú ostatné hračky a nafukovacia trampolína (inak super vec, malý ju má strašne rád)