Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

madormi
8. júl 2012

@monulienkamt teda to je kus chlapa, ale od roka už by neměl tak nabírat, to určo vytáhne a nějak je tam narvem, já chtěla kupovt easy walker qtro, ten je obrovský, ale mě prostě vadilo, že nemůžu mít malou k sobě, v 99% jí v briu vozím čelem k sobě, vyhovuje mi to tak více a jí to nevadí, koukání kolem si užívá v golfkách a aspon je hodná, protože je jí to vzácnější a nešponuje se 🙂

jankajanka
8. júl 2012

@teddylu nebooj, tie tvoje sú viac ,,holčičí " 😀.Ja mám ,,kluka" 😉

marianna1986
9. júl 2012

Ahojte, zhanam co najviac informacii o kociku Brio Go a uz som bola takmer rozhodnuta, ze ho kupime pokial som nenatrafila na tuto diskusiu 🙂 Zda sa Vam vanicka a sportova cast naozaj uzka? Porovnavala som aj s inymi a vyzera to na taky standard. Brio Go sa nam pozdaval z toho hladiska, ze je lahky, co nam najviac vyhovuje, kedze nemame vytah a byvame na 2. poschodi. Co myslite, mame/ nemame kupit, hladat este nieco ine? 🙂

miska1981
9. júl 2012

@marianna1986 necitam uz tuto diskuziu, kedze brio uz nemam, ale ak pisali baby, ze vanicka je mala, tak asi nemali iny kocik...ja som malu vozila vo vanicke do 8 mesiacov vo fusaku, je to najlepsia vanicka aku som videla a to som na kociky narocna....a jeden z najvacsich sportiakov ake existuju, tak neviem ako moze niekto napisat, ze je maly/uzky kocik, naj kocik pre mna to vzdy bude....

miriamka
9. júl 2012

Ahojte,
tak tento tyzden uz ideme pre nas BRIO GO kocik, sa moc tesim...
Kocky, neviete poradit nejaku univerzalnu plastenku proti dazdu co pasuje aj na BRIO ? Pripadne tasku na kocik odkial ste kupovali? Tie original BRIO sa mi zdaju hrozne drahe...

milacik0106
9. júl 2012

@miriamka Ahoj ja mám tieto veci na svojom Brio Go? taška - http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-...
a pláštenky - http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-... a druhú mám túto http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-... .. teraz ti rýchlo neviem povedať kt. je na športovú časť a kt. na hlboký ... neskôr ti napíšem ak by si chcela 🙂 Emitex je skvelá značka - mám viacero vecí od nich a nedám dopustiť - max. spokojnosť 🙂 Dúfam, že aspoň trošku som pomohla

anpolia
9. júl 2012

@miriamka plastenku na hlboku vanicku som kupila v DMku,je univerzalna,myslim ze by zapasovala aj na sportovu cast,stala mozno takych 6€.Tasku na kocik som neriesila,zatial sa viem zaobist bez nej v pohode,tie original tasky su podla mna predrazene, vraj tiez v DMku maju nejaku univerzalnu,ja som vsak na nu doposial nenatrafila.

zvalka
9. júl 2012

@milacik0106 ahoj, aka je ta obla taska na kocik, prosim Ta? taku oblu emitex tiez chcem objednat, dakujem. 🙂

zvalka
9. júl 2012

@miriamka ja mam plastenku na brio univerzalnu emitex, pasuje aj na hlboku cast, aj na sportovu, mam jednu 🙂 a aj super cenu mala, do 10 eur tusim.

milacik0106
9. júl 2012

@zvalka pre mňa akurát .. neviem čo presne chceš vedieť ... rozmerovo je menšia ako originál

zvalka
9. júl 2012

@miriamka neviem presne ktoru, ale tusim je to ta exklusive http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-...

zvalka
9. júl 2012

@milacik0106 aj ma aj nejake priecinky? tak som myslela, ci si spokojna, ci vyhovuje 🙂 mne sa velmi paci, kupim si tu bezovu, mam bielu konstrukciu 🙂

milacik0106
9. júl 2012

@zvalka vo vnútri má to jeden priečinok a potom po bokoch gumičkové ušká - tam mám termostku a v druhom flašu... a z vonkajšej strany má tiež jeden priečinok - tam nosím mobil a maličkého papiere, pomádu 🙂 ... mne vyhovuje úplne

zvalka
9. júl 2012

univerzalna plastenka emitex 🙂 perfektne sedi aj na sportovej, aj hlbokej casti 🙂

miriamka
10. júl 2012

@zvalka...jej super za foto.A to je nejaka univerzalna, alebo ma nejaky nazov? Som nasla ze EMITEX exclusive len neviem ci je to ona.Aj si niekde kupovala tasku na kocik?

anpolia
10. júl 2012

@marianna1986 ja som sa donho zamilovala hned po prvej obhliadke v predajni,neskutocne lahucko sa ovladal,pripadal mi spratny ale zaroven aj pohodlny pre babo.Pokial ide o velkost vanicky,tak mne sa vidi v pohode,videla som ovela uzsie vanicky a nas drobec sa do nej bez problemov zmesti,doma v nej dokonca dost casto aj spava-ma takmer 7 mes.a je to riadny chlap teda.😉 Ale mame stastie ze je leto,lebo v zime by som ho naobliekaneho uz do vanicky nedostala.Ale to je podla mna normalka.Kocik je fakt super,ja som s nim max.spokojna,je velmi prakticky, o elegantnom vzhade uz ani nehovoriac.😉 takze drzim palce pri vybere!

bosacka
10. júl 2012

@marianna1986 nemusis sa bat, nedam na kocik dopustit, 2. poschodie bez vytahu 😉 uz som to tu pisala, ze ja som do 10m (celu zimu) nosila dvakrat denne vanicku s dietatom po schodoch... kamaratky s inymi kocikmi si nevedeli predstavit prenasat vanicku, kocik mali v aute a babo prenasali iba v rukach (s malym dietatom alebo v zime to nie je nic moc)

zvalka
10. júl 2012

@miriamka tusim je to emitex exclusive. mam to zbalene v krabici este, tak neda sa mi to kuknut teraz. a tasku chcem emitex oblu bezovu. 😉

nat28
12. júl 2012

kocky neviete kde by som kupila striebornu ladvinku na brio? Vyraba sa este vobec? Vsade maju uz len zlate... ☹

miriamka
12. júl 2012

Baby, ake tasky na BRIO kupujete? Mate niektora EMITEX obla taska, ako na BRIU vyzera, dobre?

martuska75
13. júl 2012

@ichbinich chcela som sa ťa ešte opýtať, bolo lepšie s briom alebo s golfáčom a ešte aký golfáč si kúpila? Toto teraz furt riešim ☹ či ho kupovať a ak áno ktorý. Díky

lussinkaaa
15. júl 2012

baby, chcem sa vas opytat, tie co uz mate skusenosti s Briom, je vhodny na zimu? dobre sa s nim jazdi trebars aj ked je sneh pripadne poladovica? ako dlho vam deticky vydrzali s fusakom v hlbokej vanicke? a ako dlho ste vyuzili sportovu cast? za kazde info vam budem velmi vdacna 🙂

miska_zv
15. júl 2012

@lussinkaaa Je to švédsky kočík, a tam je prakticky stále zima, takže kočík je určite do zimy, aj materiály udržujú teplo 🙂

megg
15. júl 2012

@martuska75 zamiesam sa vam do diskusie, no ja osobne by som uz golfac nechcela ani zadarmo. Je to strasne nepohodlne oproti brio. My sme sice uz velkaci ale stale sa vela vozime a rozmyslam ze sa pohodlne vratim k briu. Golfac je hrkalka ako pre dieta, tak pre rodica. Ano je skladnejsi, ale to je asi tak cele.

martuska75
15. júl 2012

@megg jasné, ale bavili sme sa čo zobrať do lietadla 😉 Teda aký kočík. A bojím sa že mi naše Brio príde do cieľovej destinácie na viac kusov ☹ a to by bola tragédia lebo ho fakt dosť používame. Tiež koketujem s myšlienkou ho aj tak zobrať, ale niektoré letecké spoločnosti majú limit 10 kg na kočík a Brio má 11,4 kg. Idseme s Travel Servisom a u nich som vôbec info o váhe nenašla. Ale do nejakej hrkálky by som malú aj tak nedala a slušnejší golfáč váži okolo 8 kg a to už neviem, či sa mi vôbec oplatí len na dovolenku kupovať. A teraz "babo raď" 🙂

megg
15. júl 2012

@martuska75 no tak to ta nepotesim ale Brio si neber. Mne ho v lietadle dost zaspinili - latku na strieske:( a nejde to dole. Velmi casto sme s nim lietali a casto sme mali problem dostat ho na pas v security check bez toho aby neboli problemy. Teda presnejsie zavadzala tam hlavne rucka po samotnom zlozeni kocika. Vzdy sa tam ten kocik zasekol. Potom sme ho delili radsej na dve casti. Ale je to pracne a na letiskach byva vacsinou zhon, tak to nebolo dobre. Je to proste velky sportak. No najhorsie je to ze ho raz doniesli spinavy od nejakeho oleja a raz aj koliesko bolo vypadnute, neviem ci ho tam hodili , no nastastie bolo v tom sacku a tam sme ho len nasadili. Bala som sa, ze koliesko bude stranene, co potom?
Ale ak ides len na dovolenku, tak to snad nebude problem. my sme lietali s kociarom dost casto, urcite su lepsie golface v tomto pripade. A najlepsie z druhej ruky, keby sa zababrali aby ti nebolo luto.

duplicka
15. júl 2012

@martuska75 🙂 ja som letela na dovolenku s briom a vyboooornyyyyyyyyyy, jedine minus bolo nalozit na letisku na skener cize som musela odobrat velke kolesa, ale inac samee plusy, babo schovane v pohodliii a aj na veci dostatok miesta 😉 😉 , ja uz som to tu raz pisala na vrch som davala potah co je na ruksaky napr tatonka, cize nezaspinil sa a chlapici videli, ze to je kociarik🙂

megg
15. júl 2012

@duplicka Ako pisem vyssie, lietali sme bezne nie turistickym lietadlom, prestupovali sme viac krat, kociar vzdy bolo treba vytiahnut, ocekovat, zlozit, odlozit atd...cize je to nieco uplne ine ako ked nasadnes ako turista a vylozia ta niekde v tramtarii. No a neleteli sme s nejakymi nizkonakladovkami. Takze s vahou nebol problem nikdy, dokonca raz sme niesli aj dva kociky a bez problemov 🙂

martuska75
15. júl 2012

@megg
@duplicka díky baby, musím sa pomaličky rozhodnúť, aby bol čas riešiť prípadne ten golfáč, ale nejako furt váham. Najradšej by som zobrala to brio aby mala malinká pohodlie a "to svoje" lebo je asi do neho zamilovaná 🙂 Už ráno stojí pri kočíku 🙂 Zašpinenia sa ani nebojím dala som si naň ušiť taký cestovný obal - si ma s tým @duplicka inširovala 🙂 Niekde si tu už písala že ho balíš do obalu, tak ked som si dávala šiť vecičky tak sme sa dohodli s pani Monikou aj na obale. Len aby prišiel celý, lebo viem že s batožinou hádžu katastrofálne. A tiež aby sa zmestil cez ten skener. Prestupovať nebudeme - ideme klasika na dovolenku BA-Turecko a späť. Ako snad by to tam manžel nejako narval. Hlavne asi pôjdeme jednu cestu v noci a v Briu by mohla na letisku aj pospať (snád) ak by chcela. Preto sa mi do toho golfáča moc nechce. Ked som omrkla nejaké prijateľné ( podľa mňa) tak tam išla cena na 230 eur a to už len na dovolenku ju teda dosť. 😒 😒

megg
15. júl 2012

@martuska75 tak si zober Brio, riskni to a ked mas obal, tak neni co riesit. Predsa len to je ine, ked letis na dovcu je to pohoda. A na skener kocik rozlozte na sedacku a podvozok, tak sa v pohode zmesti. Neskladajte ho spolu so sedackou. A v pohode vojde. Golfac potom ani neries.