Kočík Stokke verzus Orbit G2

katkasofi
19. júl 2012

Ahojte babenky...Máte tu niektorá tieto kočíky? Veľmi sa mi páči Stokke - ale zdá sa mi športová časť malá...a páči sa mi aj Orbit G2-ale u tej ma odrádza rukoväť...chcela by som vcelosti - nie ako na golfáči. Našla som tu diskusiu o Stokke ale Orbit nespomína nikto..A baby, ak máte Stokke, aké veľké dieťatko tam vozíte??? Chcela som niečo pohodlnejšie aj na spinkanie v športovej časti, nie je malá? Díky moc

milankovazuzana
5. sep 2012

@katkasofi v Žiline majú Stokke vždy-1 kus, Orbitíky fúha neviem, skús myslím Hlohovec...Ja som Stokke kúpila z bazárika a Orbit takisto, ale ako novučký-nikdy som ho nevidela naživo, nebolo kde, ale iba som mala napozerané na YT, je ešte krajší ako na foto a mňa teda plne nadchol.

daniela107
6. nov 2012

Ahojte baby, chcela by som vedieť či náhodou nechcete niektorá predať stokke winter kit alebo o niekom neviete. ĎDakujem Vám veľmi pekne.

milankovazuzana
15. nov 2012

@daniela107 ahoj, to sa treba spýtať vo verejnej téme o Stokke

milankovazuzana
7. dec 2012

Tu je konečne relevantné info o snehu versus Orbit Vyskúšala som ujazdený, nasolenú brečku, čerstvo nasnežený a výsledok je : Som z neho totálne prekvapená, nezbadala som rozdiel medzi terénmi a čo už ma úplne dostalo je fakt, že na ceste bez snehu sa jazdí na chlp rovnako ako po snehu, jednoducho nepociťuješ vôbec žiaden problém, žiaden rozdiel....
Uchytenie malých koliesok je veľmi podobné ako u Stokke, ale rozdiel je v tom, že plocha nad kolieskom je u Stokke rovná-je to cca 1-2cm a preto sa snech uchytáva do guče a stojí tam.V Orbite je plocha nad kolieskom šikmá a funguje ako frézka, to znamená, že ak sa tam dostane sneh, tak ide ihneď preč.
Tento kočík sa Amíkom naozaj podaril

leporeloo
12. feb 2013

@milankovazuzana ahoj zuzka, chcem sa ta spytat ci si myslis ze je nutne kupovat aj hlboku cast alebo sa da vydrzat aj s malnkym babetkom len so sportovou, lebo pisu ze je od 0... dakujem za odpoved orbit maniacka 🙂 🙂

milankovazuzana
12. feb 2013

@leporeloo ahoj, tak, ako je veľká športová časť, tak je malinká vanička 😀 Je asi najmenšou na trhu, meria len cca 67cm, takže je to iba na pár týždňov.Ale je tak úžasná, že keby som ešte mala mimi, tak ju musím mať 😀
Orbit má ale asi najlepšiu novorodeneckú vložku do športovej časti-je výborne tvarovaná, miminko obopína , fixuje a má 2 funkcie- z jednej strany chladí, z druhej hreje...Tá vložka sa potom dá používať až do 4 rokov, potom môže slúžiť ako podložka.

leporeloo
12. feb 2013

@milankovazuzana no teda, tak si mi moc nepomohla 😀 budem sa musiet rozhodnut
dakujem velmi za odpoved ...

milankovazuzana
12. feb 2013

@leporeloo no môžeš bábo v ňom voziť aj od narodenia, ale tá vanička je bezkonkurenčne krásna 😀 😀

ejka0812
14. feb 2013

Načo su Orbiťáčkam pláštenky na fujavicu 😀 😀 😀
Vystačia si aj so strieškou 😀 😀 😀
a 2,5 ročné dieťatko si tam tam schrupne jedna radosť 🙂 🙂 🙂
Dokonca vôbec neprefúkne 😉
WAU najlepší kočík na svete, aj keď som ešte trošku aj STOKKAČKA.
Ale keď porovnám manipuláciu a jazdné vlastnosti Orbit vyhráva a o dizajne ani nehovorím 😉
Ak nejaká mamina váha, chodte do toho,na 100% žiadna, ktorá ma Orbit neoľutujete, ale nech nás zas není moooc 😅
Predsa len je to imagový kočiarik a rátajte, že sa za vami aj obzrú 😉
Škoda len, že tie náhradné striešky, nádherných farieb dostať len v UK ☹

milankovazuzana
14. feb 2013

@ejka0812 Miškovi trčia iba labky, spinkal? 😀 No musíš mi všeeetko porozprávať a už sa teda riadne teším, že si ho obzriem zblízka.Tá farebná kombinácia je krááásna 🙂

ejka0812
15. feb 2013

Zuzuľka , poviem ti, keď sa už páči našej mame, tak to už je čo povedať 😉
Zo striešky je unesená, že tam nenafúka a to otáčanie WAU 🙂
Sama bola prekvapená aký je priestranný 🙂

milankovazuzana
15. feb 2013

@ejka0812 tak to veru hej! 😀 Tak sa tešííííím 🙂

ejka0812
19. feb 2013

@ejka0812 omyl náhradné striešky naadherných farieb sú už aj u nás v SR v Brendone.Beriem červenú, alebo čiernu, alebo obe 😀 😀 😀

mikolajova.zuzana
2. mar 2013

dievcence - @milankovazuzana a @ejka0812 - velmi pekne dakujem za prijemne popoludnie a Evicka - dakujem - hlasim sa ako nova majitelka orbitika - sice mala majitelka uz spinkala ked sme dosli domov, ale upgrade v podobe lodgera a tasticky zo stokkacika je uz pripraveny - a uz sa neviem dockat prvje jazdy vonku... po schodoch s kociarikom plnym nakupu som to zvladla hravo a dokonca konecne moj drahy nenadavla ze mi nema kde uchytit kociar ked mi chcel pomoct - na stokkaciku to nemal kde poriadne uchytit :D

ukazala som mamine (sice som mala prejav ze mi hrabe, ze menim kociariky) - chi :D ale povedala ze vyzera dobre... manzel popozeral az doma poriadne a zhodnotil podla jeho oka - ze je lepsi ako stokke - aj ked on kocikuje malicko, tak si myslim ze najblizsiu spolocnu prechadzku to chyti do ruk on...

dievcence dakujeme za cokoladky - Natalka zmastila jednu hned jak sme prisli domov - akoby v zivote nejedla cokolady :D dakujem

par fotociek fotenych v detskej - ktora nebola upratana, ale chcela som hned odfotit :D

milankovazuzana
2. mar 2013

@mikolajova.zuzana Zuzi, ten Lodger v ňom nemá chybu, je superrr, krásne ho rozžiari, paráááda, veľmi sa mi tá kombinácia páči.Som Ti vravela, že do schodov sa to so Stokke nedá zrovnať. 🙂

mikolajova.zuzana
2. mar 2013

@milankovazuzana veru - manzel zhodnotil - ze som ho urcite kupila aby som sa predviedla v SNV ze ho mam jedina - chi zeby ma odhadol? chi fakt som to nemala v plane, ale zatial nelutujem... dufam ze dlho vydrzi ked je starsia konstrukcia, snad ho tie nase schody nezlozia...

ste super babenky a prepacte ze som taka neohrabana a nedoniesla som chlapcom nic - velmi ma to mrzelo... 😖

na prechadzku pojdem asi az v utorok, lebo zajtra ideme na spievankovo a tam ho nechcem tahat, v pondelok mam navstevu jednu kamosku z talianska a dufam v utorok mi vyjde, ze mi neostane Natalka doma chora, lebo cakame na vysledky vyteru z hrdielka...

milankovazuzana
2. mar 2013

@mikolajova.zuzana Zuzi, pre pánajána, my sme radi, že si došla.Neboj, konštrukcia vydrží, to sa vôbec neboj.

ejka0812
2. mar 2013

Zuzka hurááá 😀 😀 😀 som rada, že kočiarik má super mamička, ktorá si ho bude užívať aj s maličkou. Hlavne nech si užíva drobec to pohodlie a mamička tú super manipuláciu a samozrejme aj dizajn za ktorým sa každý otočí 😉 😉 😉

ejka0812
3. mar 2013

@mikolajova.zuzana Krásne Vám tam sadne aj ten fusáčik 🙂 🙂 🙂

mikolajova.zuzana
3. mar 2013

@ejka0812 dakujem - je fajnucky :D

mikolajova.zuzana
3. mar 2013

@ejka0812 dakujem aj ja som velmi rada ze sme sa spoznali a ze mam kociarik od Vas... :D dnes mame uz prvu prechadzku za sebou a dokonca sme SPALI :D sice len hodinu, ale spali sme :D a napisem viac neskor - uz sa ponahlam :D

milankovazuzana
3. mar 2013

@mikolajova.zuzana
@ejka0812 Tak tu sú... naše fotečky z Orbitíkového stretnutia v Čadci, 2.3.2013 🙂

milankovazuzana
3. mar 2013
milankovazuzana
3. mar 2013

@mikolajova.zuzana No Zuzi, nato, že si spomínala, že malá už v kočiariku nespinká je dnešná hodinka úspech... 🙂 Vidíš, ako pekne ste začali.My sme dnes dali rovné 2 hoďky, paráda, ja som bola vyzimená a Michaelko bol teplučký, hneď by som si to s ním vymenila 😀

mikolajova.zuzana
4. mar 2013

@milankovazuzana myslim ze cim bude teplejsie, tak to bude lepsie... ona sice velmi lozi po postielke ked spinka, ale aspon viem, ze ked niekam pojdeme tak pospi aj v kociari :D no zatial pri prechadzke som mala v hlave stokkacik a porovnavacka... prve co bolo, ze po schodoch som nemusela skladat a tak je to rychlejsie a pohodlnejsie, ze mozem kdekolvek na schody a nemusim stale skladat... nevyhoda jedna, ze na prednom vchode mame uzsie dvere, a tak musim zozadu trocha po blate. ale zato celkom pekne prejdem okolo susedkinho kociarika zo zadu, takze v podstate problem nie je... dalej, strieska - ta je naozaj suprova... akurat mi musi vojst do ruk to otacanie, polohovanie a mala si musi zvyknut ze musi nozicky skrcit okolo rucky ked ju polohujem, ale to je sila zvyku a ked dame dole fusacik bude lepsie... zatial mi nechyba hore prirucna mala tasticka, kym nosim mobil vo vrecku, ale neviem ci nieco neusijem, take mini na rucky, ja to mam rada pri sebe blizko - mobil, kluce a penazenku... :D - ale dolna taska je super velka, a nikde nezavadzia, je super vymyslena... zatial tolko postrehov - a este jeden - daju sa nejako namazat kolieska, mam pocit ze predne prave trosku vrzgalo ci co... bolo ho pocut...a este madlo ze sa da jedna strana odopnut je naozaj omnoho lepsie... hoci stokkaciky sa mi velmi pacia, a stale budem ich odporucat, ale zatial som spokojna velmi aj s tymto, a urcite casom pridem na vsetky vymozenosti... :D pri prvej jazde sa to neda :D

krasny dnik :D a nielen sneh odpadaval, ale aj blato odpadavalo z koliesok :D - daju sa odobrat kolieska? vsetky, na lepsie vymytie?

milankovazuzana
4. mar 2013

@mikolajova.zuzana Zuzička, veľké sa dajú na 100%, ja ich dávam dolu, iba keď idem premazať-to sa dá techn. vazelínou, alebo zdravotníckou, alebo olejčekom na šijacie stroje.Predné kolieska sa dolu dať nedajú bez montýže, ale okolo osky premaž vazelínkou.
Presne, polohovanie musíš dostať do ruky, mne to vyše týždňa trvalo, s Miškom sme sa zohrali-to je ako s novým autom 🙂
Inak mne sa lepšie chodilo-zdvíhalo na obrubníky, omnoho ľahšie, Tebe ako Evi @ejka0812 ? 🙂
Jasné, nauč si malú spinkať v kočíku na obed, je to obrovská prednosť, hlavne pokiaľ niekam idete.Preklopíš a jeto.My takto fungujeme, ke´d chceme ísť shoppingovať , Miško zaspinká, my si dáme v kľude obed a jeto.Na jar si povegetíš na slniečku, nebudeš musieť byť doma, kým sa malá zobudí.
Áno, taška je superrr, ja som naučená sa dolu zohýbať-to mám ako telocvik.Stačí Ti Zuzi na rúčku zavesiť plátené vrecúško fakt iba na mobil, peňaženku treba mať dolu, aby Ti ju nevzali...

milankovazuzana
4. mar 2013

@mikolajova.zuzana
@ejka0812 Inak Zuzi-pod tú novú fotku z Orbitu čo si mi dnes likla som behom minúty dostala koment od jednej mamičky že - To čo je? Kosačka? Ja nechápem tieto mamičky, xkrát som to písala, že nepáči sa mi, nekomentujem, ale tieto neohľaduplné tiežmamičky už nechávam tak a koment som mázla.jedno som ale chcela urobiť-pod fotku jej kočíka som chcela napísať-To je čo? Poľský tank? Škodaaa, nemá tam fotku s kočíkom-taká sviňa by som bola 😀 😀 😀
Ja som rada, že túto tému potiahneme my, aby sa viac vedelo o tomto super kočiariku.

milankovazuzana
4. mar 2013

@mikolajova.zuzana
@ejka0812
Kočky, tak nech mi niekto povie, že eistuje bezpečnejšia , premyslenejšia a krajšia autosedačka než ORBIT? Neexistuje, toto je úžasná fotečka, však? Čerstvo narodené mimčo ide z pôrodnice domkov.

milankovazuzana
4. mar 2013

@mikolajova.zuzana
@ejka0812 Babyyy, tu je inšpirácia na outfit ku kočiariku, to je presne môj štýl, wauuuuu
Akurát ja biele tenisky eee, miesto to Conversky 😀

milankovazuzana
4. mar 2013

No a tie skejtíky.... no na ktorý kočiarik dáš 2 skejtíky a ešte si voľne kráčaš, to je ďaleko lepšie ako u Stokke a vypadá to superrr, že @lentila.g ? 😀 A ako sa dajú bez dotyku rúk sklopiť, ani zohýbať sa človek nemusí ...