Kedy začať s ľadovým korčuľovaním?

lenka_da
28. nov 2011

Vie mi niekto poradit, od akeho veku je vhodne zacat s ladovym korculovanim? A mam kupit rovno poriadne korcule (s jednou korculou na topanke)? Lebo som videla aj take, ktore maju na topanke taku dvojkorculu. A dnes som na nete nasla tzv. "kacenky" - dvojkorcule, ktore sa k normalnym topankam priviazu remienkami. Tieto vyjdu samozrejme najlacnejsie, cca nieco nad 10 eur ale neviem, ci to nie je somarina, ci radsej neinvestovat do poriadnych korcul. Tak mam z toho celkom dobry chaos, co mam kupit 3,5-rocnej dcerke, chcela by som s nou chodit korculovat. Ale tiez ma napada, je take male dieta vobec schopne naucit sa korculovat?

andrejka1974
28. nov 2011

urcite sa nauci moj prostredny syn mal take dvojiteb korcule na remienky ked mal 2 roky a v 3 rokoch uz korculoval na normalnych a v 5 rokoch uz hraval hokej az doteraz ked mal 14 rokov koli skole sme museli prestat

mamabiba
29. nov 2011

@lenka_da podľa mňa..ešte má čas tak jeden rok...vývin kostí...My sme začali, keď mala Bibka 4 roky. Kúpila som jej korčule, čo sa dajú aj zväčšovať o 3 čísla...nemusíš potom každý rok kupovať nové (dakedy aj 2 za sezónu). A nesnieš zabudnúť na prilbu. Dobré sú aj chrániče na kolienka a ruky..také, čo sú na korčule..
Viem, že lekári neradi počúvajú, že v tak skorom veku učíme svoje deti na športové pomôcky..kvôli úrazom...
Majú čas, nič im neujde.

kaja73
29. nov 2011

@lenka_da Moj zacali v tomto veku s kolieskovymi normalnymi korčulami a za tyžden na nich liekal ako sakal,potom o cca 5m zacal na ladovych-normalnych .
Ziadne kacenky,ci dvojkorcule.
Pri tych kolieskovych sa nam osvedcili take viacciselne korcule,ale pri korculiach na lad nie.
Tam som mu musela kupovat vždy jedno cislo-trochu vacsie,aby sa tam vtrepali hrube ponožky a aby nieco vydržali. Tie roztahovacie korcule ho vždy po bokoch tlacili. 😖
Kolieskove ho netlacili ani viacciselne.
Kedže sa v case ucenie korčulovat na lade už vedel na kolieskovych po 1 hodinke už siel aj na ladovych.
Ved sama uvidis ci to malej pojde,hlavne ako to spracuje po psychickej stranke-ked padne,ked sa nebude darit.
Možno ti to po 5 min.vzda,ale možno sa chyti. Ved sama uvidis. 😉

sakura77
29. nov 2011

ja by som na tvojom mieste tiez isla uz do normalnych 😉 my sme sice pockali dlhsie,maly ide dneska akurat druhykrat ,maju kurz v skolke...remienkove skusim dcerke ked pojdeme na korculko s nim,kedze mame obdobie "aj jaaaaaaaaaa",tak na chvilku,nech ma radost 🙂
a kupovali sme tiez take co maju rozsah tri cisla,kedze jemu rastie noha skokmi,tak neratam ze buduci rok mu budu,ale aspon do konca zimy 🙂
a samozrejme prilba,chranice 😉

lucik194
30. nov 2011

kacenky nekupuj, nema to zmysel. Ucila som pocas skoly deticky zo skolok korculovat a musim ti povedat ze mala som na starosti vzdy tie najmensie deticky, 3 rocne a po dvoch treningovych hodinach korculovali ako draci. prve kroky su pomale, deti nalepene na mantinele ale potom draci, takze urcite nie kacenky. taktiez su dobre plastaky, kvoli teplu na nohe, deticky sa stazovali ze klasicke kozene korcule ich tlacia a je im zima.....