Gesslein F6

dadka26
7. jan 2013

ahojte, viem, ze je tu uz diskusia o gessleinoch, ale ja by som rada otvorila diskusiu o tomto konkretnom type F6, kedze zvazujeme jeho kupu. Potrebujeme kocik aj do terenu, aj na tie hrozne chodniky- aj do prirody, zaroven potrebujem, aby bol spratny aj do auta (smart for four- to je ten vacsi🙂). Zvazujeme kupu f6, kedze ma viacero veci, ktore mi vyhovuju- preklapacia rucka, terenne kolesa, vacsia vanicka (fusakotaska), nakolko ma maly 4 mesiace a stale ho chcem davat do vanicky- aspon kym nebude vediet sediet. Chcem sa spytat vas, co s tymto kocikom mate nejake skusenosti, ako je to s tymi terennymi kolieskami, kedze sa nedaju otacat- dobre sa s nimi jazdi? ja ich budem pravdepodobne vyuzivat stale, aj do mesta aj do prirody...a sportova cast je ok? nie je kociar prilis siroky- da sa s nim ist aj do obchodov- v pripade, ze budem musiet...dakujem za vase postrehy!

valentina10
7. jan 2013

Ja ho mam a je supeeeer, vojde sa nam do vytahu bez sklapania a je super stabilny aj do terenu. Kolieska drzia🙂

filomenka11
7. jan 2013

@dadka26 ahoj, mali sme f6 do cca. 13m, potom sme kupili malicke golfky a kedze nam f6 stal doma tak sme ho predali kym sa este dalo za dobru cenu. No bolo mi za nim luto a teraz v zime si hovorim ze by sa este aj zisiel ...
Bol super, aj po roku vo velmi dobrom stave, hlavne na textiliach nebolo vobec vidno ze uz ma rok.
Preklapacia rucka je uzasna vec, vdaka nej som nepotrebovala slnecnik, vzdy som si kocik otocila podla potreby. Je velmi ticha a lahko sa preklapa, takze kludne pocas spanku babatka sa da otocit.
Kolesa su fajn ze niesu nafukovacie, lebo take vraj praskaju.
S terennymi kolieskami sa jazdi dobre, ale treba si na ne trochu zvyknut. Idu ako taky tank, takmer necitis nerovnosti, musis silou zatlacit a potom to uz ide (teda hlavne ked sa ide hore kopcom tak si nahodis tempo a kracas). Trosku menej pohodlne je to, ze zakazdnym musis nadvihnut cely kocik ked chces zmenit smer, ale potom som zistila ze niekedy je praktickejsie nadvihnut iba rucku a zadne kolesa, tak to slo lahsie. Uz som to neskor mala zautomatizovane, takze som to nejako neriesila.
Co bola pre mna dost trauma bolo nastupovanie do mhd. Hlavne kvoli tomu som kupila golfky. Gess by som nedala sama do trolejbusu ani keby som sa pokrajala, golfky zdvidnem a idem, nemusim sa nikomu doprosovat. Ale ked si komunikativny typ tak ti nebude robit problem vzdy niekoho poziadat o pomoc. Hoci ked som ho plne nalozila nakupom /potom mal snad aj 40kg 🙂 / tak sa ludia tvarili vselijako pri zdvihani :DD U nas navyse jazdi niekedy malo ludi, tak ked mi raz pomahala babicka ktora mala jednu ruku zlomenu a ja som len trpla akym stupnom osteoporozy trpi aby si nezlomila aj tu druhu ... som sa rozhodla ze uz treba zmenit kocik.
V obchodoch sa to da, samozrejme dost natesno, ak maju dementne zariadeny obchod ako napr. niektore Bata predajne, tak je problem sa prepchat, ale kocik je dost robustny, takze ludia sami uskakuju.
Neviem ako dlho este vyuzijes fusakotasku, moj sa do nej este perfektne zmestil, ale v 5m z nej zacal dost akcne vyliezat, takze som ho musela dat do sportovej casti nalezato, ktora ma aj bezpecnostne pasy. Ked je nalezato tak funguje ako vanicka a kedze vtedy bolo leto, nevadilo ze bola trosku viac otvorena. Kebyze mas este nejake otazky, kludne sa spytaj.
Povodne som myslela ze sa pri druhom poobzeram po nejakych lahsich kocikoch, no uz to vidim ze asi budem zasa pokukovat po gessleinoch.

dadka26
autor
8. jan 2013

@filomenka11 dakujem za odpoved🙂stale zvazujem jeho kupu, hlavne kvoli tej jeho mohutnosti a este musim zistit ci mi vojde do auta- to je asii najpodstatnejsie🙂asi bude najlepsie sa ist nan kuknut osobne a aspon na par krokoch odskusat🙂 ja ho planujem kupit z druhej ruky, kedze by to mal byt nas druhy kocik- pendlujem medzi dvomi mestami a nemozem sa stale natahovat ss kocikom a vozit ho hore dole...takze novy kupovat nebudem..prvy mame quinny freestyle, ten je super, len ma strasne uzku vanicku a preto chcem druhy iny- maly sa v nej maga a nervaci, ze je tam natrepany...dost casto chodime von, takze kocik je pre mna nevyhnutnost a chcem, aby fajn peroval a bol kvalitny..preto ta F6..

bubla30
13. jan 2013

ahojte, ja tiež rozmýšlam o f6-ke- boli sme aj jeden kuknut, ale mam trochu strach z tých kolies- terennych- su nenafukovatelne a zda sa mi, ze dost trmacaju na nerovnom povrchu- na zlom chodníku napriklad...mate s nimi skusenosti? neviete, ci a kde sa daju zakupit na tento typ kociara nafukovacie kolesa? na nete sa mi nepodarilo nic najst...pripadne ci by boli nafukovacie kolesa napr. z trendu ci F2 kompatibilne s F6? inac sa mi ten kociar velmi paci a viac menej rozhodne, ci sa mi zmesti do kufra auta🙂

kajuska01
21. jan 2013

ahoj ja som mala F6 no musela som ju predat nakolko zabral kocik cely kufor mam fabiu klasicku a nic ine tam som uz nedala a este jedno minus---do koliesok sa zapichuju kamienky a nie moc pekne to po zime vyzera...inak same plus 🙂

zuzkama3
15. feb 2013

ahoj, ja mám gesslein f6, drobček má 5 mesiacov a kočík využívam všade, je skvelý 🙂 Kolesá sme tuto zimu nasadili veľké a prejdem s nimi všade. Je fakt že je veľký ale práve preto sa mi páči, je stabilný a dieťatko sa mi zdá byť v bezpečí. Do auta sa krásne vojde, no fakt že mám kombi. Jediné čo neviem zohnať je zapisovateľná časť na nánožníku. Nemáte niekto na predaj? šedú, čiernu... 😵

madisonb
20. mar 2013

@dadka26 ahoj aj ja mám f6 - starší typ, teraz ho predávam (mám ho v inzerátoch(starší typ) a pravdupovediac som ochotná znížiť cenu🙂) .. ale postupne - kočík je to úplne super pre dieťatko - má veľa miesta - moja malá má 14 mesiacov a 80cm a ešte sa v pohode zmestí do fusakotašky bez vystuženia a do ešte jedného fusaka, vďaka otáčacej rúčke dieťatku nefúka vietor, nesvieti slnko... je to ozaj super, veľké kolesá sú vhodné aj na katastrofické chodníky, príp. do prírody. Čo sa týka váhy kočíka a jeho rozmerov po zložení, v tomto smere sa mi to zdá horšie, aj keď poznám iba tento starší typ. My sme ho vozili vo forde focus classic a vošiel, ale zabral väčšinu kufra :( Ale najlepšie je pozrieť si ho naživo a ak sa dá vyskúšať ako sa vojde do kufra vášho auta. 😉

olivs
29. jún 2014

DIEVCATA,AKO STE SPOKOJNE S TASKAMI GESSLEIN KU KOCIKU?ALEBO STE Niektora kupovali/kombinovali s inou znackou? (sorry za capslock)

mamainprogress
29. jún 2014

@olivs za tie prachy tu tasku nikdy viac! Strasne blbo sa otvara, neprakticke zelezo vnutri pri zipse, prilis velka a blby system zapinania na rucku.

olivs
30. jún 2014

@mamainprogress dakujem.nejaky iny napad?

olivs
30. jún 2014

@mamainprogress a este by ma zaujimali skusenosti s kosikom na f6ke. je fakt taky nanic a treba kupit dalsi, ten nakupny??

mamainprogress
30. jún 2014

@olivs mne osobne stacil ten povodny ale je pravda ze velke nakupy som s kocikom nerobila. Ak by v 2012 bola moznost tak asi by som bola brala vacsi

mamainprogress
30. jún 2014

@olivs neviem inac je to perfektny kocik, mam model 2012 ale urcite budem pouzivat aj pri druhom baby niekedy o par rokov

olivs
1. júl 2014

@mamainprogress ok, vdaka, zatial som tiez presvedcena ze je dobry ale este ho nemam..este kratko k tej taske - ona ma vo vnutri viacero velkych priehradok, ci iba jednu? nasla som takuto tasku ta sa mi zda byt super prakticka..http://www.tausendkind.de/laessig-wickeltasche-...

olivs
3. júl 2014

tak uz som nasla detailne nafotenu tu tasku..🙂 dievcata,aky sommerpaket odporucate,1 ci 2?alebo radsej nieco inej znacky?diik

olivs
14. jan 2015

Som zvedava ci mi niekto odpovie tentokrat..🙂 pouzivali ste niekto tu fusakotasku ako fusak? alebo nanoznik? skusenosti potesia, vdaka

tvojanjelik
15. jan 2015

Dobrý deň! Kočík by som určite odporučila, pretože s jeho štyrmi veľkými kolesami je úplne vhodný na jazdu v teréne. Výhodami tohto kočíka je preklápateľná rukoväť a brzda na rukoväti. Je to zaručene kočík, ktorý ponúka voľnosť, chvíľu obratne jazdiť s otočnými kolieskami po meste alebo potom relaxovať so 4 kolieskami na prechádzke prírodou. Odporúčam http://www.mojanjelik.sk/p/gesslein-f6-air 😉

mabika
27. jan 2015

@olivs ja nie, lebo som dostala fusak 🙂. Ako nanoznik len cca 3/4 roka.

mabika
27. jan 2015

@olivs a aky sommerpaket vyhral? 🙂)). Ja som mala c.2 ale taky, ze sietka z brendonu univerzalna a ta handra ci co z DM univerzalna 🙂))

sasabasa
17. okt 2016

Neviem ci je tema este aktualna, ale rada pridam svoj nazor. Mam f6 a kedze sme dokupili aj terenne kolesa do predu tak je to aj f10.
Kocik sme kupili kvoli jeho vnutornej velkosti (neviem cice porovnat - iny som nemala, ale myslim ze je fakt velky). Maly ma 16m a v poho ma este rezervu a preto, ze je jeden z najlepsie odpruzenych. S malymi kolieskami sme v pohode zvladli terenne cesty na zeleznej. Velke kolesa sme vyuzili na orave - jazdili sme po velkych kamenoch (makadam) aj lesnych cestach.
Najlepsie na kocicu je podla mna najlepsia strieska. Je mega velka, co je super ked fuka, prsi alebo svieti slno. My sme sa dost bali letnych horucav- maly sa narodil v juni. Sietka na strieske je obrovska v porovnani s inymi a uplne prevzudni kocit, takze dieta sa neprehrieva. Ked prsi, jedna cas striesky sa da odzipsovat, cim sa strecha predlzi a dieta pekne vidis.
Rucka sa sice da prehadzovat, ale myslim ze tato funkcia je dost zbytocna ( oplati sa len ked jazdis ako f10). Ked su v predu male kolesa, je jednoduchsie otocit celu korbu. Ked su v predu velke kolesa a v zadu male, zle sa s nim manevruje. Inak sa s nim velmi kahko manevruje. S velkymi kolesami aj v predu, sme toho vela nenajzdli, len fakt vo velkych terenoch. Jazdi sa s nimi v pohode, len to chce trochu zvyku. Ale nie je to tak pohodlne ako s malymi kolesami....samozrejme.
Kosik na veci nie je nic extra, velkostou taky priemer, lahko sa do neho hadzu veci, ale tym ze je nizko do neho pada vela bordelu.
Brzda je pohodlna, len sa mi uz 2x pokazila (v pohode vyreklamovali a na pockanie opravili) len si nemyslim, ze nozna brzda by bola o vela horsia a hlavne by sa asi nekazila.
Madlo je fajn, da sa vselijak nastavit a daju sa vybrat obe strany.
Co ma trochu rozculuje su pasy, strieska a rucka. Spodny pas co je pod chrbatom, sa stale pretaca. Ak na funkcnost to vplym nema, mna to len hneva. Strieska nedrzi moc pevne, neviem ci je to len chyba kusu - zajtra zistim. Po par metroch strati pruznost a trochu sa stiahne.
Na rucke sa zas uvolnia klipse co su po bochoch, tym padom nie je zaistena. So bojim ze ju za chvilu urvem.

Celkovo som s kocikom spokojna, lebo sa s nim dostanem vsade kam potrebujem. Necham si ho aj pre dalsie dieta. Kupovali sme k nemu aj prebalovaciu tasku-jej sucastou je aj prsiplast. Taska je v poho, ale nie az tak podstatna. Plastenka je dobra, len mi vadi ze tam nie je otvor pre dieta. Mame aj orig. slnecnu clonu. Tu sme mohli pouzivat len prvy rok, alebo teraz ked maly spi, lebo sa s nou hra a strhava ju.
Ale kocik neodporucam ak s nim chcete vela cestovat alebo sa len presuvat autom po meste. Nakladanie do auta je celkom fuska, treba rozlozit spodok a buginu. Kocik ma tusim 13 kg, co po par razoch pocitite. A hlavne, ked ho rozlozim Zabere mi skoro cely kufor a to mam mondeo combi (mega velky kufor) Takze teraz, ked maleho uz moc nebavi vozenie, pozeram po nejakom malom skladnom lahkom kociku. Ale gesslein s nami este zostane 🙂

gerlinda
20. nov 2016

@sasabasa ahoj zvazujem kupu f6 a zaujimalo by ma kolko poloh ma chrbtova opierka a ci sa da dat do uplneho lahu.

sasabasa
23. nov 2016

Ahoj, áno, dá sa dať do úplného ľahu, aj sedu a ešte asi 2 polohy medzi tým . Myslím že to úplne stačí. Vanička je fakt dosť priestranná, takze babo ( aj môj 1,5 ročný) sa tam úplne pekne vyspí

sasabasa
23. nov 2016
patulik25
28. nov 2016

Ahojte 🙂 Ideme kupovať kočík a som rozhodnutá, že Gesslein, len mám dilemu, či F6 - kde sa mi páči to prehadzovanie rúčky, ale čítala som na fórach, že je dosť ťažký, alebo F4, ktoré prehadzovanie rúčky nemá, ale zasa je ľahší... Čo myslíte? Nemáte skúsenosti s oboma? Ktorý by ste zobrali vy? Nejaké náročné turistické chodníky s ním zdolávať neplánujeme, klasika mesto, park, možno občas prechádzka do lesa... Bojím sa tej F6, aby mi tá váha nezačala po čase prekážať a nechcela som ho vymeniť - keďže už teraz len tak-tak lámem priateľa kvôli cene, aby sme ho vzali, že to je najlepší kočík na svete :D... Ktorý by ste brali vy? Myslíte, že to prehadzovanie tej rúčky je na kočíku až takou výhodou, žeby ste obetovali tú váhu? Ďakujem 🙂

gerlinda
28. nov 2016

@sasabasa dakujem za info, som sa zabudla pozriet v obchode🙂 Medzicasom som ho uz aj objednala a teraz sa z neho vytesujem, je fakt dobre prepracovany. Zatial bude musiet este pockat na otestovanie aspon do konca decembra. Co som nakoniec nekupila je prebalovacia taska, prisla mi dost draha, snad najdem nieco lacnejsie.

@patulik25 ahoj F6 otestovany zatial nemam, no kupovala som ho s vedomim, ze je tazsi, ale lekara, obchody vsetko mam po ruke, takze ziadne denne nakladanie do auta, vytahy mame dva, takze po schodoch ho vlacit tiez nebudem, bude hlavne na kocikovanie. Pri prvej dcerke som mala brio go(malej sa v nom nepacilo- nechcela mi v nom spat) ten bol tiez lahko ovladatelny ale mne zas prisiel velmi lahky- F6 bude lepsie "sediet na chodniku". Inak tie velke kolesa som zatial nekupovala, myslim, ze zvladne aj lahsiu prechadzku do lesa. Prehadzovaciu rucku beriem skor ako bonus, mna vsak tiez presvedcila budka, hlavne ta cast so sietkou, sedacia cast je pekne vypolstrovana a pre dieta ozaj pohodlna a ta plastova cast na nozicky sa da predlzit. Tiež som porovnavala F4 s F6- F6 lepsie perovala a dala sa hojdat. Najlepsie by bolo aby si si to skusila nazivo v obchode a vybrala si ten, co ta najviac oslovi.

gerlinda
28. nov 2016

@patulik25 pri vybere kocika som zacinala pri Camarele a Taku , no ked som uvidela tu sportovu cast z Gessleinu tak som vedela, ze som nam nasla ten spravny kociar. A tomu mojmu sa pri tej cene tiez pretocili panenky 🙂

sasabasa
29. nov 2016

@gerlinda ahoj, myslím zebra prebaľovacia taška nie je nejak extra potrebná. Ja ju síce mám ale teraz ju už ani moc nevyužívam . Radšej zoberiem nejakú menšiu.
Teraz sme boli v tatrach a mala som možnosť porovnávať aj iné kociky v ľahkom teréne - gesslein bol jednoznačne najlepšie. Nevrzgal, pekne sedel a ľahko sa s ním išlo. Takze sme určite dobre vybrali 😉

sasabasa
29. nov 2016

@patulik25 ahoj, ak sa bojíš ten váhy, tak radšej zober tu f4 - aj keď tu otestovanú nemám . Ak neplánujes nejaké veľké výlety do terénu, tak myslím že postačí. Presadzovanie rúčky nie je nijako podstatne, využila som možno 5 krát. Dôležitejšie je aby sa dala športová časť otáčať.

patulik25
7. dec 2016

No boli sme pozerať tie Gessleiny a jednoznačne u mňa vyhrala tá F6, je o niečo mohutnejší, keď je poskladaný, ale neplánujem ho nejako často prenášať autom, takže by to malo byť v pohode... Tá F4 mi prišla dosť tvrdá, nepérovala tak pekne ako F6... Už sa len rozhodnúť odkiaľ ho objednať... Z nemecka som ho našla komplet so všetkým (3-kombi) s vaničkou C3 za 850€ a v BA vo forbaby to vychádza 1050€... Neviem či z toho Nemecka nebude potom problém s prípadnými reklamáciami... Nemáte niektorá skúsenosť s forbaby, či vedia ísť s cenou troška nižšie a dať nejakú zľavu? Ďakujem baby 🙂

sasabasa
7. dec 2016

@patulik25 ahoj, my sme ho kupovali vo forbaby - oni su tuším výhradnymi dovozcami na sr. Aj keď objednaš napr. z aladina, tak to ide cez nich. Ja som tiež dlho hľadala kde zohnať lacnejšie ale všetko vychádzalo rovnako + servis potrebuješ mat blízko. My sme kupovali všetko vo forbaby a dostali sme zľavu asi 20%. Myslím že sa s nimi dá dohodnúť. Tak či tak to nebol maly peniaz ale neľutujem.